geç yumurtlayıpta hamile kalan varmıııııııı.....

yumyum_84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
454
1
arkadaşlar yumurtlayamıyorm önceden büyüyodu bu ay büyümediler adetimin 17. günü daha büyümeye çalışıyolar sinir oldum dr p.tesi yine gel dedi o gün20. günü büyüdüyse çatlatma iğnesi yapacak ama büyürlerse bile yumurtlama zamanı geçti o yumurtalar işe yararmı bilmiyorm varmı aranızda geç yumurtlayıpta hamile kalabilen arkadaşlar

arkadaşlar yumurtlayamıyorm önceden büyüyodu bu ay büyümediler adetimin 17. günü daha büyümeye çalışıyolar sinir oldum dr p.tesi yine gel dedi o gün20. günü büyüdüyse çatlatma iğnesi yapacak ama büyürlerse bile yumurtlama zamanı geçti o yumurtalar işe yararmı bilmiyorm varmı aranızda geç yumurtlayıpta hamile kalabilen arkadaşlar

yumyumcum özledim valla seni. bende bugün düşünüyodum ne oldu bu kızın işleri diye. ben iki ay önce biliyosun 12.gün gittim kontrole. büyümemişti yumurta. doktor daha sonra gel falan demedi, büyümemiş onun için çatlatma iğnesi yapamayız dedi. ama sanırım büyüklüğü de önemli benimki 12. günde 11mm olmuştu. belki seninki daha büyüktür. hatta benim de kafam karışmıştı, birkaç gün sonra tekrar kontrol gerekmezmi diye düşünmüştüm. ama doktor bu güne kadar büyümediyse bikaç gün geçse de istenen büyüklüğe gelmez dedi bana. senin yumurtalar bugün nekadar çıktı ki canım.

canım ya bende seni göremiyodum buralarda ben hergün giriyorm ama seni göremiyodum canım benim bugün 17. günü ve 16 mm tam sınırda dedi dr bana ya büyütemiyorm sinir oldum canım ya 2 sene tedavi gördün ilk defa büyümediler şaşırdım bende senin dr neden tekrar çağırmadı ya benimki çağırıyor gün aşırı gidiyorm ben 20. günü olmasına rağmen p.tesi yine çağırdı beni son olarak büyüdüyse iğneyi yapacak bakalım artık büyümediyse de hayeller suya düşecek yine canım ben sana özel msj dan msn adresimi göndereyim istersen görüşürüz aşamaları anlatırız iyi olur öptüm canım

arkadaşım yine kapanmış özel msj bölümü neyse açılırsa gönderirim msn adresimi görüşürüz

canım ya bende seni göremiyodum buralarda ben hergün giriyorm ama seni göremiyodum canım benim bugün 17. günü ve 16 mm tam sınırda dedi dr bana ya büyütemiyorm sinir oldum canım ya 2 sene tedavi gördün ilk defa büyümediler şaşırdım bende senin dr neden tekrar çağırmadı ya benimki çağırıyor gün aşırı gidiyorm ben 20. günü olmasına rağmen p.tesi yine çağırdı beni son olarak büyüdüyse iğneyi yapacak bakalım artık büyümediyse de hayeller suya düşecek yine canım ben sana özel msj dan msn adresimi göndereyim istersen görüşürüz aşamaları anlatırız iyi olur öptüm canım

özelden nası gönderiliyo bilmiyorum canım ben ama sen gönderirsen ben seni eklerim msne. bende anlamadım doktorumu 14gün bile çağırmadı beni. siz kendi kendinize deneyin dedi. ama benimki seninkine göre bayağı küçüktü. dedim ya 11 mmdi. ve onun dışında da 6 tane falan daha yumurta büyümüştü ama onlar da 6-7 mmdi. belki de ondan çağırmamıştı. bu yumurtaların büyümemesi konusu çok garip yaaaa. bende sürekli kendi kendime bi yumurtayı büyütemiyorum diyorum. dalga geçiyorum artık. naapayım. benim tedavi şuanda durdu, adet bekliyoruz o da gelmiyo bi türlü. bakalım haftaya söktürücü almayı düşünüyorum. şişkinlik falan yapıyo. bide bu ay hiç olmayan bişey göğüs uçlarım felaket şekilde acıyo. ilaçların yan etkisi oldu herhalde. benim gidişat böyle. tam bir belirsizlik canım. sen yolla istediğin yerden görüşürüz senle.

inşallah yeterince büyür de iğneyi yaptırırsın. belli mi olur 20. gün çatlayınca bakarsın geç de olsa tutar, bu sefer değişiklik olsun demiştir belki de annesi :) inşallah güzel haberler verirsin canım yaaaaa. stres yapma. stres yumurtaların büyümesini engelleyebiliyomuş. sen rahat bırak kendini.

