Gelinlik Modelleri Gelinlik Tercihim ve sorunlar.

miniciki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2011
627
317
Merhaba kızlar. Düğünüme az bir zaman kaldı ben gelinlik ve ayakkabı tercihimi yaptım.
Aşağıya da görsellerini koydum. Gelinliği gösterdiğimde eşime yani nişanlıma bence güzel ama pahalı olur diktirmesi dedi. Eşimin ailesi de güzel değil gelin dediğin kabarık olur çok sade gelin dediğin böyle mi olur diye yorum yapmış. Bende eşime cevap olarak. Sadelikten yanayım ayrıca gelinlikte bir çok işleme var buda zerafet göstergesi dedim anlamadan yorum yapmasınlar dedim. Kafamı karıştırıyorlar. Eşimin kuzeni de mağazaya girdiğinde kabarık seçiceksin eminim bende düz severdim ama sönük kalıyor diye kurcalıyor beynimi.

Çok mu sade ?
Taşlı-Gelinlik-Modelleri.jpg

Buda ayakkabı. Twilight Bellanın ayakkabısını buldum bir mağaza da fakat birebir aynısı değil taşları gümüş değilde daha bir karartılmış gibi. buna da çok uzun boylu durursun beni geçersin diyor. Hiç güzelliğe bakmıyorlar. canım çok sıktılar.
Wedding-Shoes-Manolo-Blahnik-for-Bella-in-Breaking-Dawn_large.jpg

teşekkür ederim.
Ben şimdiden gösterdim ki sonrada felaket çıkmasın insanlar en ufak şeyden nem kapıyor laf ediyor benim tercihim benim kararım fakat karşı tarafın o şekil demesi üzdü.

Merhaba kızlar. Düğünüme az bir zaman kaldı ben gelinlik ve ayakkabı tercihimi yaptım.
Aşağıya da görsellerini koydum. Gelinliği gösterdiğimde eşime yani nişanlıma bence güzel ama pahalı olur diktirmesi dedi. Eşimin ailesi de güzel değil gelin dediğin kabarık olur çok sade gelin dediğin böyle mi olur diye yorum yapmış. Bende eşime cevap olarak. Sadelikten yanayım ayrıca gelinlikte bir çok işleme var buda zerafet göstergesi dedim anlamadan yorum yapmasınlar dedim. Kafamı karıştırıyorlar. Eşimin kuzeni de mağazaya girdiğinde kabarık seçiceksin eminim bende düz severdim ama sönük kalıyor diye kurcalıyor beynimi.

Çok mu sade ?
Eki Görüntüle 2049889

Buda ayakkabı. Twilight Bellanın ayakkabısını buldum bir mağaza da fakat birebir aynısı değil taşları gümüş değilde daha bir karartılmış gibi. buna da çok uzun boylu durursun beni geçersin diyor. Hiç güzelliğe bakmıyorlar. canım çok sıktılar.
Eki Görüntüle 2049890

Eğer ayakkabı ile uzun olacaksanız olmaz bence biraz daha alçak benzer model bulabilirsiniz
Gelinliğin kolu yakası ve işlemeleri harika
Ama duruşu sizin fiziğinize uymalı ve daha önce tecrübe ettiğiniz bişey olmadığı için deneyerek karar vermelisiniz.

Gelinlik çok güzel. Ben de buna benzer işlemeli, balık bir gelinlik hayal ediyorum uzerimde. Yani fiziğinize uyması da çok önemli.
Ayakkabı çok da güzel değil bana göre. Kaldı ki eşiniz de ondan uzun olmanızı istemez. Saç vs eklenince daha da boyunuzu yukarı çekebilir. Daha makul seçimler yapabilirsiniz. Mutluluklaarr

