Herşeyimi kıskanan komşumla geçen bitiş hikayesi

Telefon çok kasmaya başladığı için sonucu bağlayamadım😊hakkımı helal etmek hiç içimden gelmiyor.yüzünü görsem tükürürüm o derece sevmiyorum.ama bende birşey var.karşıma gelsin ya canım şöyle böyle özür desin hemen yumuşarım biliyorum.ama komşularımla falan görüştüğümde kesinlikle affedilmeyecek şeyler yaşadığımızı sakın yumuşama dediklerini dinliyorum.ne yaparım kararsızım.cesaret istiyorum birazcık sizlerden.üstelik de anlatıp paylaşmak için yazdıö yani😊

Doğmamış çocuğunuzun rızkını çalmış, ben olsam seni Allah affetsin benle muhattap olma derim. Biraz arabesk ama 🤷🏻‍♀️

birbirinizi sevmemissiniz, yıldızınız barısmamış, anlaşamamışsınız.

Her insan herkesle anlaşacak diye bir kural yok. birbirinizden negatif elektrik almışsınız hepsi bu.

olay bu kadar basitken yok beni kıskandı cekemediye bağlamak itici olmuş.

olayları birde onun ağzından dinlesek belki o da sizin onu kıskandığınızı cekemediğinizi düşünüyor.

bu arada kankinizde kanatsız melek masallah bu olan olaylarda hep suçlu taraf sizi cekemeyen komsu.

hayata biraz objektif bakın. hayatta mutlak iyiler ve mutlak kötüler yoktur.

o kadar cok kankim dediniz ki sanki liseli bir kızın yazdıklarını okuyor gibi hissettim.

