İğneli Epilasyon İğneli Epilasyon Günlüğüm 19.09.2017

siyaheyulaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2015
121
38
32
Merhaba arkadaşlar.Tüyleriyle ciddi anlamda başı dertte olan bu yüzden sosyal hayatını yarım bırakan dışarı çıkmaktan perdeleri açmaktan güneş görmekten nefret eden biriyim.İlerleyen dönemlerde bu işe bir çare elbet bulacam diyip hep bekledim.1 sene önce buz lazere başladım tüm vücut için evet etki görsem de beklediğimin çok altında maalesef şuan.Vücuduma devam ederken yüzüm için ikna ettiler ve deneme yaptırdım geç çıktıp azaldığını da görünce artık yeter diyip yüzüme de lazere başladım.İlk 3 ay azalma geç çıkma olduğu için işe yarıyor diye düşünürken yaz geldi ve baktım ki boyun kısmı daha siyah ve uzun çıkmaya başladı hemde 1 ayda eski haline dönüyordu şok oldum.5 seans yüzüme lazer yaptırdım ve artık yaptırmayacağım dedim.Ağlamalar pişmanlıklar derken o günlerde yine forumda dolanıyorum ve iğneli yorumlarını okuyorum nasıl olur olur mu başka çarem kalmadı ama doğru yeri nasıl bulucam ki ben Erzurumda yaşıyorum şuan doğuda imkanlar çok daha kısıtlı derken bir instagram sayfası buldum.Mesaj attım ilgilendiler gidip görüştüm yüzüme baktılar ve lazerle tüylerimin kalımlaştığını ayrıca çapraz kıllanma olduğunu söyledi gittiğim yerdeki kadın.1 senede %80 azalma olacağına garanti verdi ve hatta olmazsa paramı iade edeceğini söyledi.Deneme yaptı yanak faul ve göz kenarındaki ince tüylerde. Kabuklar 1 haftada döküldü ve şu an orada leke iz yok göz kenarında aldığı kısım çıkmadı 2 haftayı geçiyor şuan diğer kısımlarda ince tüyler çıktı yine.Bundan da cesaret alarak 4 gün önce faul alt çene ve boyun kısmına yaptırdım.210 dk çalıştı.şu an kabuklarım yavaş yavaş döküşmeye başladı sonrasında çıkacak olan tüyleri merak ediyorum malum 5 seans lazer görmüşlüğü ve ince sık tüylerim var.Şuan ki durum böyle arkadaşlar bir yola başladım ve umut etmek kurtulmak istiyorum.Gelişmeleri burayı unutmadan ara ara yazıcam inşallah.Çok sık değil de 3-4 hafta aralıkllı gitmeyi düşünüyorum iğneliye.İnşallah buradan size aldığım iyi sonuçları paylaşmak da nasip olur.Kalın sağlıcakla.

Boyun faul ve çene birinci turunda şu an 14 gün oldu yapılalı.Nispeten yanak faul kısmına göre çene ve boyun daha geç iyileşiyor onu farkettim.Boyun bölgemdeki tüm kabuklanmalar izler bitti gibi eski halini aldı yüzüm.Henüz tüyler çıkmaya başlamadı ara ara kontrol ediyorum bundan sonra çıkar diye bekliyorum artık ama ince çıkar ya da seyrelmesini umut ediyorum.Bunu bekleyip görücem.Deneme için aldığı o ilk kısımda gözün yanındaki o yerde bazı yerler hala çıkmadı ama faul kısımları çıktı fakat kalın olarak değil kalın tüyleri görmüyorum ince olarak çıktı bu da bir nevi sevindirici. 2 hafta sonra bir aksilik olmazsa gitmeyi düşünüyorum.Leke iz gözlemlediğim kadarıyla yok.Gözün yanında en dip hassas kısmında küçük delikler var bır kaç tane gözlemlediğim bundan ibaret.Diğer yazımı seansımı yaptıınca yazıcam unutmazsam.Tamamen kurtulmak temennisiyle..

