Halluks valgus-ayak deformitesi

Canım ben Mart ayında ameliyat oldum benim 15 gün sonra ayağım daki bandaji açtılar ve şuan sadece spor ayakkabı giyiniyorum burda özel bir hastanede oldum ameliyatı internetten bende okudum ameliyattan önce

Ya bunun için bi aparat vardı denk gelmişti biyerde görmüştüm.sürekli onu takıyosun ayağına ve ilerlemiyor.ama tabi sizin artık geç olabilir onuda bilemicem ama bi araştırın

Kardeşimdede var parmak arası silikon yastık verdi doktor fakat işe yaramadı. Kemiği baya çıkık.

Bu sıra bendede başladı sol ayagım 1 saat ve daha fazla kadar yürüdüğümde resmen adım atamaz hale geliyorum birisi bıçak saplıyor gibi acıyor.
Taraklı ve geniş ayaklarda oluyor genelde dar ayakkabıdan kaynaklı bu sorun. Uzun zamandır topukluda giymiyorum ama bu sıra her giydiğim ayakkabı sıkıntı yaratıyor.

D Delileyla usagi91 usagi91
Operasyonluk degilsiniz
Gece yatarken aparat var takabilirsiniz
Gunduzde kullaniliyor bant şeklinde
Sivri burun veya o bolgeyi sikan ayakkabilardan uzak durun
Birde yayvan o bolgeyi sikmayan ozel tabanliklar var.
Bende de oluyor basladiginda ayakkabimi değiştiriyorum ayaklarım rahatlıyor. Işim gereği her zaman rahat giyemiyorum.
Dikkat ederseniz eski halini alır
Gecmis olsun
Aa nerden alabilirim peki o aparatı ?

aparat gormuştum bende sanırımm medıkalcılerde var egzersızde etkılı olabılır...

Eki Görüntüle 1858036 Eki Görüntüle 1858036 Uzun yollardır sivri burun-topuklu ayakkabıyla üzdüğüm ayaklarım benden intikamını alıyor. 2 aydır spor ayakkabıyla dahi ayağım ağrımaya başladı. Bir ayagımın bas parmağı alt kenarında minik bir çıkıntı oluşmuş, kemik buyumesi gibi. Daha once var mıydı farketmedim bile. Digerinde de oluşma aşamasında sanırım.

İnternetten baktım halluks valgusmus ismi. Müdahale edilmediğinde cok fena oluyor ayaklar. Oyle olur diye cok korktum. Tek cozum cerrahi diyor ve iki ay yürünemiyormus operasyondan sonra. Ve genelde mutlaka er ya da gec ameliyat yapılmak zorunda kalınıyormus. Giderek artarmış kemik buyumesi.

Ptesi gunu ortopediste gideceğim. Öncesinde merak ettim boyle bir durum yasayan var mı? Ameliyatsız bu sorunu halledebilir miyim? Ayak icin bi suru ekipman var silikon aparat, Atel falan. Bunlsr cozum mudur?

Bilmeyenler icin internetten fotograf buldum. Benim su an sol ayağım sol fotoğraftaki gibi. Sağdaki de ameliyattan sonraki görüntü.

kız kerdeşimdede var yanılmıyosam 2012 yılında ameliyat oldu iyi bir dr olmasına dikkat et sonrasında parmak arasına silikon bişiy koyması gerek adını unuttum şikayet şuan devam ediyor

anneannem çok ileri aşamasın da artık yaşım geçti diye ameliyat olmuıyor
annemde başlangıç seviyesinde beyaz kalıplar var parmak aralarına yerleştiriyor
onuna yatıp oturup terlik ayakkabı giyiyor o biraz olsun hızlı ilerlemesini engelliyor

yalniz spor ayakabasiyla bile böyle bir problem olusabilir diye biliyorum ben sanirim özelikle tarakli ayaklarda oluyor. Ameliyatla törpülüyorlar ama tekrar edebiliyor diye biliyorum

Bende de benzer bir problem vardı. İki ayrı ortopediste gittim. Birisi ayağında fazladan bir kemik var dedi bir tabanlık ve ağrı kesici krem önerdi. Diğeri ayak parmaklarında eğrilme var dedi sadece parmakların çevresine denk gelen bir tabanlık önerdi. Yani öyle hemen ameliyat edelim falan demiyorlar genelde tabanlık veriyorlar. Topuklu ayakkabı ve burnu dar ayakkabı giymek yasak...