Merhaba hanımlar😊nerden nasıl başlayacağım bilmiyorum.bahsi geçen insan için şahıs diyeceğim.diğer arkadaşım için de kankim diyeceğim..2 yılımı elin memleketlerinde zehire çeviren bu şahısı anlatacağım sizlere.birazcık uzun olacak hakkınızı helal edin..tayin nedeniyle memleketimizden başka bir ile taşınacaktık.eşim ev işlerini halletmek için öncesinde geldi.3 arkadaş oruç oruç günlerce ev aradılar.ve bir tane bulmuşlar.3 kişi bir ev için kura vb çekmeleri gerekirken tabi ki benim baş belası komşumun eşi ben tuttum deyip atlamış evi tutmuş(eşim bahsedince o zaman tanımadan sinir olmaya başlamıştım)neyse nasip dedik ertesi gün tesadüf aynı binadan başka birisi kiralamaktan vazgeçmiş.bizde onu tuttuk(3.kişi eşimin istemediği bi binadan bulmuş o da tutmuş)yani aynı binada komşuluk başladı.eşim dost canlısıdır.tanışalım gidelim gelelim dedi.biz gittik onlar geldi falan arkadaşlığı kurduk.ilk evimize geldiler bu şahıs başladı evimi eleştirmeye.yok niye dolabı yokmuş da yok çok boşmuş da o kiraya değmezmiş de.bana da değil eşime konusuyorda konusuyor.haksızlıkla evi tuttukları ytmez gibi bi de evimizi beğenmedi😂benim 6.hissim çok kuvvetlidir.anlaşamayacağımı bi insanla ilk konuşmada anlarım.hiç şaşmadım daha.eşime sevmedim bu insanları dedim.eşimde tabiki önyargılı olmamam gerektiğini söyledi.her neyse 3.kişinin eşiyle de ben samimiydim.tanışıp çok iyi anlaştık.kanki olduk😊bu şahıs aramızdaki ilişkiyi farkedince hemen aramıza girdi.sürekli evine çağırmalar falan filan..sonra fark ettim ki kankimle bensiz planlar kurmaya başladı bu şahıs.bana sonradan biz böyle düşündük eşlerle gideceğiz sizde gelmek isterseniz haberiniz olsun demeler.yani çağırmıyor biz gideceğiz ister gelin ister gelmeyin diyo.kankimde yaptıklarının farkındaydı ama bana boşver diyordu.kankim ne zaman bana gelse pencereden görür kankimi arar bende geliyorum der hemen damlardı.neyse ortak bi kaç kişiyede benle ilgili kendini beğenmiş falan demiş(bu zamana kadar beni tanıyan her insan sevmiştir.hiç bir kişiden dahi böyle birşey duymadım.ve bu olaylardan sonra tüm binadaki komşularım benden yana oldu.herkes onu sildi diyebilirim)eşim bana olan sevgisini her ortamda gösterir.memlekete bile dayanamam deyip göndermez yalnız.bu şahısda bunu biliyor ve sürekli sana kıyamaz da bizimkiler kıyarda laf sokup dururdu.ne yapıyım yani ondanda mı ben sorumluyum.bu dönemde samimiyet ilerledi.3 arkadaş eşlerle devamlı görüştük.bi gün başındaki yazma hoşuma gitti babaanneme yaptırmak istedim.o da aracı oldu yaptırdı.o dönemde ben de can sıkıntısı çanta falan yapıyordum.isteyen olunca parayla veriyordum.dedim kendi el emeğim paramla alıyım eğer sıkıntı etmezsen çantayı satıyım parasını öyle veriyim dedim.eşimin haberi yoktu.tamam dedi sıkıntı olmaz dedi.2 gün geçti geçmedi eşimle oturuyoruz mesaj geldi.ya canım eşim parayı soruyor ne zaman vereceksin diye.başımdan kaynar sular döküldü.eşime söyledim hemen paralarını gönderdi.ama eşim bana nasıl kızıyo kavga ettik o gün.şu insanlara nasıl borç yaparsın falan diye.sonra öğreniyorum ki eşi asla istememiş.bunu eşi eşime söylüyor.sırf eşim duysun diye böyle birşey yaptı anlayacağınız.konuşmadım 1 hafta kadar.sonra mesaj attı özür diledi affettirdi kendini.neyse demiştim çanta yapıyordum diye yaptığım çantayı çok beğendi bende hediye olarak verdim.gitmiş onu da başkasına satmış😂benim yaptığım çantaların resimlerini alıp facesine yüklemiş satılık diye kendi yapıyomuş gibi.6 kişi çanta istemiş.tabi bu bana söylemiyor haberim yok.işte kaynanama görüöceme hediye yapıcam deyip malzemelri aldı bana yaptırdı.hepsini de satmış.gülüyorum snirden😂bunlarii eşi ağzından kaçırdı hep Rabbim bana duyuracak ya işte.ben bunları biriktirmeye başladım ama hala kötü olmayalım aman diyorum.şu yemek masası için supla yapılıyor.ona başladım.bi baktım o da başlamış.hemde benim suplaların resimleriyle.kendinin hiç becerisi yok. Benmkileri göstererk uyduruk yapıp yolluyordu millete.o işten de soğuttu😂bi ara da aynı binadaki bi bayandan kapı süsü alıp üstüne fiyat koyup satmaya başlamış.komşu fark etti görüşmeyi kesti.ben hala görüşmeye devam😁alacağım ya ağzımın payını.benim kankiyle samimiyeti ilerletti.artık her yerde takılıyorlar sürekli birbirlerindeler falan.bana kankimle para yollamış borcunu alsın demiş.aradım ne borcu bu dedim.işte taa aylar önce bişi almiş bnden de onun parasıymuş.dedim hayırdır aynı binada değiliz galiba beden başkasıyla yolladın getirip bi açıklama yapabilirdin dedim.yoğunum dedi.iyi peki dedim.kapattık dışarı çıktım komşularla. Bu da dışarıda benm kankiyle konusuyor.yanlarına doğru gittim.beni görünce düşman görmüş gibi arkasına döndü gitti.kankime dedim yeter artık o şahısa söyle hiç bir şekilde görüşmek istemiyorum artık dedim.kıskançlığından arkamdan çevirdiği işlerden bıktım artık dedim.o gün kestik ilişkiyi.sonrasında adını dahi anmadım.eşim yaşadıklarımı hep gördüği için görüşmememe hak verdi.kıskanç insan durur mu hiç.başladı bu seferde arkamdan laf etmeye. Ama öyle böyle laflar değil.kocamı kıskanıyormuşum o yüzden görüşmüyormuşum.mübarek aylarda herr Allah ın günü ağladım.çok uzun oldu yorumlarda da devamını anlatırım.sonuç olarak şunu söyleyebilirim.kankimle de çok kötü olaylar yaşadı onla da görüşmeyi kesti.ama ona mesaj atmış benden ve ondan helallik almak istyormuş. Çok pişmanmış.tabi çevresinde hiç kimsesi kalmadı...düşüncelerinizi merak ediyorum. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.teşekkür ediyorum okuyanlara❤
O kankim kankim dediğinde pek kankin gibi görünmüyor dikkatli ol