canım ya ne güzel söylüyoson annesi diye inş canım varya bi gelse dünyalar benim olacak vala ya özledim bebeğimi artık inş sende iyi bi haber verirsin belli mi olur belkide aynı zamanda hamile kalırız canım inş inşşşşşşşşşş evet stres yapmamaya çalışıyorm ama azda olsa üzüldüm niye büyütemiyorm diye ya olsun bakalım kısmet artık allah ne zaman verirse o zaman hayırlısı olsun napalım biz elimizden geleni yapmaya calışıyorz canm vaktini güzel yaradanım biliyor hakkımızda hangi gün hayırlıysa o zaman olsun öptüm canm sende sıkma canını

canım ya ne güzel söylüyoson annesi diye inş canım varya bi gelse dünyalar benim olacak vala ya özledim bebeğimi artık inş sende iyi bi haber verirsin belli mi olur belkide aynı zamanda hamile kalırız canım inş inşşşşşşşşşş evet stres yapmamaya çalışıyorm ama azda olsa üzüldüm niye büyütemiyorm diye ya olsun bakalım kısmet artık allah ne zaman verirse o zaman hayırlısı olsun napalım biz elimizden geleni yapmaya calışıyorz canm vaktini güzel yaradanım biliyor hakkımızda hangi gün hayırlıysa o zaman olsun öptüm canm sende sıkma canını

sağol canım yaa ne güzel şeyler yazmışsın. bende ilk başta çok gerilmiştim bu büyütemedim konusunda. ama sonra düşündüm de bu elde olan bişey değil. sonra başladım kendi kendime dalga geçmeye. anladımki işi şakaya vurmak bana da çevremdekilere de iyi geliyo. biz bu konularda konuştukça, düşündükçe etrafımızdakilerde bizimle beraber düşünüyo ve üzülüyolar. ama kimse bizim gibi olayın içinde olmadığından garip garip tepkiler verebiliyolar. artık ben iyiden iyiye şakaya vurdum işi. anneme bile bahsederken tavuklar bile benden iyi çalışıyolar diyorum sürekli. bir tavuk kadar olamadım falan diyorum. ben söylediklerime gülünce onlar da rahatlıyolar ve daha rahat dinliyolar beni. v alla sende dene canım yaaaa. bu iş şakaya almazsak o bizimle resmen dalga geçiyo her geçen ay. o bizle dalga geçiceene biz onunla dalgamızı geçelim. nedersin, iyi fikir dimi......

buarada birlikte hamiş olma fikrini çok sevdim. gerçekten de inşallah birlikte yaşarız bu sevinci. ve umarım en kısa zamanda da veririz birbirimize bu güzel haberi...

arkadaşım vala haklısın dalga geçmek lazım üzülünce oluyomu sanki olmuyor
evet ya enim etrafımdakilerde öyle anlamadıkları için napıyosn diyolar hiçç diyorm yumurtlamaya çalışıyorm diyorm artık onlrda o nasıl oluyomuş diyolar varya biz bayağı bi bilgi sahibi olduk canım ya çocuk doğuranlar da bilmiyor yumurtlama neymiş soruyolar bana nasıl oluyor diye ben böle böle anlatıyom aaa diyolar içimizde neler oluyoda haberimiz olmuyo diye alıyo artık benim bi gülme sorma canım

arkadaşım vala haklısın dalga geçmek lazım üzülünce oluyomu sanki olmuyor
evet ya enim etrafımdakilerde öyle anlamadıkları için napıyosn diyolar hiçç diyorm yumurtlamaya çalışıyorm diyorm artık onlrda o nasıl oluyomuş diyolar varya biz bayağı bi bilgi sahibi olduk canım ya çocuk doğuranlar da bilmiyor yumurtlama neymiş soruyolar bana nasıl oluyor diye ben böle böle anlatıyom aaa diyolar içimizde neler oluyoda haberimiz olmuyo diye alıyo artık benim bi gülme sorma canım

öyle gerçekten. bende anlatıyorum herkesin ağzı açık kalıyo. duyanda bizi 5-6 tane çocuk büyütmüş sanıyo. buaralar arkadaşlarımdan bikaç tanesi hamile kaldı. herşeyi bana soruyolar. sen araştırmışsındır diyo hepsi. asistan doktor kadar olduk herhalde. tatlicadiarzu ne yenir ne yenmez, nasıl hareket edilecek, nezaman doktora gidilecek. yok kalp atışı yok bilmemne testi hepsini takip ediyoruz valla. hamile kalana kadar ayrı dert sonrası apayrı dert. aman allah hepimize böyle dert versin yerimseniben

X