Karatay Diyeti ile ilk yolculuğum

KirazHanim

08.04 🌏
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.961
8.565
merhabalar sevgili diyetten kurtulmayanlar;

yıllardır süregelen diyet yolculuğumda kendime yeni bir sayfa açıyorum, çünkü artık klasik diyetlerle yoluma devam edemiyorum.

ne yapsam diye düşünürken bide bunu deneyeyim dedim. diyetisyenle olan yolculuğumu sonlandırdım, bakalım kendim devam edebilecek miyim?

perşembe günü diyetisyende son tartılmamda 56.9 kiloydum, bugün tartılmadım güncel kilomu bilmiyorum, hafiflediğimi hissettiğim zaman tartılacağım. basit menülerle ilerleyeceğim. burayı günlük olarak kullanacağım, hem menüleri hem de kalorilerini yazacağım.

benimle bu yola çıkmak isteyenlere konum açık..

Karatay Diyetiyle ilgili basit bi tablo bırakıyorum buraya, geri kalanını ben de yolda öğreneceğim..

Eklentiler

• 1574871175984.png
    1574871175984.png
    216 KB · Görüntüleme: 66
20.05.2024

kahvaltı saat 12.00
2 yumurta ile omlet
domates
zeytin
ceviz

ara
1 yeşil elma

akşam
yoğurt
zeytinyağlı barbunya

yarından itibaren öğün aralarına en az 4,5 saat koyarak ilerleyeceğim, kahvaltımı 9.00 da yapacağım.
ilk günün günahı olmaz, bugün saatler şaştı.

20.05.2024

kahvaltı saat 12.00
2 yumurta ile omlet
domates
zeytin
ceviz

ara
1 yeşil elma

akşam
yoğurt
zeytinyağlı barbunya

yarından itibaren öğün aralarına en az 4,5 saat koyarak ilerleyeceğim, kahvaltımı 9.00 da yapacağım.
ilk günün günahı olmaz, bugün saatler şaştı.
merhaba bende karatay yapıyorum . tam bşr istkrar henüz sağlayamadım ama ödem attıgım çok belli. sabahları kahve ile güne başlıyorum

kaç gündür yapıyorsunuz?
saatleri nasıl yapıyorsunuz?
Iki Hafta olacak. Hafta sonları çok dikkat edemiyorum. Sabah 8 de evden çıkmadan kahvaltımı yapıyorum. Çalıştığım için ogle saatleri ne göre 1 2 gibi öğle yiyorum. Akşamlardı 8 den sonra hiç birşey yememeye dikkat ediyorum. Daha önce 10 kilo kadar vermiştim karatayla. Ama iş yerinde yemekleri ayarlamak zor oluyo istikrarı sağlayamıyorum

aa owww yarın karataya başlıyım derkennn sizi gördüm ne güzell ne hoş :) zamanında 2-3 kez deneyip güzel kilo vermiştim

Iki Hafta olacak. Hafta sonları çok dikkat edemiyorum. Sabah 8 de evden çıkmadan kahvaltımı yapıyorum. Çalıştığım için ogle saatleri ne göre 1 2 gibi öğle yiyorum. Akşamlardı 8 den sonra hiç birşey yememeye dikkat ediyorum. Daha önce 10 kilo kadar vermiştim karatayla. Ama iş yerinde yemekleri ayarlamak zor oluyo istikrarı sağlayamıyorum

aa owww yarın karataya başlıyım derkennn sizi gördüm ne güzell ne hoş :) zamanında 2-3 kez deneyip güzel kilo vermiştim

günaydınlar

benim de bugün ikinci günüm. dün tam uydum.

ben sabahları acıkmadığım için kahvaltımı öğlen 12.00 de yapacağım.. sabah niyetlenmiştim aslında kahvaltı yapmaya ama açlık hissetmiyorum, o yüzden öteleyeceğim.

günaydınlar

ben sabahları acıkmadığım için kahvaltımı öğlen 12.00 de yapacağım.. sabah niyetlenmiştim aslında kahvaltı yapmaya ama açlık hissetmiyorum, o yüzden öteleyeceğim.
4 üncü günden sonra daha rahat geçiyor . şişlik hissetmiyorsun kendini daha dinç hissediyorsun

