Çatlaklar Her gün artan çatlaklarım yüzünden kafayı yemek üzereyimmm

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Valla benim 13 yaşımdan beri çatlağım var kalça ve bacak arkasında. Üstelik 46 kiloyum ne alirim ne veririm. Hicbir zaman kilo sorunum olmadı.Onlarla yasamayi öğrenmekten baska yol yok. Bir de ten rengi dövme diyorlar ama bilmiyorum nasildir

Canım bence bir doktora görün belki çatlaklar daha tazeyken çözümü vardır. Benim genckizlikta olanlar baya eskidi gibi görünmüyor zamanla hafifliyor ama simdi kirmiziyken.git bence

Troidlerinize baktirmanizi öneririm 3 ay öncesine kadar bu sorun yoksa büyük ihtimal hormonal bir durum oluştu . Özellikle hipotiroidi de cilt çok fazla kurur baktırsanız iyi olur

Bu sorun bende de var maalesef ve bende çok kafaya takıyorum. Ama bazı yerlerde kırmızı mor çatlak başlamasını var bunun önüne geçmek için ne yapabilirim bilgisi olan var mı?

Yani yağların işlevi o şekilde, nemlendiriciniz cildinize uygun olmayabilir. Birde kuru ciltli olduğunuz için cildiniz hem yağ hem nem bakımından eksiktir büyük ihtimal. Nemlendirici tek başına yetersiz geliyorsa yağ ile karıştırıp deneyebilirsiniz. Belki bu yüzden çatlıyordur. Birde çatlaklar birden ortaya çıkabiliyor malesef. Yani cilt birden dışa vurabiliyor. Ama korkmayın yeni, kırmızı mor çatlakları geçirebilirsiniz, hatta beyazları bile azaltanlar mevcut, inşAllah geçer sizinkide 🌺
Cildime uygun kremi nasıl bulabilirim yeni çatlaklar ve beyazları azaltan yöntem biliyomusunuz

Çatlakların halen çözümü yok gibi. Öyle lanetler. Genetik deri ve yapı çook etkiler. Mesela benim kalça bölgemde var ufak tefek fakat her duş öncesi kahve telvesi ve içine limon sıkıp kabak lifi ile masaj yaparım kızarana kadar soğuk su ile yıkarım. Spor yaptığım içinde çatlaklarım ufak tefek yok oluyordu.
Bir deneyin isterseniz.

Merhaba hanımlar her gün artan çatlaklarım yüzünden kafayı yemek üzereyim.Aslında çatlaklarımla problemim yoktu.Onlarla uaşamaya alışmıştım.Ama son 3 aydır ne yaparsam yapayım çatlaklarım sürekli artıyor.Kuru cilde sahibim ama her gün özel yağlarla tüm vücudumu nemlendiriyorum.Sürekli su içiyorum.Düzenli sporda yapıyorum.Aynı zamanda çok düzgün besleniyorum.51 kiloyum ne kilo alıyorum nede kilo veriyorum.Bunlara rağmen çatlaklarım sürekli artıyor ben daha ne yapayım nasıl durdurucam bhnları bana akıl verin kafayı yemek üzereyim

hindistan cevizi yağı

Çatlakların halen çözümü yok gibi. Öyle lanetler. Genetik deri ve yapı çook etkiler. Mesela benim kalça bölgemde var ufak tefek fakat her duş öncesi kahve telvesi ve içine limon sıkıp kabak lifi ile masaj yaparım kızarana kadar soğuk su ile yıkarım. Spor yaptığım içinde çatlaklarım ufak tefek yok oluyordu.
Bir deneyin isterseniz.
Evet ya manken arkadasim vardi.34 den 40 a cikti 2 cocuk doğurdu spor falanda yapmıyor fast food ve alkol cok tüketiyor ama 0 çatlak. 0 selülit. Sadece kilolu duruyor o kadar. Ben spor da yapiyorum soguk suyla masaj da yapıyorum maske de yapıyorum su da içiyorum kilo alıp vermiyorum ama o lanet selülit ve catlaklar yok olmuyor.

