Hamilekte yatili misafir acil lutfen

Mutfakta zor patates soyuyorum alttan sandım var hafif.ayakta durmak istemiyorum.. gelmiş diyor ki o kadar uğraşma büyük doğra. Akıl verdi saolsun. Sanki büyük doğrayın bitecek olacak yemek. Kızım çorbayı da ben yapayım ne var evde demiyor.anca ne yiyelim diye dolapları karisitriyir
Sen gel doğra de konu sahibi senin de ağzın yok mu ? Anne gel şunu yap bunu yap de . Hiç rahat bırakma dizim ağrıyor derse bağırarak karnını tut git içeri yat. Ağlamış numarası yap . Açıkçası ben bunların hic birini yapmazdım çünkü biri benim evimde bir ay kalamaz . Izin vermem . Madem kötü olmayı göze alamiyorsun sürekli kullan

En anneğg sensin en büyük kadın sensin ennn becerikli sensin en çok sen acılar cektin . Sen kendine layik gördüğün şekilde yaşadığın için çevrende kimi görsen dibe çekmek için ugrasaxaksin hayatın boyunca değil mi?
O kadar bulantısına rağmen önüne yemek bekleyen kociştosuna sinirini bu üyeden çıkarıyor galiba

Benim sancım var yazdığım.halde mi bunları yazıyorsun ciddiye almıyorum seni arkadaşım. Konudan yavaşça uzaklasabilirsin.
Sanci kisminı gormedim tabiki ve aranizda gecen tatsiz olaylarida sonra anlattin. Benim ilk okuduğum uzun kalmasi konusu disinda bencede cok uzun.misafir gelmis ama srvmedigim icin hersey yuk olmus. Bu sekildeydi sanciyi gormedim

En anneğg sensin en büyük kadın sensin ennn becerikli sensin en çok sen acılar cektin . Sen kendine layik gördüğün şekilde yaşadığın için çevrende kimi görsen dibe çekmek için ugrasaxaksin hayatın boyunca değil mi?
Sen benim ne yasadigimi ne biliyosun.neden dipde olayim dibe cekiyim garip biri varsa sensin

O kadar bulantısına rağmen önüne yemek bekleyen kociştosuna sinirini bu üyeden çıkarıyor galiba
Hiç değer görmemiş ki nerden bilsin. Bir de övünüyor madalya taksın kaynvaldesi. Öğüre öğüre doğuma gitmiş kimsenin umrumda olmamış ağlayacagı yerde övünüyor çaresizliğle.

Sen benim ne yasadigimi ne biliyosun.neden dipde olayim dibe cekiyim garip biri varsa sensin
Iki çocuktan sonra tükürüğünü yutamazken , hala yemek yapıp, üstüne hamileliği zor geçen bir kadına ama hamilelik hastalık değil deyince çok kötü durumdaymissiniz gibi gözüküyor

Hamilelik hastalık değildir duyarını bırakalım hanımlar, bende doğurana kadar çalışmış biriyim ama evime geldim mi yan geldim yattım. Eskiler bile hamile birinin elinden bir bardak su içerseniz helallik alın demiş şimdi “hamileler hasta değildir iş yapabilir” ciler türedi. Burada konu sahibi iş yapmayı bırakacak yan gelip yatacak evdekiler hizmet edecek 1+1 evde kabile gibi 1 ay kalınmaz. Görgüsüzlükten başka bir şey değil.

Yok canim aci cekmedim. Hatta omrumde cam bile silmedim. Malesef seni mutlu edemeyeceğim 😅
Siz demediniz mi mide bulantısından kıvranırken iki çocuğuma da eşime de yemek yaptım diye? Ne oldu yaptınız da madalya mı taktılar size? Eşiniz neden yapmadı? Siz kendinize değer vermezseniz kimse size değer vermez.

