Geçmeyen hıçkırık

Bir ara haberlerde de çıkmıştı insan 2dk olanına dayanamıyor bence randevu alıp nöroloji ve başka neresi ilgilenir bilmiyorum randevu alıp görünsün.

Ay yillar once Amerikada bir kiz vardi boyle oda haftalarcaydi galiba hickiriyordu beya unlenmisti o donem. Birde sürekli hickirmak agriya sebeb oluyormus. O kiz bir ilac kullanmisti.

Acile başvurursanız serumu var diye biliyorum. Gerçi iğne olmuşsunuz ama yeniden bi gidin bence.

Oyş adamin hayati felç resmen...
Alkol sonrasi mi basladi bu durum?

İyi akşamlar eşimde iki gün önce bir hıçkırık başladı ve iki gündür aralıksız devam ediyor. En fazla on dakika ara oluyor. Hastaneye gitti iğne yaptılar ama çözüm olmadı.Daha önce başına gelen ve çözüm bulan var mı acaba?
Canım korkutmak istemem ama bir akrabamız böyle oldu. Sürekli hıçkırıyormuş, aniden fenalaşmış hastaneye kaldırıldı, bağırsaklarında düğüm oluşmuş, ameliyata alındı ve maalesef kaybettik.

Ciddiye alın diye yazdım.

Eşin acile değil de polikliniğe gidip mutlaka görünsün

Çok geçmiş olsun benim en fazla 3 saat olmuştu. Nefes tutmayı denedim geçmedi en son çok heyecanlandığım bir durum olmuştu bir baktım kendiliğinden geçmiş

İyi akşamlar eşimde iki gün önce bir hıçkırık başladı ve iki gündür aralıksız devam ediyor. En fazla on dakika ara oluyor. Hastaneye gitti iğne yaptılar ama çözüm olmadı.Daha önce başına gelen ve çözüm bulan var mı acaba?
Stresten kaynaklanabilir bu durum onu daha da çok strese sokabilir

Ben her hıçkırığım tuttuğunda burnumu elimle tıkar o sırada bol su içerim hemen kesilir

Şu videodaki dayılar gibi denedi mi?

Benim en inatçı hıçkırığı bu geçirdi ama o da 2 gün falan değildi yani.

Cevap vermiyorsunuz ama tekrar yazayım 2 gün geçmeyen hıçkırık için mutlaka nöroloji uzmanı görmeli bir beyin tomografisi çekilmelidir

Benim arkadaşım 1,5 yıldır hıçkırıyor. İşi bırakmak zorunda kaldı psikiyatri tedavisi gördü , Ankara da tedavisi oluyor. Ama hala doktorlar çare bulamıyor. Çalışamıyor ve hep sürekli bunalımda. Doktorlar psikolojik diyor ve haplar da fayda etmiyor. Umarım sizin geçer bu kadar ciddi değildir

Benim kardeşim de aynı durumu yaşamıştı. Psikiyatr bir tanıdığımız söylediği ilaçla geçmişti. Bir doktora danışmanızda fayda var.

canım, acile gidin. serumu var . bende birkaç defa yaşadım bu durumu. 2-3 gün geçmediği oluyordu

Konu sahibi yazıp gitmiş ama ben yine de bildiğimi yazayım. Bir kaç yıl önce bir tanıdığım böyle aylar süren bir hıçkırığa yakalanmıştı hertürlü tetkik yapıldı hiçbişey çıkmadı. en son nöroloğa gitmişti psikiyatrik bi ilaç vermişlerdi.

Bir de başka birşey daha bunda işe yarar mı bilmem ama hıçkırık için kesin çözüm bu yöntem.

Bir bardağa suyu doldurun iki de pipet alın. Pipetin biri bardağın içine diğeri dışına gelecek iki pipetle birden su içer gibi çekiyorsunuz birinden su diğerinden hava geliyor. Ve hıçkırık anında kesiliyor

X