birbirinizi sevmemissiniz, yıldızınız barısmamış, anlaşamamışsınız.

Her insan herkesle anlaşacak diye bir kural yok. birbirinizden negatif elektrik almışsınız hepsi bu.

olay bu kadar basitken yok beni kıskandı cekemediye bağlamak itici olmuş.

olayları birde onun ağzından dinlesek belki o da sizin onu kıskandığınızı cekemediğinizi düşünüyor.

bu arada kankinizde kanatsız melek masallah bu olan olaylarda hep suçlu taraf sizi cekemeyen komsu.

hayata biraz objektif bakın. hayatta mutlak iyi mutlak kötüler yoktur.

o kadar cok kankim dediniz ki sanki liseli bir kızın yazdıklarını okuyor gibi hissettim.
😊 tabiki de iki taraflı dinlemek gerekir.ben benim gözümden anlattım olayı çünkü ağlayan üzülen taraf hep ben oldum.hiç kırmadım ama hep kırıldım.ortak tanıdıklar öykmnam sana ne yaptı bu kadar kötü oldunuz dediklerinde ben ondan bi kötülük görmedim diyebiliyor insanlara.çok şükür ki bile isteye kimseye kötülük yapmadım.kanki olayına gelirsek olayın içindeki tek tanığım ve gerçekten burda anlatamayacak kadar birlikte çok şey yaşadık.o hep korudu ara bozulmasın istedi.çağırılma falan olaylarında bana hep haber verdi.samimiyetine inanıyorum.bi takma ad uyduruyum dedim o yüzden liseli gibi kanki kanki yazdım😂normalde hiç kullanmam.

Hayatıma sokup evine gidip geleceğim insanları 6 ay gözlemliyorum.. yavaş yavaş sokuluyorum içlerine ve muhabbeti ilerletiyorum.. yaklaşık bir yıl geçmiş oluyor ve çok sağlıklı dostlarım oluyor sayısı az ama kankim kankim yazıp beni çekemedi tarzında konular açmamış oluyorum.. öyle ayrıntıları kafaya takıp hiç unutmamışsınız insan bunları nasıl unutmaz birde tek tek ayrıntısına kadar yazarak konu açabilir tebrik ederim başka eşten yana ailesinden yana hiç derdiniz yok altı üstü iyi seçemediğiniz bi arkadaş için roman yazarcasına konu açmışsınız. Kankim dediğiniz insana da bence dikkat edin ben onu da çok masum göremedim yazdıklarınızdan.
Benim yorumum bir daha görüşmeyin. Bukadar basit.