Ah ah şu fotoğraf ile değerlendirme işi :) gelinlik terzisiyim, provalarım şükür güzel gider, misal gelin herşeyden memnundur, uzun da yaparım provayı, herşeye iyice bakarız. genelde gelinliğin ortaya çıktığı ikinci provada gelinler fotoğraf çekmek ister, çokça soran vardır. Emin olun hepsinde pişman olurum izin verdiğime. Hem gelin kendi inceler, duruşundan ışıktan kaynaklanan bir çirkinlik görünür mesela. Daha da çok, gelinliğin aslını görmeyenler şurası şöyle mi burası böyle mi diye bir sürü şüphe sokarlar kızların aklına. Neyse bir şekilde provayı hatırlatarak rahatlatırım, ikna olmayan istisnalarda ek prova yaparım. Sonuçta gelinlik tamamlanıp da gelin ütülü güzel haliyle giyip saçı makyajı da olunca düğün sonrası "gelinliğimi herkes çok beğendi" diye mesaj atar :) :)

Demem o ki bir şeyi beğenen, seçen, dikilirken görecek sizsiniz. Zevk sizin zevkiniz. Kumaşı kalitesiz dikimi hatalı olmadığı sürece her gelinlik giyilmeye değerdir ve gelini güzel gösterir. Ayrıca gelin imajı bir bütündür eksikken değerlendirmek yanlış olur...

Gelınlık herkesın hayali komse ıcın ozendıgınden vazgecme ıcınde kalır, sonucta bu dugun senın ve hersey senın ıcıne sınecek gıbı olmalı.

Ah ah şu fotoğraf ile değerlendirme işi :) gelinlik terzisiyim, provalarım şükür güzel gider, misal gelin herşeyden memnundur, uzun da yaparım provayı, herşeye iyice bakarız. genelde gelinliğin ortaya çıktığı ikinci provada gelinler fotoğraf çekmek ister, çokça soran vardır. Emin olun hepsinde pişman olurum izin verdiğime. Hem gelin kendi inceler, duruşundan ışıktan kaynaklanan bir çirkinlik görünür mesela. Daha da çok, gelinliğin aslını görmeyenler şurası şöyle mi burası böyle mi diye bir sürü şüphe sokarlar kızların aklına. Neyse bir şekilde provayı hatırlatarak rahatlatırım, ikna olmayan istisnalarda ek prova yaparım. Sonuçta gelinlik tamamlanıp da gelin ütülü güzel haliyle giyip saçı makyajı da olunca düğün sonrası "gelinliğimi herkes çok beğendi" diye mesaj atar :) :)

Demem o ki bir şeyi beğenen, seçen, dikilirken görecek sizsiniz. Zevk sizin zevkiniz. Kumaşı kalitesiz dikimi hatalı olmadığı sürece her gelinlik giyilmeye değerdir ve gelini güzel gösterir. Ayrıca gelin imajı bir bütündür eksikken değerlendirmek yanlış olur...

Merhaba.
Valla doğruları konuşayım ben bu gelinliği çok istiyorum fakat birebir aynısını dikecek gelinlikçi gözüme daha kestiremedim herkese sordum çevremdeki yaparız ederiz ama 5 bin tl diyor yok güpürü var şusu var vs.
Nişanlımda 5bin tl duyunca ivme indi :))) O gün benim günüm olacak ama karşı tarafın düz gelinliğe bakış açısına sinir oldum. Ne demek geline benzemiyor? Bende fikir almak istedim. Çok mu sade? ayrıca gelin dediğin kuğu gibi olmalı zarif ve şık olmalı diye düşünüyorum kabarık sevmediğimi belirttim ailesine bu sefer kuzen lafa girdi mağazaya girdiğinde fikrin değişicek diye.

içine sindiyse kimseyi dinleme, o gelinliğin içinde kendini iyi ve mutlu hissetmen çok önemli.. en özel günlerinden biri sonuçta :) bu arada ayakkabı ve gelinlik çok şık..

burada sorduğun kişilerin fikirleri fikir de müstakbel eşinin ailesinin fikirlerini neden önemsemiyorsun acaba?Alt tarafı yorum yapmışlar sade diye.Benim hoşuma gitti dediğinde kafana silah mı dayadılar yavrucum?Aileye ve müstakbel eşe sabır dilerim.Selametle

