herkes kayınvalidesinden şikayetçi ??

evet ben de buna üzülüyorum, keşke herkes biraz daha anlayışlı olsa hayatta
Kazen yazmisti, ülkenin yarısı kadın, yarısını da kadınlar doğurdu dıye. Şapkayı çıkarıp düşünmek lazım neden böyle diye. Demek ki yetiştiremiyorlar ne kızlarını ne de oğullarını

Benim kv gülerek laf sokar.Her hafta gidip en az 3 saatini onunla geçirmen lazım.Yoksa laf sokar.Eskilerini vermeye bayılır.Paramızın hesabını yapar.Verdiği sosu bile başa kalkar, yedi sülaleye anlatır. Namazını kılar ama dedikoduya bayılır.Ben çözümü bayramdn bayrama gitmekte buldum. Şükür beni saldı.Elti adayıma sardı. 😁

Evliliğimizin ilk 5 yılı ben de şikayetçiydim ama 13 yılın sonunda kaynanamı çok seviyorum çok tontiş ❤️artık yaşlandılar da yaşlarına hürmeten daha çok sevmeye başladım iyilik yap denize at Allah geri gönderiyor onları öyle bilin benim öyle oldu bilmiyorum yani

• size değer veren bir eş seçeceksiniz
  • kimseyle gereksiz samimiyet kurmayacak, sınırlarınızı bileceksiniz
  • sırf adı kayinvalide diye durduk yere bilenmeyeceksiniz, eşinizin kendi samimiyetine durduk yere gıcık olmayacaksiniz, kısacası geçinmeye gönlünüz olacak.

Bunlar olduktan sonra kolay kolay sorun çıkmaz.

Gelin de kaynana da sevilmiyor. Sonradan kurulan akraba iliskileri sıkıntılı oluyor farkli kultur farkli yetisme tarzi. Yuz goz olmamaya calismak lazim, burada gorev kocada bitiyor. Her 2 tarafi da idare edebilmeli ve birinci ailesi kim onun farkinda olmali. Benim esim farkinda oldugu icin k.valideme sinir olsam da geciyor. Birde sunu farkettim gelinler birbirlerini ister istemez gaza getirebiliyor 🤣
2. Ve 3. Cümle ne kadar doğru

Çok şükür diyeyim ben kendisini severim. Allah ondan razı olsun.
Arada bir olmadı mı sürtüşmelerimiz oldu ama benim eşten kaynaklandı.
Doğum yapsam kv dem bana baksın derim o derece severim , sayarım kendisini. Sağolsun o da beni gerçek manada kızı olarak görür. Rabbim tüm gelinlere nasip etsin. Tabi tüm kv delere de benim gibi bir gelin nasip etsin :KK70:

uzak yerde oturmak galiba en iyi çözümlerden biri
Alakası bile yok.
Uzak yakın farketmez, meydanı boş bulursa karışan her türlü karışır, sorun her türlü çıkar.
Iş eşlerde bitiyor. Insanlar ailesini sevebilir ama asla aileci olmamalı.

Bizimki kızım doğmadan önce yine iyiydi sonradan cozutanlardan oldu.Lohusalığımin icine etti.Sonra kavga ettik eşim baştan beni anlamadı sonradan benden yana oldu simdi kayinvalidemle nasılsın iyi misin iyiyim sen nasılsından öteye gecmiyoruz.Unutamam samimi olamam ben ölmeyi isteyecek kadar üzüldüm en hassas dönemimde o günlerimi geri veremez bana güzel hatırlamam gereken anılarda hep onun yasattıgı travmalar var.Zamanında bana yapti kizında görsün demistim o hırsla o öfkeyle ne kadar yanlıs seyler söylemisim inşallah öyle bir sey olmaz kızı da görmesin tövbe ettim zira hic kimse benim yasadıklarımı yaşamayı haketmiyor.Ben işteyken kızıma esimin yengesi bakıyor arada gidip görüyor torunuyla kendi ilgilenmek varken el gibi gidip geliyor işte. O kendi istedi kendi secti insan gibi davranıp sınırıni bilseydi kızimin doya doya babaanne sevgisi almasini cok isterdim ben hic babaanne sevgisi almadim cünkü istedim ki kizım babannesiyle iyi olsun.Sık gördügü zamanlarda bazen ondan bana gelmek istemezdi kızım anlayamazdım sebebini meğer cocugun yanına gidip cocuga anne seni birakti gitti anne pis ögg de ona babaanneye gidicem diye ağla diyormus ağlatiyormus o zamandan beri yengeyi tembihliyorum sacma sapan konusursa uyuyacak de yolla diye.Herkes ektigini biciyor ben kötü olmak istemedim hic bir zaman o secti bunu.Evime gelirse ben yine cayimi corbami koyuyorum önüne ama sadece misafir oldugu için kendime yakısani yaptıgim icin yoksa bir bardak suyu bile haketmiyor