C
Bu konuların kıskançlıkla ne alakası var acaba ben mi anlayamadım
Canım yaptığı ve yaşattığı herşey kıskançlıktan ileri geldi.yemin ediyorum sırf denemek için dedim ki yarın paspasa başlıyorum.bi baktım ertesi günü elinde yapmaya başlamış.bana sürekli sen benden zayıf olamazsın diye diye 70 kilodan 50 kiloya düştü.ya inanın anlatamıyorum.her seferinde hissettirdi.araba aldık gelmiş bana hayırlı olsun bile demeden kayınvalidemler tarla satıyomuş bizde şu şu marka alacağız diyo.alsınlar herkese nasip etsin Rabbim ama o fesatlığı hissediyodum bilmiyorum ben mi kötü kalpliyim.

Hayatıma sokup evine gidip geleceğim insanları 6 ay gözlemliyorum.. yavaş yavaş sokuluyorum içlerine ve muhabbeti ilerletiyorum.. yaklaşık bir yıl geçmiş oluyor ve çok sağlıklı dostlarım oluyor sayısı az ama kankim kankim yazıp beni çekemedi tarzında konular açmamış oluyorum.. öyle ayrıntıları kafaya takıp hiç unutmamışsınız insan bunları nasıl unutmaz birde tek tek ayrıntısına kadar yazarak konu açabilir tebrik ederim başka eşten yana ailesinden yana hiç derdiniz yok altı üstü iyi seçemediğiniz bi arkadaş için roman yazarcasına konu açmışsınız. Kankim dediğiniz insana da bence dikkat edin ben onu da çok masum göremedim yazdıklarınızdan.
Benim yorumum bir daha görüşmeyin. Bukadar basit.
Biz hayata yeni başlıyoruz demekki😊herkesin farklı farklı derdi elbetteki var.Allah kaldıramayack yük vermesin.çok fazla üzdü beni bu olay.aylarca ağladım.beni üzen bi olayı başkalarının amaaan tırıvırı göreceğini düşünemedim,anlatıp paylaşmak istemiştim.yorumunuz için teşekkürler.

Önceden bazı insanları görür görmez çok severdim 10 numara insan derdim tanıdıkça 0 puana kadar inerlerdi. Şimdiyse insanlara 0 puan veriyorum tanıdıkça yükseliyor gözümde. Siz 0 la başlayıp - lere düşmüşsünüz ama hala vazgeçmemişsiniz. Kanki de onunla iyi anlaştığına göre puanları yakın bence.

Buna rağmen samimi olmuşsunuz. Ne gerek var?
Canım eşler birlikte çalişiyor.eşimin ısrarıyla gelinen nokta diyebilirim.benimde payım tabiki var.bilmediğim memleket hiç kimseyi tanımıyorsun.insan birileriyle görüşmek illa ki istiyor.aynı binada olunca sürekli görüyorsun..ne bileyim işte saflık veya görülecekmiş diyorum.

Önceden bazı insanları görür görmez çok severdim 10 numara insan derdim tanıdıkça 0 puana kadar inerlerdi. Şimdiyse insanlara 0 puan veriyorum tanıdıkça yükseliyor gözümde. Siz 0 la başlayıp - lere düşmüşsünüz ama hala vazgeçmemişsiniz. Kanki de onunla iyi anlaştığına göre puanları yakın bence.
Yok yok o da yedi şahsın sillesini malesef..kankimle biz bize kaldık😊yorumunuz güzel.gerçekten 0 dan başlamak gerek.

Kafasinda binbir tilki dönen boyle insanlar galiba :KK70: Bosverin zaten muhabbeti kesmissiniz ama bence helallik verseniz bile muhattap olmayın artık suyunu çıkartır yoksa
Aynen eminim dahasını yaşatmak için yaklaşıyor.muhatap olur muyum hiç Allah a havale ediyorum🙈

Valla sizinle bu kadar kötü olan birisi ile sizin tabirinizle kankanizin yakınlaşması bana kankanizinda pek saglam biri olmadığını hissettirdi. Kusura bakmayin

Şöyle arkadan is ceviren insanlari o kadar sevmiyorum ki...ezikler ya...merhaba merhaba de geç ya sadece
Samimiyet kurarsan her biseyi hak edersin daha ne diyim
Güvenip anahtarını bırakacağımız bi insanın bile kalmamış olması çok üzücü..iyiyi beklerken git gide kötüye gidiyoruz.Allah sonumuzu hayretsin.

