Kader

didosh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
1.509
3
41
ozcan denizden yeni bi dizi daha umarim asmali konak tadinda bi dizidir..

15 Mart Perşembe 21:45 / star

Ali Asyalı ve ailesi Türkiye ve Ortadoğu’daki inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biridir. Suriye’nin Halep şehrinde, Abdülmecit Halabi ile ortaklık kuran aile işin başına Ali’yi ve kuzeni Cem’i gönderir.
Halabiler Suriye’nin köklü ailelerinden biri olup aynı zamanda Arap Şeyhleri’nden Şeyh Ömer ile ortak iş yapmaktadırlar.
Abdülmecit Halabi’nin işe bakışı ile Ali Asyalı’nın işe bakışı farklılık gösterince aralarında uzlaşmazlık olur.
Türkiye’de yıllar önce başına gelen bir kazanın hala izlerini üzerinden atamayan Ali, Abdülmecit’in yeğeni Lamia ile tesadüfler sonucu karşılaşır. Amcası ve ailesi ile beraber yaşayan Lamia için amcasının Lamia’nın hoşuna gitmeyecek planları vardır.
Tesadüflerin arka arkaya geldiği karşılaşmaların ardından Lamia ve Ali dönüşü olmayan bir yola girerler. Kaderlerinin kendilerini götürdüğü bu yol karşılarına neler çıkartacaktır?

Asmalı konak çok güzel bir diziydi ama özcan deniz dizileri çok birbirine benziyor o yüzden bir süre sonra bayıyor tarzı hep aynı zengin ,kariyerli,iş adamı,deli dolu cesur yanına bide zor büyük aşk eminim yine aynı şey çıkıcak :KK43:( didosh um teşekkürler paylaşımın için canımının içi :1hug: :çiçek:

bu yoruma aynen katiliyorum .)
nidemek ladyim :1hug:

evet jade dizisini bende seyretmiştim petek,gerçekten fevkalade bir diziydi.özcan denizin dizileri bu zamana kadar hep tuttu bununda tutacağına eminim bende bu akşam kader dizisini mutlaka izleyeceğim....

star daki yabancı dizinin adı aşkın peşinde idi.jade nin sevgilisinin adı lukas tı.kopyalama falan vardı dimi.çok güzel di yaaa.bende seyrettim kader dizisini.gayet güzel olmuş.ayrılık adlı dizide artık pazartesi 22.00 da.

bende izledim ve hosuma gitti, dizileri guzel surukleyici oluyor
ozcan denizin oyunculugunu sarkiciligindan daha cok begeniyorum

2.Bolum 22 Mart Perşembe 21:45 / YENİ BÖLÜM

Mirza’nın Hatice’yi kaçırdığı anlaşılır ve inşaattaki olaylardan sonra Mennan, Mirza’yı bulmak için evine gider. Mirza’nın evinde olan Lamia ve Ali Mennan’ın geldiğini görünce kaçmaya çalışırlar.Lamia’nın evden çıkıp yerine Ayşe’yi bıraktığını anlayan aile Ayşe’ye baskı yapar, ancak Ayşe hiçbir şey bilmediğini söyler. İstanbul’a kızı ile ilgili problemleri için giden Cem inşaatta yaşananlardan sonra geri dönmek zorunda kalır.
Halep’e gelen Cem Ali’nin Lamia’yı kaçırdığını öğrenince ne yapacağını bilemez. Ali ile beraber Lamia ve Mirza’yı Türkiye’ye kaçırmaya karar verirler. Ancak Ali Ayşe’yi almak için Abdülmecit’in konağına gittiğinde Mennan her şeyden haberdardır. Ali’nin Lamia’ya verdiği kartviziti bulmuştur.

