Gizli narsist eş ve çekişmeli dava süreci

nagmem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2020
164
77
32
Merhabalar, daha önce de konu açmıştım eşimle sorunlarımızı çözemedik. Her şeyi kabul eden eş geleceğim zaman farklı kişiliğe büründü. Ailesi ile ilgili olayları tekrardan yazmayacğaım kısacası çok düşkünler kendi ailesi olduğunun farkında değildi. Kişilik olarak problemli biriydi. Eşim Dışarda efendi yardımsever çok sevilen biriydi. Ama evde sürekli eleştiren, hep pohpohlanma bekleyen övgü bekleyen bi insandı. Her yaptığı şeyin karşılığını beklerdi. Bi teşekkür etme bir sene onu anlatırdı. Beni psikolojik şiddeti ile sindirmiş, ezmiş, öz güvenimi bitirmişti. Haklıyken bile kendimi ifade edemez suçu kabul ederdim. Cinsel birlikteliği bile ilk benden bekler ben yanaşmazsam yanaşmaz sonra da beni suçlardı. Ve yatak odasına kadar evdeki her şeyi annesine anlatırdı. Şu an boşanma aşamasındayız dilekçe de bir sürü yalan şeyler yazmış hiçbir yere göndermiyormuşum kıskanıyormuşum. Kadınlık yapmıyormuşum. Evden sürekli kovardı. Evden altınları alıp kaçtı gibi şeyler yazmış. Kafam o kadar karışık ki. Son boşanalım dediği ay bile mesajlara bakıyorım ondan önceki aya bakıyorum evlilik yıldönümünü kutladık ettik. Kısacası Narsistler böyle gelgitli mi oluyor? Sizler süreci nasıl atlattınız ben neden kendimi sürekli suçluyorum? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben önce çekişmeli açtım sonra arada çocuk var diye aptal gibi anlaşmaliya çevirdim boşandım ve hakaretler tehditler iftiralar başladı şuan karara itiraz edip tekrar çekişmeliye cevirecegim davayı yıllarca sürsün umrumda değil ben ve oğlum bedel ödüyoruz o da ödesin
Kendinizi suçlu hissetmeniz normal çünkü sürekli manipüle edildiniz size tavsiyem avukatınız dişli biri olsun siz de bu süreçte karşı tarafla iletişime geçmeyin ve asla anlaşmalı boşanıp kurtulayım demeyin bedelini ödesin bir narsistte denge tutarlılık empati merhamet aramayın siz kendinizi suçlarken o size ana avrat kufrediyordur sizi sucluyordur ve bu ömür boyu devam edecek çocuk varsa da onun dışında konuşmayın çocuğunda beynini yıkama pesindeler insan değiller gerçekten narsistse çok sağlam durmanız lazım psikolojik olarak sizle oynamasına izin vermeyin

Ben önce çekişmeli açtım sonra arada çocuk var diye aptal gibi anlaşmaliya çevirdim boşandım ve hakaretler tehditler iftiralar başladı şuan karara itiraz edip tekrar çekişmeliye cevirecegim davayı yıllarca sürsün umrumda değil ben ve oğlum bedel ödüyoruz o da ödesin
Kendinizi suçlu hissetmeniz normal çünkü sürekli manipüle edildiniz size tavsiyem avukatınız dişli biri olsun siz de bu süreçte karşı tarafla iletişime geçmeyin ve asla anlaşmalı boşanıp kurtulayım demeyin bedelini ödesin bir narsistte denge tutarlılık empati merhamet aramayın siz kendinizi suçlarken o size ana avrat kufrediyordur sizi sucluyordur ve bu ömür boyu devam edecek çocuk varsa da onun dışında konuşmayın çocuğunda beynini yıkama pesindeler insan değiller gerçekten narsistse çok sağlam durmanız lazım psikolojik olarak sizle oynamasına izin vermeyin
Çocuğum yok allahtan. Güvenip yapamadım ki. Engelledim onu . Avukatta yasakladı zaten konuşmamı. Dediğiniz gibi hiçbir şeyi kabul etmiyor dondurulmuş fikirleri var resmen. Kendini asla aklayamıyorsun. Anlıyor hibi yapıp başka bir kavgada o olayı da önüne sürüyor. Anlaşmalı olarak o açtı ilk ben yanaşmadım sonra iftiralar ile çekişmeli açmış

Ama siz kabul etmişsiniz herşeyi çekip gitmemiş duzelirmi diye denemissiniz...narsist mi bilemem onu doktor bilir ....sadece bencil ve kendini seviyor kendi istediği gibi biri kendine yaşıyor .....yani bunu diyebilirim.....sonuçta da sizinle işi bitmiş şimdi kendi yolunda devam edecek ....keşke siz ondan önce onu terk etseydiniz ....buradan bakınca siz kendinize değer vermemiş acıyı sevmiş gibi görünüyorsunuz.İnsanlarin çoğu eziyet eder bunu kabul edenlere ama ....bunu bilerek yol alirsaniz daha iyi olur sizin için ....bitmesi iyi olmuş en azından artık en çok kendinize fedakar olursunuz.