Ben de dün karatay diyetine başladım. ne tesadüf 😂 İş yerinde kahvaltımı saat 10 gibi yaptım öğle yemeğini de saat 3 gibi yedim. ekmek pilav vs. kesinlikle yasak zaten yemedim o yüzden. dün ilk günümdü ama aynaya baktığımda vücudumu incelmiş gördüm resmen ödem gitmiş sanki. inşallah bıkmadan devam etmek istiyorum. çünkü ne yaptıysam kilo veremedim. bu beslenme yöntemini seneler öncesinde denemiştim gerçekten güzel kilo verdiriyor. şimdi tekrar başladım bakalım kolay gelsin hepimize

Ben de dün karatay diyetine başladım. ne tesadüf 😂 İş yerinde kahvaltımı saat 10 gibi yaptım öğle yemeğini de saat 3 gibi yedim. ekmek pilav vs. kesinlikle yasak zaten yemedim o yüzden. dün ilk günümdü ama aynaya baktığımda vücudumu incelmiş gördüm resmen ödem gitmiş sanki. inşallah bıkmadan devam etmek istiyorum. çünkü ne yaptıysam kilo veremedim. bu beslenme yöntemini seneler öncesinde denemiştim gerçekten güzel kilo verdiriyor. şimdi tekrar başladım bakalım kolay gelsin hepimize
başarılar dilerim 😅

akşam yemeğinde neler vardı?

günaydınlar

ayy benim bugün ilk günüm :KK70:
abur cubur yemeye o kadar alışmışım ki :KK70: ağzım sürekli bişeyler arıyor neyse ben de soda su takılıyorum :KK70:

iyi gidiyo ama tek yanlış bişey yapmadım
erken kalktığım ve çalıştığım için ben sabah öğle akşam yapıyorum
akşam da güzel bi antrenman bence miss olucak yarına

ayy benim bugün ilk günüm :KK70:
abur cubur yemeye o kadar alışmışım ki :KK70: ağzım sürekli bişeyler arıyor neyse ben de soda su takılıyorum :KK70:

iyi gidiyo ama tek yanlış bişey yapmadım
erken kalktığım ve çalıştığım için ben sabah öğle akşam yapıyorum
akşam da güzel bi antrenman bence miss olucak yarına
bol şanslar başarılar dilerim 😅

benim de iyi gidiyor gibi, zaten ben az yemeye alışığım, sorunum da bu 😂

kahvaltımı öğlen 12.00 de yaptım
2 haşlanmış yumurta
domates
salatalık
beyaz peynir
zeytin
ceviz

bol bol yedim, hala açlık hissetmiyorum, şu an yeşil çayla demleniyorum 😅

bol şanslar başarılar dilerim 😅

benim de iyi gidiyor gibi, zaten ben az yemeye alışığım, sorunum da bu 😂

kahvaltımı öğlen 12.00 de yaptım
2 haşlanmış yumurta
domates
salatalık
beyaz peynir
zeytin
ceviz

bol bol yedim, hala açlık hissetmiyorum, şu an yeşil çayla demleniyorum 😅
teşekkür ederim :)) size de afiyetler olsun
ben 2 öğün yapamıyorum maalesef :S

araya en az 4,5 saat koyunca 3 öğün de yapılabiliyormuş.

kaç kilosunuz?
EVET BEN 5 yada 5.5 saat koyuyorum
erken kalktığım için sorun olmuyor
aayyy kilomu ne sen sor ne ben dyim :KK70:
69lardan yavaş yavaşşşş yukarı çıktım
son 1 senede şehir ev hayat değişti
depresyon alkol yalnızlık saçma sapan durumlar olduğum ortama alışma derkennnnnnn
aldım başımııı gidiyorum :KK70:
aşırı kilo aldığımın da farkında değilim
eh bi de masa başı hareketsz bi iş
oohhh neresinden koysan batıyor :KK70:

X