Geçinemeyenler kulübü

Geçiniyoruz çok şükür 1 tane kızımız var
3.5 yaşında ama fiyatlar çok arttı para hemencecik bitiveriyor nasıl yatırım yapıcaz artık bilmiyorum yani tecrübeli arkadaşlardan ben de tasarruf için öneriler alabilirim artık fazla açık lamba görsem hemen kapatıyorum 😄elektrik faturası bu ay rekor kırdı çok şükür su faturası az geldi de dengeledi😁

Ben unuttuğum bir tadı hatırlaıdm😁 külbastıda kaldım ondan😆😆
Kızım seneye ilkokula başlayacak, okul gündemimiz de, devlet mi özel diye konuşuyoruz eşimle ne zamandir.
Kurumsal bir özel okul bizi zorlar, devlet olsa nasıl olur derken o yorumu görünce nerede yaşıyoruz acaba biz oldum, benim takilmamda ondan 😄

Hayırlı olsun yeni konu🙂
Geçinemeyenler etiketlenmiş. Eh geçinenler de gelebilir birazdan. Artık ben de haftada iki kere dışarda külbastı İskender yeme dersi almak istiyorum😄
Yabanelma Yabanelma da vardı sanki
ilahi güldüm okuyunca geçinemeyenler etiketlenmiş diyince tam öyle değil aslında geçinemediklerinin farkında olanlar desek daha doğru :KK53:

Biz de rahatça geçiniyoruz ama ev kendimizln.
Eşim emekli artı hem özel okul+dersanede Ctesi de dahil çalışıyor hem de özel ders veriyor.
Ben de çalışıyorum.
Yani uğraşıp didiniyoruz karı koca.

Oğlumuz üniversiteyi yurt dışında okuyor ama nasıl?
Eşimin ailesinin maddi durumu iyi onlar da destek oluyorlar.
Oğlumuzun üniversite hazırlık ücretini kayınpederim ödedi mesela.
Biz talep etmedik, paramız hazırdı ama dedemiz; bu yıl benden olsun dedi.
Kvm, oğlum (pandemi nedeniyle) özel yurtta kalsın aradaki farkı ben vereyim dedi çıkardı 15.000 TL verdi.

Benim ailemin bize büyük desteği de yok zararı da ki bu da bir fayda iki emekli maaşıyla geçiniyor onlar, bir de kirada evleri var çok şükür.

Allah başımızdan eksik etmesin büyüklerimizi.
benim esimde şimdilik tek çalışıyor kamuda mesaileride oluyor, yağmasada gürlüyor.
ailelerden kışlik yardimi falan oluyor.
çok darlanırsak iki tarafli maddi destekte oluyor ama bu sadece her sene şubat ayında oluyor.
kizimin bezi mamasini annem gönüllü karsiladi ama karsilamasa zorlanirmisiz onu anladim.
2 yetiskin 1 cocuk ev kredisi faturalar vs yük olmadan yaşıyoruz

Kızım seneye ilkokula başlayacak, okul gündemimiz de, devlet mi özel diye konuşuyoruz eşimle ne zamandir.
Kurumsal bir özel okul bizi zorlar, devlet olsa nasıl olur derken o yorumu görünce nerede yaşıyoruz acaba biz oldum, benim takilmamda ondan 😄
aynı dert 5. sınıfta koleje gitmesi lazım artık ama iyi kolejler 55 60 binden başlıyor kara kara düşünüyorum.uyduruk yerlerede vereceğime devlette bırakırım daha iyi diyorum.matematik hocası bulurum olur biter

Bende 5000 TL ile 3 çocukla geçinip üzerine çocuklardan birini özel okula göndermenin dersini almak istiyorum mümkünse 😄
O kim bilmiyorum. Muhtemelen konu başka bir yerde konuşulmuş ama benimde güya özel okula giden kardeşim var. Babamin da ekonomik durumu pek parlak degildir. Mantar gibi özel okul oldu her yer. Eski dershaneler özel okula donustu. Meslek lisesine başlayıp sonra istemem diye tutturunca uygun bir okula yazdirdik gitti. Markalı bir kolej değilse artık özel okula gitmek matah bir olay değil yani.

Bu külbastı mevzusu nerde başladı da buraya taşıdık ? bende okuyayım😂😂😂
3000 lira mı ne aylık gelirleri var, 2 çocukları varmış. Ama haftada iki kere dışarda külbastı iskender yerlermiş. Bir de haftada iki kere kilosu 5 tlden balık bulup yiyorlarmış.
Çünkü coğrafya kadermiş, küçük ilçede böyleymiş hayat.

aynı dert 5. sınıfta koleje gitmesi lazım artık ama iyi kolejler 55 60 binden başlıyor kara kara düşünüyorum.uyduruk yerlerede vereceğime devlette bırakırım daha iyi diyorum.matematik hocası bulurum olur biter
Bende biraz öyle düşünüyorum ceycey, çalışıyor olsaydım farklı düşünürdüm belki ama çalışmıyorum devlete gönderirsek dışaridan desteklemek için vaktim ve imkanımiz var. İyi bir özel okula göndermeyeceksek devlete gönderelim diyorum.

Okul için maddi anlamda kendimizi tamamen sıkmak istemiyorum açıkçası birde bizim çocuklar iki tane.
Oğlum da büyüyecek iki seneye, ikisini birden özel okula göndermemizde mümkün olmayacak.

3000 lira mı ne aylık gelirleri var, 2 çocukları varmış. Ama haftada iki kere dışarda külbastı iskender yerlermiş. Bir de haftada iki kere kilosu 5 tlden balık bulup yiyorlarmış.
Çünkü coğrafya kadermiş, küçük ilçede böyleymiş hayat.
Hamsinin kilosu 30 lira burada, ki en ucuzu o şuan.

Geçinemiyoruz 🙁
Ben tüp bebekle İkizlerime Ocak ayında hamile kalınca işi bırakmak zorunda kaldım Daha doğrusu çıkarıldım hoş çıkarılmasam da çalışamazdım devamlı yattım.

Eşimin maaşı azımsanmayacak kadar iyi aslında Eylül ayında doğum yaptım. Tabi aynı ihtiyaçlara sahip iki bebe.. mama bez derken perişan olduk 🥺

Bende biraz öyle düşünüyorum ceycey, çalışıyor olsaydım farklı düşünürdüm belki ama çalışmıyorum devlete gönderirsek dışaridan desteklemek için vaktim ve imkanımiz var. İyi bir özel okula göndermeyeceksek devlete gönderelim diyorum.

Okul için maddi anlamda kendimizi tamamen sıkmak istemiyorum açıkçası birde bizim çocuklar iki tane.
Oğlum da büyüyecek iki seneye, ikisini birden özel okula göndermemizde mümkün olmayacak.
Konuyu dağıtmak istemem ama özel okula gönderme sebeplerinizi öğrenebilir miyim? Hem de C ceycey0406 ?

Geçinemiyoruz 🙁
Ben tüp bebekle İkizlerime Ocak ayında hamile kalınca işi bırakmak zorunda kaldım Daha doğrusu çıkarıldım hoş çıkarılmasam da çalışamazdım devamlı yattım.

Eşimin maaşı azımsanmayacak kadar iyi aslında Eylül ayında doğum yaptım. Tabi aynı ihtiyaçlara sahip iki bebe.. mama bez derken perişan olduk 🥺
allah yardimciniz olsun 😟

X