Kedim bunalimda mi 😕

Zelinoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
1.154
2.527
Merhaba,
4,5 aylik erkek kedim var, 1 aydir yanimda, exotic shorthair cinsi, cok uyumlu kibar bi kedi.
Simdi ara tatil oldugu icin cocuklarim evde,haliyle surekli bi patirti mevcut.
Dun biraz ishaldi, surekli tuvalete kostu, bugun istahsizdi, siringayla besledim biraz cunku yemek yemeyi reddetti,tum gun tuvalete gitmedi.
Veterineri aradim, gozlemleyin bugun dedi, cunku kendini temizledi, oyun oynadi filan, hasta gibi enerjisiz de degildi.
Neyse aksam yataginin icine pat diye cisini yapti ki ishalken bile kostur kostur kendini kumuna atmisti hep.
ilk defa sahit oldum buna,napayim bilmiyorum.
Kumu pis geldi belki diye kumunu degistirdim, cis yaptigi yere az biraz sirke doktum.
Bundan sonra nasil davranayim ne yapayim bilemedim.
Kedi sahibi arkadaslar yardimci olursa mutlu olurum.
Evdeki karmasaya mi tepki gosteriyor nedir anlamadim.
Sagolun

İdrar yollarında bir rahatsızlık olabilir yarın erkenden veterinere götürmenizi tavsiye ederim belli ki çişini yaparken acı çekiyor ve bunun kum kabından kaynaklandığını sanıyor o yüzden yatagınıza yapmış olabilir

İdrar yollarında bir rahatsızlık olabilir yarın erkenden veterinere götürmenizi tavsiye ederim belli ki çişini yaparken acı çekiyor ve bunun kum kabından kaynaklandığını sanıyor o yüzden yatagınıza yapmış olabilir

Anladim.
Hep yerlere yatiyor usutmus olabilir.
Bnm yatagima degil de gitti kendi yatagina cis yapti, ona da ayri sasirdim zaten..
Pazar gunune aliskin oldugu bi veterinerle kontrolu olacakti,bu durumda en yakindakine gitmek lazim o zaman.

İştahsızlık,ateş gibi belirtiler genelde süt dişleri düşeceği zaman oluyor.Çişini yapması acaba kızgınlığa mı giriyor yada az ilgileniyorsanız bu aralar dikkat çekme çabası da oluyor.Kendi kedimden gözlemlediğim bunlar umarım önemli bişeyi yoktur 🙏🏼

İştahsızlık,ateş gibi belirtiler genelde süt dişleri düşeceği zaman oluyor.Çişini yapması acaba kızgınlığa mı giriyor yada az ilgileniyorsanız bu aralar dikkat çekme çabası da oluyor.Kendi kedimden gözlemlediğim bunlar umarım önemli bişeyi yoktur 🙏🏼

Bnde onu dusundum ama daha cok minik degil mi? 4,5 aylik.
Az ilgi gosterme degil de bence ustunde cok ilgi hissetti, evde cocuklari zaptedemiyorum bazen.
Insallah ciddi bisey yoktur dediginiz gibi

Bnde onu dusundum ama daha cok minik degil mi? 4,5 aylik.
Az ilgi gosterme degil de bence ustunde cok ilgi hissetti, evde cocuklari zaptedemiyorum bazen.
Insallah ciddi bisey yoktur dediginiz gibi
Benim oğlan 5aylıkken girmişti 😕 kimisi erken giriyor kimisi de çok geç.Belki strese girmiştir fazlaca ilgi hissedince 🤷🏻‍♀️ Ne de olsa kedi çok sevmeye gelmiyor ☺️

Merhaba,
4,5 aylik erkek kedim var, 1 aydir yanimda, exotic shorthair cinsi, cok uyumlu kibar bi kedi.
Simdi ara tatil oldugu icin cocuklarim evde,haliyle surekli bi patirti mevcut.
Dun biraz ishaldi, surekli tuvalete kostu, bugun istahsizdi, siringayla besledim biraz cunku yemek yemeyi reddetti,tum gun tuvalete gitmedi.
Veterineri aradim, gozlemleyin bugun dedi, cunku kendini temizledi, oyun oynadi filan, hasta gibi enerjisiz de degildi.
Neyse aksam yataginin icine pat diye cisini yapti ki ishalken bile kostur kostur kendini kumuna atmisti hep.
ilk defa sahit oldum buna,napayim bilmiyorum.
Kumu pis geldi belki diye kumunu degistirdim, cis yaptigi yere az biraz sirke doktum.
Bundan sonra nasil davranayim ne yapayim bilemedim.
Kedi sahibi arkadaslar yardimci olursa mutlu olurum.
Evdeki karmasaya mi tepki gosteriyor nedir anlamadim.
Sagolun
İdrar yolunda iltihap olabilir

