Jinekoloji Her regl da fenalık

BedeviHatun02

Ben halay kadınıyım🤙🏻
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
859
-598
Merhaba kısa kesicem neredeyse 10 senedir regl oluyorum ama her ay regl olduğumda gece uyuyamiyorum fenalık geçiriyorum ateş basıyor vucuduma
Çok sancılı geçiyor bunu normal kabul ediyorum
Ama geceleri uyuyamak normalmi bir benmi boyleyim
Lütfen konum başka yere taşinmasin bu benim için yıllardır büyük bı sorun

Merhaba kısa kesicem neredeyse 10 senedir regl oluyorum ama her ay regl olduğumda gece uyuyamiyorum fenalık geçiriyorum ateş basıyor vucuduma
Çok sancılı geçiyor bunu normal kabul ediyorum
Ama geceleri uyuyamak normalmi bir benmi boyleyim
Lütfen konum başka yere taşinmasin bu benim için yıllardır büyük bı sorun
senin gibi olan bir arkadaşım var yani kist çıkmıştı büyük ihtimalle ondan oluyor dendi kisti geçti ama hala o şekilde devam ediyor sanırım bu geçmiyor Tek duyduğum şey evlenınce geçer demeleri bilmiyorum biraz saçma geliyor
Geçmiş olsun bu arada

senin gibi olan bir arkadaşım var yani kist çıkmıştı büyük ihtimalle ondan oluyor dendi kisti geçti ama hala o şekilde devam ediyor sanırım bu geçmiyor Tek duyduğum şey evlenınce geçer demeleri bilmiyorum biraz saçma geliyor
Geçmiş olsun bu arada
Çok sağol
Bunu normal sanıyordum çoğu kişi yaşamiyormuş bunu bı hastaneye gitsem iyi olucak umarım birşey yoktur ya

Geceler uyuyamaman normal değil canım bazen bende uyuyamam ama dalıyorum senin biraz şiddetli oluyor sanırım ara ara sıcak duş alıp kendını rahatlat ama bir doktora görünmende fayda var tabi

Aynı şekilde benimde çok sancılı geçiyor maalesef hemde olmadan bir kaç gün önce başlıyor karın ağrısı bel ağrısı goguslerde ateş ve sancı evlendim 2 doğum yaptım hala aynı doktora da gittim kist miyom vs yok . Maalesef genetik faktörler... Benim annemde böyleydi ablamda böyle kardeşim de ve şimdi kızımda 😔

Geceler uyuyamaman normal değil canım bazen bende uyuyamam ama dalıyorum senin biraz şiddetli oluyor sanırım ara ara sıcak duş alıp kendını rahatlat ama bir doktora görünmende fayda var tabi
Duş fayda etmiyo pek canım ya ben çok ağır ve sancılı geçiriyorum doktor ultrasonla baktı sancılarım için ama bı sorun yoktu
Bu ateş basmasını söylemeyi unutmuştum birdaha gidicem

Aynı şekilde benimde çok sancılı geçiyor maalesef hemde olmadan bir kaç gün önce başlıyor karın ağrısı bel ağrısı goguslerde ateş ve sancı evlendim 2 doğum yaptım hala aynı doktora da gittim kist miyom vs yok . Maalesef genetik faktörler... Benim annemde böyleydi ablamda böyle kardeşim de ve şimdi kızımda 😔
Nasıl olacak bilmiyorum 10 yaşından beri işkence çekiyorum resmen Allah yardımcınız olsun canım ya her reglm yaklaşinca içime bı korku giriyor

Nasıl olacak bilmiyorum 10 yaşından beri işkence çekiyorum resmen Allah yardımcınız olsun canım ya her reglm yaklaşinca içime bı korku giriyor
Teşekkürler sizinde Allah yardımcıniz olsun gerçekten benim de öyle hep korkuyla bekliyorum 🙄 kızım bile artık sınav tarihleri açıklandığı zaman regl hesaplaması yapıyor of ya sınav zamanima geliyor veya öncesinde regl olacağım nasıl çalışırım diye 🤦🏻‍♀️

