Hamileyim ve ilaç kullanamıyorum yardım ☹️

sssilaaa3

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
28
7
34
Gözümde arpacık çıktı. Kirpik dibimde. Baş vermiş ama ne sürecek olursam göze gireceği için krem kullanamıyorum. Hamileyim ama göz damlalarının çoğunu hamileler de kullanamıyor. Ne yapmalıyım doğal önerisi olan var mı?

Kaşığı ısıtıp 2-3 sn, ılıkken arpacığa basar eskiler. Aynı şekilde sıcak suda bez ıslatıp onu da koyarlar. Çayla da çok pansuman yapılır. Kedilerde de çok kullandığım bir yöntemdir

Sarımsağı ortadan kesip sürerdik hafif hafif. Çok yakıcı ama çabuk söndürürdü. Çayı daha çok çapaklanan, kapanan, kanlanan göze yapardık. Anneciğim alyansını sürerdi bazen, altının tedavi ettiği düşünülürmüş :) Hijyene dikkat edilerek tabi. İçlerinde en tesirlisi bana kalırsa sarımsak :) Geçmiş olsun.

Doktorunuza danisin lutfen goz cok hassas bir nokta. Sarimsak vs allah korusun…
Siyanür dökün demedim sakin olun :) Tabi ki doktora danışmak her zaman en doğrusu ama bize sorduğuna göre daha doğal, alternatif çözümler aramış. Küçükken çok sık çıkardı bende ve hiçbir zaman da sarımsak sürdük diye hastanelik olmadık çok şükür. Bilakis çare oldu.

Gözümde arpacık çıktı. Kirpik dibimde. Baş vermiş ama ne sürecek olursam göze gireceği için krem kullanamıyorum. Hamileyim ama göz damlalarının çoğunu hamileler de kullanamıyor. Ne yapmalıyım doğal önerisi olan var mı?

Eveeeet yardıma geldim :KK70:
Hamile iken gözümde şalazyon yani arpacık oluştu.. Gittim koşa koşa özel göz hastanesine. Çünkü daha önce yaşadım defalarca hatta operasyon geçirdim dikişli mikişli korkuyorum

Neyse seçtim en boş olan doçent birini girdim parayı bayılıp...
Baktı etti e ben ilaç yazamam hamilesin
Eve git sıcak havlu koy gözüne
Sonra kirpik diplerin tıkanmış iltihap var bu yüzden dalin veya göz şampuan al eczaneden yıka sürekli dedi
İçtiğin çaydan al ılıyınca gözünü sil dedi
Patates soy koy dedi
Gözün kuru gibi olursa salatalık koy dedi...
Beni yolladı :KK70:
Annem de e ben sana söylemiştim yapalım diye dedi yaptırmadın doktor da aynısını demiş dedi :KK70:
Para verince bir güzel yaptım çok ikna edici oldu

Peki işe yaradı mı
Evet işe yaradı iyileşti şişlik vs kalmadı çapak yapışkanlık yok

Hatta daha önce annemi dinleyip doktor damlası yerine bunları yapsam heralde bu kadar çile çekmezdim

Ay ondan bende de var benim ki göz kapağında gerçi ama rahatsız ediyor, doğumdan sonra aldırırım diye düşündüm. Doğal yolla geçer mi ki. Takipteyim konunuzu.

X