İstemenin Esrarı!!!

hayat hareketi sever... istekler enerjıyı sever .... ama bazı kalıpları beynımızden sılmenız gerekır şöle ki para ancak çok çalışarak kazanır diye düşündüğünüzde asla çok paranız olmaz ... yada gercekten çok para kazanarak para kazanırsınız..ama bakın bır etrafınıza sizden daha az çalılşıp maddi gücü daha fazla olan var mı?

hayat hareketi sever... istekler enerjıyı sever .... ama bazı kalıpları beynımızden sılmenız gerekır şöle ki para ancak çok çalışarak kazanır diye düşündüğünüzde asla çok paranız olmaz ... yada gercekten çok para kazanarak para kazanırsınız..ama bakın bır etrafınıza sizden daha az çalılşıp maddi gücü daha fazla olan var mı?

Demek istediğim tam olarak buydu :KK70: Yüreğine sağlık..

kizlar bende bisey anlaticam...bende hep kendimi bildim bileli bankaci olmak istedim..hep hayal ettim ama o meslegi yapmam benim durumumda biraz zor geliyordu bana..olmaz hep falan diyordum..ama hep aklimin bi ucunda o vardi..meslegimi yapmaya basladim..bu meslekle bi bankayada girebilirdim ama cok zor bi ihtimal..6 aylik stajim vardi.. almanyada yasiyorum ben..bu staji bi türk bankasi var bizim burada..orada yapmak istedim..avantaj olarak gördüm cünkü meslegim bittikten sonra trye yerlesmeyi düsünüyordum evlenicektim..(ama artik öyle bi durum yok terkedildim, ve burada kalmaya karar verdim)sirf bu yüzden türk bankasina girdim stajimi yaptim..simdide meslegim bitince oraya alinicam :) bilmiyorum belki cok istedim hep hayalini kurdum ondan oldu...

bazen düsünüyorum evlenicem diye girdim o bankaya yoksa girmezdim cünkü hep alinmam nasil olsa ilerisi yok diye dsünüyordum..amasimdi alinma ihtimalim yüksek..iki aya kadar baslicam insallah..

harıkasınız
sızın anlattığınız pozitif düşüncenın negatıf dusunceye nazaran ne kadar güçlü olduğuna bır ornektır.o yuzden arasıra negatıf olamktan korkmayın

harıkasınız
sızın anlattığınız pozitif düşüncenın negatıf dusunceye nazaran ne kadar güçlü olduğuna bır ornektır.o yuzden arasıra negatıf olamktan korkmayın

oyle gercekten..bazi arkadaslar yazmis ya uzun surebilir..kiminde 3 sene falan surmus...bendede oyle oldu sanirim..demekki bu hayalime kavusmam icin sevgilimle beraber olmak zorundaymisim...cunku o olmsaydi olmucakti...cookkk zaman keske onla hic zaman harcamasaymisim diyorum ama hayalime giden yol ondan geciyomus

Ben de bazen negatif düşüncelerimden çok korkuyorum ve onlara takılıyorum...Sanki gerçek olacaklarmış gibi onları engellemeye çalışıyorum falan..Aslında çok yanlış bişey daha da çok odaklanmak ama işte farkında olmadan oluyor....

arkadaşlar istemekle ilgili bahsettiğim hadisi aşağı yazdım.ben birşeyler isterken bu hadisten çok etkilenirim ve bana inanılmaz ümit verir.paylaşmak istedim.

Ey Âdemoğlu, dua senden, icabet benden; istiğfar senden, bağışlamak benden; tövbe senden, kabul etmek benden; şükür senden, fazlasıyla vermek benden; sabır senden, yardım benden... Ne istedin ki benden sana vermedim...

merhaba konuya bayıldım....

cnm 1 ay olmuş bunu paylaşalı ama ben yeni okudum ve ürperdim.....

ne kadar az dua ettiğimi farkettim...

üstelik en değerli şey......

çok önce bir kitapta okumuştum :geçmişte yaptığımız dualar bugünleri,bugün yapacak oldugumuz dualarda yarınları şekillendirir.......

bazen farkında olmadıgımız küçük şeyler hayat için olmazsa olmazdır aslında...................

çok önce bir kitapta okumuştum :geçmişte yaptığımız dualar bugünleri,bugün yapacak oldugumuz dualarda yarınları şekillendirir.......

bazen farkında olmadıgımız küçük şeyler hayat için olmazsa olmazdır aslında...................
çok sağol canım..
evet bende ne zaman bu kutsi hadisi okusam içim ümit doluyor ve karamsarlığım gidiyor.çok şükürler olsun Rabbime ki bize böyle dua etme gibi fırsatlar vermiş.

kızlar bende birşey anlatayım bende lisedeyken hep edebiyat okumayı isterdim ama olmadı 2 yıllık kazandım gittim. sonra evlendim çocuğum oldu, derken kaç yıl sonra şuan tekrar sınava gireceğim , açıköğretime türk dili ve edebiyatı bölümü açılmış. bu benim çok istediğim birşeydi. açıköğretimdende olsa okumaya çalışacağım. o zamanlar çok istemiştim çok dua etmiştim sanırım şimdi kısmet olacak.

