İsrail-Gazze hattında gerilim | Hamas'ın askeri kanadı: 'Aksa Tufanı' operasyonu başlattık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
tamam otur ağla o zaman oldu mu?
yarın hesabını ona göre verirsin ,banane,ben kendi hesabımdan sorumluyum
masumlar ölsün demiyoruz ama bununla da savunu yapılmasına karşıyım
Valla benim değerlerime göre verecek bir hesabım yok. Senin gibi at gözlüğüyle bakan birine laf anlatacak vaktim yok

Yeni öldürüyor olmaları öldürüyor olduklari gerçeğini değiştirmiyor işte bunu anlatmaya çalışıyorum, yıllardır Filistine her seferinde ağlar üzülürüm hâlâ üzülüyorum. Yönetimine veya askeri kanadına değil masum halkına üzülüyorum, aynı şekilde ölen diğer masumlara da üzülüyorum.
Bizde masum kadın ve çocuklara üzülüyoruz sadece ama hangi ırktan hangi dinden olursa olsun üzülüyoruz insan ayırt etmiyoruz

kim terörist?
55 yıldır filistinin anasını ağlatan israil evet terörizmin başı.
kundaktaki bebeği öldürmeyip ,işkence ile öldürerek zevkine vara vara öldüren israil evet terörist.
başka terörist yok.
çok beğeniyorsanız siz gidin israile

evet tek bir müslüman çıkıp benim gibi mücadele etmiyor
çünkü cahil müslüman da çok
ben tek de olsam verdiğim mücadele ile gurur duyuyorum
kraldan çok kralcı değilim sizin gibi
kaç kişi ne derse desin
gerçek tektir
senin araştırmadığın açık ve net ,araştırsan 55 yıldır insan öldüren bir devleti hamasın yaptıkları ile savunmazdın
elbetteki arakan için de aynı şeyler geçerli,tüm mazlumlar için
sen beni nerden tanıyorsun da mücadele verip vermediğimi biliyorsun
sen burda bana laf yetiştirrken benim yıllarca ömrüm mazlum halklara yardım eden derneklerin içersinde geçti.
laf olsun diye yazmayın artık yeter.
evet bu arada gittim tatile 🙃🙃 Filistin Ermenileri kktcyi savunurken orda Türkler bu denilenlerin alasını yaşıyordu. onlar oh oh diyorlar açıkça. terörist olan israil değil. israil dümdüz devlet. saldıranlar terörist. siz PKK da savunuyorsunuzdur kesin. argümanlar o yönde

bana da atılıyor,sanırım yaşın küçük,yazdıklarından belli,seni kandırıyorlar,özelden yaz da oradan ben sana anlatayım bu meseleleri,öğreneceğin çok şey v
Yok valla kimse beni kandırmıyor, ben kendim arastiriyorum😁 ben sadece masum insanlara üzülen bir insanım. Çevrem de herkesle bu şekilde rahat konuşamıyorum, çünkü senin anladığından daha fazla yanlis anlasiliyorum. Benim ne demek istediğim anlasilmıyor. Evet ben Filistine şu an daha fazla üzülüyorum çünkü hiç gün yüzü görmedi o anneler bebekler, ama diğer masumlara da üzülmem beni kotu musluman yapmaz.

Yok valla kimse beni kandırmıyor, ben kendim arastiriyorum😁 ben sadece masum insanlara üzülen bir insanım. Çevrem de herkesle bu şekilde rahat konuşamıyorum, çünkü senin anladığından daha fazla yanlis anlasiliyorum. Benim ne demek istediğim anlasilmıyor. Evet ben Filistine şu an daha fazla üzülüyorum çünkü hiç gün yüzü görmedi o anneler bebekler, ama diğer masumlara da üzülmem beni kotu musluman yapmaz.
off anlamıyorsun aynı şeyi yazıp duruyorsun, ben masum her insana üzülürüm
ama önceliğim sadece müslüman olduğu için zulme uğrayanlar
çünkü kutsal kitabım bunu emrediyor
daha fazla bunu tartışmanın anlamı yok

Hatay'da sınıfların üçte ikisi suriyeli. Hem Türkçe de bilmiyorlar. Nerden biliyorsun sorusuna karşı ailemden birisi sınıf öğretmeni. Onun sınıfı bu. Gerçekleri görmezden gelince yok olmuyorlar hala can sıkıyorlar. Ben sığınmacıların en az olduğu bir ildeyim. Burda sığınmacılara karşı farklı bir durum sözkonusu. Mesela faturaları başka bir tarifeden hesaplanıyor. Evlenmek için ekstra ücret alınıyor. Çocuk doğurmak için de. Bu en azından belli bir seviyede tutuyor göçü. Siz tehlikenin farkında değilsiniz. İşgal sadece savaşlarla olmuyor. Yozlaşıyoruz. Böyle bir sistem kurmak zor değildir vatanını milletini seven yöneticiler için. Küçük bir ildeki başkan bunu beceriyorsa.
Bu mesajıma neden beğenmedim dediniz? Ben merak ettim neresine inanmadınız? enteldantell enteldantell

Filistinliler musluman olduğu için mi zulme uğruyor, yoksa toprak için mi
Doğu Türkistan'dakiler islam için zulme uğruyordu onu net biliyorum, şu an Çin'in Filistini desteklemesine sevinmek de komik bence, çünkü onlar da zalim Müslüman katili.

enteldantell enteldantell bu konulara yorum yapmamayı tercih ederim genelde ama merak ettim ne demek istediğinizi. Tamam müslüman olduğumuz ve Müslüman oldukları için Filistin halkına üzülüyoruz yıllardır eyvallah.
Ama müslüman değil diye İsrailin masum olan halkına üzülmeyelim mi? Baştakilere bişey olmuyor zaten ama olan halka oluyor.

