Kayınvalidem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
*tavır koymanı gerektiğini düşündüysen tavrı sen koymalısın ama sen yüzlerine kusura bakma deyip arkadan koşa koşa kocana şikayet edip dolduruyorsun , yüzlerine bişey diyebildiğin yok .

*kaynın seni umursamak zorunda değil . anlaşabildiğin insanlarla mutluysan kaynında aynı evde kalma.başkasının evinde yaşarken onların kurallarına ve tavırlarına uyman gerekir .

*üstelik kaynın seni 8 9 kere -ki ehliyet kursu okadar kez oluyor -zaten götürmüş sende bikere onun hatrını sayıp susabilirdin .adam hem iyilik yapıyor ama en küçük şeyde ispiyonlanıp azarlanıyor. ben insanlara laf sokmuyorum diyorsun yanında yaşadığın insanlara seni ehliyet kursuna götüren adama zaten neyine güvenip laf sokacaksın ?
Bu piremseslikle doğuda güneydoğuda devlet okulunda nasıl öğretmenlik yapacak, o da ayrı soru işareti.
Her gün ağlayarak günlüğüne yazar heralde.
"Haklı olduğun bir yer bile yok" diyor 10 sayfa boyunca insanlar. Hala daha 'hakliyim,yüzüme kötü baktı' diyor. Adamın evi orası,1984 disyopyasinda vardı büyük biraderden bahsederken yüzünde tiksinen,kötü bir ifade varsa yüz suçu işlemiş oluyorsun, doğru maphusa.
Konu sahibi big brotherdan beter , valla evlerden ırak.
Bir de 'araba bizim arabamız' diyor, ondan demek lütuf sayması. Araba sizin araba da adam sizin özel şoförünüz değil.
Valla her yorum ayrı kıl.

Bu piremseslikle doğuda güneydoğuda devlet okulunda nasıl öğretmenlik yapacak, o da ayrı soru işareti.
"Haklı olduğun bir yer bile yok" diyor 10 sayfa boyunca insanlar. Hala daha 'hakliyim,yüzüme kötü baktı' diyor. Adamın evi orası,1984 disyopyasinda vardı büyük biraderden bahsederken yüzünde tiksinen,kötü bir ifade varsa yüz suçu işlemiş oluyorsun, doğru maphusa.
Bir de 'araba bizim arabamız' diyor, ondan demek lütuf sayması. Araba sizin araba da adam sizin özel şoförünüz değil.
Benim mesleğime neden kafayı taktınız? Habire vurguluyorsunuz. Yaşadıgım durum özel hayatım. Neden mesleğime laf ediyorsunuz? Haddinizi bilin. Dünden beri bana gelen tüm kötü yorumları begeniyorsunuz

Sorununuz varsa benimle özelden yazın, niye dert ettiniz dünden beri destanlar diziyorsunuz buraya, amacınız nedir

ya valla büyük konuşmayın , allah büyük , istenmediğiniz bir ortamda kalmak durumunda kalırsanız bir gün anlarsınız. bende de hata var diye yukarda yazdım. ama cidden çok acımasız bazı yorumlar pes diyorum
Gerçekten bu kadar mı korumack bir ailede buyudunuz hiç sorunla karşılaşmamış gibisiniz ki bunlar sorun değil o ayrı. Aile anladığım kadarıyla güzel bir aile kayınvalide iyi ya benim öz ablam bile uyandırıldıgi zaman sinirlenir. Bazısının uykuus baskın eşimde öyle uyku söz konusj olunca daha ciddidir onun dışında çok yumuşak kalplidir insanları olduğu gibi kabul edin beklentiniz çok fazla istyrsnz ki insanlwr ay Sofia kusura bakma özür dilerm.vs desin herkes bu kdr narin dusuncelerde olmayablr. Aşırı aşırı düşünuyorsunuz ki bencede eşinize anlatmamaniz lazımdı o kısmı hiç yakıştıramadım cocukmuaunuz yok herşeyimi paylaşırım bu gereksiz geldi bana