Ama siz kabul etmişsiniz herşeyi çekip gitmemiş duzelirmi diye denemissiniz...narsist mi bilemem onu doktor bilir ....sadece bencil ve kendini seviyor kendi istediği gibi biri kendine yaşıyor .....yani bunu diyebilirim.....sonuçta da sizinle işi bitmiş şimdi kendi yolunda devam edecek ....keşke siz ondan önce onu terk etseydiniz ....buradan bakınca siz kendinize değer vermemiş acıyı sevmiş gibi görünüyorsunuz.İnsanlarin çoğu eziyet eder bunu kabul edenlere ama ....bunu bilerek yol alirsaniz daha iyi olur sizin için ....bitmesi iyi olmuş en azından artık en çok kendinize fedakar olursunuz.
İlişki de hep kendimi suçladım gitmek isteyince de izin vermemişti . Fark eder mi sonuçta bitti bu adamla yaşlılığı düşünemiyordum zaten sürekli muttsuzdum üstelik birde gurbetteydim

Canım benim seni okadar iyi anlıyorum ki eşimin narsist olduğunu bende yeni anladım o kadar çok bu konuyla alakalı şey dinledim araştırdım ki anlatamam ve narsist kişiliğe çok fazla uyuyor birebir aynı. Evet doktor teşhisi şart kesinlikle randevu aldık beraber gidicez eminim oda bu teşhisi koyucaktır.
Nasıl sinsi sinsi bütün hayatımı elimden almış geriye dönüp baktığımda benden eser kalmamış ama o uykumdan uyandım çok şükür ne özgüvenim kalmış ne başka bişey aynada kendimi tanıyamıuorum resmen.
Asosyal bi insan olmuşum herşeyi unutuyodum hiçbir yere çıkamıyodum sanki dışarda kaybolucakmışım gibi onsuz hiçbirşey yapamaz hale gelmişim sanki en doğrusunu o bilir gibi. Allah'ım ben ne yapmışım kendime nasıl beni bu hale getirmesine izin vermişim anlamıyorum.
Ve o suçluluk duygusu yani nasıl yapıyor bilmiyorum ama haklı olduğum her konuda öyle bir konuşma yapıyoduki acaba gerçekten sorun bende mi diye düşünüp sürekli kendimi suçlu hissediyodum.
Ama artık bitti ben uyandım evden gönderdim uzaklaştırma aldım delillerle dava açtım ve hiç muhatap olmadım. Tabi benden bu kadarını beklemiyordu konuşmak istedi konuştuk ve ilk defa karşısında ağlamadan konuşabildim.
Böyle çatır çatır yüzüne yüzüne konuştum sesini bile çıkartamadı.
Şimdi çok pişman düzeltmek için doktora gitmeyi herşeyi kabul etti.
Bu süreçte kendime özgüvenim geldi artık daha güçlü hissediyorum şimdi ipler benim elimde birdaha bu hatalara düşmicem.
Sanada çok geçmiş olsun canım bunlarla baş etmenin tek yolu HAYIR diyebilmek. Ve kendi bildiğin doğrudan şaşmamak.
Haklarını sonuna kadar ara maddi manevi tazminat hakkını kullan msjlar ses kayıtları şahitler elinden geleni ardına koyma emin ol işe yarşcaktır.

Ve lütfen şunu unutma sen çok değerlisin kendine bunu hatırlat seni seven insanlar var ailen arkadaşların onlara sarıl ve hiçbir şeyden korkma. Sana kalpten sarılıyorum umarım bu zor zamanlar geçer🤲

E hani doktor narsist demeden siz narsist diyemezsiniz linccileri?
Değil zaten, aileci ataerkil bir dağ ayısı. Bunları nasıl böyle gözlerinde büyütüyorlar onu anlamıyorum, babası ve malları olmasa aç kalacak yolunu kaybedecek adam narsist mi olur?