Benim kv gülerek laf sokar.Her hafta gidip en az 3 saatini onunla geçirmen lazım.Yoksa laf sokar.Eskilerini vermeye bayılır.Paramızın hesabını yapar.Verdiği sosu bile başa kalkar, yedi sülaleye anlatır. Namazını kılar ama dedikoduya bayılır.Ben çözümü bayramdn bayrama gitmekte buldum. Şükür beni saldı.Elti adayıma sardı. 😁
Benimkide namaz kılar ama yalan yere yemin eder beni salak yerine koyar inkar eder bişey yapınca. İlk başlarda kendimden şüphe ediyordum ama artık çözdüm huyunu takmamaya çalışıyorum:) bi keresinde turşu yaptık ben yapmasını bilmem tıka doğra sarımsak soy dedi yaptım. Bi kaç ay sonra turşu yiyoruz kayınpederim çok tuzlu olmuş bu dedi yemedi hemen bana attı sucu ben anne koy az attın tuz demişim 😂 anne ben demedim diyorum yok sen dedin tuz at diye kuran çarpsın diyor 😂😂 ne dersen de şuna şimdi 😂😂

Annesine düşkün olmayan tek Türk erkeğiyle evliyim sanırım maşallah

arkadaşlar bu forumda okuduğum yorumlardan nerdeyse yüzde 60ı kv ile ilgili, bende evliyim benim de eşim annesine düşkün ama burda okuduğumdan beri gözüme batar oldu:) türk erkeklerinin hepsi galiba anasına düşkün, bazıları annesinin sözünden ömür boyu çıkamıyor, hadi siz de yazın nelerden şikayetçi olduğunuzu, neler yapabiliriz konuşalım...
Benim de oglum var. Ilerde benim gelin de mi hakkimda dedikodu mu yapacak 😂 gerci o asamaya getirmemek lazim. Genlde kayinvalidesnden cekenler zamaninda kendi gelinlerine iyi davranirlar.

Ben artık sallamıyorum kızlar. Eşimle 9 senedir beraberiz ilk günden bilirdi evleneceğimizi falan. Evlendikten sonra oğlu kıymete bindi. Allahtan bizimki hanımcı :halay:

Benim eşim annesine çok düşkün, çocukken de eteğinden ayrılmazmış. Fotoğraflarına bakıyorum kadının mutlaka bir yerinden tutmuş, babasının kucağındayken bile annesine kollarını uzatmış. Annesi uzaktayken her gün görüntülü konuşur. Şahsen bunu kötü bir şey olarak görmüyorum, bana da aşırı düşkün ve değer veriyor. Benimle bir yuva kurduğunun ayrımında, ilişkilerini kıskanmıyorum, müdahil olmuyorum, dolayısıyla aramızda çatışma olmuyor kaynanamla; çünkü herkes yerinin farkında. Kaldı ki kendisi de beni çok sever, beni çok düşünür. En sevdiğim yemekleri yapar, bana kıyamaz. Saygı ve mesafe, sevgi de varsa tadından yenmez; bir de saçma kaynana gelin çekişmelerine, komplekslerine gerek yok.

Evliliğimizin ilk 5 yılı ben de şikayetçiydim ama 13 yılın sonunda kaynanamı çok seviyorum çok tontiş ❤️artık yaşlandılar da yaşlarına hürmeten daha çok sevmeye başladım iyilik yap denize at Allah geri gönderiyor onları öyle bilin benim öyle oldu bilmiyorum yani
Ben de 10 yıllık gelinim seviyorum kayın annemi. 😂😂 Hele burda bazı konuları gördükçe öpüp başıma koyasım geliyor. Bi de görüntülü aramayı bilmeseydi çok daha memnun olurdum. 😂😂😂

X