Gerçekten bu kadar mı korumack bir ailede buyudunuz hiç sorunla karşılaşmamış gibisiniz ki bunlar sorun değil o ayrı. Aile anladığım kadarıyla güzel bir aile kayınvalide iyi ya benim öz ablam bile uyandırıldıgi zaman sinirlenir. Bazısının uykuus baskın eşimde öyle uyku söz konusj olunca daha ciddidir onun dışında çok yumuşak kalplidir insanları olduğu gibi kabul edin beklentiniz çok fazla istyrsnz ki insanlwr ay Sofia kusura bakma özür dilerm.vs desin herkes bu kdr narin dusuncelerde olmayablr. Aşırı aşırı düşünuyorsunuz ki bencede eşinize anlatmamaniz lazımdı o kısmı hiç yakıştıramadım cocukmuaunuz yok herşeyimi paylaşırım bu gereksiz geldi bana
Alttan mı alayım hanımefendi? Hayatım boyunca kimi alttan aldıysam bin misli ile davranışlarının dozunu arttırdı bana karşı.

Tamam da, eşim de onlar için çok şey yapmış ya da yaşamım boyu hayat bu belki ben de onlar için çok şey yapıcam, dünyanın bin bir türlü hali var, belki eşim mislini onun eşine yapacak. Hani aile demek bu demek ya? Tamam ben her defasında teşekkür ettim getirdi götürdğ diye. Her zaman da iyi davrandım. Ama neden kendimi ezdireyim ki? Yani ben evimde kalan birine öyle davranmam. Bir ömür kalacak halim yoktu. Bak bitti gitti kendi evime geldim. Bence siz ben ne desem de bana karşı çıkacaksınız o yüzden boşverin. Eşime de doldurmadım. Normal konusacak sanmıştım aşırı tepki vermiş, o benim en yakınım, her gün ne yiyorsam onu bile söylüyorum o da söyler. Hani o an üzüldüm söyledim. Neyse ya ne desem de, kimse tamam senin de haklı oldugun kısım var demiyor. Bi siz haklısınız
Aileyiz diyorsunuz , ama devamlı nezaket kurallarına uyulmasını bekliyorsunuz. 3 ay gibi uzun bir sürede nezaket kurallarına 7/24 uyulması mümkün olamaz . Karşınızdaki insan o gün sinirli , uykusuz hatta sebepsiz yere bile keyifsiz hissediyor olabilir. yani illa ki bir an boş bulunur. 9 kez götürdüğü direksiyon dersinin birinde yorgunluğunu dile getirmesi ya da uyanınca tepkili bir şekilde bakması bana alınganlık yapılacak bir şey gibi gelmiyor. onlar sizi ailesi gibi görüp içten davranmışlar siz de öyle görürseniz alınmazsınız. Zor zamanlar geçirmişsiniz anneniz için de çok üzüldüm. Allah size sabır ve dayanma gücü versin , ama bu tutumunuzla kendi hayatınızı daha da zorlaştırıp komplike hale getiriyorsunuz. En büyük zararı kendinize veriyorsunuz. Yapmayın.

Tamam da napmışım. Bana sert davranan birini, küfür edercesine yüzüme bakan birini, eşime direksiyonu yakalım dediğimde kabul etmedi. Her gidip gelişimizde yolda mahçup hissettim sustum. Defalarca bir şeye ihtiyaç duydum merkezden söylemedim alalım diye. Kimseye yük olmayayım diye. Rahatsız etmeyeyim parmak uclarımda yurudum hep. Hani bu süre bitsin evime gelicektim zaten. Ama neden bana öyle davranmasına izin veriyim ki, ben de istemedim yük olmak ama oldu, yani demek ki evimiz yıkılsa maddi durumumuz çökse insanlar habire öfleyecek püfleyecek yani yanlarına gitsek ve bu normal dimi. Kusura bakmayın da biri evime gelse rahatsız olsam yine kimseyi azarlamam kötü sert bakmam ben, ha belki eşime yoruyor beni derim. Ama eninde sonunda gidicektim. 10 kere birini 10 dk bir yere götürmek zor öyle mi, hani eşim kardeşi için tonla şey yapmış, nolmuş yengesini 10 kere bıraktıysa, yani cidden öyle bir konusuyosunuz k kafam almıuor
ay sen yapmamışsın o tonla şeyi ağbisi yapmış .sen-yap-mam-mış-sın .niye bukar zor ya bide ne olmuş 10 kere götürdüyse diyor ya .aaa yüzsüzlük valla .kendi oturuduğun evinde gitseydin direksiyon kursuna . bu güne kadar aklın neredeydi

