İkiz gebelikte ters akım ve gelişme geriliği

Denizinmavileri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2019
2
0
34
Merhaba hanımlar 23 haftalık tek yumurta tek plesenta ikizlere hamileyim.ikizlerden birinde gelişme geriliği ve dopplerde ters akım olarak adlandırılan bı sorun var yüksek ihtimalle ikizlerden küçük olanı sonlandırıp diğeri ile devam etme durumundan bahsediliyor. İkisi ile devam edilirse küçüğün kalbinin durup büyüğe zarar vermesi riskide yüksek bu durumda olan kimse varmı nasıl bir yol izledinz lütfen yardımcı olun

gelişme geriliğini biraz daha açar mısınız ? haftasından ne kadar geride . diğeriyle arasında ne kadarlık bir fark var . benimde ikizlerimden birinde ters akım gözlenmişti küçük olanda . daha sonra 1 ay kadar sonra kontrole gittiğimde çok şükür normal çıkmıştı yani düzelmiş demişti doktor . sadece ters akıma bakılarak sonlandırılmasını anlayamadım

Mca değeri var 41 olarak goruluyor aralarında yuzde 31 fark var plesentadanda esit sekılde faydalanamıyor dendi 23. Haftadayım siz kaçıncı haftadasınız

Mca değeri var 41 olarak goruluyor aralarında yuzde 31 fark var plesentadanda esit sekılde faydalanamıyor dendi 23. Haftadayım siz kaçıncı haftadasınız
bende 21. haftamın içindeyim . benimkilerinde aralarında hep bir fark oldu yani şöyle söyliyim bir hafta biri ilerde diğeri ondan 1 hafta geride ilerliyor . boyları arasında kiloları arasında hep fark var . İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi

biz yaşadık.çift kese çift plesanta idi ama..ikisi farklı değerlendirilebilir..

25 .haftada 3 hafta geri kaldı biri.sonra 5 haftaya kadar fark oluştu.

ters akım ne tam olarak..bebek size mi veriyor?yoksa kardeşi mi fazla alıyor?bebek zayıflar ters akımda?
biz de kan akımı yavaştı.doppler ile bakılıyordu sürekli..

34. haftada 30 hafta ile uyumlu doğdu.ikis haftasındaydı.elhamdülillah sağlıklılar şimdi..

ben iki dr a gittim.ilki 28.haftada alacaktı.başka dra gittim.ilkine uysam belki de yaşamayacaklardı yavrularım..

Ben 19 şubatta ikili test icin doktora gittigimde tek yumurta tek kese ikiz bebeklerimin kalbinin atmadigini ögrendim.önce şok oldum.Ardindan 10haftadan büyük olduklari icin direkt kürtaj yapmadilar.Ilacla düşük yaptim sonra kürtaj oldum.Bebekler arasinda gelisim farki vardi.2hafta kadar.Biri alici biri verici olmus.alici olan büyük digeri küçük kalip önce o ölmüş.Ayni damardan beslendiklerinden diğeride sonra ölmüş.Eger ikincisi iyi gelisen ölmeseymiş kalp sorunlariyla dogardi dedi doktorum.Hala rüya gibi yaşadiklarim.Ara ara aklima geliyor.Agliyorum.Allaha isyan etmemek lazim.Sizde doktorunuzu dinleyin.Hersey kader kismet.Coj kisi var saglikla dogum yapan benim icin kismet degilmis

Ben 19 şubatta ikili test icin doktora gittigimde tek yumurta tek kese ikiz bebeklerimin kalbinin atmadigini ögrendim.önce şok oldum.Ardindan 10haftadan büyük olduklari icin direkt kürtaj yapmadilar.Ilacla düşük yaptim sonra kürtaj oldum.Bebekler arasinda gelisim farki vardi.2hafta kadar.Biri alici biri verici olmus.alici olan büyük digeri küçük kalip önce o ölmüş.Ayni damardan beslendiklerinden diğeride sonra ölmüş.Eger ikincisi iyi gelisen ölmeseymiş kalp sorunlariyla dogardi dedi doktorum.Hala rüya gibi yaşadiklarim.Ara ara aklima geliyor.Agliyorum.Allaha isyan etmemek lazim.Sizde doktorunuzu dinleyin.Hersey kader kismet.Coj kisi var saglikla dogum yapan benim icin kismet degilmis
Cok gecmis olsun.bende 7+3 haftadayim tek yumurta tek plesanta.3 gun sonraya ilk randevumu aldim perinatoligtan.gecen hafta duydum kalp atislarini.benimde korkum riskli hamilelik dedi tupu yapan dr um kotu bisey olursa belirti olmuyormu kanama vs gibi?

Canimm Allah yardımcın olsun. Özele mi gidiyorsunuz? Birde üniversite hastanesine gidin isterseniz.

konun üzerinden epey geçmiş ama araştırma yapanlara faydası olması açısından yazmak istedim.
aynı durum benim bebeklerimin de başına gelmişti. sanırım 19. haftada gelişim geriliği ters akım ve akım durması tespit edildi.
daha doğrusu ilk önce aralarında transfüzyon var dedi acıbadem altunizadede nuri adındaki doktor ve operasyonla birini sonlandırmamı önerdi. diğerinin kurtulma şansı da %25 dedi. elbette onun lafıyla hareket etmedim ve Recep Has'a gittim. Recep hoca transfüzyon değil yukarıda yazdığım şekilde gelişim geriliği olduğunu söyledi ve haftalık takip istedi.
32. haftada bebeklerden birinin beynine kan akışı durmuştu hemen doğum girmemi söyledi.
çok şükür iki bebeğim de sağlıkla doğdu. biraz kuvezde kaldılar ama tıbbi desteğe ihtiyaç duymadılar. sadece biraz kilo alıp günlerini biraz daha doldurmaları için biri 14 diğeri 17 gün kaldı.

Ne olur bu konuda açıklama yapar mısınız bnde aynı durumu yaşıyorum recep has bni ölüm dedi başka tedavi yok dedi kesin ölecek dedi 22 haftalık gebelik

konun üzerinden epey geçmiş ama araştırma yapanlara faydası olması açısından yazmak istedim.
aynı durum benim bebeklerimin de başına gelmişti. sanırım 19. haftada gelişim geriliği ters akım ve akım durması tespit edildi.
daha doğrusu ilk önce aralarında transfüzyon var dedi acıbadem altunizadede nuri adındaki doktor ve operasyonla birini sonlandırmamı önerdi. diğerinin kurtulma şansı da %25 dedi. elbette onun lafıyla hareket etmedim ve Recep Has'a gittim. Recep hoca transfüzyon değil yukarıda yazdığım şekilde gelişim geriliği olduğunu söyledi ve haftalık takip istedi.
32. haftada bebeklerden birinin beynine kan akışı durmuştu hemen doğum girmemi söyledi.
çok şükür iki bebeğim de sağlıkla doğdu. biraz kuvezde kaldılar ama tıbbi desteğe ihtiyaç duymadılar. sadece biraz kilo alıp günlerini biraz daha doldurmaları için biri 14 diğeri 17 gün kaldı.
Şuan sizinki ile aynı durumdayım. Aynı süreç aynı doktor aynı yorum... Şimdi nasıl çocuklarınız?

X