Gebelik Haftasına Göre Beta -Hcg Değeri Kaç Olmalı?

meehabalar benim bat 11 Kasımdı
11 kasımda silik çizgi görsüm kan verdim 6.9 çıktı
13 kasım 12.5 çıktı
Bugünde verdim bakalım artış varmı
Sizce artış normalmi sat 12 ekim

Bana da neden bildirim geldi bilmiyorum:) ama ben ilk 0,286 öğrendim zamanla yükseldi
Kaçıncı gün 0.286 ile öğrendiniz hatırlıyor musunuz
Benim aşılamamın 12.gunu 0.56 çıktı yükselir mi acaba çünkü şimdiye kadar 0.2 den farklı bir değer çıkmamıştı bende ümitlenmek istemesem de düşünmeden edemiyorum

Arkadaşlar hangi ovulusyon testini kullanıp sonuça ulaştınız acaba yazabilirmisiniz 😘

Nerdeyse hepimiz yumurtlama yaşıyoruz yahu, nasıl benzer durum yaşayan var mı? 😊 Ve de tahmini yumurtlama günleri her zaman tutmaz. O yüzden eğer yumurtlamayı belirtilerden anlamıyorsanız ya da yumurtlamayı doktor kontrolünde veya ovulasyon testi ile takip etmiyor iseniz, adet bittikten sonra 2 günde bir ilişki tavsiye edilir. Çünkü spermlerin canlılık süresi yaklaşık 3-5 gündür. Yumurtanın canlılık süresi ise yumurtlama gerçekleştikten sonra yaklaşık 24 saattir. Tüplere salınan yumurta vaktinde döllenmez ise canlılığını kaybederek, bozulup, çözünür ve beklenen adet ile birlikte vücuttan atılır. Yumurtlamadan önce ve yumurtlamayı da değerlendirin tabii. Ve de geç de yumurtlayabilirsiniz. Takvime bağlı kalmayın derim 2 günde bir ilişki yumurtlamayı tutturmak için iyi olur. Mesela benim 27 günde bir adetim oluyor. Bu ay yumurtlama 14.günde değil 17.günde oldu. Ben ovulasyon testi ile takip ettiğim için biliyorum. Çünkü geçen ay takvime göre değerlendirdik. Yumurtlama gününün yanından bile geçmemişiz. Takvimler tahmini herkese adetten önceki 14.günü gösteriyor. Ama öncesinde veya sonrasında da yumurtlama olabilir. Her ay aynı günde de yumurtlama olmayabilir. Bazı aylarda yumurtlama olmayabilir. Yani demem o ki 2 günde bir ilişki.

Merhaba benim de sat.19 ekimdi ve ovulasyon testiyle 2 gun pik olan yumurtlama gunlerimi degerlendirdim yani 7 kasımda yumurtlama olmuştu
Ve 20 kasımda beta 75.9
21 kasımda beta 110.0
23 kasımda da beta 206.0 cikti sizce norlamli yoksa sağlıksız mi doktora gittim muayene bile etmedi ya sağlıksız dedi yda erken sizce neşir çok teşekkür ediyorum 😔😔😔

Kizlar birşey sorucam benim adetim kasım 17 oldu ve 6 gün sonra bitti ben şuan test yapsam hamilelik çıkarmı acaba

Kızlar merhaba adete 5 gün kala kan verdim 2.30 yükselme ihtimali var mıdır ? Bazılarında yükselme olmuş, 5 altı negatif ama işte insan ümitleniyor

Herkese merhaba burada çok yeniyim.
Dün adet gecikmemin 3. Gününde test yaptım saniyeler içinde 2. Çizgiyi net şekilde gördüm. Hemen hastaneye gidip beta için kan verdim ve 195 değer gördük. Ultrason ile bakıldı fakat çok yeni oldugu icin kese Vs görünmedi. 6. Haftadan önce zormuş sanırım doktor o şekilde bilgi vermişti. Boş gebelik Vs olma ihtimali var mı pozitif gördüğüme bile sevinemiyorum şuan :KK43: konu hakkında bilgili biri yardımcı olursa çok sevinirim ilk gebeliğim 🥹

Dün adet gecikmemin 3. Gününde test yaptım saniyeler içinde 2. Çizgiyi net şekilde gördüm. Hemen hastaneye gidip beta için kan verdim ve 195 değer gördük. Ultrason ile bakıldı fakat çok yeni oldugu icin kese Vs görünmedi. 6. Haftadan önce zormuş sanırım doktor o şekilde bilgi vermişti. Boş gebelik Vs olma ihtimali var mı pozitif gördüğüme bile sevinemiyorum şuan :KK43: konu hakkında bilgili biri yardımcı olursa çok sevinirim ilk gebeliğim 🥹
tebrikler maşallah içinizi ferah tutun 5.haftayı atlattıktan sonra rahatlarsınız inşallah folik asit alın omega3 kullanın hayırlısıyla iyi gelecek neden boş gebelik olsun kötü düşünmeyin 7-8 haftasında da keseyi görürsünüz

tebrikler maşallah içinizi ferah tutun 5.haftayı atlattıktan sonra rahatlarsınız inşallah folik asit alın omega3 kullanın hayırlısıyla iyi gelecek neden boş gebelik olsun kötü düşünmeyin 7-8 haftasında da keseyi görürsünüz
Çok teşekkür ederim 🙏 beklemek biraz zor olacak sanırım :) hayırlısıyla tutunsun inşallah. Doktorlar her ihtimali göz önünde bulundurunca insanda bi şüphe olmuyor değil malesef

Kızlar merhaba adete 5 gün kala kan verdim 2.30 yükselme ihtimali var mıdır ? Bazılarında yükselme olmuş, 5 altı negatif ama işte insan ümitleniyor
Benim adete 5 gün varken 0.10 çıkmıştı adet gecikmesinin ikinci günü 152 çıktı

kacıncı gunde değer 195 idi.30 gune bir adet mi oluyorsunuz yani 33. Gun değeri mi bu acaba.şimdi durumunuz nedir

Acaba değeriniz ne durumda sağlıklımı bebiş

X