çok sağol canım..
evet bende ne zaman bu kutsi hadisi okusam içim ümit doluyor ve karamsarlığım gidiyor.çok şükürler olsun Rabbime ki bize böyle dua etme gibi fırsatlar vermiş.

önceki mesajımın devamı olarak yazıyorum. gerçekten paylaşımlarınız çok güzel. bu hadis bana da ümit verdi :)

Tabiki duamizi edecegiz ama sirf duayla olmaz bu isler, hayatta cabada göstermek lazim, yani disiplinli olup isini veya okulunu veya derslerini seversen eger iste asil o zaman Allah senin arkandadir.
Ama sirf oturdugum yerde dua ederek olsun istediklerim diyorsaniz yanlis düsünüyorsunuz, cünkü cabasiz birseye ulasilmaz, ama duamizida tabiki hep Allah`dan hayirlisini dileyecegiz.

Tabiki duamizi edecegiz ama sirf duayla olmaz bu isler, hayatta cabada göstermek lazim, yani disiplinli olup isini veya okulunu veya derslerini seversen eger iste asil o zaman Allah senin arkandadir.
Ama sirf oturdugum yerde dua ederek olsun istediklerim diyorsaniz yanlis düsünüyorsunuz, cünkü cabasiz birseye ulasilmaz, ama duamizida tabiki hep Allah`dan hayirlisini dileyecegiz.

mrb olivia tabiki sadece çaba göstermeden olmaz cnm..... sana katılıyorum......

ama bazen çaba gösterme isteği bile gelmez insandan....bu isteği verende Yaradan değil mi.....

bazen isteklerimiz karşısında aciz kalıyoruz...

dua insana azim veriyor....

insan harekete geçtiği sürece başarır...harekete geçmek içinde dua etmek ve bir yerden başlamak gerek.......

evet dediğin doğru canım tabiki bişeyleri elde etmemiz için çabalamalıyız.birşeyin olmasını istiyorsak o şey için sebeplerin peşinde koşmalıyız.ama bu aksiyonların hepsinin kaynağı istmek ve dua etmektir.hakkıyla isteyip de niyet etmediğin hiçbirsey için kolun bile kalkmaz.yaptığın işin de hayrı olmaz.
ama şu da var ki bazen öyle zamanlar olur ki,birşeyi çok istersin ama o şey için elinden birşey gelmez yapabileceğin tek şey sadece istemek ve dua etmektir.o istediğin şey için aslında elinden geleni yapmışsındır o şey olmamıştır artık yapacak birsey kalmadığında o zaman işte sadece dua edersin ve sabırla beklersin.böyle durumlar da var hayatta.o zamanda işte Rabbim senin ettiğin duaların yüzü suyu hürmetine sana öyle kapılar açar ki,sen bile şaşırır kalırsın.Çünkü çabalamak,harekete geçmek bişeyler yapmak hepsi ama hepsi görünen şeyler.asıl çabanın ne olduğunu o şeyi verecek mercii zaten değerlendiriyor.
O yüzden ben şöyle düşünüyorum,bir şeyi istediğinde elinden geleni yapıp,olacağına inanıp Allah a bırakıp sabırla beklemek gerekiyor.dua edip hiçbişey yapmamak zaten o şeyi istemediğini gösterir.

İki üç gün önce gün içerisinde net olarak olmasını istediğim bir konu aynı günün akşamına aynı şekilde gerçekleşti. Önem derecesi o gün için yüksekti, gerçekleştiği için Rabbime teşekkür ettim. :KK55:

bence dua etmek insanın hayal bile edemeyeceği olasılıkları doğurup gerçeğe dönüştürüyor
defalarca deneyimledim
hiçbir çaba göstermeden o kadar çok şeyi ihsan etti ki Allahu teala bana ,ve de sizlere...

