Deri ve Cilt Hastalıkları Keloid ve başıma gelenler

arkadaşlar bi keloid hastası olarak ve bi hemşire olarak yazıyorum bu hastalığı bu yaraları tamamen geçiren bir tedavi yok öncelikle iyi bi doktor bulun ve hep ona gidin yaranızı tanısın benim kolumda verem aşısından dolayı oldu aldırdım tekrar oluştu şuan kortizonlu iğne tedavisi görüyorum ama iğneyle değil bi makinayla yapıyor iğneden daha az canım acıyor zımba basar bii makinayla basıyor yaram dümdüz boyutta kabarıklık yok yılmadan her gün contartubex sürüyorum ve dışardan bakıdığında artık korkunç bi et parçasından çok bir yanık izie benziyr bu ay lazere de başlayacağım birbirimize destek olalım ne yazık ki b hastalık için doktorlar bile yeterli bilgiye sahip değil önem de vermiyorlar bi kız vardı yabancı göğsünde kocaman vardı iğneli lazerli tedaviyle geçti kız kendini ve tedavi sürecini anlattığı bi otobiyografi yazmış nternette var kullandığı bazı kremler var pahalı biraz ama işe yaramış kızda olmadı bizde spariş ederiz
Merhaba , contraktubex işe yarıyor diyeni görmedim. Hepte onu yazar doktorlar. Sanırım bizim doktorlarımızın bildiği bu kadar. Avrupada satılan kremi bize öğrenebilir misiniz? Buraya yazsanız. Ben yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla "A" kan grubu olanlarda daha fazla görülüyormuş. Hassasiyet kişiye göre değişiyormuş. ........
Diğer kardeşlerime faydası olması açısından devam edeyim: Kimisinde lazer vs tamamen yok ederken, kimisinde daha kötü hal alabiliyormuş. Yani kişinin cildin verdiği tepkiye bağlı. Ayrıca nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte bu kişilerda immünoglobulin E seviyesinin yüksek olduğu saptanmış. Yani allerjiye yatkınlık vardır. Yabancı kaynakta o kadar çok yiyecek saymış ki balık eti , keçi eti vs unuttum gerisini. Dikkat edin hangi yiyecekleri yediğinizde oralarda kaşıntı başlıyor, bu çok önemli. O yiyecekleri sadece haftada bir kez yiyin ki kanda immünoglobulin E seviyeniz düştüğü için allerji çok fazla etkisini göstermez.

merhaba umarım bu konu hala günceldir bende bir kaç güne kadar ne oldugunu bilmiyordum 4sene önce dövme yaptırmıştım dogum çatlaklarım oldugu için kırmızı gül büyük biraz 3 gün önce dövmeciye gittim üstünden gitmesini istedim solmuştu dövmem baktı bana keloid olmussun dedi ne oldugunu bilmedigim için bişe diyemedim hemen telefondan baktım ertesi gün hemen doktora gittim keloid dedi tedaviye başladık bendeki keloidler büyük degil ufak ama 15 20 tane kabarık şekilde lazer tedavisini deniyelim dedi dr 3tanesine atış yaptı yaktı kısaca 3 ay beklicekmişiz eyer büyüme olmasa 3 aya kadar lazere devam hemen büyürsü gel dedi daha 3 gün oldu hergün yaraolan yerlere bakıyorum internetten araştırmadıgım konu kalmadı netice 0 inş geçer kendime çok kızıyorum nasıl olurda dikkat etmedim diye kendime dövmeciye gitmesem halen haberim olmicaktı:KK43:umarım kurtulan vardır...
Selam ,benimde var sirtimda sit Kortison injektionu denedinzmi . Bide kryotherapie var biraz pahali ama cok faydaligmiş bende denemek istiyorum

X