29 Mart Perşembe 21:40 / YENİ BÖLÜM

Ali Kaçış Yolları Arıyor…
Ali, Lamia’yı Halep’ten kaçırmak için Cem’le beraber her şeyi ayarlar. Lamia’nın kaçışı Mennan’ı delirtmiş, Echer ve Şeyda ise Lamia evden kaçtığı için mutludurlar. Ayşe’yi Lamia ile beraber Türkiye’ye geçirmek isteyen Ali, Ayşe’yi evden çıkartamaz. Ancak Echer ve Şeyda’nın Ayşe ile ilgili planları vardır.
Mennan Lamia’nın izini bulmak için her yolu dener. Sonunda nasıl kaçacaklarına dair bazı ipuçları bulur.
Ali ve Lamia için her şey yolunda gözükürken, kendilerine hazırlanan planlardan habersizdirler. Mirza’nın Hatice’nin ailesinin yanına gitmek istemesi birçok şeyi alt üst eder.
Lamia’yı Cem’e emanet eden Ali başına geleceklerden habersiz Mirza’nın peşinden gider…

5 Nisan Perşembe 21:40 / özel bölüm

biturlu izlemeyemedim... yarin ozel bolum varmis kaciranlara izleme firsati :)

İnşaat firması sahibi Ali(Özcan Deniz), Suriye’de devam etmekte olan inşaatlarının başına amcasının oğlu Cem(Batur Belirdi) ile beraber gider. Ali’nin Suriyeli ortakları ile çalışma prensipleri farklıdır. Ali 5 yıl önce yaşamış olduğu talihsizlikler nedeniyle hayata farklı bakmaktadır. Ali’nin ortağı olan Abdülmecit(Hüseyin Soysalan) yeğeni Lamia’yı oğlu ile evlendirmeye karar vermiştir. Ancak Lamia ve Ali’nin yolları tesadüfler eseri kesişir ve dönülmeyen bir yola girerler.

ben ıcınde ozcan denız olan herseye varım kısaca ...butun dızılerını oldugu gıbı bunuda ızlıyıcemm..ayrıca hıkayesı ve muzıgının kendısıne aıt oldugunu duydum..

:emir_bebek: YA NEDEN KIMSE BU DIZIDEN BAHSETMIYOOO KI COK GUZEL VE SURUKLEYICI BI OYKUSU VAR AYRICA MUZIKLERI VE HIKAYESI OZCAN DENIZ E AIT...ASLINDA GERCEGI SOYLEMEK GEREKIRSE DIZI COK KOTUDE OLSA IGRENC BI OYKU VE AYNI SENARYOLARDA OLSA (KI ASLA BOYLE DEIL)BEN GOZUMU KIRPMADAN GENE IZLERIM..KISACASI OZCAN DENIZ IN OLDUGU HERYERDE VE HERSEYDE BEN VARIM ZATEN...(AMAN KOCAMM DUYMASIN HALA KISKANIYOO ONU):a015:

sana katılıyom nazlıcım bencede güzel hatta süperrrrrrrrrrr :smiley-cool: özcan deniz hepsin den süper Bölümlerini hiç kaçırmıyorum yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum:1yes2: :kahve:

:emir_bebek: YA NEDEN KIMSE BU DIZIDEN BAHSETMIYOOO KI COK GUZEL VE SURUKLEYICI BI OYKUSU VAR AYRICA MUZIKLERI VE HIKAYESI OZCAN DENIZ E AIT...ASLINDA GERCEGI SOYLEMEK GEREKIRSE DIZI COK KOTUDE OLSA IGRENC BI OYKU VE AYNI SENARYOLARDA OLSA (KI ASLA BOYLE DEIL)BEN GOZUMU KIRPMADAN GENE IZLERIM..KISACASI OZCAN DENIZ IN OLDUGU HERYERDE VE HERSEYDE BEN VARIM ZATEN...(AMAN KOCAMM DUYMASIN HALA KISKANIYOO ONU):a015:

AYNI ŞEKİLDE BEN DE BENİM İÇİN SENARYO HİÇ FARK ETMEZ.ÖZCAN DENİZ OLSUN YETER.HAZİRAN GECESİNDE ÖLDÜĞÜNDE O KADAR ÇOK AĞLAMIŞTIM Kİ,EŞİM BEN ÖLSEM BU KADAR AĞLAMAZSIN DEMİŞTİ.AMA KISKANSA DA İZLEMEYE DEVAM.

