Gelin Birlikte Kilo Verelim 😊

Hayırlı cumalar kızlar. Bugün tartı günü ben tartımı çektim. Nedense veremiyorum tam sevindim bu hafta direnç kilomu kırarım diye çok sevindim. Neyse bakalım daha önümüzdeki günlere 🥲🥺
Hayırlı cuma'lar maşallah size ben ne deyim resmen benim yarı kilomdasınız lütfen şikayet etmeyin ben evlendiğimde tam 48 kiloydum ve bilekleri kopucak diyorlardı 59 u görememde en son 64 ü görmüştüm hayırlısıyla yolum yine başarabilirsem çook uzun🥺

Tamam canım sağol ❣️
İnanın kaptanım aynı yaptığımız şeyleri değiştirerek yani vücudu şaşırtmamız gerek ya siz tilya kürü yada fundayla gerçi dün tilyaya başladınız birde selenyuma başlarsanız inanın o direnci kırarsınız kesinlikle selenyum aç karnına benim saatim kurulu her akşam 22 de içiyorum 1 bardak ılık şu ile gece 12 gibide ılık suyla sirkemi içip yatıyorum rahatsızlık vermezse birde böyle deneyin uygun görürseniz

İnanın kaptanım aynı yaptığımız şeyleri değiştirerek yani vücudu şaşırtmamız gerek ya siz tilya kürü yada fundayla gerçi dün tilyaya başladınız birde selenyuma başlarsanız inanın o direnci kırarsınız kesinlikle selenyum aç karnına benim saatim kurulu her akşam 22 de içiyorum 1 bardak ılık şu ile gece 12 gibide ılık suyla sirkemi içip yatıyorum rahatsızlık vermezse birde böyle deneyin uygun görürseniz
Benim babam da dedi gece yatarken de iç diye aklıma gelmiyor gece yatarken. Ama tilya işe yaradı sanki bi tık bakalım.

Hayırlı cuma'lar maşallah size ben ne deyim resmen benim yarı kilomdasınız lütfen şikayet etmeyin ben evlendiğimde tam 48 kiloydum ve bilekleri kopucak diyorlardı 59 u görememde en son 64 ü görmüştüm hayırlısıyla yolum yine başarabilirsem çook uzun🥺
İnşaAllah başarırsınız ben de size inanıyorum ben evlendiğimde 51-53 arasıydım nişanlandığım da 49 dum ama benim boyum kilomdan az minyonum

Günaydın, güncel kilom 74.1. Üç günde 300 gram gitmiş. Bugün rafine şekeri birakmamın 22. günü. O sebeple yeni hedef 21 gün boyunca hiç beyaz ekmek ve beyaz un ile yapılan ürünleri yememek. Bunu da başarırsam kendimle gurur duyacağım.

Günaydın, güncel kilom 74.1. Üç günde 300 gram gitmiş. Bugün rafine şekeri birakmamın 22. günü. O sebeple yeni hedef 21 gün boyunca hiç beyaz ekmek ve beyaz un ile yapılan ürünleri yememek. Bunu da başarırsam kendimle gurur duyacağım.
Peki şimdiden bi fark oluşuyor mu canı rafine şekeri ve beyaz ekmek ve unla yapılanlar. Özlüyor musun ve ve de hafiflik oluştu mu

Peki şimdiden bi fark oluşuyor mu canı rafine şekeri ve beyaz ekmek ve unla yapılanlar. Özlüyor musun ve ve de hafiflik oluştu mu
En çok fark ettiğim değişiklik; çok uzun süreler aç kalabiliyorum ve bunu hissetmiyorum bile. Çünkü yediklerim kan şekerini birden fırlatmıyor. Yavaş yavaş enerji veriyor. Bu da uzun süre dinç tutuyor. 16:8 aralıklı orucu yapıyorum ama 18 saat falan aç kalıyorum zorlanmadan. Şekeri canım çekmiyor. Önceden yemek sonrası çay ve tatlı olmazsa olmazdı. Şimdi çayın yanına kuru meyve yiyorum. Biri gözümün önünde yaş baklava yemezse canım çekmiyor zaten. Çekse de bunca zaman yemedin şimdi zinciri kırma diyorum kendime, dayanıyorum.