İlişki de hep kendimi suçladım gitmek isteyince de izin vermemişti . Fark eder mi sonuçta bitti bu adamla yaşlılığı düşünemiyordum zaten sürekli muttsuzdum üstelik birde gurbetteydim
Bittiği iyi olmus gitmek isteyince bir daha kararı kimseye bırakmayın bundan sonra hayatınızın kararlarını siz alın bundan sonrası daha önemli

Değil zaten, aileci ataerkil bir dağ ayısı. Bunları nasıl böyle gözlerinde büyütüyorlar onu anlamıyorum, babası ve malları olmasa aç kalacak yolunu kaybedecek adam narsist mi olur?
Haklısın aslında bir hicler.konu sahibi aynı beni anlatmış.ama Google da araştırdığımda ve uzmanları dinlediğimde benim eşim de narsist diyebiliyorum.ben psikoterapi alıyorum.psikologum da narsist olduğunu söyledi.benim dağ ayısı öyle bir babaci ki.onun yüzünden ailesiyle konuşmuyorum.anam babam lafından nefret ettim
Konu sahibi eşinin ben de narsist olduğunu düşünüyorum.sakin manipülasyonlarına gelme.kendini suçlu hissetme.oyle bir manipüle ediyor ki haklı bile olsan sonunda sen iendini özürler dilerken buluyorsun

Haklısın aslında bir hicler.konu sahibi aynı beni anlatmış.ama Google da araştırdığımda ve uzmanları dinlediğimde benim eşim de narsist diyebiliyorum.ben psikoterapi alıyorum.psikologum da narsist olduğunu söyledi.benim dağ ayısı öyle bir babaci ki.onun yüzünden ailesiyle konuşmuyorum.anam babam lafından nefret ettim
Konu sahibi eşinin ben de narsist olduğunu düşünüyorum.sakin manipülasyonlarına gelme.kendini suçlu hissetme.oyle bir manipüle ediyor ki haklı bile olsan sonunda sen iendini özürler dilerken buluyorsun
Eşiniz bunları biliyor mu? Genelde görüldüklerini anlayınca huysuzlaşırlar, gergin olurlar. Artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz. Bazen de psikoloğa beraber gitmeyi teklif ederler, psikoloğu ikna edeceklerini düşünürler. Psikologları bile manipüle edebileni olur. Bunu başarırsa zaten bitersiniz, ordan toplamanız çok çok zor olur.

Bosanalim dediğine bakma.yine manipülasyon yapıyor.blof yapıyor.aklinca sana aba altından sopa gösteriyor.havlayan köpek ısırmaz misali inan sen ona de ki tam kararlı bir şekilde tamam bosanalim o zaman ki tepkisini bı ölç bakalım benim eşim de yapıyordu ben saglam durdum ta 15 yıl sonra akillandim yeter dedim daha da pek çok şey var
Şimdi boşanmanın b sini bile ağzına alamiyor

Eşiniz bunları biliyor mu? Genelde görüldüklerini anlayınca huysuzlaşırlar, gergin olurlar. Artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz. Bazen de psikoloğa beraber gitmeyi teklif ederler, psikoloğu ikna edeceklerini düşünürler. Psikologları bile manipüle edebileni olur. Bunu başarırsa zaten bitersiniz, ordan toplamanız çok çok zor olur.
Benim eskisi gibi uysal olmadigimin manipülasyonlarina kanmadiginin farkında.bir ara baya hircinlasti çok dikleşti ben de bı o kadar sağlam durdum o dozu iyice arttırdı hatta fiziksel şiddet uyguladı gittim darp raporu aldım uzaklaştırma aldım
Şimdi nasıl mı?kuzu gibi.ne hakaret ne küfür ne aşağılama
Tabi ben de ona yüz vermiyorum ama biliyorum ki içinden hala bana kızgın kendini haklı bulmaya calisiyor olabilir.hatta ara ara ben onu iğneliyorum.annesi gibi olmamı istiyordu ben de annesi gibi olamayacigimi bir birey olduğumu ona muhtaç olmadığımı hissettiriyorum
Sanırım artık kabulleniyor
Kabullenmezse de son şansını da kaybedecek

Sürekli yaptığı şeye pohpohlama beklemesi ve sürekli eleştiriler suçlamalar yapması narsist olduğunu gösteriyor zaten. Kırılgan alıngan yapıları vardır kişilikleri gelişmemiş normal yapmaları gerekenlere bile pohpohlama taktir övgü beklerler ama kendileri hiç yapmaz. Cinsellikte de yüzeysel ve çıkarcı davranırlar çok derin duygusal ilişki yaşayamazlar onlarla beraberken duvara toslamiş hissederseniz. Tavsiyem teknik öğrenin çocuk yok bosanin çünkü çocuk olunca bosansan da çok zor oluyor kullanacak şey buluyorlar ben de 8 sene sonra farkettim çok kötü bir duygu özgüven denilen bir şey kalmıyor ve hepsi aşırı ailevi aileye karşı hassas olurlar artık geçmişte ne travma yaşadılarsa.

Siz o kadar çok bensiniz ki…
:KK43:
Aynen öyle . Bir kere “bana para gönder “ dediğim için ondan kendimi özür dilerken bulmuştum :KK43: . Ki hiç böyle istemem ama o gün çok stresli bi günümdeydim. Kendi bağırır çağırır stresliyken her şeyi söyler ama

X