göbek düşmesi gebeliğe engel mi

ingilizceci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
567
3
41
kızlar az once bı arkadasımızın yazısını okudum gobek dusmesı sebebıyle rahımde bı damarın egrıldıgını falan yazıyordu bu gune kadar aklıma hıc gelmedı bende uzun zamandır bebıs ıstıom ve olmuyor sık sık gobegım duser gercekten bunun bı etkısı olabılır mı ?????

bu konu hakkında bence bi dr cvb verse daha dogru olur ama bende aynı derten muzdaribim şuanda bile biraz düşüklügü var yerine getirdik ama tam degil.bunun hamilelige engel olup olmadıgını birde adet le bi ilgisi olup olmadıgını merak ediyorum bende adetimde göbegim düştügünden beri gelemedi bi türlü hamileyimdir inş ama bilmiyorum cvb lar gelir heralde.

canım bende duydum bunu benim göbeğimde sürekli düşer bekarken bir arkadaşım evlenince çocuğun olmazsa göbeğine baktır bu hamile kalmaya engel senin sürekli kaçıyor demişti 3 yıla geliyoruz ama hala hamile kalamadım doktorlar hamile kalmamak için bir sorun olmadığını söylüyorlar bende düşünüyorum olabilir diye burda bir teyze var o yrine getiriyormuş ama çalıştığım için gidemiyorum aç karnına olması gerekir daha öncede yerine getirtmiştim birde bunu doktorla rbilmiyor ben günlerce haftalarca çektim gitmediğim doktor kalmadı ama çare bulamadım sonra bana birde göbeğine baktır dediler bende gittim ve gerçekten çektiğim acıların sonunda rahatladım yani hamişliğe engel olabilir diye duydum

canım karnın aç ken sabahları daha ii oluyo göbeginin üstüne bastır eger kuvvetli olarak kalp gibi atmıyosa düşmüştür sonra ne taraftan atıyosa o taraftan göbegine dogru kendini kasmadan sıkmadan bastırarak elini kaydır sabun ve ılık su sürüp yaparsan daha rahat kayar elin sonra bi kaçgün böle tekrarla çünkü uzun zaman önce kaçtıysa zor yerine geliyo.birde bi püf noktası karnını ısıtıp öle yap o zmanda daha çabuk yerine geliyo bikaçgün tekrarladıktan sonra eger yine göbeginin altında uvetli olarak atmıyosa devam et ama atıyosa yerine gelmiştir en az 1 hafta kadar yerden agır bişi kaldırma ve yukarı uzanma yerinde dursun.eger çok sık düşüyosada bi dr a git tgöbek fıtıgı olabilir benim annemde var çünkü onunda sürekli düşüyo göbegi.inş yardımcı olabilmişimdir.ama bunu kendin yapmaman daha ii bilen birine yaptırman daha ii ama eger yakınlarda bulamazsanda çok zor bişi degil ben kendim de yapıyorum annemden alıştım .

Kizlar bende ayni dertten muzdaribim tip dilinde göbek düşmesi diye birşey yokmuş...üst katimdaki teyze karnima bakti miğdemin altinda kalp gibi atiyorve çok fazla rahatsizlik veriyor canimi çok acitiyor yemekte yiyemiyorum zaten çok zayifim...atan şeyin benim eş 'im olduğunu söyledi göbeğim düşmemiş gülcezanin dediği gibi o atan şeyi tuttu( zayifim ya hissediyorum)aşaği tarafa doğru indirdi tekrar yukari çikmasin diyede küçük bir havluyu yumruk gibi yapip karnima bağladi artik yemek yedikten sonra baği çözdüm ama çok işe yaradi baya rahatladim üç gün bakilmasi gerekiyormuş...yukari çikan eş'in aşağida olmasi gerekiyormuş o da bebek ararmiş,yani kolay hamile kalinabilirmiş...allah herkese önce sağlik sonra hayirli çocuk versin.

gaye43 arkadaşımızın dediği gibi benimde göbeğim düşmüştü komşumuz tedavi ederken karnıma bastı ve çok acıtıyor yemek yemek imkansız bana eş'in çıkmış dedi ve karnıma eliyle bastı. eş'in yerine geldiğini söyedi.gerçekten işi yaradı.arkadaşlar size tavsiyem midenizde eğer sancı varsa kalp gibi atan birşey o eş.mutlaka tedavi ettirin.allah herkese sağlık ve çocuk versin.....

