Kayınpeder ne demek istedi?

Bitterseverkedi

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2018
176
94
37
Eşimin, işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı.

Son düzenleme:
Yani teselli etmek istese ben gelirim merak etme diyebilirdi. Ya da rahatsızlık sürerse bana söyle diyebilirdi. Bilemiyorum bana daha çok umrunda değilmiş gibi geldi.

Kp rinizin nasıl bir cevap vermesini bekliyordunuz? Gerçekten anlamadığım için soruyorum.
Kp riniz sanki kötü niyetle değilde, yaşadığınız yer itibariyle böyle şeylerin bu tarz yerlerde çok sık rastlandığını belirtmiş olabilir. Mesela küçük, herkesin birbirini tanıdığı şehirlerde hiç sorun yokmuş gibi sanılır ama orada yaşamaya başlayınca aslında sümen altı edilen ne çok şeyin olduğu ortaya çıkar.

Merhaba hanımlar. Eşimin ailesi ile ilgili daha önce bir paylaşımda bulunmuştum. Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar. Tabii onlarla olan ilişkim kopmadan önce yaşadığım ve kafama takılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Acaba benim anlayışımda mı bir problem var yoksa bu insanlarda mı? Eşimin işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Nassıyani dedim yanlış mı anlıyorum acaba diye. O da; oralar kapalı yerler, oranın insanı öyledir. Olur oralarda dedi. Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı. İnanılmaz soğudum. Adam içeri gidince kadına bak oralarda oluyormuş öyle ! Dedim. Boşver sen onu ben gelirim falan dedi. Yani durum bu.. Bende mi var bir fesatlık? Siz bu durumu nasıl anlardınız, nasıl anlamlandırırdınız?

taşının

Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar.
Yarın sizde kızınızı oglunuzu evlendirmeyecekmis gibi saydirmissiniz resmen... Madem bu insanlar böyle neden elin adamının yan gözle bakmasini anlatiyorsunuz ? Guven sorunu yasamaniz gerekirken olani biteni anlatmaniz cok garip geldi bana. Adam her baktığında farketmissiniz. Demekki ister istemez sizde bakıyorsunuz. Eğin kafanızı geçin gidin yanından. Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Her gun neler neler yaşıyoruz..Anlatasiniz varmış herkese yaymissiniz. Insallah esınızin kulagina gitmez. Bu arada soylemeden gecemiycem, kusura bakmayın ama genel havanizdan pek haz etmedim.

Konuyu okusaydınız belki anlayabilirdiniz. Ben önceki olaydan bahsediyorum. Birinin sizi bakışlarıyla taciz etmesi sizi rahatsız etmeyebilir ama beni etti. Etmiş ki paylaşmışım, üstelik adamın profilide oldukça tehlikeli. Onlara kumpasçı ve yalancı dememin nedenleri önceki konuda yazıyor. Ama belliki sizin bir karın ağrınız var. Rahatlamak için beni kullanmayın.
Yarın sizde kızınızı oglunuzu evlendirmeyecekmis gibi saydirmissiniz resmen... Madem bu insanlar böyle neden elin adamının yan gözle bakmasini anlatiyorsunuz ? Guven sorunu yasamaniz gerekirken olani biteni anlatmaniz cok garip geldi bana. Adam her baktığında farketmissiniz. Demekki ister istemez sizde bakıyorsunuz. Eğin kafanızı geçin gidin yanından. Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Her gun neler neler yaşıyoruz..Anlatasiniz varmış herkese yaymissiniz. Insallah esınızin kulagina gitmez. Bu arada soylemeden gecemiycem, kusura bakmayın ama genel havanizdan pek haz etmedim.
nuyu

Bu konuyu neden gidip onlara anlattınız?
Aranızda bi iletişim yok, sevgi saygı yok neden paylaşma gereği duydunuz?
Çok gereksiz bir diyalog olmuş bence.
Öncesinde vardı. Bu önceki bir konu. Kadında adamda yüzüme gülüyorlardı. Biz bir aileyiz imajı veriyorlardı. Böyle olaylar ola ola zamanla soğudum. Ben en son yaşadığım yalan olayında gerçek yüzlerini gördüm.

Konuyu okusaydınız belki anlayabilirdiniz. Ben önceki olaydan bahsediyorum. Birinin sizi bakışlarıyla taciz etmesi sizi rahatsız etmeyebilir ama beni etti. Etmiş ki paylaşmışım, üstelik adamın profilide oldukça tehlikeli. Onlara kumpasçı ve yalancı dememin nedenleri önceki konuda yazıyor. Ama belliki sizin bir karın ağrınız var. Rahatlamak için beni kullanmayın.

nuyu
Ben sokakta yürürken kim beni gozleriyle taciz ediyor diye aranmadıgım için sizin kadar rahatsız olmuyorum,evet. Önceki konularınızi bilmiyorum,takip etmek zorunda değilim. Karın ağrım yok,çok şükür gayet sağlıklıyım. Olursa rahatlamak için size değil doktora giderim muhtemelen. İyi günler :KK16:

Merhaba hanımlar. Eşimin ailesi ile ilgili daha önce bir paylaşımda bulunmuştum. Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar. Tabii onlarla olan ilişkim kopmadan önce yaşadığım ve kafama takılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Acaba benim anlayışımda mı bir problem var yoksa bu insanlarda mı? Eşimin işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Nassıyani dedim yanlış mı anlıyorum acaba diye. O da; oralar kapalı yerler, oranın insanı öyledir. Olur oralarda dedi. Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı. İnanılmaz soğudum. Adam içeri gidince kadına bak oralarda oluyormuş öyle ! Dedim. Boşver sen onu ben gelirim falan dedi. Yani durum bu.. Bende mi var bir fesatlık? Siz bu durumu nasıl anlardınız, nasıl anlamlandırırdınız?

öncelikle ;ben bu durumdan kayınpeder kv deye bahsetmezdim
kp size direkt birşey dememiş ki, bulunduğunuz yere ve oranın insanına yorum yapmış
neden soğudunuz anlamadım.

eğitim seviyesi düşük bir yere taşınıp zorlanmışsınız ama
sizin eğtim seviyeniz de pek yüksek sayılmaz
paragraf kullanmaktan yoksunsunuz , yazılar hepsi birbirine girmiş.
'herif , öküz ' gibi kelimeleri kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.
ayrıca direkt kelimesi ,direkt diye yazılır direk olarak değil.
direkt anlamı farklı olan bir kelimedir
direk ise bambaşka birşeydir.

öncelikle ;ben bu durumdan kayınpeder kv deye bahsetmezdim
kp size direkt birşey dememiş ki, bulunduğunuz yere ve oranın insanına yorum yapmış
neden soğudunuz anlamadım.

eğitim seviyesi düşük bir yere taşınıp zorlanmışsınız ama
sizin eğtim seviyeniz de pek yüksek sayılmaz
paragraf kullanmaktan yoksunsunuz , yazılar hepsi birbirine girmiş.
'herif , öküz ' gibi kelimeleri kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.
ayrıca direkt kelimesi ,direkt diye yazılır direk olarak değil.
direkt anlamı farklı olan bir kelimedir
direk ise bambaşka birşeydir.
Umursamazlığından rahatsız olduğumu yazdım. Ayrıca hızlı yazıyorum tlfının klavyesinden dolayı yazım hataları olabilir. O kadar gözünüzü tırmaladıysa okumayın. Tacizci birinden bahsederken beyfendi diyecek halim yok lütfen edebiyat dersi vericem diye saçmalamayın.

X