Konu sahibi ben vazgectim yazdiklarim icin hataliymisim. Tekrar okudum da sen cok haklisin. Ben senin yasadiklarini yasasam o evde bir daha adimimi atmazdim. Kesinlikle kayinvalidene ve kaynina tavir almalisin ki bi daha bunlarin hic birini yapamasinlar. Sen bi daha o insanlarin evine ayak basma asla. Kocani yolla gorsun ailesini gelsin. Huzuru akil sagligi mutlulugu korunmus olur herkesin. 💜

Sorununuz varsa benimle özelden yazın, niye dert ettiniz dünden beri destanlar diziyorsunuz buraya, amacınız nedir
Ne derdim olacak ki, uyuz oldum sadece empatiden uzak bu halinize.
Ayrıca tüm kötü yorumları beğenmedim, haklı bulduğum yorumları beğendim.
Meslekle de çok alakasi var. İş hayatinda piremseslige yer yok. Bir adam sabah uykusuj bölünce huysuzlandi diye bunca konuyu uzatan,memleket meselei haline getiren,hala daha yatarken düşündüğünü söyleyen birisin.
İş yerinde öğretmenler sana kıl olacak (yani çok sevilesi bir insan değilsin), dediklerinden rahatsız olacaksın, müdürünüz angarya kitleyecek, sırf birinin yakını olduğu için bir yere gelmiş salak bir adam yer gelecek sizi küçümseyerek konuşacak, veli gelecek kavga edecek, öğrenci yaş kitlesini bilmiyorum ama ergense havali olmak için size artist artist cevaplar verecek. Gerçek hayatta kimse sizin citkirildim kalbinizi önemsemeyecek. O zaman ne yapacaksınız?

Siz dünden beri sert şeyler yazıp duruyorsunuz, inanın yazdıgınızı umursamıyorum boşu boşuna kendinizi yormayın, dikkat ederseniz dünden beri çoğu yazdıgınıza cevap yazmadım, sizin demenizle kötü olmuyorum

11 sayfadaki kişilerde benzer şeyleri yazıyor siz içinizdeki kötülüğü nefreti kusacak insanlar arıyorsunuz 23 yaşındaki çocuk yerine yorumu beğenmediğiniz kişiler suçlu oldu

Yazık öğretmen olmanıza çocuklara sevgiyi öğretmeniz gerekir oysa ki

Ne derdim olacak ki, uyuz oldum sadece empatiden uzak bu halinize.
Ayrıca tüm kötü yorumları beğenmedim, haklı bulduğum yorumları beğendim.
Meslekle de çok alakasi var. İş hayatinda piremseslige yer yok. Bir adam sabah uykusuj bölünce huysuzlandi diye bunca konuyu uzatan,memleket meselei haline getiren,hala daha yatarken düşündüğünü söyleyen birisin.
İş yerinde öğretmenler sana kıl olacak (yani çok sevilesi bir insan değilsin), dediklerinden rahatsız olacaksın, müdürünüz angarya kitleyecek, sırf birinin yakını olduğu için bir yere gelmiş salak bir adam yer gelecek sizi küçümseyerek konuşacak, veli gelecek kavga edecek, öğrenci yaş kitlesini bilmiyorum ama ergense havali olmak için size artist artist cevaplar verecek. Gerçek hayatta kimse sizin citkirildim kalbinizi önemsemeyecek. O zaman ne yapacaksınız?
Özel sektörde 3 sene çalıştım. Ben aile bağı kurmadıgım insanları uzun süre neden umursayayım, bir şekilde sorun varsa çözülüyor. Ama eşimin ailesi olunca, sürekli iletişim halinde kaldıgım insanlar olunca takılıyorum. Rica etsem meslegimle ilgili daha fazla yazmazsanız olur mu? Kv ve kayın konusunda gömün ona alıştım ama mesleğimden konusulması hoşuma gitmiyor saygı duyarsanız