Benim oğlan 5aylıkken girmişti 😕 kimisi erken giriyor kimisi de çok geç.Belki strese girmiştir fazlaca ilgi hissedince 🤷🏻‍♀️ Ne de olsa kedi çok sevmeye gelmiyor ☺

Oyle mi 😕
Benim oglan cok miskin, cisini bugun kacirmasi disinda hic belirti gormedim, miyavladigini 1 aydir belki 2 kere duymusumdir, o kadar miskin 😂
Gidip bi kontrol ettireyim ben

Oyle mi 😕
Benim oglan cok miskin, cisini bugun kacirmasi disinda hic belirti gormedim, miyavladigini 1 aydir belki 2 kere duymusumdir, o kadar miskin 😂
Gidip bi kontrol ettireyim ben
Ayy ne güzel benimki ortalığı yıkmıştı ne gecemiz ne gündüzümüz kalmıştı 😂 Bence de veteriner en mantıklısı 🙏🏼

Benim de kedilerim var ve eve küçük çocuk geldiğinde rahatsız oluyorlar benzer davranışları sergiliyorlar. İdrar yolları iltihabı vs olduğunu sanmıyorum ishalden dolayıdır muhtemelen davranışları. Belki farklı bir şey yemiştir, o dokunmuştur. Kedilerin sindirim sistemi hassas
15 yıldır evinde kedi(ler) besleyen biri olarak söylüyorum :halay:

Benim de kedilerim var ve eve küçük çocuk geldiğinde rahatsız oluyorlar benzer davranışları sergiliyorlar. İdrar yolları iltihabı vs olduğunu sanmıyorum ishalden dolayıdır muhtemelen davranışları. Belki farklı bir şey yemiştir, o dokunmuştur. Kedilerin sindirim sistemi hassas
15 yıldır evinde kedi(ler) besleyen biri olarak söylüyorum :halay:

☺️

Peki nasil oraya buraya cis yapmasini engelleyebilirim?
Ara ara alip kumuna koyuyorum,cis yaptigi yuvasina sirke damlattim..
Daha ne yapabilirim?

Veterinere bir götürün usutmus olabilir ama ilgi azaldiysa tepki de veriyor olabilir

Ben insan halimle kalabalık sevmiyorum kedicik napsın :) ishali icin veterinere götürün ama ihmale gelmez bunlar

Mindere yatmiyor gidiyor hali olmayan soguk yerlere yatiyor, usutmus olabilir evet
Ya korkutmak istemiyorum ama benim de kedim kısırlastıktan sonra enfeksiyon kapmıstı gidip banyo küvetine soğuk yere yatardı. Bunalıma falan girmişti

Peki nasil oraya buraya cis yapmasini engelleyebilirim?
Ara ara alip kumuna koyuyorum,cis yaptigi yuvasina sirke damlattim..
Daha ne yapabilirim?
Kumunu bir süre temizlemeyin o kendi kokusunu algılasın. Daha yavru olduğu için sık sık çiş yapacaktır. Genelde kediler çiş/kaka yapmadan önce evin köşelerine giderler koklarlar bir hareketlerine dikkat edin yani. Devamlı mı başka yerlere yapıyor yoksa ishalden sonra mı oldu bu?

Kumunu bir süre temizlemeyin o kendi kokusunu algılasın. Daha yavru olduğu için sık sık çiş yapacaktır. Genelde kediler çiş/kaka yapmadan önce evin köşelerine giderler koklarlar bir hareketlerine dikkat edin yani. Devamlı mı başka yerlere yapıyor yoksa ishalden sonra mı oldu bu?

Ilk defa oldu, ishalden sonra..
Dun ishal haliyle bile kosa kosa hep kumuna gitti, bugun gozunu belertip isedi gozumun onunde 😥

X