Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Arkadaslar küçükken kolon kanseriydim. Ve tümör yumurtaliklarima yakin oldugu için çocuğumun olma durumu çok yuksek degildi. Aldığım ışın tedavisinden dolayi. Ayrica kistim vardi. Ve bir sene dolunca tedavi ile olur gözüyle bakıyordum. Ki yaşım 34. Bunlar birleşince şu an bebegime mucize gözüyle bakıyorum.

Arabayı verdirmeyin kesinlikşe.
Anahtarı ruhsatı çöpe atar yine de vermezdim

Evlenmeden önce herkese en az 3 gün “Korunma Seçenekleri” konusunda seminer verilmeli bence.
Zira bir sürü korunma yöntemi var bunlardan birini mantıklı bir şekilde seçip uygulama konusunda bilgisi olmayan kişi evlenemesin yani.
Konuya gelince belli alacaklar arabayı şu an,bından sonrası için gardınızı alın
Kaza kurşunu kısmını bir alt mesajımda detayli açıkladım. Iyi ki oldu. Bir daha olsa yine olsun isterdim. Bu olaylarin ustune yine korunmazdim. Çünkü eşimle yeni tanışmıyoruz. Ama ailesini yeni tanıyorum. Evlendikten sonra değiştiler. Ama bu hamileligimle alakali bir pişmanlık oluşturmadi. Olusturmayacak.
Gayet bilgili bir insanim. Ve istedigim kisiden hamileyim. Sadece ailesine hayir demesini ogrenmesini istiyorum. Çünkü tek tartisma konumuz ailesi.
Eşim de sorun zaten. Madem yok dedin. Sonra neden fikrini değiştirip onlarin dedigini yapiyorsun? Tepkimi gosterince de susuyor sadece. En ufak bir sey soylemiyor. Iyice deliriyorum.

Eşim arabayi alirken annesi bir miktar altın vermiş. Ama söyle bir durum da var. Zamanında esim bekarken ona verilecek olan evi Eşim ablasina veriyor. Ve esime de yeni ev alıp bunu sana aliyoruz diyorlar. Esim ve ailesi beraber o eve yerlesiyorlar. 9 seneye bölüp taksidi 5 sene boyunca Eşim oduyor evin taksidini. Ve sonra biz evleniyoruz. Bana da kaynanam emekli olunca köye yerleseceklerini söylüyor nisanli iken (Mart-2025 de emekli) O sure boyunca kirada oturmamizi soyluyor. Tamam diyoruz. Evlendikten sonra da belki koye gidemem, hastalanirim demeye başlıyor.
E sizin kocanız bayağı saf. Yani niye böyle bir adamla evlendiniz ki. Resmen kendisini sömürsünler diye bekliyor. Hayır madem arabayı verecekti neden baştan olay çıkardı?

Kusura bakmayı ama siz hala o kişiye kocam mı diyorsunuz??
İyiyken melek olsa ne olur asıl mesele sinirliyken kırmamaya çalışması
Sinirliyken kırmamak mı paramparça ediyor öyle çaresizim ki her kavgada küfür hakaret herşey ne beni nede bebeğimi düşünmüyor oysa daha dün iyiyken konuştum yapma çok bunaldım artık kendimize gelelim karşılıklı dedim tamam dedi sabah detaylı ultrasonum vardı hiç uyumamıştı gece sanki sadece o oruç tutuyor burnumdan getirdi artık dayanacak gücüm kalmadı

Arkadaslar küçükken kolon kanseriydim. Ve tümör yumurtaliklarima yakin oldugu için çocuğumun olma durumu çok yuksek degildi. Aldığım ışın tedavisinden dolayi. Ayrica kistim vardi. Ve bir sene dolunca tedavi ile olur gözüyle bakıyordum. Ki yaşım 34. Bunlar birleşince şu an bebegime mucize gözüyle bakıyorum.

Gecmis olsun canim. Saglik sorunlarda insan kendini "elini cabuk tutma" zorunda hissediyor..benim basimda da oldugu icin ilk sene hamile kalmistim.😅 Kendini üzüp strese girme. Hem sana hem bebegine zarar. Tabi esin arabayi vermese daha iyi olurdu, ama sanirim simdi söz verdi. O iki haftayi idare etmeye calisin, ama bundan sonra beraber daha net planlar yapin bu konuda. Mesele aileden esirgemek degil.ama esini sanki biraz kullanmaya seviyorlar gibi geldi

Sinirliyken kırmamak mı paramparça ediyor öyle çaresizim ki her kavgada küfür hakaret herşey ne beni nede bebeğimi düşünmüyor oysa daha dün iyiyken konuştum yapma çok bunaldım artık kendimize gelelim karşılıklı dedim tamam dedi sabah detaylı ultrasonum vardı hiç uyumamıştı gece sanki sadece o oruç tutuyor burnumdan getirdi artık dayanacak gücüm kalmadı

Boşan zaten böyle adamdan. Ailen de arkandaysa evde her gün üzüleceğine 1 ay boşandık diye üzülür sonra unutur gidersin.