Çok mu sade ?
Eki Görüntüle 2049889

Eki Görüntüle 2049890

Bence eşinin ailesi haklı. Çok ama çok sade gelinlik. Bu tarz bi elbiseyi istediğin her zaman giyebilirsin başka özel günlerde. Ama gelinliği bir kez giyiceksin, düz elbise modellerinden farklı bişey seç bence, biraz daha kabarık ve gösterişli olabilir. Bu çok sönük. Ayakakbı çok güzel ama yedek bişey taşıyabilirsin saatlerce bunu giyersen yorucu olabilir. Hiç gelinliğe benzemiyor. Ayrıca eşinin ailesinin yorumlarına bu kadar tahammülsüz olman da hoş değil. Eşinde tabii ki düğünde ondan uzun olmanı istemeyecek, bunda anormal bişey yok.

Bence eşinin ailesi haklı. Çok ama çok sade gelinlik. Bu tarz bi elbiseyi istediğin her zaman giyebilirsin başka özel günlerde. Ama gelinliği bir kez giyiceksin, düz elbise modellerinden farklı bişey seç bence, biraz daha kabarık ve gösterişli olabilir. Bu çok sönük. Ayakakbı çok güzel ama yedek bişey taşıyabilirsin saatlerce bunu giyersen yorucu olabilir. Hiç gelinliğe benzemiyor. Ayrıca eşinin ailesinin yorumlarına bu kadar tahammülsüz olman da hoş değil. Eşinde tabii ki düğünde ondan uzun olmanı istemeyecek, bunda anormal bişey yok.
bu tarz bir elbiseyi istediğim hiç bir yerde giyemem ne yazık ki.
Dantel detaylı ve taş süslemesi var. Ben gelinliğim diye bağırıyor. Açıkçası prenses modellerden gına geldi.
Kabarık tercihim değil. gelinliği dikime verdim zaten.
Gelinlik çok sade geliyorsa karşıdakine süslesinler o zaman diyeceğim bir daha öyle bir şey derlerse. Zaten giyecek olan benim. Ben nasıl damat kıyafetine karışmıyorsam. Gelinliğide karışılmamalı diye düşünüyorum.
Teşekkürler yorumunuz için.

burada sorduğun kişilerin fikirleri fikir de müstakbel eşinin ailesinin fikirlerini neden önemsemiyorsun acaba?Alt tarafı yorum yapmışlar sade diye.Benim hoşuma gitti dediğinde kafana silah mı dayadılar yavrucum?Aileye ve müstakbel eşe sabır dilerim.Selametle
burada yazılanlar görüştür hanımefendi.
eşimin ailesinin yaptığı aşağılamak! baskıdır!
Arada ki farkı görün istedim.
teşekkürler.

Bu gelinlik boy ve fit vucut ister, ayakkabıyla gidip denemenizi öneririm. Ben eşimle gitmiştim gelinlik almaya, hazır bir gelinlik seçip aldık, hatta o beğendi, hazır gelinlik mağazalarından randevu al ve prenses, a kesim, balık hepsini dene, benim tahminim A kesim beğeneceksin zaten. Ben de dantelli A kesim için gitmiştim, boyum balık için zaten kısa, eşim kabarık olsun vb derken prenses model taş işlemeli alıp çıktım. Ailesinin yorumu klasik bir yorum, takılacak bir şey yok.

Uzun olma meselesine gelince fotoğraflarda şık durmaz ama düğünde idare edilebilir, erkek boy uzatan ayakkabılar var, eşin onlardan diysin beş cm fark eder. Benim eşim 180+ ama ben yine de kısa topuk tercih etmiştim platformsuz 8 yada 10 cm. Böyle güzel model bulsam alırdım ama, ben evlenirken şu karikatürler modaydı, klasik model çok azdı.

Ayakkabılar harika kesinlikle giymek isterdim.Bellanin da gelinliği çok ama çok güzel di ve gayet sade ve zarifti sizde eminim öyle olacaksinizdir.
Bence kendi begendiginize odaklanin Bosverin başkalarını
:)

X