canım benim inan ve allah tan yardım iste ben istedigim cogu şeye kavuştum allah yaptıgın duaları kabul edıyor ve ama suresını sen bılemıyorsun yanı sunu anlatayım daha ıyı anlarsın allah benım dualarımı hep kabul ettı cok sukurler olsun
ben hıkayemı anlatayım bıraz uzun olacak ama anlatayım hangı dualarım kabul oldu ben ilkokulda okurken benım zamanımda kızlar cok okutulmuyordu ve benı babam kurankursuna yazdırdı ortaokul hevesım bıttı dıye dusunuyordum ablamı okula yazdırdı sonra okuldan almıstı cok uzuluyordum kuran kursuna gıderken elıme yasın kıtabı gectı gullu yasın denılenlerden ısmı azam duasını ve kenzül arş duasını ve su duayıda o kıtapta bulmustum cuma gunu ne dılersen kabul oluyo dıe 'lailahe illa ente ya hannanu yamennanu ya bediyüssemavati vel arzı ya zelcelalı vel ikram :BOYLE DUA EDILIRSE dogu, batı, yer ,gök arasında kabul olunmayacak bısey yoktur.Bu duayla cuma gunu dua edılırse KESIN KABUL OLUYO DENEDIM OLUYO
Babam benı orta okula ve lıseye gonderdı sonra öss ıcın dua ettım 2 yıllıgı kazandım yoksa ılcede kalıp evlendırılecektım sonra dgs sınavı yanı ogretmenlık ıcın bu sınava hazırlandım ve cok dua ettım 3 kere gırme hakkım vardı bu sınava ve hep dua ettım 3.sene kazandım yanı ettıgım duaların sonucunu 3 sene sonunda gordum okudum okulumu bıtırdım ogretmenım bu arada bı cocukla cıktım 7 sene cıktık cok sorunlu bı ılıskımız vardı nerdeyse 1000kere ayrıldık barıstık bırbırımızı cok sevıyor cok kıskanıyorduk kavgalar hep bundan oluyordu yıne dua ettım hep 7 sene sonunda ımkansız oldugu halde evlendım cok mutluyum haaa bu arada bıde esımın bız cıkarken sı yoktu bunun ıcın cok dua ettım bız evlendıgımızde calıstıgı ısten maas alamıyordu sonra yıne dua sımdı mukemmel bı ıste calısıyor
yanı rabbımden ıste ama yurekten ıste mutlaka kabul oluyo ama suresını sabırla bekleyıp devamlı bunun ıcın cabalayıp ugrasırsa dua ederse rabbım kesın verıyo bu yuzden dıkkatlı dua etmek gerekır bıde senın ıcın ılerde hayırlı olmayan kotu bı sey ın kabul ettıgını dusun ıstedıgın seylerı mutlaka ıyı dusun ben sımdı 3.5 yıldır evlıyım sımdı yenı kpssye calısmaya basladım atanmak ıstıyorum ve bebek ıstıyorum allah herkesın dılegını gerceklestırsın dıyorum
ve sana bunların yanında duaların kabul olma vakıtlerını arastır o vakıtlerde yukarda bahsettıgım duaları et kesın duan kabul olurve sabırla bekle dıkkatlı dua et agzından cıkacakları sec allah hepsını kabul eder
bıraz uzun oldu ama yazmak ıstedım herkesı opuyorum

"la ilahe illa entel ya hannanü ya mennanü ya bediy'assemavati vel erdı ya zelcelali vel ikram" olmayacak mıydı o? yanlış yazılmış sanırım duada önemlidir böyle şeyler yanlış etmemek lazım duayı...

Son düzenleme:
"la ilahe illa entel ya hannanü ya mennanü ya bediy'assemavati vel erdı ya zelcelali vel ikram" olmayacak mıydı o? yanlış yazılmış sanırım duada önemlidir böyle şeyler yanlış etmemek lazım duayı...

Ben de şimdi arama motorundan baktım sen haklısın canım dua bu şekilde doğru.....

bende duanın gücüne fazlasıyla inanıyorum.her istediğim gerçek oldu ama gec ama erken sonunda oldu hep sabrettim sadece bir tek isteğim henüz olmadı 4 yıldır istiyorum ama olmadı olma ihtimali hala var hep umut ediyorum hayal kuruyor olumlu şeyler düşünüyorum olcak gibi sonra diyorum ya olmazsa olcak gibi inanıyorum ama bi yandan olmazsada resmen hersey yalanmıs kendimi kandırmısım gibi bi durum olursada üzülürüm diye düşünmedende duramıyorum.olmucak olsa neden 4 yıldır özel gecelerde kadir gecesi cuma aksamları fılan bi sürü dualar etmeme allah fırsat versinki demekki olucak diyorum.sonra bir yandanda vercek olsa 4 yıldır verirdi boşunamı bekliyorum acaba belkide karsıma cıkan baska fırsatlarımı değerlendirmeliyim diyorum.ama başka fırsatları kalbim onaylamıyor o cok istediğim şey olucak gibisinden başka bişey düşündüğümde vicdanen rahat olamıyorum hayır öyle düşünmemeliyim bu istediğim şey olucak ben böyle düşünmemeliyim başka bişeye yönelmemeliyim diyorum.sevdiğim kişiyle evlenmeyi çok istiyorum.bir yandan yasımda geciyo daha ne kadar beklemeliyim diyede düşünüyorum.bilmiyorum zaman ve sabır önemli tabiki ama allah bilir ne zaman olacaggını ne zaman olursa hayırlı olacagını sonucta.gec olsun güç olmasın diye bir sözde var sonucta ama inşallah daha fazla beklemek zorunda kalmadan bir an önce en hayırlı en kısa zamanda bu istediğimde gerçek olur.allah herkesin gönlüne göre versin.banada gönlümdeki muradımı versin inşallah :)

X