bende de var ne yazıkki.. uzun zaman topuklu giyen biriyim ama artık giymiyorum ve çok rahat ettim. doktora da gittim bunun için, büyük sebep genetik dedi. bizim ailede herkeste var kadınlarda, onun için engel olamazsın ama sivri burun topuklu ayakkabı hızlandırır dedi. şimdi öyle dar ayakkabı giymediğim sürece rahatım ama her ayakkabıyı giyemiyorum. babet bile olsa dikiş yeri o kemik kısmına geliyorsa giyemem. yapacak tek sey ayakkabı tarzını değiştirip süreyi uzatmak.. çok ilerlerse ameliyat kaçınılmaz..:KK43:

bende de var doktora gittim agrı cok oldugunda ameliyat dedi topuklu steltto tarzı giyince agrım cok oluyor aparatlar düzeltimiyor sadece ilerlemesini onluyo :KK43:

Bu da ilerlemiş bir tablo. Boyle olur diye korkuyorum

Benim kvdemde senelerdir var bu daha ne kii bundan daha ileri inatla ameliyat olmuyor ara ara ağrıyor diyor hep rahat oraları esnek ayakkabılar giyiyor

Halbuki ameliyat olanlar tanıyorum birkaç hafta yatıp düzeldiler tabi sonra tekrar edebilmesi muhtemelmiş

Eki Görüntüle 1858036 Eki Görüntüle 1858036 Uzun yollardır sivri burun-topuklu ayakkabıyla üzdüğüm ayaklarım benden intikamını alıyor. 2 aydır spor ayakkabıyla dahi ayağım ağrımaya başladı. Bir ayagımın bas parmağı alt kenarında minik bir çıkıntı oluşmuş, kemik buyumesi gibi. Daha once var mıydı farketmedim bile. Digerinde de oluşma aşamasında sanırım.

İnternetten baktım halluks valgusmus ismi. Müdahale edilmediğinde cok fena oluyor ayaklar. Oyle olur diye cok korktum. Tek cozum cerrahi diyor ve iki ay yürünemiyormus operasyondan sonra. Ve genelde mutlaka er ya da gec ameliyat yapılmak zorunda kalınıyormus. Giderek artarmış kemik buyumesi.

Ptesi gunu ortopediste gideceğim. Öncesinde merak ettim boyle bir durum yasayan var mı? Ameliyatsız bu sorunu halledebilir miyim? Ayak icin bi suru ekipman var silikon aparat, Atel falan. Bunlsr cozum mudur?

Bilmeyenler icin internetten fotograf buldum. Benim su an sol ayağım sol fotoğraftaki gibi. Sağdaki de ameliyattan sonraki görüntü.

Bir arkadaşımın iki ayağında da var
Tekinden ameliyat oldu ve düzeldi ayağı
Çok iyi bir doktorun yapması gereken, hassas bir ameliyatmış, epey araştırdı doktorunu
Ama ikinci ayağı için olmadı, çünkü ameliyat süreci ve ağrı durumu çok sıkıntılı, ameliyattan sonra da bazı komplikasyonlar çıkabiliyor.

Benim de var nur topu gibi hallugs valgus larım iki ayağımda da. Bizde ırsiymiş. Halamda, babamda bende var. Ama başka da, diğer kardeşlerimde kimsede yok :KK64:
He neyse ya, ne yazıcaktım ben; halam ameliyatını oldu, ameliyatta törpüleniyo kemikler iki ay yatıyosun falan da ben sana sonucu söyleyim, tekrar ediyo. Mümkün değil kesin çözüm.
Parmak arasına konan silikonlar var onlardan kullanabilirsin. Büyümesini engelliyomuş o silikonlar, zaten ağrı da kemiğin büyüdüğü zamanlarda oluyomuş. halam öyle diyo. Benim büyüceği kadar büyüdüler heralde ki ağrı yapmıyo. Dur foto da atayım.
Ayaklarım da amele yanığı olmuş bu sırada :KK53:bebeyle tatile çıkınca öyle oluyo :KK70:

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    39,2 KB · Görüntüleme: 652
Doktora gidin eğer çok ilerlememişse tıbbi malzeme verir doktor.Halluks valgus ateli ve makarası.Geçmiş olsun bu arada.

X