is arkadasi

moonserein

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
193
38
25
arkadaslar benim cidden cok sinirimin bozuldugu bir konu var yardimci olursaniz cok sevinirim yanlis mi yapiyorum doğru mi onerilerinizi bekliyorum.

is yerinde ozel hayatimdan bahsetmek hic istemiyorum , uzun yillar calisan arkadaslarin tavsiyeside genelde bu , bahsetmeyin ozelinizden diyorlar genelde , bende katiliyorum buna ,yarin obur gun sirf bi hareketinizden cok sacma dedikodular cikma potansiyeli var is yerinde. en iyisi bence mesafe diye dusunuyorum.
benim derdim su ben bahsetmiyorum sevgilin varmi diye sorulunca ama onlar surekli sorunca bahsetmek zorunda gibi hissediyorum yani sevgilin olup olmamasi aranin nasil oldugu derdin varmı ben bunlardan bahsetmek zorunda miyim? mecbur muyum ? dogru yapiyor muyum?, bi tane erkek calisan sevgilin varmi diye ustume giderek sormustu ona mesafeliyim diye ben gereken cevabi vermistim orda ama mesela genel olarak yani yok yasin kac yok sevgilin varmı yok nerde oturuyon tamam belli seyleri derim ama ne bilim gerçekten istemiyorum ozelimden konusmak
. bunlardan konusmadan is hayati olmazmi

kuzum hayat senin tabiki istediğinden bahsedeceksin istemediğinden bahsetmeyeceksin kime ne senin özelinden ama iş ortamı sürekli yüz yüze bakıldığı için de sert davranma mesafeni koy ama tatlı tatlı nazik şekilde koy kim nerede durması gerektiğini zaten zamanla öğrenecektir bana göre özel hayattan bahsetmemek her zaman daha uygun gelir iş hayatında

kuzum hayat senin tabiki istediğinden bahsedeceksin istemediğinden bahsetmeyeceksin kime ne senin özelinden ama iş ortamı sürekli yüz yüze bakıldığı için de sert davranma mesafeni koy ama tatlı tatlı nazik şekilde koy kim nerede durması gerektiğini zaten zamanla öğrenecektir bana göre özel hayattan bahsetmemek her zaman daha uygun gelir iş hayatında
sert davranmadan nasil bu konudan bahsetmek istemedigimi belirtebilirim mesela varmi bi yolu, ne desem sanki alincaklar gibi geliyor ben gecistiriyom ama mesela makyaj yapiyorum ya sen sevgilinlemi buluscan yok nereye gidiyorsun sen yok niye boyle giyindin diye sormalari cok sinirimi bozuyor , ya belki arkadasımla buluscam , ne bilim ya sanane demek istiyorum bir yerde seni ilgilendirmez demek istiyorum ama kimseyi kirmak istemiyorum hepsiyle hergun yani ayni yerdeyim

oyle bi soruyolar ki varmi sevgilin diye ben yok dedim halde soruyolar tamam belki konusurken arada siritirsin ordan sey ederler ama arkadasimizla konusurkende siritiriz?
sen işe yeni girdin sanırım seni tanımaya çalışıyorlar ama cevabı verilmiş soruları tekrar sormalarını anlayamadım konuşmuş olmak için konuşuyorlar gibime geldi.

Yani tamam özel hayat vs de ama o kadar da devlet sırrıymış gibi triplere girmeye gerek yok.
Ne alaka? Herkes birbirinin özel hayatını az çok bilir, bilmelidir de. Evli misin bekar mısın biri hayatında var mı yok mu ona göre bir yaklaşım olur. Malum çoğu kişi iş yerinde tanışıp sevgili oluyor ya da evleniyor. Bunun nesi gizlenecek anlamadım.
sevgilin oldugunu soylersen daha fazla sorarlar daha fazla ayrinti isterler ben bu konuda bilgi vermek hic istemiyorum yani konusmasam nolcak? , evliysen soylemene gerek yok zaten parmaginda yuzuk , benim sevgilim olduğu belli inatla bu konuda konusmalari ne bilim makyaj yaptim bugun mesela siritip sevgilinlemi bulusuyon diye sormalari yani cok muhabbetim yok bunu diyen kizla mesela, bende kizariyom mesela bu sorulunca

sen işe yeni girdin sanırım seni tanımaya çalışıyorlar ama cevabı verilmiş soruları tekrar sormalarını anlayamadım konuşmuş olmak için konuşuyorlar gibime geldi.
buyuzden soruyom size rahatsiz ediyo , yeni baslamadim ama calistim yerin farkli departmaninda oyle diyim ayni yer orasi diger calistim departmandan uzakda ancak mesela eski calistim yer bu kadar sormuyodu

gayette olur
hatta en iyisi en temizi olur
bunlar alışmıştır herkesin herşeyini bilmeye , haset etmeye
iş dışında , gündelik şeyler dışında hiçbirşeyini<i anlatmayın
bunlar benim özelim,mahremim bu konuları ulu orta konumayı tercih etmiyorum diyip geçiştirin
ne var ki biz hep konuşuruz derlerse benim yapım bu konuşmak zorunda değilim deyin
ama kesin bir tavrınız olsun
sizi yumuşak görüp tepenize çıkmaya çalışmasınlar

sevgilin oldugunu soylersen daha fazla sorarlar daha fazla ayrinti isterler ben bu konuda bilgi vermek hic istemiyorum yani konusmasam nolcak? , evliysen soylemene gerek yok zaten parmaginda yuzuk , benim sevgilim olduğu belli inatla bu konuda konusmalari ne bilim makyaj yaptim bugun mesela siritip sevgilinlemi bulusuyon diye sormalari yani cok muhabbetim yok bunu diyen kizla mesela, bende kizariyom mesela bu sorulunca
Gül geç.

