Piercing, Hızma Göbek piercing

zeynep2012

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
280
49
Göbeğimi perşembe günü deldirdim üst topunun olduğu bölüm kızardı ve sarı iltihaf çıktı biraz çıkmıyor da ne yapabilirim lütfen yardım

Galiba iltihap kapms antibiyotikli krem sür

Merhaba bende göbeğimi deldireli 2 ay oldu
İlk Zaman'lar bende bakım yaptım tabi biraz
Ama şuan alt topunun altında et gibi bir şey ve korktup tekrar biokadin ve fucidin krem kullanmaya başladım
Bunları yaşayanlar var mı ne yapabilirim ?
O et gibi bir şey Nasıl geçer :s

Merhaba bende göbeğimi deldireli 2 ay oldu
İlk Zaman'lar bende bakım yaptım tabi biraz
Ama şuan alt topunun altında et gibi bir şey ve korktup tekrar biokadin ve fucidin krem kullanmaya başladım
Bunları yaşayanlar var mı ne yapabilirim ?
O et gibi bir şey Nasıl geçer :s

İyi bakım sayesinde geçiyor benden de çıkmıştı tuzlu suyla geçirdim bi bardak suya baya bir tuz atıp karıştırdım bardağı göbeğime koydum sıkıca kapatıp çalkaladım iyice kızarıklığı iltihabı falanda alıyor birde titanyum tak hep ucuz piercinglerin güzelliğine kanıp takmaa

İyi bakım sayesinde geçiyor benden de çıkmıştı tuzlu suyla geçirdim bi bardak suya baya bir tuz atıp karıştırdım bardağı göbeğime koydum sıkıca kapatıp çalkaladım iyice kızarıklığı iltihabı falanda alıyor birde titanyum tak hep ucuz piercinglerin güzelliğine kanıp takmaa
Evet zaten ilk delindiğinden beri titanyum var şuanlık değiştirmeyi düşünmüyorum en azından bu tür sıkıntılar geçene kadar,tuzlu suyu duymuştum fakat anlattığın gibi çok fazla sürmemiştim.Gerçekten çok teşekkür ederim canımı çok sıktı çünkü bu durum peki ne kadar süre yaptın? Çok zaman aldı mı ?

Evet zaten ilk delindiğinden beri titanyum var şuanlık değiştirmeyi düşünmüyorum en azından bu tür sıkıntılar geçene kadar,tuzlu suyu duymuştum fakat anlattığın gibi çok fazla sürmemiştim.Gerçekten çok teşekkür ederim canımı çok sıktı çünkü bu durum peki ne kadar süre yaptın? Çok zaman aldı mı ?
hala iltihap akıyo mu

Doktora falan şimdi gerek yok bence tabi sana kalmış,benim çevremdeki herkesde et çıkmıştı gece yatmadan önce yapıyorum hala hergün tuzlusuyu.Eğer illede göstermek istiyorsan yaptırdığın yere gösterebilirsin

Doktora falan şimdi gerek yok bence tabi sana kalmış,benim çevremdeki herkesde et çıkmıştı gece yatmadan önce yapıyorum hala hergün tuzlusuyu.Eğer illede göstermek istiyorsan yaptırdığın yere gösterebilirsin
Tuzlu suyu yapmaya başladım 2 gün oldu anlattığınız gibi bardağı karnımda bi 10-15 dk tutuyorum şuan daha iyi gibi bugün öyle düşünüyorum yapmaya devam edeceğim

merhabalar.. Bende 2 ay önce göbeğimi deldirdim vücudum kesinlikle alerjik ve hassas yapıda olmamasına rağmen taktırdıktan 3 gün sonra falan taktırdığım bölge kızardı ben bu durumu çok önemsemedim geçer diye taktırdığım yer bana hiçbirşey olmaz sen sadece orayı temiz ve kuru tut dedi o kadar temizliğine dikkat etmeme rağmen 1 ay sonra bir baktım piercingin alt kısmında yani göbeğimin içine giden kısım iltihap kapmış doktora gittim bana antibiyotikle krem verdi (cefurol ve bactroban krem) 1 hafta falan kullandım ilk gün iltihap patladı ve o kısım et gibi bir görüntü oluşturdu yani dışarıya doğru et çıktı. 10 günün sonunda geçti derken bu sefer üstteki topun orda çıktı bunun sebebide sürdüğüm krem piercing deliklerini tıkamış ve mikrop üremiş olmasıydı hemen farkettim baktım bu ilaçlarla olmayacak birkaç yerde batikonun iyi geldiğini okumuştum,eczaneye gittim onlarada danışarak batikonu aldım günde 3-4 kez iltihaplı bölgeye pamukla uyguladım yavaş yavaş iyileşmeye başladığını gördüm şu an ikinci haftam batikon çok iyi geldi hatta tamamen iyileşti başlarda yüksek bel giyemiyordum acıyordu şimdi tamamıyla iyileşti istediğim gibi giyiniyorum bu arada doktor bana piercingi kesinlikle çıkar vücudun istemiyor demişti ama şu an gayet sağlıklı durumda tabi bakımını aksatmamak gerekiyor taktıracak arkadaşlar kesinlikle hijyenik bir ortamda ve uzman bir kisiye deldirmelisiniz ve en öenmli kısmı bakımını ihmal etmemek gerekiyor.

Merhaba su an ayni durumu yasiyorum da tuzlu suyu direkt bolgeye bi sürdünüz bardağı nasil tuttunuz anlamadim o kismi

Merhaba su an ayni durumu yasiyorum da tuzlu suyu direkt bolgeye bi sürdünüz bardağı nasil tuttunuz anlamadim o kismi

X