Iki çocuktan sonra tükürüğünü yutamazken , hala yemek yapıp, üstüne hamileliği zor geçen bir kadına ama hamilelik hastalık değil deyince çok kötü durumdaymissiniz gibi gözüküyor
yok canim deilim maddi manevi zor durumda deilim. Doguma kadar siseye tukurdum ama hic birseydende eksik kalmadim

Cok acilar cektin vs yazmissin ya
Ayrıca üç tane çocuk yaptığın için sen Kadın doğum uzmanı olmuyorsun . Ben tek çocukta önce kanamalı gebelik , sonra su azalması , çocuğun beşinci aydan itibaren doğum kanalında olduğu bir gebelik yaşadım . Beşinci ayda popomun üstüne oturamiyordum. Anne karnında çocukta göbek fıtığı olabilir dediler . Sürekli mide bulantısı , daha sonra yüksek tansiyon sıkıntısı , çocuk buna bağlı olarak geç büyüdü . Herkes sen değil sen üç tane doğurdun diye bu işte uzman değilsin. Bir paragrafta otuz kere hamilelik hastalık değil yazmışsın seninki değil benimki hastalikti.
Mesela senin evinde su pembe bardakta içiliyorsa herkesin evinde pembe bardaktan icilmek zlrunda değilse senin cikarimlarin veya tecrübelerin her zaman doğru olmak zorunda değil . Bu da sana bir tecrübe olsun düşün bakalım etrafindaki kadınları zorbalama

Kaç gündür sizde kayınvaldeniz. Evet 29 gun cok ama ilk gunden beri bunalmissınız belliki. Bence gebelik deil kayinvaldenizin kendisi yük gelmiş size. 2. Cocugunuz olurda ona hamileyken 3 kisiye yemek yapıcaksiniz mesela cok zor gelir saniyorum size. Dinlenmekde cok zor olur ozaman . Uzun kalmalara karsiyim ölüm kalim olmadikca ama bi hafta 10 gun filansa en guzel sekilde agirlanir artan yemegi 4 e bolmek tek cesit yemek yapmak ne biliyim. Anneniz gelsede mi boyle olur. Bence sizin gebelik deil esinizin annesine tahammuluz yok.
Allahım inşallah sizin gibi gelinim olur çok içten diledim 😀

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Sendede onları istememen hata sonuçta eşinin ailesi elbette gelip kalacaklar normal günler için yukarıdaki cümleyi kurdum (hamilesin ondan istememene bişey diyemem belki bende olsam rahat edemezdim) ama uzun süreli kalınmaz kaynananda da hata hamile bir kadına asla iş veya yemek yaptırmaması lazımsı iki tarafta hoş görülü olduktan sonra bu tür sıkıntılar ortaya çıkmazdı

Ayrıca üç tane çocuk yaptığın için sen Kadın doğum uzmanı olmuyorsun . Ben tek çocukta önce kanamalı gebelik , sonra su azalması , çocuğun beşinci aydan itibaren doğum kanalında olduğu bir gebelik yaşadım . Beşinci ayda popomun üstüne oturamiyordum. Anne karnında çocukta göbek fıtığı olabilir dediler . Sürekli mide bulantısı , daha sonra yüksek tansiyon sıkıntısı , çocuk buna bağlı olarak geç büyüdü . Herkes sen değil sen üç tane doğurdun diye bu işte uzman değilsin. Bir paragrafta otuz kere hamilelik hastalık değil yazmışsın seninki değil benimki hastalikti.
Mesela senin evinde su pembe bardakta içiliyorsa herkesin evinde pembe bardaktan icilmek zlrunda değilse senin cikarimlarin veya tecrübelerin her zaman doğru olmak zorunda değil . Bu da sana bir tecrübe olsun düşün bakalım etrafindaki kadınları zorbalama
Şimdi bu kadar yazdım hamile arkadaşları korkutmayayim çok şükür sağ salim sağlıklı bir kız çocuk doğurdum hepsi geçiyor kendinizi strese sokmayın güzel hamişlerrr♥️♥️

X