Gebelik şekeri olanlar ne yiyorsunuz?

cabukpeseden

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2023
4
4
33
Merhaba, gebelik şekerim çıkınca diyetisyene gittim liste verdi. Listemde cavdar ya da tam bugday ekmegi ile ara ogunlerde meyveler vs vardi. Bir turlu dusmedi sekerim. Dahiliyeye listeyi gosterdim cok kizdi ekmekleri hemen keseceksin dedi ve keser kesmez dustu. Ama haftam ilerledikce yine artti bu kez de meyveyi kestik anca duzeldi. Ama suan elimde sadece et sebze peynir bakliyat kaldi. Patates, ekmek, borek, hamur isleri … hepsi yasak ve canim cok cekiyor. Surekli acliktan agliyorum biktim ayni seyleri yemekten. Hergun 14 birimlik insulin ignesi vuruluyorum ayrica. Benim gibi olanlar var mi? Neler yiyorsunuz?

Son düzenleme:
Bende 28 haftaligim şeker çıktı 26 da. son gittimde böyle çıktı, bende çok zorlanıyorum cokmu kotu değerlerim? Yani bazen kaçamak oluyor, bugün pizza yedim 😔
Screenshot_2024-04-26-16-13-27-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

200e yakindi yukleme sonrasi. Sonra 135lerde seyretti. Kacamak yaparsam 150goruyorum. Ekmek tuz seker asla yemezsem 125 anca oluyor. Toklugum hep 100 107 bandinda. Ki 14luk insulin vurulmama ragmen…

Gebelik sekeri dogumdan sonra geçmeyen varmi
Merhaba, genellikle geçiyor ancak doğumdan 3 yıl sonra kesin baktırmak gerekiyormuş. Gebelik şekeri geçiren kadınlarda ileride şeker hastası olma riski 7 kat artıyormuş. Dahiliye doktoru öyle demişti. Ki bende de doğumdan 3 buçuk yıl sonra Hba1c üst sınırda çıkmıştı o sebeple gitmiştim. Sonra yürüyüş ve şekerli gıdayı azaltarak biraz düşürdüm şükür.

Merhaba, gebelik şekerim çıkınca diyetisyene gittim liste verdi. Listemde cavdar ya da tam bugday ekmegi ile ara ogunlerde meyveler vs vardi. Bir turlu dusmedi sekerim. Dahiliyeye listeyi gosterdim cok kizdi ekmekleri hemen keseceksin dedi ve keser kesmez dustu. Ama haftam ilerledikce yine artti bu kez de meyveyi kestik anca duzeldi. Ama suan elimde sadece et sebze peynir bakliyat kaldi. Patates, ekmek, borek, hamur isleri … hepsi yasak ve canim cok cekiyor. Surekli acliktan agliyorum biktim ayni seyleri yemekten. Hergun 14 birimlik insulin ignesi vuruluyorum ayrica. Benim gibi olanlar var mi? Neler yiyorsunuz?
Çok geçmiş olsun, sizi anlıyorum. Benim daha düşük düzeyde seyrediyordu ancak her şeyi saatiyle yiyordum biliyorum çok zor ama geçici.🙏 Şeker için en etkili şeylerden biri de yürüyüş eğer yapmıyorsanız her gün 20dk yarım saat yürüyüş yapmanızı öneririm.

X