2 gün önce tam olarak tamamlamadığımız birinci seansı tamamladık yani alamadığı yerleri aldı yanak üstlerine girdi.Boyun kısmım tamamen eski halini alması ve sıfır kızarıklık olması neredeyse 1 ayı buldu ama şunu diyebilirim ki tüylerin %50 sini görmedim belki biraz daha beklesem çıkardı azıcık daha ama 1 ay bekledim ve sonuç kısalan azalan seyrekleşen tüyler oldu.Bu da beni çok mutlu etti tabii :) Acı olarak dayanılmayacak bir acı değil fakat bazı bölgeler mesela boyunda çene altı ve göz kenarları diğer yerlere göre bi tık daha fazla acıyor faul kısmı çok az acıyor gibi farklılık gösteriyor.Çene kenarlarındaki izler ve kabuklanmalar 1 aydan sonra belirsizleşmeye başladı ki tekrar yaptırdım bir düzgün halini göremeden geçecek ömür :KK70: Bu seansım 135 dk sürdü.Şimdi tekrar 1 ay bekliycem ara ara pudra ara ara madecassol krem sürüyorum kabuklar erken düşmesin diye dikkat etmeye çalışıyorum.İnşallah sonuç güzel olur.

Doğru uzman kesinlikle çok önemli ve maalesef parmakla sayılacak kadar azlar.Benim gittiğim kişinin instagram sayfası olmasa güvenip gidemezdim ve onu bulamazdım kesinlikle.İnşallah en az hasarla şu işlerden kurtuluruz Allahım

5 gün önce iğneli yaptırdım.Bu sefer çok ince tüylere de çalışıldı. 3 saat sürdü yaklaşık olarak tüm yüzün boyun dahil ince taranması.küçük kabuklarım var yaklaşık 4 gün içinde dökülmeye başlarlar.Benim yüzüm leke ve ben oluşturan bir yüz.Hafif çillerim de var. Buyuk çoğunluğunda iz leke kalmasa da her işlem sonrası bir tane kahverengimsi leke kalıyor yüzümde maalesef.Ne olacak bilmiyorum ama.Onun haricinde bu sefer bir ay gitmeyip çıkanları gözlemliycem.

Son iğnelimi 1 ay önce yaptırmıştım.1 ayı da geçti hatta ve detaylı bir şekilde en ince kıllara kadar boyun çene ve yüz bölgem yani faul ve biraz göz altlarını taramıştı uzmanım.Şu an bakıyorum aynada ön çene de belli belirsiz birkaç tane çıkmış.Faullerde yok gibi boyun kısmında çıkan olmuş biraz %10 gibi bir çıkma söz konusu bunun dışında çok memnunum iz leke sorunum yok denecek kadar az sadece göz altı ve biraz ön çene kosmında iğne delikleri oluştu geçeceğini jmuyorum ve kırmızılık var çenenin bir tarafında hala birazcık. cc kremle çok rahat kapatabılıyorum ama.Şu an çıkanlar benı rahatsız etmiyor.Bekleyeceğim ve haftaya gideceğim yüzüm biraz daha toparlasın kendını ve çıkacak tüyleri net bir şekilde göreyim diye.Hepinize mutlu akşamlar. :)

Tam 40 gün oldu en son gittiğimden bu yana ve bugun iğneliye gittim.2.5 saat çalıştı uzmanım.Boyun yanak faul göz yanlatımdan birini aldı diğerine vakit yetmedi bir de çeneye giremedi diğer yerleri taramış oldu.İnanın iğneliden çıktı. Surat kıpkırmızı delik deşik o hali insanı çok üzüyor.Hemen güneş kremi sürdüm dışarı çıkacağım için cc krem sürdüm ve utalk pudra boca ettim pamukla onu da sürdüm üzerine.Akşam oldu şuan ve bir iki yerde hafif yanma var.Şişlik yok şuan ama yarın olabılır bıraz o kadar saat ve detaylı çalışınca oluyor çünkü.En çok göz altlarımda çil gibi leke oluşmasından korkuyorum çünkü bende hafif çil var üzerine yüzüm ben oluşturmaya çok müsait maalesef.İnşallah atlatırım hasarsız.Hayırlı geceler.