Teşekkürler sizinde Allah yardımcıniz olsun gerçekten benim de öyle hep korkuyla bekliyorum 🙄 kızım bile artık sınav tarihleri açıklandığı zaman regl hesaplaması yapıyor of ya sınav zamanima geliyor veya öncesinde regl olacağım nasıl çalışırım diye 🤦🏻‍♀️
Bende boyleydim okulum varken 😕hiç çalışamıyodum o zamanlar araştırıyorum ama bir çözümü yok sanki yinede bı umut gidicem doktora

Ben de senin gibiyim.. bunun için çok doktora gittim, kimisi rahim duvarı kalın dedi, kimisi kist var dedi, kimisi yok dedi. Düzenli doğum kontrol hapı kullanmak sanırım ağrıyı ve aşırı kanamayı azaltıyormuş. Tabi doktora danışarak kullanmanı öneririm çünkü içeriği sana uymayan bir ilaca denk gelirsen adet düzenini bozabilirsin.

Duş fayda etmiyo pek canım ya ben çok ağır ve sancılı geçiriyorum doktor ultrasonla baktı sancılarım için ama bı sorun yoktu
Bu ateş basmasını söylemeyi unutmuştum birdaha gidicem
Benim kuzenim de her ay hastanede serum yer. Ve hiçbir sıkıntısı çıkmadı muayenede. Genetik dediler geçtiler

Ayağınızdan çorabı eksik etmeyin. Taşa mermere çıplak ayakla basmayın
Çörek otu yağı tüketin ağrısını epey azaltıyor
Regl olduğumda karlı havada pencere açık atletle yatardım. Vücut epey ısınıyor bu dönemde
Uyuyamamanızı bilmiyorum sancıya çok mu odaklanıyorsunuz. Önceden benimde çok şiddetliydi başka şeylere odaklanmaya çalışırdım öyle düşüncelere dalınca sancım gerçekten de geçerdi
Bunlar benim uyguladığım faydasını gördüğüm yöntemler doğumdan sonra ağrı kalmadı zaten hamdolsun

Ağrınız başlayacak gibi olunca ağrı kesici alın. Spor yapın önceki günlerde. 30 dk karın ve bacak çalışsanız bile sizi rahatlatır. Ağrıyı azaltıyor hatta olmuyor. Ayaklarınızı üşütmeyin.

Endometriozis hastalığını araştırın isterseniz, ben de uyku hariç aynı şikayetlerle doktora gittiğimde kist yok ama endometriozis olabilir demişti. Ayrıca kist varsa görünmeyen bir yerde de olabilir laparoskopiyle anlaşılabiliyor burda da konusu açılmıştı. Tedavi edilmediği sürece yapışıklık falan yapıyor bulunduğu yerde hasar bırakıyor. Bu arada bana da evlenince geçer diyorlardı geçmiyor arkadaşlar. Size de geçmiş olsun Allah şifa versin.

Namutenahii Namutenahii başka bir konuda yorumunuza beğenmedim mi atmıştım neden beğenmedim attınız merak ettim
Kendi deneyip faydasını gördüğüm şeyler neyini beğenmediniz merak ettim yani

Beğenmek kadar beğenmemek de doğal diye düşünüyorum ama sordunuz madem açıklıyım :) Ağrının şiddetini tahmin edemeyen insanların "başka şeye odaklan" demesi hoş değil. Ben yoğun iş temposuna sahibim, oturup da regl de regl diye düşünmüyorum, ama iş yerinde hastanelik olup iğne serum almak zorunda kalıyorum. Bunun odaklanmakla düşünüp düşünmemekle alakası yok. Bunun apandisit ağrısı çeken birine başka şeye odaklan demekten bir farkı yok. Diğer mesajda da genetiğe inanmıyorum demişsiniz. Bu da bana yanlış bir yönlendirme olarak geldi o yüzden öyle bir emoji atmıştım. Başka bir konudan kalma bir kin yok. Hatta geri çekeyim sorun değil benim için.

X