Alttan mı alayım hanımefendi? Hayatım boyunca kimi alttan aldıysam bin misli ile davranışlarının dozunu arttırdı bana karşı.
Yok canım siz alttan almayın :) bir söz vardı net hatirlamaydm ama tırnağı kırılınca dünyayı yakan kızlardan olmadık o yüzden biz yaranamadk belkide doğrusu sizsinizdir belkide bu kdr kişinin yorumu yanlıştır:)

Yok canım siz alttan almayın :) bir söz vardı net hatirlamaydm ama tırnağı kırılınca dünyayı yakan kızlardan olmadık o yüzden biz yaranamadk belkide doğrusu sizsinizdir belkide bu kdr kişinin yorumu yanlıştır:)
Valla herkes beni alttan alıyor. Eşim ne istersem yapıyor. Büyürken de tek çocuktum el bebek büyüdüm şımartıldım, evin ilk torunuydum hala babaannem dahil bu yaşındayım onlara gidince sen dur iş yapma der kuzenlerime paslar, kayınvalidem zaten kadın çok iyi. Bence ben kıymet bilmeliyim biraz. Farkındayım.

Yaptığınız resmen şımarıklık, marifet gibi alıngan biriyim diyosunuz sanki bu iyi bir özellikmiş gibi. Hiç kız arkadaş grubunuz samimi dostlarınız var mı merak ediyorum o kadar yorucu ve ben merkezli bir insansınız ki ileride anne olduğunuzda çocuğunuz için bile çok zor bir şey sürekli alıngan bir annenin olması. Bu davranışınızdan vazgeçmezseniz çevresini yoran itici bir tip olursunuz kimse sizle vakit geçirmek istemez. Burdan biz bile bunaldık sizden. O kadar yoruma hala kendinize haklı bir yer arıyorsunuz, yok iste haksızsınız. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor gün gelip üstünüze titreyen esiniz size iyi davranan kayın aileniz sizden bunaldığında burdaki tüm kadınlara hak vereceksiniz

Valla herkes beni alttan alıyor. Eşim ne istersem yapıyor. Büyürken de tek çocuktum el bebek büyüdüm şımartıldım, evin ilk torunuydum hala babaannem dahil bu yaşındayım onlara gidince sen dur iş yapma der kuzenlerime paslar, kayınvalidem zaten kadın çok iyi. Bence ben kıymet bilmeliyim biraz. Farkındayım.
E yine mutsuzsunuz yine mutsuzsunuz :kahve:

Günün duası :Allahım ne olur ileride bana böyle bir gelin verme. Uzak olsunlar. Yorum :kardeşin uykusunu böldüğüniz için gidip ondan özür dilemeniz lazım. Senin atanmandan ona ne? Çocukcağızın hem düzenini bozmuş hem uykusunu ölmüşsün. Beni de biri öyle bağrış çağrış uyandırsa bakışlarımdan nefret çıkar. Şımarıksın. Olgun olmadığını bildikleri için seni idare etmeye çalışmışlar. Yazık insanlara

Benim mesleğime neden kafayı taktınız? Habire vurguluyorsunuz. Yaşadıgım durum özel hayatım. Neden mesleğime laf ediyorsunuz? Haddinizi bilin. Dünden beri bana gelen tüm kötü yorumları begeniyorsunuz
Yorumu mesleğine değil sana yapmış. Ki ben de ayn şeyi düğünüyorum. Bu kişilikle bu kadar özveri isteyen bir işi yapmak zor.