İyi akşamlar.Bugün yüzümün kalan göz altı ve çene kısmını yaptı uzmanım ve 3. Seansımı da bitirmiş oldum.İşlemden sonra yüzüme utalk pudra sürdüm.Nispeten kabuklanmaya iyi geliyor bende kanımca.Şimdi iyileşme sürecine geçicem ve 2-3 hafta sonra gidicem bir daha bu zaman zarfında gelişmeleri ara ara paylaşırım.Bakalım çıkanlar nasıl çıkacak :)

Belki bir yıl uğraşacaksiniz ama değecek bir ömür boyu inşallahfiuati ne kadar sizinkinin çok uzun saatler çalışıyor, benim acı eşiğim çok düşük çok zor dayaniyirum.

Normalde kasları alınırken bile gözümden yaş akar. O kadar fazla hissediyorum aciyi

Ben de lazer yaptırdım 7 sene aralıklarla 2 kez. İkisinden Dr memnun kalmadım. Şimdi igneliye gidiyorum ama lazerdeb uyuyan tüylerin var sanırım onların çıkması zaman alacak.

Son iğneli işlemimden bu yana 5 gün geçti.Utalk pudra ve cilt onarıcı yağ kullanıyorum.Daha çok utalk pudra kullanıyorum.Bence en ıyısı bu yanı bölgeyi antibiyotikleyip oluşacak yara ve kabukları kurutmak.Normalde benım kabuklarım 9 gün falan rahat dururdu yüzümde.Bı sefer 5 günde %90 ı döküldü bu yönden memnunum.Cilt kendını toparlamaya çalışıyor. Uzmanım Gülsin abla ben yaz bitiminde başladığımda bana indirim yapmıştı.Yani indirimli gidiyorum çok şükür yoksa altından kalkamam bu işin.Özellikle yüz yanak faul kısımları çok çok azaldı benım.Artık boyun çene ve göz kenarlarına detaylı giriyoruz.İnşallah yaza girmeden kalanların yarısından da kurtulurum.Sonra da karın göbek kısmına başlıycam.Eğer bulunduğum yerde iğneli epilasyon yapıldığını bildeydim lazere gitmedim ama maalsef yapanlarda uyarmıyor işe yarar diyor para uğruna bizi mahvediyorlar.Bu hak helal değil onlara.Şimdi tonlarca para döküyoruz.Yine de çok şükür ki doğru yolu bulduk inşallah :)

İşleme girdiğim zaman ayda bir gittiğim için 2-3 saat çalışıyor yüzüme.Tüyler inceldikçe daha da zorlaşıyor tabii.Acıyor evet ama lazer mi iğneli acısı mı derseniz kesinlikle iğneli acısını tercih ederim.Bence fazla acıyan ve az acıyan yerler var ama genel olarak dayanıyorum.Uyuşturucu krem kullanmıyorum.

Son iğneli işlemimden bu yana 5 gün geçti.Utalk pudra ve cilt onarıcı yağ kullanıyorum.Daha çok utalk pudra kullanıyorum.Bence en ıyısı bu yanı bölgeyi antibiyotikleyip oluşacak yara ve kabukları kurutmak.Normalde benım kabuklarım 9 gün falan rahat dururdu yüzümde.Bı sefer 5 günde %90 ı döküldü bu yönden memnunum.Cilt kendını toparlamaya çalışıyor. Uzmanım Gülsin abla ben yaz bitiminde başladığımda bana indirim yapmıştı.Yani indirimli gidiyorum çok şükür yoksa altından kalkamam bu işin.Özellikle yüz yanak faul kısımları çok çok azaldı benım.Artık boyun çene ve göz kenarlarına detaylı giriyoruz.İnşallah yaza girmeden kalanların yarısından da kurtulurum.Sonra da karın göbek kısmına başlıycam.Eğer bulunduğum yerde iğneli epilasyon yapıldığını bildeydim lazere gitmedim ama maalsef yapanlarda uyarmıyor işe yarar diyor para uğruna bizi mahvediyorlar.Bu hak helal değil onlara.Şimdi tonlarca para döküyoruz.Yine de çok şükür ki doğru yolu bulduk inşallah :)
Ben bir sene önce iğneli yere gittiğimde bana bir saat sürer yüzün demişti çok pahalı geldi.

