Hematoloji - Kan bilimi Kansızlık yaşayan arkadaşlar...Soru ve bilgiler

rory

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
42
1
Bir süredir halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı ve her ayağa kalktığımda anormal bir baş dönmesi yaşıyorum. Biraz araştırdım kansızlık belirtisiymiş. Gerçi yarın doktora gideceğim ama biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Aranızda bu rahatsızlığı yaşayanlar bana biraz anlatırlarsa sevinirim.

Bunun sebebi sadece kansızlık olmayabilir,başka problemlerde olabilir ancak şimdilik kansızlık olduğunu varsayarsak dr hemoglobin düzeyinize göre demir hapı,solüsyonu ya da iğnesi verecektir. Bir süre kullandıktan sonra yeniden tahlil isteyecektir duruma göre değerlendirme yapacak ya devam etmenizi isteyecekitr ya da aldığınız ilaç miktarını yeterli bulacaktır.

aynı sorunları daha once bende yasadım 3 ay kan hapı vermıstı doktor ve yemekten en az ıkı saat sonra cay ve kahve demıstı yemekten hemen sonra ıcılen cay ve kahve besınlerden aldıgımız butun vıtamınlerı olduruyormus bende cay kahve ve sıgara tıryakısı oldugum ıcın cok kansız kalmıstım cok gecmıs olsun arkadasım

tansiyon probleminde olabilir. tansiyon düşmesinde de aynı problemler görülüyor çünkü. bir arkadaşım demişti. baş parmağınla elinin üzerine 1 2 saniye bastır, eğer bembeyaz olursa bastırdığın yer kansızlık olabilir.
umarım kansızlık ya da tansiyon gibi ufak şeyler çıkar. geçmiş olsun

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bende çay kahve ve sigara tiryakisiyim. Dikkat etmem yani yemekten önce yemekten sonra diye. Ayrıca tansiyonum da düşüktür hep. Kaç kere hastanelik olup serum yedim bilmiyorum. Bakalım doktor ne diyecek.

bende kansızlık problemi yaşıyordum.ancak kızılaya gittim ve kan verilcek kadar uygundum.kan verdikten sonra,kan artışı yaşadım ve şimdi değerlerimi ölçtürdüğümde ve kendimde de hissetiğim kadar iyiyim

yazını görunce haplarım geldi aklıma yutmayı unutmusum da yuttum şimdi yazıyorum.....
bendede kansızlık var evlenmeden öncede vardı hap kullnıyordum şimdi hala var .....
demir eksikligi ve vitamin haplarını kullanıyorum....
bendede yorgunluk halsizlik baş dönmesi ve uykusuzluk aşırı var bendede.....
hapı kullanmamı istemişti dr.kullanıyordum eczaneyle sorun yaşadım kullanmayı bırakmıstım...
baska eczaneyede gıtmedım sıkılmıstım 10günde bır hap yazdırmaktan....
ondan sonra baş dönmelerim arttı kafamı kaldıramıyordum nerdeyse......
tekrar basladım kullanmaya baş dönmem gectı sayılır ama halsizlik yorgunluk gecmek bılmıyor yaa...

bendede kansızlık vardı keçi boynuzu pekmezi yedım düzldi..demirim 22di 25 gun sora 67olmuştu=) tavsıye edrım cok faydalı bı pekmez daha bıcok faydası var

bu kansızlıktan bende de mevcut malesef :KK43:

halsizlik, tansiyon düşmesi, gözümün önünün karartıları, sürekli uykusuzluk hali

3 sene önce hastaneye yatmıştım, orda serum vitaminler, çıktıktan sonra kan hapları (şişelerden içiyordum) vitamin hapı filan baya düzelmiştim. Şimdilerde yeniden aynı şikayetlerim var :KK43: doktora gitsem ilaç yazsa iyi olur aslında

Bu arada geçmiş olsun. Kuru üzüm, pekmez ye bol bol

Bendede kansızlık var.
el parmaklarım hep soğuktur hatta bazen tırnaklarım morarır.
aylarca tedavi gördüm ama kesin bir tedavi olamadım
yediklerine dikkat edeceksin. kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak duracaksın
geçmiş olsun

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bende çay kahve ve sigara tiryakisiyim. Dikkat etmem yani yemekten önce yemekten sonra diye. Ayrıca tansiyonum da düşüktür hep. Kaç kere hastanelik olup serum yedim bilmiyorum. Bakalım doktor ne diyecek.

sen yazınca aklıma geldi. bende kahveyi günde 2 3 kupa içerdim. birde üzerine 2 fincanda türk kahvesi. sonra elim ayağım buz gibi olur soğuk soğuk terlerdim. dediğin gibi baş dönmesi halsizlik olurdu. 1 yıldır içmiyorum, 2 günde 1 fincan içiyorum. doktorun kahveyi yasaklayacaktır muhtemelen.

annemın vardı canım ustelık komaya gırmıstı, şişe şişe kan aramsıtık o yuzden su an cok dıkkatlıyız , omur boyu ıgnesı var, bole cıgnenıcek hapları var dıkkat etmek gerek, oncelıkle sonuc cıksın, kansızlıgı olan arkadaslara az pısırılmıs dalak onerecegım, karacıger bunlar onlar ıcın ıyı besınler

Bir süredir halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı ve her ayağa kalktığımda anormal bir baş dönmesi yaşıyorum. Biraz araştırdım kansızlık belirtisiymiş. Gerçi yarın doktora gideceğim ama biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Aranızda bu rahatsızlığı yaşayanlar bana biraz anlatırlarsa sevinirim.

Canım, ben de baş dönmesi şikayetiyle gitmiştim doktora ve kansız olduğumu öğrendim. senağlama
Ancak bendeki B12 eksikliğine bağlı bir kansızlıkmış. Şimdi iğne olma faslındayım. Önümüzdeki hafta kontrolüm var.
Şimdiden geçmiş olsun sana...Şeniz

bendede kansızlık vardı doktorlar genelde testler yaptıktan snr kan tüpleri ve kan hapları verio genelde kullanma süresi 3-6 ay oluo geçmiş olsun

Bugün doktorum yokmuş gidemedim. Ama bütün gün bayılacak gibi gezmekten bıktım. 2 yaşında kızım var onunla bile oynayamıyorum. Tavsiyeleriniz için sağolun kızlar. Sizlere de çok geçmiş olsun.

Bende de kansızlık var malesef. Yorgunluk, bitkinlik, uykusuzluk.
:çok üzgünüm:

kansızlık , halsizlik yorgunluk bitkinlik sık sık hastalanma saç dökülmesi gibi rahatsızlıklara neden oluyor.bunların hepsi bende var doktora gitmeyi düşünüyorum..fakat doktorun vereceği kan hapları kilo aldırır diye korkuyorum :KK43:

Geçmiş olsun kızlar...
Bendede kansızlık vardı doktor 10 tane kan iğnesi verdi, vuruldum.benneyaptımki
5 ay geçti hala kalçalarım acıyor feci halde...benneyaptımki
Benimle aynı sorunu yaşayan varmı acaba, bu nasıl iş böyle dayak yemişcesine acıyor yaa...:sm_confused:

Yoksa başka birşeymi var ki bende :uhm:

X