Kaza kurşunu kısmını bir alt mesajımda detayli açıkladım. Iyi ki oldu. Bir daha olsa yine olsun isterdim. Bu olaylarin ustune yine korunmazdim. Çünkü eşimle yeni tanışmıyoruz. Ama ailesini yeni tanıyorum. Evlendikten sonra değiştiler. Ama bu hamileligimle alakali bir pişmanlık oluşturmadi. Olusturmayacak.
Gayet bilgili bir insanim. Ve istedigim kisiden hamileyim. Sadece ailesine hayir demesini ogrenmesini istiyorum. Çünkü tek tartisma konumuz ailesi.
Eşim de sorun zaten. Madem yok dedin. Sonra neden fikrini değiştirip onlarin dedigini yapiyorsun? Tepkimi gosterince de susuyor sadece. En ufak bir sey soylemiyor. Iyice deliriyorum.
Evet şimdi siz deyince baktım.
Olmaz demiş doktorlar size çok zor demiş.
Siz de korunmamışsınız “Aaa nasıl olsa olmuyor” diyerek ama olmuş.
Daha önce de görmüştüm böyle hikaye çok.
Yani konu yine seminere geliyor ama oraya girmeyeceğim tekrar.
Eşimi tanıyorum ama ailesini yeni tanıdım diyorsunuz ama gördünüz ki sorun eşinizde yok diyemiyor son sözünde.
İki taraflı susuyor işte.
Eşinizi de çok tanımıyormuşsunuz zaten.
Ama belli ki eşiniz kim daha çok bastırırsa onu dinleyen bir tip her türlü sert konuşarak yola getirirsiniz sessiz bir tip.
Bu konunun üzerine anlatırsınız nasıl olması gerektiğini bir daha yapmaz

E sizin kocanız bayağı saf. Yani niye böyle bir adamla evlendiniz ki. Resmen kendisini sömürsünler diye bekliyor. Hayır madem arabayı verecekti neden baştan olay çıkardı?
Benim de zoruma giden bu zaten. Alışmış onlarin gel, git, yap, al, götür, getir demelerine. Bu da tamam, olur modunda. Evlendigime pisman değilim. Yine olsa yine evlenirim. Ben sadece ailesinin artik uzerimizden ellerini cekmesini istiyorum. Esime soyledigimde anlıyor. Ama annesi bir sey deyince dayanamıyor. Gecen aylarda da, eşim bir gun çalışıyor bir gun evde. Neymis izin gününde köye goturecekmis. Diger izin gununde almaya gelecekmis gorumcem ve kaynanamı. Mesela orda da tepkimi koydum, yapmadı. Babası enistenin arabasini aldi, isten izin aldı. O götürdü- getirdi.

Kv araba alinirken altin vermis muhtemelen arabada söz sahibi goruyor kendini
Ne kadar altin vermistiniz, soyleyin odeyelim sizde bu arabanin bize ait oldugunu ve en cok arac lazim olan bir donemde oldugumuzu anlamis olursunuz denebilir

Gecmis olsun canim. Saglik sorunlarda insan kendini "elini cabuk tutma" zorunda hissediyor..benim basimda da oldugu icin ilk sene hamile kalmistim.😅 Kendini üzüp strese girme. Hem sana hem bebegine zarar. Tabi esin arabayi vermese daha iyi olurdu, ama sanirim simdi söz verdi. O iki haftayi idare etmeye calisin, ama bundan sonra beraber daha net planlar yapin bu konuda. Mesele aileden esirgemek degil.ama esini sanki biraz kullanmaya seviyorlar gibi geldi
Çok teşekkür ederimm. Şükür geçti. Biz kalacağımı düşünmüyorduk eşimle. Ama olursa da mucize olur gözüyle bakıyorduk. 🥰 ah bi uzak olsalar mükemmel bir hamilelik yaşayacağım da.
Sadece annesi babası değil, kullanma konusunda görümcem de çok iyi. Evli olmasına rağmen eşinden istemez. Bizden ister. Bir sey deyince de onlar annem, babam, kardeşim. Sonra ben kötüyüm. Sen onlari istemiyorsun, sen onlari sevmiyorsun. Benimseyemedin vs vs . Başlıyoruz tartışmaya.

Teşekkürler. Pembik gelin derken siz de çok ergen gözüküyorsunuz diyeceğim ve konu bambaşka yerlere gidecek.
'Pembik gelini' yazılarınızda küçük ve yeni gelin havası olduğunu vurgulamak için yazdım anlamamış olamazsınız. Aslında uzatırım da, hem büyük bir hastalık geçirmişsiniz hem de hamilesiniz üzmek istemem. İyi forumlar.