özcan deniz olurda izlenmezmi ekrana kilitleniyorum resmen aşkın dağlarda hariç bütün dizleri çok süperdi...yalan - asmalı konak - haziran gecesi ....kaderde süper...senorya çalıntı çalıntı dediler ama..izleyenler bilir jade nin kopyası...olsun ona herşey yakışıyor inşşallah reyting kurbanı olmaz

beni pek sarmadı nedense özcan deniz den daha güzel bir sey beklerdim hüsran oldu benim için asmalı konak ve haziran gecesinden sonra

Ali, sonunda Lamia’yı Ömer’in elinden almayı başarmıştır. Fakat birbirlerine yeniden kavuşan Lamia ve Ali, Mirza ve Cem’in bebeklerini Ömer’in elinden alamadığını öğrendiklerinde şok olurlar.
Oğlunun yokluğuna dayanamayan Lamia, Ömer’den bebeğini alabilmek için tekrar ona dönmeyi ister. Fakat Ali’nin Lamia’yı kaybetmeye hiç niyeti yoktur. Ali, oğlunu alabilmek için elinden geleni yapacaktır… Ailesine karşı hala mahçup durumda olan Levent, bir şeyler yapabilmek için çaba sarf ederken, Sibel ona destek olmaya çalışır. Fakat ailedeki herkesin Sibel’e karşı olması hem Levent’i hem de Sibel’i zor durumda bırakır…
Lamia’yı da kaybeden Ömer’in gözü artık iyice kararmıştır. Çocuğu Ali’ye geri vermemek için her türlü oyunu düşünen Ömer, bütün sınırlarını zorlamaya kararlıdır… Ancak yaptığı karanlık işlerin bir bir açığa çıkması ile zor anlar yaşayacaktır.

alıntıdır

Artık hiçbir çıkar yolu kalmayan Ömer’in Ali’ye önerdiği teklif Lamia ve Ali’nin hayatlarının dönüm noktasıdır. Ali, ya oğlunu sonsuza kadar kaybedecektir ya da onu tekrar ne zaman göreceği belli olmayan bir sonsuzluğa mahkum edilecektir…

Lamia’nın oğlunu kaybetmesine neden olan o uğursuz kazaya sebep olduğunu düşünen Sibel’in Lamia’ya duyduğu nefret dinmemektedir. Levent’in de hala yaşadıkları ilişkiden dolayı kendilerini suçlaması, Sibel’i artık dayanamayacak duruma getirmiştir. Fakat Levent’e duyduğu aşk, ondan uzaklaşmasına engel olmaktadır…

Lamia yüzünden başlarına gelen belalara artık dayanamayan aile, gün geçtikçe Lamia’ya daha fazla öfkelenmektedir. Lamia artık dayanamamakta, Ali ise ailesi ve Lamia arasında kalmaktadır…

Mine ve Elif ise Cem’in Ali’nin sorunlarıyla uğraşmaktan kendisine zaman ayıramadığı için bu durumlardan artık iyice rahatsız olmaktadırlar. Cem’i bu hastalıktan kurtarabilmek için her yola başvuran Mine ve Elif ailece yurtdışına gitmeye karar verirler…

Ali için ise oğlu her şeyden ve herkes den önemlidir. O talihsiz kazada oğlunu kaybettiğinde elinden hiçbir şey gelmemiştir ama şimdi yapabileceği bir şey vardır. Sonuçları herkes için ağır bile olsa, en azından oğlu annesinin yanında güvende ve mutlu büyüyecektir…

alıntıdır

X