Hamilelikte acı yenir mi ?

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
160
41
28
Kızlar bu içinde peynir olan acı biber turşusu var ya canım çok istiyor ama çokta acı sizce zararı olur mu ? 17+2 sizler yiyor musunuz

Kızlar bu içinde peynir olan acı biber turşusu var ya canım çok istiyor ama çokta acı sizce zararı olur mu ? 17+2 sizler yiyor musunuz
Hamilelikle acının ne ilgisi olabilir
Güneydoğu yemek kültürüyle yaşayan hanımlar gebe kalınca acı diyeti mi yapıyor sizce
Midenizde sorun yoksa yediğiniz acı biber turşusu bebeğe ne yapacak

Hamilelikle acının ne ilgisi olabilir
Güneydoğu yemek kültürüyle yaşayan hanımlar gebe kalınca acı diyeti mi yapıyor sizce
Midenizde sorun yoksa yediğiniz acı biber turşusu bebeğe ne yapacak
Yani sormakla hata mı etmiş oldum anlamadım bu tavrinizla? Kimi yerde bebeğin tat dokusu geliştiği için acıyı hissedebilir gibisinden yazılar okudum başkalarından bende buraya sorup gönül rahatlığı ile yemeyi tercih ettim . Yine de teşekkür ederim yorumunuz için 🙏🏻

Yani sormakla hata mı etmiş oldum anlamadım bu tavrinizla? Kimi yerde bebeğin tat dokusu geliştiği için acıyı hissedebilir gibisinden yazılar okudum başkalarından bende buraya sorup gönül rahatlığı ile yemeyi tercih ettim . Yine de teşekkür ederim yorumunuz için 🙏🏻
Hata olan düşünmemek, ona buna sormak
Verdiğim örnek hiç aklınıza gelmedi mi mesela hiç mantık yürütmediniz mi
Bebeğe şu zarar verir mi bu zarar verir mi sorularınızı da doktora sormanız bebek için en doğrusu değil mi

Ben cok sevdiğim için yedim. 30. Haftadan beri aşırı bir mide yanması problemim olduğu için artik çok yememeye çalışıyorum ama bir şey olmuyor yani. Aşırılıktan kaçındığınız sürece bir problem yok dedi bana doktorum ve hiçbir şeyi yasaklamadi (çiğ et vs. gibi olagan şeyler harici).

Hata olan düşünmemek, ona buna sormak
Verdiğim örnek hiç aklınıza gelmedi mi mesela hiç mantık yürütmediniz mi
Bebeğe şu zarar verir mi bu zarar verir mi sorularınızı da doktora sormanız bebek için en doğrusu değil mi
Yalnız ben buraya genelleme sordum bu benim tercihim ben buraya istediğim herseyi sorabilirim profil benim Profilim isteyen cevap verir istemeyen vermez illa doktor olmasına gerek yok yani o anlık canım çekmiştir buraya sormak istemişimdir doktora o saatte mesaj mı atayım Allah askina Ya böyle fikirlerinizi kendinize saklayın lütfen size yanlış geliyorsa böyle sorular cevap vermezsiniz olur biter kimse size zorla yazın demiyor düzgünce yiyebilirsin diyende var yiyince mide yanması yapıyor diyende var sizin gibi değişik bir şekilde cevap veren de var sanki size özelden mesaj atmışım gibi davranmayı bırakın bence . İstediğim şekilde sorumu buraya sormaya gayet hakkım var ister yanlış ister doğru Buda benim hayatım ve seçimim

Yalnız ben buraya genelleme sordum bu benim tercihim ben buraya istediğim herseyi sorabilirim profil benim Profilim isteyen cevap verir istemeyen vermez illa doktor olmasına gerek yok yani o anlık canım çekmiştir buraya sormak istemişimdir doktora o saatte mesaj mı atayım Allah askina Ya böyle fikirlerinizi kendinize saklayın lütfen size yanlış geliyorsa böyle sorular cevap vermezsiniz olur biter kimse size zorla yazın demiyor düzgünce yiyebilirsin diyende var yiyince mide yanması yapıyor diyende var sizin gibi değişik bir şekilde cevap veren de var sanki size özelden mesaj atmışım gibi davranmayı bırakın bence . İstediğim şekilde sorumu buraya sormaya gayet hakkım var ister yanlış ister doğru Buda benim hayatım ve
Ben size buraya soramazsınız buna hakkınız yok demedimki hatta bu anlama yakın hiçbirşey söylemedim, niye böyle demişim gibi cümle cümle cevap veriyorsunuz?
Hangi fikrimi kendime saklayacağıma ben karar veriyorum eğer sizin yaptığınız gibi ne yapayım diye sorarsam söylersiniz fikrinizi
Hamilesiniz, birşey yemeği düşünüyor ama bebeğe zarar vermesinden korkuyorsunuz, buna doktora değil ona buna sorarak karar veriyorsunuz ve bu doğru öyle mi? Bravo

9 ay boyunca aşırı olmadığı sürece sağlıklı ,temiz yapilmis herşeyi yedim . Mide ve bağırsak rahatsizliginiz yoksa sıkıntı olmaz . Aşırıya kaçmayın yeter .

Ben size buraya soramazsınız buna hakkınız yok demedimki hatta bu anlama yakın hiçbirşey söylemedim, niye böyle demişim gibi cümle cümle cevap veriyorsunuz?
Hangi fikrimi kendime saklayacağıma ben karar veriyorum eğer sizin yaptığınız gibi ne yapayım diye sorarsam söylersiniz fikrinizi
Hamilesiniz, birşey yemeği düşünüyor ama bebeğe zarar vermesinden korkuyorsunuz, buna doktora değil ona buna sorarak karar veriyorsunuz ve bu doğru öyle mi? Bravo
Sonuçta burdakiler de hamilelik geçirmiş geçiriyor olan insanlar cahil çoluk çocuk değil dimi ? Yanlışım varsa başkası yazsın sanki alkol içebilir miyim diye sordum al tarafi acı biber 😂

9 ay boyunca aşırı olmadığı sürece sağlıklı ,temiz yapilmis herşeyi yedim . Mide ve bağırsak rahatsizliginiz yoksa sıkıntı olmaz . Aşırıya kaçmayın yeter .
sadece reflü var ama beni hiç rahatsız etmiyor acı yiyince tek rahatsız eden soğanı çok yiyince ediyor o kadar :)

benim babanem.derdiki.aci yerken bebegin kulaklari agriyomuş ben hamileliklerimde yemedim bebekelerimin kulaklari gercekden agrimadi 🤭

X