Filistinliler musluman olduğu için mi zulme uğruyor, yoksa toprak için mi
Doğu Türkistan'dakiler islam için zulme uğruyordu onu net biliyorum, şu an Çin'in Filistini desteklemesine sevinmek de komik bence, çünkü onlar da zalim Müslüman katili.
en başta müslüman oldukları için.
çine sevinmek depil,çin ile abd birbirinin başını yiyecek
ve bu bizim lehimize olacak
rusya ile müttfekiz zaten.

+1
Keşke masumlar ölmeseydi ama burda masum olan sadece israilliler gibi göstermek bence de ikiyüzlülük.
Günlerdir sosyal medyada gördüğüm ikiyüzlülük o kadar midemi bulandırdı ki.
Herkes savaş karşıtı kesildi bir anda.
İsrail diyenlerin bir tanesi sonrasında Filistin halkına, sivillere yapılan katliam derecesinde saldırıları yayınlayıp kınadı mi?
İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar resmen.
Din savaşı denince de tepki gösteriyorlar. Neyin tarafını seçiyorlar o zaman ?
Diyecek çok şey var da.

Son düzenleme:
Mehmetçik Gazze'ye diyenler kendileri gitsinler oturdukları yerden ihale yıkması gibi olmuyor savaşmak. Böyle her saldırıda küheylan gibi meydana çıkanlar ne savaşmaya gidiyor ne de evinde mülteci ağırlıyor. Varsa yoksa dövletimiz böyüktür. Ne güzel.

kim terörist?
55 yıldır filistinin anasını ağlatan israil evet terörizmin başı.
kundaktaki bebeği öldürmeyip ,işkence ile öldürerek zevkine vara vara öldüren israil evet terörist.
başka terörist yok.
çok beğeniyorsanız siz gidin israile
Başka terörist yok mu 👀ciddi misiniz?

enteldantell enteldantell bu konulara yorum yapmamayı tercih ederim genelde ama merak ettim ne demek istediğinizi. Tamam müslüman olduğumuz ve Müslüman oldukları için Filistin halkına üzülüyoruz yıllardır eyvallah.
Ama müslüman değil diye İsrailin masum olan halkına üzülmeyelim mi? Baştakilere bişey olmuyor zaten ama olan halka oluyor.
Kuran da Müslüman öncelikli dedi ya hanımefendi, aman diyim müslüman olmayanlara üzüldüğümüz için dinden çıkmayalım 😬

Ay yok artık. Üzülmenin önceliği mi olurmuş bu ne saçma bir cümle. Şu kutsal kitabim bunu emrediyo cümlenizin doğruluğu var mı acaba? Ben daha önce öyle bir şey duymadım da. Bi kanıtlasanız diyorum.

Rusyaya nasıl guvendiniz arastirdiginizi iddia ediyorsunuz ya, rusyanin ahıska türklerine neler yaptıklarını araştırmadın mi yoksaa

masum kim varsa üzülüyorum kaç kere yazacağım bunu neden tekrar tekrar soruyorsunuz?
ama israil devletini tanımadan konuşmak abes olur
israil devleti,israillileri ta çocukluk çağından itibaren arapları öldüreceksiniz diye eğitim veriyor
açın bakın bir çok video mevcut,bu insanlar müslüman öldürmek için doğup büyüyüp yetiştiriliyor
bu masum mu da biz bu insanlara masum diyelim!!
içerisinde gerçekten masum olan ,bebek ve masum çocukları kastetmiyorum.
Kuran da Müslüman öncelikli dedi ya hanımefendi, aman diyim müslüman olmayanlara üzüldüğümüz için dinden çıkmayalım 😬

Ay yok artık. Üzülmenin önceliği mi olurmuş bu ne saçma bir cümle. Şu kutsal kitabim bunu emrediyo cümlenizin doğruluğu var mı acaba? Ben daha önce öyle bir şey duymadım da. Bi kanıtlasanız diyorum.
açıp okuyup araştırın,herkesin eli kolu gözü kulağı var,benim öğreteceğim iş değil

Dünya çok ikiyüzlü bilin isterim. Geçen Azerbaycan'da israil bayrağı yansıtıldı destek amaçlı. Zamanında Azerbaycan'a destek olmadığı için Filistin'in yanında değiliz dediler. Açık açık. Ha baksan ikisi de müslüman ülke. Ama ermenileri savundu biri. Diğeri de israili.
Ha ikiyüzlülük burda da var diye ekleyeyim. Rusya ile müttefik olduğunuz için seviniyorsunuz. Zamanında Rusya'nın zulümlerini kınıyorduk

Günlerdir sosyal medyada gördüğüm iki yüzlülük o kadar midemi bulandırdı ki.
Herkes savaş karşıtı kesildi bir anda.
İsrail diyenlerin bir tanesi sonrasında Filistin halkına, sivillere yapılan katliam derecesinde saldırıları yayınlayıp kınadı mi?
İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar resmen.
Din savaşı denince de tepki gösteriyorlar. Neyin tarafını seçiyorlar o zaman ?
Diyecek çok şey var da.
Ya ben seye üzülüyorum ben 15 yaşımdan beri her Filistin vurulduğunda paylaşım yapardım, geçen yine yaptım, işte masumların ölmesi ile ilgili. Biri bana mesaj atmış bu sene tanismistim. İyi de bacım yillardir sesiniz çıkmıyordu şimdi Filistin saldırınca mi üzülüyorsunuz falan diye, şoka girdim resmen. Bu zulme yıllardır sesi çıkmayana ben de ikiyüzlü derim, ama ikiyüzlü olan bizmisiz gibi göstermeleri benim epey canımı sıktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X