Cildime uygun kremi nasıl bulabilirim yeni çatlaklar ve beyazları azaltan yöntem biliyomusunuz
Burda biraz içerik okuyabilmeniz lazım aslında. Bende bu sene öğrendim içerikleri okumayı vs gerçekten en azından parayı boşa atmamış oluyorsunuz. Naturally serein diye bir youtube kanalı var Türkçe bi kanal zaten, orda bu konularla ilgili çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Ama mesela basitçe bir kremi cildiniz emiyorsa o krem okeydir. Bazen mesela aradan 6-7 saat geçiyor yüzümü yıkıyorum krem hep elime geliyor, cildim emmemiş. Çatlaklar için benimde çatlaklarım oluştu kilo alınca dermaroller yaptım bi seans. Yaptıktan sonra çinkolu bi krem sürdüm. Kalınlığı da 2 mm. Ama henüz yapın demem için erken, birde doktor lierac çatlak kremini vermişti ama satın almadım. Memnun kalanıda kalmayanı da çoktu. O yüzden tereddüt ettim. Benimde yoktu hatta çatlak ne bilmiyordum o kadar diyim. Baktım derimde kırmızı mor bişeler anneme sordum bunlar ne diye. Ama doktor geçer dedi sadece çok sabırlı olman lazım dedi. Bu arada lieractan beyaz çatlağına iyi gelen bile vardı. Ama hiç bişeye yaramadı diyende cilt herkesin farklı olduğu için denemek lazım, başka yolu yok malesef.

Evet ya manken arkadasim vardi.34 den 40 a cikti 2 cocuk doğurdu spor falanda yapmıyor fast food ve alkol cok tüketiyor ama 0 çatlak. 0 selülit. Sadece kilolu duruyor o kadar. Ben spor da yapiyorum soguk suyla masaj da yapıyorum maske de yapıyorum su da içiyorum kilo alıp vermiyorum ama o lanet selülit ve catlaklar yok olmuyor.
Bende selülit yok deli gibi yerim spor yapmama rağmen ama çatlağı en azından indirdim bu formul ile. Kesinlikle yapı cok etkiliyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Annem 3 çocuk doğurdu ama 2 3 çizgi dışımsa hiç çatlağı yok.3 ay öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu 3 aydır sürekli artıyorlar başa çıkamıyorum.Kolajen ne işe yarar peki
epodermi yeniledigi bilinen 2-3 etkenden biri... gıda takviyesi olarak satılıyor, eklem ve cilt hasarlarinda birebir, orginal ürun bulabilirseniz oldukça pahalı ama ise yariyor

Bende selülit yok deli gibi yerim spor yapmama rağmen ama çatlağı en azından indirdim bu formul ile. Kesinlikle yapı cok etkiliyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
13 yaşından beri 46 kilo 34 beden olarak selülit ve catlakla savasiyorum yıldım :KK14: %70 yapı+%30 diğer faktörler

merhaba bende de ergenlikten kalan çatlaklar var kalça bölgesinde
23 yaşındayım çatlaklar da haliyle eski
bu saatten sonra iyileşme ihtimali var mı?
Eski çatlaklarımda denemedim, çatlak oluştuktan sonra geri döndürmek çok zor maalesef ama yapım çatlağa meyilli olmasına rağmen ve kocaman göbeğime rağmen yeni çatlak olmadı

Ben de ergenlikte çok çatladım. Hamilelikte haritaya döneceğim diye düşünüyorum. Umut oldunuz bana.
Konu sahibi çok dar giyiniyor musunuz?
O zaman umut seviyesini biraz daha artırayım: annemin karnında baya çatlak var harita gibi. Bu durumların da biraz genetik olduğunu bildiğimden kesin çatlak olacak bari az olsun gözüyle bakıyordum hiç ümidim yoktu yani😄 üstelik tenim anneme göre daha açık renk ve daha hassas. İnşallah senin de olmaz hiç:KK68:

X