Fransada Yasayanlarin Sohbet Topigi de Olsun mu ? (:

mrb canim bende fransada yasiyorum 1 yil oldu geleli daha alisamadim sen kac yildir fransadasin

mrb canim bende fransada yasiyorum 1 yil oldu geleli daha alisamadim sen kac yildir fransadasin

Meraba canim hosgeldin.. Ben geleli 2 sene olacak Temmuzda. Paristeyim ben sendemi paristesin ? Bende alismak icin elimden geleni yapiyorum.? Geziyorum,alisverise gidiyorum. Bazen arkadaslarla paris turu yapiyoruz. 21 yasindayim bu arada sen ?

ben mulhouse kaliyorum parise biraz yakin bende 21 yasindayim dil ogrenebildinmi canim sen

ben mulhouse kaliyorum parise biraz yakin bende 21 yasindayim dil ogrenebildinmi canim sen

Evet canim kendim idare edecek kadar ogrendim kursa felan pek gitmedim ama net uzerinden calisiyorum. Istersne burda pratik yapabiliriz :KK1: sen ogrenebildinmi.
Hayirli olsun bebegin. Allah tamamina erdirsin:nazar:

yok canim ya ben hala ogrenemedim kursada gittim ama faydasi olmadi calismadim o yuzden galiba:KK1: saol senin varmi bebisin

merhaba bende fransaya geleli 5.5 yil oldu...ben hic alisamadim buraya uyum saglayamadim....2 cocugum var..dil bilmiyorum...ehliyetim var ama araba kullanamiyorum....

hos geldin cok zor demi alismak ben kendimi cok yanliz hissediyorum hic ozgur degilim hep birilerine bagli yasiyorum ailemden uzakta :KK43:

aynen canim cok cok zor dilini bilmedigin bir yerde yasamak...ben hep esime bagimliyim her yere onunla gidiyorum.....

yok canim ya ben hala ogrenemedim kursada gittim ama faydasi olmadi calismadim o yuzden galiba:KK1: saol senin varmi bebisin

Ben de kendim ilerletiyorum iste canim.. Yok 9 aydir istiyoruz olmadi hayirlisi bakalim tedaviye basladikda dr memnun degiliz degistiricez

merhaba bende fransaya geleli 5.5 yil oldu...ben hic alisamadim buraya uyum saglayamadim....2 cocugum var..dil bilmiyorum...ehliyetim var ama araba kullanamiyorum....

Merhaba hosgeldin canim. Neresinde yasiyosun ? Benimde var ehliyetim ara sira kullaniyorum profesyonel degilim ama pratige ihtiyacim var

hos bulduk ben lyon a yakinim canim ben ilk geldigimde uyum saglayamadim buraya....cok buyuk bir sehirden kucuk bir yere geldim....hala uyum saglamis degilim...

hos bulduk ben lyon a yakinim canim ben ilk geldigimde uyum saglayamadim buraya....cok buyuk bir sehirden kucuk bir yere geldim....hala uyum saglamis degilim...

Bende uyum saglayamamistim ama artik islerimi kendim halletmeye basladim. Yani dilide konusuyorum kendimi ifade edecek sekilde dahada eksiklerim var tabi.
Vocabulaire eksikligi var :KK31:
burda konusalim bildiklerimizi de pratik yapalim :KK16:
Nerelisin ? Ben ankaradan geldim

Bende uyum saglayamamistim ama artik islerimi kendim halletmeye basladim. Yani dilide konusuyorum kendimi ifade edecek sekilde dahada eksiklerim var tabi.
Vocabulaire eksikligi var :KK31:
burda konusalim bildiklerimizi de pratik yapalim :KK16:
Nerelisin ? Ben ankaradan geldim

ben antalyadan geldim...nasil ogrendin konusmayi kursa filan gittinmi..calisiyormusun...

insallah rabbim sanada verir cok bekletmez canim ben aslen sivasliyim kizlar siz nerelisiniz

bu arada cok sevindim senin adina insanin kendi isini kendisi yapabilmesi kadar guzel birsey yok....

ben antalyadan geldim...nasil ogrendin konusmayi kursa filan gittinmi..calisiyormusun...

Tr de zaten vize icin 2 hafta gitmistim onun cok az faydasi oldu. Sonra burda formation yaptim yine oturum karti icin 60 saat yaptim. Onla biraz ogrendim. Tr den kitap getirmistim fransizca turkce kelimeler cumeleler var ordan da ogrendim. Cumle kurma seklini ve kelimeleri ogrenirsek zaten gerisi geliyor biraz. Ben anliyorum konusulanlari cevabida veriyorum da eksik veriyorum biraz ama anlasiliyor oda.

calisinca oluyor da iste benim hic calisasim gelmiyor ya dilsizlikte cok zor

Ben bi randevuya gittim. Kadin calismak icin fransizcani ilerletmen gerekiyor dedi.
Kreste felan calismak istermisin diye sordu. Ben de olabilir dedim. Surekli aradilar 2 hafta oncesine kadar is icin. Ama ben istemiyorum dedim.

Tr de zaten vize icin 2 hafta gitmistim onun cok az faydasi oldu. Sonra burda formation yaptim yine oturum karti icin 60 saat yaptim. Onla biraz ogrendim. Tr den kitap getirmistim fransizca turkce kelimeler cumeleler var ordan da ogrendim. Cumle kurma seklini ve kelimeleri ogrenirsek zaten gerisi geliyor biraz. Ben anliyorum konusulanlari cevabida veriyorum da eksik veriyorum biraz ama anlasiliyor oda.

masallah sana kursa filan gitmeden ogrenmissin...ne guzel cvp da veriyormussun...eksik meksik kendini kurtariyorsun ya ne guzel..

X