İlköğretim Yorum ve Soruları İzmit-KOCAELİ 6. sınıfta çocuğu olan anneler

il_nar

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
517
15
51
Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere 6. sınıfa giden bir kızım var.
Eğitim ile ilgili bililerimizi burada paylaşabilirsek sevinirim ..
Malum pandemi özellikle çocuklarımızı çok etkiledi.

Benim de kızım 6.sınıf. Yoruldu ve sıkıldı haliyle canlı derslerden ve bol ödevlerden. Ama yapacak birşey yok. Sürece uyuyor mecbur.🙄

Merhaba,
kızınız için derslerine takviye aldırıyor musunuz ?
Uzaktan eğitim baya bir zorluyor çocukları. Ama şu durumda açıkçası ben açılma taraftarı değilim. Sınav programları belli olmuş. Bunu bile şimdiden düşünmeye başladım. Onca öğrenci bir araya gelecek :KK43:

Merhaba,
kızınız için derslerine takviye aldırıyor musunuz ?
Uzaktan eğitim baya bir zorluyor çocukları. Ama şu durumda açıkçası ben açılma taraftarı değilim. Sınav programları belli olmuş. Bunu bile şimdiden düşünmeye başladım. Onca öğrenci bir araya gelecek :KK43:
Benim 1.sınıf oğlum da var. O, okula gidince zaten bir şekilde herkesle muhatap oluyoruz. Geçen veli toplantısı yapıldı. Sınıftaydı. Tamam, herkes maskeliydi falan ama maske de bence çok etkili bir korunma yöntemi değil. 🙄Yani dikkat ediyoruz evet ama açıkçası nereye kadar çocuk dikkat edebilir? Bu konuda endişelerim var.

Anasınıfına gitmesi gereken 5 yaşında oğlum var. Onu göndermedik. Evde bizimle.

Takviye konusunda da şöyle. Kızımın eksiği Türkçe dilbilgisi. Sınavda da yanlışı çok çıktı. Onda sağlam bir takviye aldırmamız gerekiyor. Akşam konuşuruz eşim işten gelince inşaallah.

İngilizceden bir İngilizce öğretmeni arkadaşım ilgileniyor ama çok da etkili olmuyor bence. Çünkü sürekli duyması, ilgilenmesi gereken bir ders İngilizce bence. Onda da o kadar verim alamıyoruz şimdilik.

Bence kesinlikle eksiklik bırakılmamalı. Ne yapılıp edilip tamamlanmalı. Her yıl bir önceki yıldan daha ağır oluyor malum.

Maşaallah barekallah sayısallarda pek sıkıntı yaşamıyor. Yeni nesil matematik soruları zorluyor Kitap okumayı seviyor. Okulumuz canlı ders konusunda hassas. Çocuklar takip ediliyor. Teşvik ediliyor. Proje,ödev veriliyor. Onları da yapınca öğretmene geri atıyorlar. Öğretmeni değerlendirip geri bildirimde bulunuyor. Yani çocuklar mecbur ciddiye almak zorunda. 😄

Bunlar harici robotik kodlama kursuna gidiyor çocuklar.Ufaklık hariç.

Sizin kızınızın dersleri nasıl? Oturtabildi mi günlük çalışmaları? Okulun derslere bakışı nasıl?

okulumuzun ders konusunda baya hassas. öğretmenlerimiz de keza öyle.
Benim kızım matematikte yeni nesil sorulara karşı önyargıyla yaklaşyor ve korkuyor.. o yüzden matematikten özel ders alıyor.
diğer dersleri (özellikle sözeller) maşallah iyi
ingilizceyi seviyor. Sınıf öğretmenimiz de ingilizce öğretmeni. ve de çok ilgili bir bayan. Kızım da ingilizce sınıfında okuduğundan seviyıor.
Babamız edebiyat öğretmeni olduğundan türkçe dersinde sıkıntımız yok.
Ödevlerini günü gününe yapıyor. Fakat ödev bitince ekstra test çözmek istemiyor. Onu da benim teşvik etmemle yapıyor.

Bende etüt merkezleri nsıl olur acaba diye düşünmeye başladım. ama pandemide göndermek istemem oraya. Belki pandeemi bitince etüd merkezine gönderirim. Yada özel derse devam ederiz.

X