insanların iki yüzlülüğü

aldırma etrafta bu taz insanlardan çok fazla herkese hakettiği değeri ver canım yoksa üzülen sen olursun

dikkat ettimde herkes benzer şeyler yazmış herkese hakkettiği değeri vermek! acaba bunu uygulayabiliryor muyuz? merak ettim herkes uygulayabiliyor mu? herşey karşılıklı mı?

Balbocegi sorunu cevaplayayim, karsilik beklemeden herseyiyle insancil duygusal ozverili ve tek yuzlu davrandim ama ne yaptiklarim anlasildi nede karsilik gordum karsilik beklemedim aslinda ama yeri gelince yapmasaydin kim yap dedi davranmasaydin sozlerini karsimdakinden cok duydum o yuzden insan net olmali, herkesi kendim gibi dusundum durdum her seferindede ikinci yuzlerini gordum, ama bu karakter meselesi degisemiyorum ve gene acik ve net davraniyorum sonunda gene ayni sonuclarla kaliyorum, insanlari sevdigim icin oluyor bunlar ama bu huyumdan vazgecemiyorum

benim çevremdede çok fazla var en güzeli muhatap olmamak,daha dün çocukluk arkadaşımla karşılaştım ona selam bile vermedim çünkü o bile bana ikiyüzlülük yaptı en iyisi hayatından çıkarmak böylelerini,maalesef herkes bizim gibi olmuyor,bazen kendime kızsamda çok açık konuşuyorum diye ben açık konuştuğum için mutluyum

evet benım bır eltı vardı benım yanımda attı salladı gorumcem hakkında kayınvalıde hakkında ana bırde ne goreyım sımdı arkalarından dusmuyor neredeyse agızlarına dusecek madem oyle nıye benım yanımdaatıp tutuyorsun ben sana dıyormuyuımkı benım yanımda onca lafı deyıpte ondan sonra onlara yapıs ayıp ya bır de okumus ınsan ınsan olcak baska degıl

evet benım bır eltı vardı benım yanımda attı salladı gorumcem hakkında kayınvalıde hakkında ana bırde ne goreyım sımdı arkalarından dusmuyor neredeyse agızlarına dusecek madem oyle nıye benım yanımdaatıp tutuyorsun ben sana dıyormuyuımkı benım yanımda onca lafı deyıpte ondan sonra onlara yapıs ayıp ya bır de okumus ınsan ınsan olcak baska degıl
ah sureyya ah!çok haklısın insan olsun.insan evladı olsun.hayırlı olsun.....böyle insanlar zor bulunur bu devirde.benimde iki tane yengem var.ikisi birbiriyle hiç anlaşamıyorlar zaten.kıskançlık....neylerini kıskanıyolar anlamış değilim.ikisinide farklı zamanlarda görüyorum ve ikiside birbirinden söylüyo senin hakkında böyle dedi biliyormusun diye?ya hangisine inanayım.derdiniz ne?abi-kardeş birbirine küs şimdi.ve abimde benim söylediğim bazı şeyleri yalnış anladı(yengem)sayesinde,şimdi bizde küsüz.ya anlayamıyorum.niye?niye?
bende bıraktım artık allah yollarını açık etsin ne diyeyim?

X