Aile Planlaması Gebelikten korunma derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Goobguub

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2018
103
155
Merhaba arkadaşlar . Eminim çoğu kadının derdidir. Araştırmalarım sonucu gynefix spiral diye bir sey gördüm 2015 yılında ülkemize gelmiş biraz masraflı ama diğer spiralden farklı olarak kanama yapmaması ve koruma oranın oldukça yüksek olması ( kaymadigi icin) aranızda kullanan var mı yorumları merak ediyorum

Merhaba arkadaşlar . Eminim çoğu kadının derdidir. Araştırmalarım sonucu gynefix spiral diye bir sey gördüm 2015 yılında ülkemize gelmiş biraz masraflı ama diğer spiralden farklı olarak kanama yapmaması ve koruma oranın oldukça yüksek olması ( kaymadigi icin) aranızda kullanan var mı yorumları merak ediyorum
Biliyorum o spirali ve taktirip taktirmama arasinda gidip geliyorum.

Ya spiralle hamile kalan çok canım.
Dediğin spirali bilmiyorum ama spiral + prezervatif yapabilirsin.
Prezervatif en güvenlisi.
Evet normal spiraller hic güvenilir değil kaydığı icin ama bu kayma yapmıyormuş tipi de farklı rahim duvarına sabitleniyormuş kanama da yapmıyormuş tabi bunlar benim duyduklarım kullanmadim

Evet normal spiraller hic güvenilir değil kaydığı icin ama bu kayma yapmıyormuş tipi de farklı rahim duvarına sabitleniyormuş kanama da yapmıyormuş tabi bunlar benim duyduklarım kullanmadim
İyice bir fikir almak lazım bir doktordan nedir ne değildir diye.

Dogum kontrol hapi + geri cekilme/prezervatif.
Ben olsam yerinde durup durmadigina emin olmadigim bi seye tek basina guvenemezdim

Bazi kadınlar birliktelikten sonra spiral taktırıyor ondan sonra spiralle hamile kaldım diyorlar...Ayrıca düzenli kontrol ettirirsen koruyuculuğu yüksektir ama adetler uzun sürüyormuş diye duymuştum..
Hap da her kadına iyi gelmiyor maleseff...

Ben rahatim olmuyor zaten bunu zorla 5 senede tup bebekle yaptirdim :KK70: dogumdan sonra acaba diyorum korunsammi napsam bilemiyotum:cool:

X