Tamam da napmışım. Bana sert davranan birini, küfür edercesine yüzüme bakan birini, eşime direksiyonu yakalım dediğimde kabul etmedi. Her gidip gelişimizde yolda mahçup hissettim sustum. Defalarca bir şeye ihtiyaç duydum merkezden söylemedim alalım diye. Kimseye yük olmayayım diye. Rahatsız etmeyeyim parmak uclarımda yurudum hep. Hani bu süre bitsin evime gelicektim zaten. Ama neden bana öyle davranmasına izin veriyim ki, ben de istemedim yük olmak ama oldu, yani demek ki evimiz yıkılsa maddi durumumuz çökse insanlar habire öfleyecek püfleyecek yani yanlarına gitsek ve bu normal dimi. Kusura bakmayın da biri evime gelse rahatsız olsam yine kimseyi azarlamam kötü sert bakmam ben, ha belki eşime yoruyor beni derim. Ama eninde sonunda gidicektim. 10 kere birini 10 dk bir yere götürmek zor öyle mi, hani eşim kardeşi için tonla şey yapmış, nolmuş yengesini 10 kere bıraktıysa, yani cidden öyle bir konusuyosunuz k kafam almıuor
Ayy her yorumunuza ağzım açık kaldı. Yok ya zorlama sen o kafanı. Belli ki anlamaktan uzaksın. Beynin otomatik olarak premsesliğe odaklı. Nasılsa bir gün yaşayarak öğrenirsin. Siz sadecw şımarık değilsiniz. O insanlara yaptığınız aynı zamanda nankörlük. Eşinizle de aynı evde uzun yıllar yaşamayın zaten ınyn da sabrı tükenecek

Bana bir kere öyle saygısızlık yaparsa her zaman yapar diyr korktum. Bir kere bir şey demezsem, her zaman öyle sert konuşur hatta zamanla dozunu artırır diye çekindim. Bir tavır koymalıymışım gibi tepki verdim. Yani bu açıdan değerlendirince, hayatta yalnız kalmaktan korkmuyorum ki, insanların bana saygısızca konuşmasını sert davranmasını istemiyorum, yani ben ince düşünen biriyim. Birini kırsam gider kusura bakma der kalbini alırım. O gün kimse umursamadı. Hani burada herkes alttan alınabilir görmezden gelinebilir eşine söylemeyebilirdin diyor. Ben kendimi ve bana karşı davranışları önemsiyorum yani. Biri sürekli öyle davranırsa bir sonraki sefer dozu kalkar. Hani siz mesajla okuyorsunuz ama ben onlara ya da hayatımın hiçbir yerinde insanlara laf sokan biri değilim ki, sakin bi yapım var, genelde de önceden bana söylenen edilen şeylere de sustum ettim. Belki kaynımın bu davranışı benim için bardağın son damlası oldu? Ki onda da kusura bakma rahatsız ettiğim için dedim.Ama sanırım ne desem nafile. Okudugum tüm mesajlardan çıkan sonuç şu. Empati kurarsam insanları alttan alırsam yalnız kalmazmışım. Belki ben yalnız kalmaktan korkmuyorum, belki ben zaten cocuklugumdan beri yalnızım, gerçekten anlaşabildiğim insanlarla beni anlayabilen insanlarla mutluyum belki. Hani çocuk değilim ki, hayatta birbirini alttan alan insanları da gördüm, birbirinin yüzüne gülüp arkasından demediğini bırakmıyorlar. Oysa ben ne hissediyorsam ortaya döküyorum
Yalnız kalmaktan korkmamanız değil sorun. Siz zaten yalnız kalırsınız, size amenna tamam. O sizi çok seven eşiniz zamanla yorulur, sizin gibi her şeyi büyüten biri ile mutsuzlaşmaya başlar ki bu kaçınılmaz son. Kayınvalidenizin oğluyla, eşinizin annesiyle arasını bozar onları üzersiniz, kardeşlerin arasını bozar çevrenize mutsuzluk yayarsınız. Mutsuzluk ve yalnızlığınız kendinizle sınırlı kalmaz. Yapışmışsınız eşinize tamam sizi seviyor bulmuş arkadaşınız da eşiniz de babanız da o olmuş. Sevgi de bir yere kadar. İnsan bu kadar her şeyi büyüten biri ile on yıllar boyınca mutlu falan olamaz. Bilginiz olsun. O kadıncağızı da üzmeyin. Hatalarınız sadece sizi ilgilendirmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X