Lazerle gittim 8 seans ve pek işe yaramadı. Tekrar igneliye döndüğünde ilk seansın yarım saat sürdü. 2. Daha az.

Böyle olacağını bilseydim bir sene önce lazer epilasyon o kadar vermezdim. Çok pişmanım. Ama neresinden donsen kar hatanın dedim ve igneliye başladım.

Benim birinci seansta daha çok yara olmuştu, bunda o kadar olmadı bence. Sizce dusuk akım mı uyguladı acaba ?

Ben bir sene önce iğneli yere gittiğimde bana bir saat sürer yüzün demişti çok pahalı geldi.

Lazerle gittim 8 seans ve pek işe yaramadı. Tekrar igneliye döndüğünde ilk seansın yarım saat sürdü. 2. Daha az.

Böyle olacağını bilseydim bir sene önce lazer epilasyon o kadar vermezdim. Çok pişmanım. Ama neresinden donsen kar hatanın dedim ve igneliye başladım.

Benim birinci seansta daha çok yara olmuştu, bunda o kadar olmadı bence. Sizce dusuk akım mı uyguladı acaba ?
Bunu sorabilirsiniz bence.Ben uzmanıma soruyorum her seferinde kaçla çalıştığını.Hatta çene ve göz çevresine düşük çalışalım iz olmasın diyorum çünkü cildim lekelenmeye müsait çok dikkat ediyorum koruyabilmek için.Ama boyun yanak faul kısımlarına son akımda bile çalıştığı oldu kaç kere.Bence yüzünüzü tanıyın aklınıza gelenleri sorun zaten çok yüksek çalışınca acıda çok oluyor orta ve düşük olunca acı çok az oluyor.

Bunu sorabilirsiniz bence.Ben uzmanıma soruyorum her seferinde kaçla çalıştığını.Hatta çene ve göz çevresine düşük çalışalım iz olmasın diyorum çünkü cildim lekelenmeye müsait çok dikkat ediyorum koruyabilmek için.Ama boyun yanak faul kısımlarına son akımda bile çalıştığı oldu kaç kere.Bence yüzünüzü tanıyın aklınıza gelenleri sorun zaten çok yüksek çalışınca acıda çok oluyor orta ve düşük olunca acı çok az oluyor.
Diğer senansta sorarım mutlaka
Makineye bakınca biz de anlar miyiz acaba
Süre yazan bölüm var da, başka yazıları anlamıyorum

Acı olmayınca çok acı çekiyorum. Her oturduğumda içimden bir h
Daha gelmem diyorum ama çıkınca mecbur gidiliyor

Diğer senansta sorarım mutlaka
Makineye bakınca biz de anlar miyiz acaba
Süre yazan bölüm var da, başka yazıları anlamıyorum