Yani tamam özel hayat vs de ama o kadar da devlet sırrıymış gibi triplere girmeye gerek yok. Sevgiliniz varsa bile yok deyip geçebilirsiniz hem konu kapanır hem de korktuğunuz gibi dedikodu konusu çıkmaz işdekilere.
canim sorun zaten hala sormalari. hadi atiyorum sevgilim yok diyor bi kiz ama mesejlasirken siritiyor genede sorar misiniz? sevgilin mi var diye ? amaclari ne ? ne istiyolar ? bazen elinde olmadan siritirsin arkadasinla konusurkende cok sacma yani belki bahsetmek istemiyorum

gayette olur
bunlar benim özelim,mahremim bu konuları ulu orta konumayı tercih etmiyorum diyip geçiştirin
ne var ki biz hep konuşuruz derlerse benim yapım bu konuşmak zorunda değilim deyin
tamda aynen bunu demek istiyorum , onlar ayni dedigin gibi her seylerini paylasiyor bi paylasmayan benim orda , buyuzden bunaldim bundan yani inatla sormalarindan , yumusak davranmazsam benle konusmazlar gibi geliyor buyuzden yumusakca gecistiriyorum ama bi yerde su tavri koymak zorundayim yani cok kirmadan belirtmek istiyorum ne diyebilirim mesela onun disinda kirmadan

tamda aynen bunu demek istiyorum , onlar ayni dedigin gibi her seylerini paylasiyor bi paylasmayan benim orda , buyuzden bunaldim bundan yani inatla sormalarindan , yumusak davranmazsam benle konusmazlar gibi geliyor buyuzden yumusakca gecistiriyorum ama bi yerde su tavri koymak zorundayim yani cok kirmadan belirtmek istiyorum ne diyebilirim mesela onun disinda kirmadan
valla onun net bir cevabı yok
karşınızdaki kişilerin karakterine baglı
hangi cümleyi nasıl anlayacaklar bilemiyosun
normal birşey söylersin başka taraflarından anlarlar bu sefer de sana karşı grup olurlar
bence hepsiyle toplu bir konuşma yapın
arkadaşlar sizine iyi geçinmek istiyorum fakat ben özelimi paylaşma konusunda sizin kadar rahat değilim
bana garip geliyor ve bu sorulardan rahatsız oluyorum
sizin alışkanlıklarınızla benimki bir değil
bana bu şekilde sorular yöneltmeseniz olur mu ? kendimi kötü hissediyorum diyin

gayette olur
mesela neler diyip reddetebilirim , hepsi birbirinin ozelini biliyor nerdeyse yani asiri , buyuzden bazen cok daraliyom o ortamda soylemeyerek iyi ediyo muyum cidden bilmiyorum bazen , yani ben ozel konular dişinda seylerden bahsetmek istiyorum sadece

valla onun net bir cevabı yok
karşınızdaki kişilerin karakterine baglı
hangi cümleyi nasıl anlayacaklar bilemiyosun
normal birşey söylersin başka taraflarından anlarlar bu sefer de sana karşı grup olurlar
bence hepsiyle toplu bir konuşma yapın
arkadaşlar sizine iyi geçinmek istiyorum fakat ben özelimi paylaşma konusunda sizin kadar rahat değilim
bana garip geliyor ve bu sorulardan rahatsız oluyorum
sizin alışkanlıklarınızla benimki bir değil
bana bu şekilde sorular yöneltmeseniz olur mu ? kendimi kötü hissediyorum diyin
tamam bu çok iyi belliki uzun suredir calisiyosun

mesela neler diyip reddetebilirim , hepsi birbirinin ozelini biliyor nerdeyse yani asiri , buyuzden bazen cok daraliyom o ortamda soylemeyerek iyi ediyo muyum cidden bilmiyorum bazen , yani ben ozel konular dişinda seylerden bahsetmek istiyorum sadece
bu yazdıgınızı söyleyin işte onlara uyarlayıp
ben artık böyle soruları duymak istemiyorum diyin ne bileyim ama bunu derken karşınızdakileri ayıplıyor gibi değil de geçrekten rahatsız oldugunuzu bu sorular sorulmasa gayet iyi anlaşacagınızı göstererek diyin
bu da nasıl olur bilmiyorum
sizi tanımıyorum mimiklerinizi , ses tonunuzu nasıl kullandıgnızı hiç bilmiyorum

tamam bu çok iyi belliki uzun suredir calisiyosun
yok hayır çalışmıyorum
kısa süreli bi çalışmam oldu orada da tavrımı koydum aslında
bir süre kem küm ettiler sonra alıştılar
ben de rahatladım
ama onlar sürekli böyle özellerini konuştkları için bir süre sonra kavga ettikleri de oldu
uzaktan izledim sadece

X