En çok fark ettiğim değişiklik; çok uzun süreler aç kalabiliyorum ve bunu hissetmiyorum bile. Çünkü yediklerim kan şekerini birden fırlatmıyor. Yavaş yavaş enerji veriyor. Bu da uzun süre dinç tutuyor. 16:8 aralıklı orucu yapıyorum ama 18 saat falan aç kalıyorum zorlanmadan. Şekeri canım çekmiyor. Önceden yemek sonrası çay ve tatlı olmazsa olmazdı. Şimdi çayın yanına kuru meyve yiyorum. Biri gözümün önünde yaş baklava yemezse canım çekmiyor zaten. Çekse de bunca zaman yemedin şimdi zinciri kırma diyorum kendime, dayanıyorum.
Evet şu an tam da böyleyim biri yanımda bi şey yemezse aklıma bile gelmiyor. Ve ben de şu an da 18::22 dk olmuş acıkmıyorum zaten sularımı bitki çaylarımı falan içince acıkma hissi iyice azalıyor sadece öğlen en geç 5 te bitirince yemek işini yemek te yemiyorum da onları bitirince hafif akşam yemek hissi oluşuyor onun dışında diyorum sabaha kadar dayan sabah oluyor iyiki de yememişim biraz daha beklicem diyorum açlığım gidiyor ben ekmeği ve şekeri şu an yemesem de bilinçaltım sonra gelecek diye mi bekliyor yoksa inandı mı kendine bilmiyorum ama inşaAllah tatlı isteği ve ekmek isteğim azalır bugün 11.gün şekersiz ve ekmesiz gerçi bi gün önce 2 lavaş ve ondan önce 4 buçuk dilim Çavdar ekmeği yedim ama inan tok bile tutmadı ve isteğim gelmedi ve pişman da değilim zaten pişman olunca insanın acaba bıraksam mı diye düşünüyor. Ay neyse çok uzattım kusura bakmayın 😅🤭

Evet şu an tam da böyleyim biri yanımda bi şey yemezse aklıma bile gelmiyor. Ve ben de şu an da 18::22 dk olmuş acıkmıyorum zaten sularımı bitki çaylarımı falan içince acıkma hissi iyice azalıyor sadece öğlen en geç 5 te bitirince yemek işini yemek te yemiyorum da onları bitirince hafif akşam yemek hissi oluşuyor onun dışında diyorum sabaha kadar dayan sabah oluyor iyiki de yememişim biraz daha beklicem diyorum açlığım gidiyor ben ekmeği ve şekeri şu an yemesem de bilinçaltım sonra gelecek diye mi bekliyor yoksa inandı mı kendine bilmiyorum ama inşaAllah tatlı isteği ve ekmek isteğim azalır bugün 11.gün şekersiz ve ekmesiz gerçi bi gün önce 2 lavaş ve ondan önce 4 buçuk dilim Çavdar ekmeği yedim ama inan tok bile tutmadı ve isteğim gelmedi ve pişman da değilim zaten pişman olunca insanın acaba bıraksam mı diye düşünüyor. Ay neyse çok uzattım kusura bakmayın 😅🤭
Çok haklısınız pişman olmaya, vücut ile kavga etmeye gerek yok. Ama tavsiyem ekmeği çok isterseniz diyetin sürdürülebilir olması için tam buğday, ekşi mayalı ekmek yiyin. Çünkü onlar da faydalı. Bağırsaklardaki iyi bakterileri besliyorlar. Bir de protein ağırlıklı beslenmek vücutta testesteron seviyesini artırıyor. Bu da eğer çocuk düşünüyorsanız kadınlarda üreme problemleri yaratıyor. Dengeli olmak en temizi

Bugün kahvaltımda geçen gün görselini paylaştığım yağsız tuzsuz haşlama gibi olan kabak yemeğimi ve küçük kase yoğurt yedim çünkü akşama yine dünkü gibi 2 kase çorba ve yanında salata sonrada hurmalı yoğurt yemeyi planlıyorum

Bayanlar merhaba ben sabah tartılmiştım ama fırsat olmadı ekleyemedim. Bu haftaki gelgitlerin sonucu olarak artı görmeyip aynı kalmak beni sevindirdi açıkçası. Neyse yeni bir hafta inşallah daha iyi olacak diyorum.