Acı olmayınca çok acı çekiyorum. Her oturduğumda içimden bir h
Daha gelmem diyorum ama çıkınca mecbur gidiliyor
ben de diyorum bir daha yüzüm epey iyileşsin öyle gidiyim diyorum ama 1 ay geçince unutuyorum hemen koşarak gidiyorum.Ara vermeye gelmiyor bu kıllara :) Epey azaldı benim inceldi çok şükür ama bakalım tam anlamıyla bitmesi ne zaman olacak bilemiyorum.Makinede süresi işlem sırasında kaçla çalışıldığı yazıyor.Bir de alınan kıl sayısı yazıyor.Bence sorsanız gösterir uzmanınız.Ben bakıyorum hep uzmanım oradan okurken bana kıl sayısını süreyi falan.Son gidişimden sonra yüzüm daha kısa sürede iyileşmeye başlafı gibi geliyor bana.Biraz çene kenarları benim en hassas bölgem oralarda kırmızılıklar var zaten ayda bir işlem yaptırdığım için oralar tam iyileşemiyor anca tamamen bitince olacak o da.Benim uzmanım genelde son akımda çalışıyor. 9 falan ama hassas yerlere düşük çalışmadını istiyorum ki iyileşmesi iz sorunu az olsun diye.Şu an iyi çok şükür :)

ben de diyorum bir daha yüzüm epey iyileşsin öyle gidiyim diyorum ama 1 ay geçince unutuyorum hemen koşarak gidiyorum.Ara vermeye gelmiyor bu kıllara :) Epey azaldı benim inceldi çok şükür ama bakalım tam anlamıyla bitmesi ne zaman olacak bilemiyorum.Makinede süresi işlem sırasında kaçla çalışıldığı yazıyor.Bir de alınan kıl sayısı yazıyor.Bence sorsanız gösterir uzmanınız.Ben bakıyorum hep uzmanım oradan okurken bana kıl sayısını süreyi falan.Son gidişimden sonra yüzüm daha kısa sürede iyileşmeye başlafı gibi geliyor bana.Biraz çene kenarları benim en hassas bölgem oralarda kırmızılıklar var zaten ayda bir işlem yaptırdığım için oralar tam iyileşemiyor anca tamamen bitince olacak o da.Benim uzmanım genelde son akımda çalışıyor. 9 falan ama hassas yerlere düşük çalışmadını istiyorum ki iyileşmesi iz sorunu az olsun diye.Şu an iyi çok şükür :)
Benim goz altında bir yanakta 3_5 tane var çok değil

Yanak çoğunlukla cene de var.
Benim de inceldi ama, benim daha önce lazer epilasyona gittiğim için uyuyan kılların.var. onlar ne zaman çıkar artık ne zaman biter Allah bilir dedi.

Benim.seanslarim maksimum 20 dk sürecek gibi. Ayda bir gidiyorum. İnşallah bir yılda biter diye düşünüyorum.

Benim goz altında bir yanakta 3_5 tane var çok değil

Yanak çoğunlukla cene de var.
Benim de inceldi ama, benim daha önce lazer epilasyona gittiğim için uyuyan kılların.var. onlar ne zaman çıkar artık ne zaman biter Allah bilir dedi.

Benim.seanslarim maksimum 20 dk sürecek gibi. Ayda bir gidiyorum. İnşallah bir yılda biter diye düşünüyorum.
Sizin durumunuz benden çok çok iyi :) benim tüm yüzde var sarı ayva tüylerle siyh tüyler karışık işte.Göz altlarımda yanak çene boyun sık ve ince tüylerim vardı.Yarı yarıya azaldı bakalım.ince tüy ve sık olunca daha da zorlugor insanı görmesi zor vs. Ben de en son temmuzda gitmiştim lazere 5 seans gitmiştim sonra vaktım işe yaramıyor bir de daha siyah görünüyor hemen bıraktım iğneli araştırdım buldum çok şükür.Bana uzmanım 2-3 saat çalışıyor ki böyle de tam bir turu bitiremiyor üzerine 1-2 saat daha gidiyorum o zaman tam bir tur oluyor.Haftaya gidicem ince ince faul yanak ve boyunda çıkmaya başladı. Toplamda tam tur olarak 3 seans gittim yaklaşık 5 aydır düzenli her ay gidiyorum iğneliye 1 yılın sonunda sonucu nasıl olacak merak içerisindeyim.Ve tabii yüzün kendini onarması toplaması için de bence 1 yıl gerekli

X