Biz hayata yeni başlıyoruz demekki😊herkesin farklı farklı derdi elbetteki var.Allah kaldıramayack yük vermesin.çok fazla üzdü beni bu olay.aylarca ağladım.beni üzen bi olayı başkalarının amaaan tırıvırı göreceğini düşünemedim,anlatıp paylaşmak istemiştim.yorumunuz için teşekkürler.
Az önce hamileyken eşi tarafından terkedilen bir bayanın konusunu okudum. Ben eşimden şiddet gördüm. Boşanıyorum baba evindeyim. Çocuğu olmayan başka bir bayan evlatlık almak için konu açmış. Diğer bir konusahibi evlendikten 2 ay sonra eşi hayatını kaybetmiş maddi olarak eş ailesi tüm düğün altınlarını almış babaevine dönemiyor vs vs.. o yüzden konunuzda bir insanın bu kadar çirkinleşecek ve size zarar verecek kadar hayatınıza sokup samimi olduğunuz için öncelikle o kişi değil siz suçlusunuz. Sonuçta karakter değişmez ki o bayan hep aynı bayandı. Acaba resmi olmayı beceremiyormusunuz? Çünkü bende gurbette bekar bi halde 3 yıl tek başıma kalarak yani yanımda bir eş de yokken yaşadım yinede böyle küçük dertlerim olmadı veya böyle bişey için günlerce ağlamadım. Yani öyle gurbette olmakla hiç alakası yok. Karşımıza çıkan her insanla samimi olmamalıyız değil mi. Veya eşimizin tüm iş arkadaşlarıyla anlaşacağız diye bir kuralda yok. Belkide çok saf çok naif bir bayansınız ondan da kaynaklanıyor olabilir. Bukadar ufak şeyleri kafanıza takıp günlerce ağlamak neden? Hayat karşınıza böyle küçük sınavlar çıkarmayacak daha başka zorluklar gördüğünüzde yıllarca mı ağlayacaksınız. Artık unutun bence bir insanla samimi olmak için o insanı en az 1 yıl gözlemleyin. Kiminle yakın arkadaş olacağınıza evinize kimi davet edeceğiniz konusunda eşinize söz hakkı vermeyin. Herkes kendi arkadaşını kendi seçebilir. Hepimizin ayrı bir düşünme yetisi var değil mi herkes kendi fikrini kendi için saklasın. O zaman böyle sorunlar yaşamazsınız.

1 - kadın tam bir terbiyesiz sizden hediye alıp satması inanılmaz çirkin bir davranış
2 - kankim kankim dediginiz kişi kankiniz falan değil bence bunun bir farkına varın
3- yaşlar kaç çok çocukça şeyler bunlar
4- demezsem catlarim sizde çok iticisiniz uslubunuz falan cidden öyle 🙈

1 - kadın tam bir terbiyesiz sizden hediye alıp satması inanılmaz çirkin bir davranış
2 - kankim kankim dediginiz kişi kankiniz falan değil bence bunun bir farkına varın
3- yaşlar kaç çok çocukça şeyler bunlar
4- demezsem catlarim sizde çok iticisiniz uslubunuz falan cidden öyle 🙈
😊 nerde ne yazdım da bunu düşündünüz acaba.fikrinize saygım var.keşke beni tanıma fırsatınız olsaydı😊çocukca derdimi okuttuğum için herkesden özür diliyorum.paylaşınca rahatlıycam zannettim.konu kapat butonu olsa keşke🙈

X