Bugünkü kilom: 70.70

Eklentiler

• 1000051779.jpg
    1000051779.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 8
Beden yapımız aynı üst bedenim 42-44 alt bedenim çok yazması bile güç elim varmıyor 🤦‍♀️ bugün kullanımını detaylıca anlattım çay bardağınıda elimde ekledim funda suyu mu yoksa funda bitkisimi alıcaksınız funda suyu çay bardağının 4 te biri funda suyu koyuyoruz üzerini içme suyu ile tamamlayıp içiyoruz öylece içiyoruz 🙏
Okuldan gelirken aktara gitme fırsatım olmadı birazdan yürüyüşe çıkacağım jnşallah o zaman almayı planlıyorum.
O kısır döngü den çıkmak için aynı şeyler olsa da daha doğrusu aynı şeyler ile başlasa da sen onları hiç olmamış gibi hayal et ve kaldığın yerden devam et. Döngüye inat git ve kimsenin seni üzmesine izin verme. Seni öfkelendiren şeyi bul ve onunla yüzleş. Ve her diyete başladığımda acaba yine böyle bi şey olacak mı deme istersen söyleme kimseye bi şey yapacağından. Umarım iyi gelir bildiğimiz şeyler ama insan bazen canını sıkıyorlar.
Haklısın. Bununla baş etmeyi öğrenmem gerekiyor. İnanın elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama oluyor işte🙄
Ben bu sirkeli suyu bir türlü içemiyorum. El yapımı aldım o da çok midemi bulandırmıştı daha önce bugün aktara gidince tekrar yakacağım belki bu kez içebilirim.
Selenyumu bilmiyorum ne gibi bir etkisi var ama b12, d vitamini, omega3 ve magnezyum bizim gibi artık orta yaşta alınması gerekiyor. Tabi yinede doktora danışmak lazım.

Okuldan gelirken aktara gitme fırsatım olmadı birazdan yürüyüşe çıkacağım jnşallah o zaman almayı planlıyorum.

Haklısın. Bununla baş etmeyi öğrenmem gerekiyor. İnanın elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama oluyor işte🙄

Ben bu sirkeli suyu bir türlü içemiyorum. El yapımı aldım o da çok midemi bulandırmıştı daha önce bugün aktara gidince tekrar yakacağım belki bu kez içebilirim.
Selenyumu bilmiyorum ne gibi bir etkisi var ama b12, d vitamini, omega3 ve magnezyum bizim gibi artık orta yaşta alınması gerekiyor. Tabi yinede doktora danışmak lazım.

Selenyumu bana doktor söyledi al diye zaten diğer değerler hep çok düşük genelde d vitamini özelliklede d düşük olunca kilo verimide çok zor oluyormuş 3 gün önce kan tahlili verdim troid vs. D ye sıra kalmadı birde sirkeyi hiç koklamadan içmeye çalışın 🥰

Selenyumu bana doktor söyledi al diye zaten diğer değerler hep çok düşük genelde d vitamini özelliklede d düşük olunca kilo verimide çok zor oluyormuş 3 gün önce kan tahlili verdim troid vs. D ye sıra kalmadı birde sirkeyi hiç koklamadan içmeye çalışın 🥰
Sirkenin vücuda yararı çok fazla biliyorum daha önce içememiştim tekrar deneyeceğim bakalım inşallah içebilirim

Sanırım bu akşam fazla kaçırdım 5 te yedim tuzsuz yağsız 2 büyük kase çorba bir büyük kase salata sadece nar ekşili yağsız ve tuzsuz az öncede 1 kase hurmalı yoğurt filtre kahve içicem tabi şekersiz yarın telafi ederim çorba çokmu olmuş sizcede 🥺

Günaydınlaar kimseler yok 🥺
Bugün kü kahvaltım bir büyük kase yoğurtlu salata yarım kibrit kutusu peynir şimdide tilya suyumun kaynamasını bekliyorum gün boyu birşey yemiyom ara öğün falan yık filtre kahve şu ve tilyamı içerim akşam ne yediğimide yazarım 🙏💕

Herkese merhaba. Hafta sonu olunca buraya girmekte biraz zorlanıyorum.
11.30 gibi klasik kahvaltı
16.00 filtre kahve yanında biraz ceviz ve kuru üzüm
17.00 dolma, salata ve yoğurt
1 saat yürüyüş
2.5 lt su

Bugün yürüyüş yaparken uzun uzun düşündüm, kendimle hesaplaştım belki. Ne kadar kötü bir gün geçirirsem geçireyim yeme ataklarına son vermek için çok çaba göstereceğim. Okadar uğraşı boşa çıkarmayacağım artık. Ben neden 38 yaşında yıllardır olduğu gibi yine diyetle uğraşıyorum ve tam bir tempo tutturunca bir can sıkıntısına her şeyi mahvediyorum. Artık buna son veriyorum.
Bayrama kadar şekersiz 21 güne giriyorum.ekmek tüketmiyorum zaten hafta sonu kahvaltısı hariç onu da ekşi mayalı tüketeceğim. Bu kez bu serüven mutlu sonla bitecek inanıyorum ve yapabileceğim konusunda kendime güveniyorum.

Her şey yeni başlıyor.🤩

X