gaye43 arkadaşımızın dediği gibi benimde göbeğim düşmüştü komşumuz tedavi ederken karnıma bastı ve çok acıtıyor yemek yemek imkansız bana eş'in çıkmış dedi ve karnıma eliyle bastı. eş'in yerine geldiğini söyedi.gerçekten işi yaradı.arkadaşlar size tavsiyem midenizde eğer sancı varsa kalp gibi atan birşey o eş.mutlaka tedavi ettirin.allah herkese sağlık ve çocuk versin.....

canim bak tedavi olmussun isde yerine gelmis demekki

slm. bendede göbek düşmesi var.mide bulantısından yamek yiyemiyorum. bende bi çözüm var alıntı ama ben daha öncede uygulamıştım.yerimsenibenyerimseniben

kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.

Belirtileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

en basit ve etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

alıntıdır..(ama uyguladım)

kizlar kafam karsitigi gobegimin neresine basicaz da kalp gb aticak? kalp gb atarsa dusuk degil demek mi?

göbeğin ortasına elinle bastıracaksın eğer kalp gibi birşey atmıyorsa göbek düşüklüğüdür.midede veya göbekte elinle basınca kalp gibi birşey atıyorsa eğer buda eş çıkığıdır.bunu tedavi edenler var.aç karnına olması gerekir tedavisi.

mba beni su gobek dusmesi konusunda daha çok bilgilendirirmisiniz lutfen.hiç bisey anlamadim.eyer o durumda olupda sonra hamile kalan var mi aceba.?
ve gerçekten mi engel gebelige?:44:

arkadaşlar göbeğinizin düşüp düşmediğini öğrenmek için.bir havluyu yada başka bir şeyi top haline getirip yüz üstü yatın ve kolarınızı yanınıza uzatın.bu havluyu top halinde göbeğinizin tam üzerine gelecek şekilde koyun ve o şekilde bir süre yatın.damar attığını hissedeceksiniz nerde atıyorsa göbek ordadır.yerine gelmesi için 5-10 dk bu şekilde yatın yerine gelecektir.arada bir bu şekilde kontrol edebilirsiniz:d

bu konuya başka bir yerdede cvp yazmıştım göeğim düşük benim ama hamile kalmaya engel değil ve benim göbeğim artık başka yerde yer edinmiş kendine göbeğime geriye getirdiğim zaman o zaman mide ulantısı ve ağrı yapıyor ama gebeliğe engel değil şuanda hala midemin olduğu yerde ve ben 13 hafta 5 günlük hamileyim :nazar::nazar: o yüzden rahat olun Allah ol desin yeter :KK71::KK71:

öfff bu ne saçmalıktır cehalettir yaa
bebek tabi ki de sizin göbeğinize bağlı yaşamıyo
yumurtayla sperm döllenince hücre bölünmesi evresinde hücrelerin bir kısmından bebeğin plasentası yani eş dedikleri şey içinde bulunduğu kese göbek kordonu vs oluşuyo bunlar da sizin rahminizin içinde
göbek düşüklüğü de nedir yani??

göbek düşmesı eş kaçması gercekten varmış bı ebeye gııtım baktı göbek atmıyodu hıçç artık atıyoo bakalım faydası olcakmıı adet agrısına bıle sebep oluyomuşş yıllardır aşırıı sancılı geçiyo ben bebek için gitiitim ağrım vardı ama göbek düştugden olacağı bılmiyordum

Kuzlar bendese ayn i sorun var ben gobegimi. Yerinde omadigini anliyorum halsiz yorgun bisey yiyememe mide taş gibi olmasi mideme kaciyo resmen yememi engelliyo cok zor bi durum yasayan bilir sadece bendetup bebek tedavimin son asamalarindayim yarin transferim olcak ve suan go gobegim midemde kac gundur yerine getiremiyorum agliyorum kimsede yok yerine gwtiricek ya bebegim tutunamssaa diye korkuyorum ins bi ilgiai yoktur trasferden sonrada gobegimle ugrasmak istemiyorum ..midemde resmen bi tas var ....:KK61::KK42:

X