Kv araba alinirken altin vermis muhtemelen arabada söz sahibi goruyor kendini
Ne kadar altin vermistiniz, soyleyin odeyelim sizde bu arabanin bize ait oldugunu ve en cok arac lazim olan bir donemde oldugumuzu anlamis olursunuz denebilir
Bence de. Hic bu bakımdan düşünmemiştim. Ben de şunu söyledim. Aylık evlerine 80k civari maaş giriyor ve hic bir borçları yok. Neden araba almıyorlar? Benim ki yine susuyor. Haklı olduğumu bildiği yerde ağzını açmıyor. Ama onlara durmaları gerektiği yerde de durun demiyor. 😡

'Pembik gelini' yazılarınızda küçük ve yeni gelin havası olduğunu vurgulamak için yazdım anlamamış olamazsınız. Aslında uzatırım da, hem büyük bir hastalık geçirmişsiniz hem de hamilesiniz üzmek istemem. İyi forumlar.
Çok tatlı ve düşüncelisiniz. Saolun. Siz de bazı şeyleri anlamamışsınız. Yazışarak ancak bu kadar olabiliyor. Duygular karşılıklı. Iyi forumlar.

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.
Bence arabayı vermeden bı iki gün önce ayılip bayılma numarası yap kendini hastaneye götürt. Eşinde gitsin ailesine karım iyi değil gecenin yarısı hastaneye gittik arabasız bişey olsa rezil oluruz desin vermesin.

Konu sahibinin belirttiği sıkıntıyla hamile olmasına laf edilmesi ne alaka anlayamadım ben. İnsanlar ne zaman hamile kalacaklarına da bırakın da kendileri karar versin. Tamam en hümanist sizsiniz en doğmamış çocukları bile siz düşünüyorsunuz. Şu forumdaki hamile kadınları bi salın Allah aşkına

Evet şimdi siz deyince baktım.
Olmaz demiş doktorlar size çok zor demiş.
Siz de korunmamışsınız “Aaa nasıl olsa olmuyor” diyerek ama olmuş.
Daha önce de görmüştüm böyle hikaye çok.
Yani konu yine seminere geliyor ama oraya girmeyeceğim tekrar.
Eşimi tanıyorum ama ailesini yeni tanıdım diyorsunuz ama gördünüz ki sorun eşinizde yok diyemiyor son sözünde.
İki taraflı susuyor işte.
Eşinizi de çok tanımıyormuşsunuz zaten.
Ama belli ki eşiniz kim daha çok bastırırsa onu dinleyen bir tip her türlü sert konuşarak yola getirirsiniz sessiz bir tip.
Bu konunun üzerine anlatırsınız nasıl olması gerektiğini bir daha yapmaz
Anlattığım konuda korunmamı gerektirecek, ilk sene hamile kalmam konusunda pişman olacağım bir durum yok. O yüzden buna ihtiyaç duyan kisiler seminere katilsinlar. Hastalığım olmasaydı da ben yine çocuk yapardım. Defalarca ust mesajlarda belirttiğim gibi.
Sessiz bir tipten ziyade yeri geldiginde onlara sesini yükseltip, sonra dayanamayan bir tip. Kıyamıyor kisaca. Zaten karşı taraf duygu sömürüsü yapiyor ve vicdan azabi cektiriyor direk. Mesela ilk hayir demesine rağmen bir şekilde cevabini evete döndürdüler.

Maalesef onda çok yok bugün daha bana git ananın kapısında doğur diyor ama iyiken de tam bi melek
Çok aradınız mı bu meleği?
Yani hamilesiniz, üzmek de istemiyorum ama bile bile lades hikayeriyle dolu forum. Neden diye sormaktan kendimi alamıyorum.
Umarım bir mesleğiniz vardır.
Umarım yarın dayanamayacak olduğunuzda gidecek cesaretiniz vardır.

Konu sahibinin belirttiği sıkıntıyla hamile olmasına laf edilmesi ne alaka anlayamadım ben. İnsanlar ne zaman hamile kalacaklarına da bırakın da kendileri karar versin. Tamam en hümanist sizsiniz en doğmamış çocukları bile siz düşünüyorsunuz. Şu forumdaki hamile kadınları bi salın Allah aşkına
Ben şöyle düşünüyorum. Hemen ilk sayfaya korunsaydin, bekleseydin yazip emoji kasiyorlar.
Teşekkürler bu arada. Ben de alakayı anlamamama rağmen yine de cevaplamaya çalıştım. PİŞMAN DEĞİLİM HAMİLELİGİMDEN. Tekrar söylüyorum.

Siz zaten kötü gelinsiniz onlarin gözünde. Yoksa onların oğlu onlara karşı mı çıkardı o kdr vermicem demesi bile onların gözünde sizin kiskirtmaniz goruluyordur
O kadar doğru söyledin ki. O yüzden bu kadar şaşırdılar ve tepki verdiler zaten. Beraber oturuyoruz, babası çocuk gibi kalktı ben hava alcam diye. 1 saat dışarı çıktı. Sırf arabayi veremem dediği icin.

X