Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kemoterapi ye başladık yardım lütfen

Mansad

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
60
22
37
Merhaba herkese annem mide ca teşhisiyle ameliyat oldu midesi alındı ve dün kemoterapi başlandı bu süreçte baoıcaz nasıl geçiricez hiç bilmiyorum daha önce yaşayan ve bu süreci en iyi şekilde geçiren ya da bileğisin olan varsa lütfen yardımcı olsun annemde en belirgin baş dönmesi ve suya değince elektrik çarpıyor gibi olması biraz kusma ve iştahsızlıkta var daha şimdilik beyaz kanı ne zaman düşecek ve biz 6 kür alıcaz bu süreç hep evde mi geçecek ‍♀️

Kemoterapi ile ilgili herhangi bir bilgim yok. Geçmiş olsun demek istedim. Umarım anneniz en yakın zamanda eski sağlığına kavuşur.

Bilgim yok sadece geçmiş olsun demek istedim. Allah ın izniyle en güzel şekilde atlatırsınız inşallah

Allah sifa versin. Metale ve soguk seylere degmeyecek. Kemoterapi sogugu sevmezmis oyle demislerdi bize. Wcde felan sicak su kullanabilirsiniz. Metal olan hicbir seye dokunmamasi lazim dediginiz gibi elektrik carpmasi gibi oluyor. Insanlardan uzak tutmalisiniz. Disari cikarken maske takarsiniz. Disari cikabilirsiniz tabi ama cok dikkatli olmak lazim. Usutmemesi ve grip vs. Bulasmamasi icin.

Allah sifa versin. Metale ve soguk seylere degmeyecek. Kemoterapi sogugu sevmezmis oyle demislerdi bize. Wcde felan sicak su kullanabilirsiniz. Metal olan hicbir seye dokunmamasi lazim dediginiz gibi elektrik carpmasi gibi oluyor. Insanlardan uzak tutmalisiniz. Disari cikarken maske takarsiniz. Disari cikabilirsiniz tabi ama cok dikkatli olmak lazim. Usutmemesi ve grip vs. Bulasmamasi icin.
Bunu öğrendiğim iyi oldu çok sağolun bu etkiler geçici mi acaba 21 gün boyunca devam mı edicek evet dışarı çıkmadık henüz kimseyi de kabul etmiyorum ama hastanın ruh sağlığına etkisi tartışılır tabi

Merhaba herkese annem mide ca teşhisiyle ameliyat oldu midesi alındı ve dün kemoterapi başlandı bu süreçte baoıcaz nasıl geçiricez hiç bilmiyorum daha önce yaşayan ve bu süreci en iyi şekilde geçiren ya da bileğisin olan varsa lütfen yardımcı olsun annemde en belirgin baş dönmesi ve suya değince elektrik çarpıyor gibi olması biraz kusma ve iştahsızlıkta var daha şimdilik beyaz kanı ne zaman düşecek ve biz 6 kür alıcaz bu süreç hep evde mi geçecek ‍♀️
Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin.benim de kayınvalidem kemoterapi aldı 8 kür.Onda da oluyordu baş dönmesi mide bulantısı.birkaç gün sonra geçiyordu.Zor bir süreç.mümkun olduğu kadar hasta insanlarla aynı ortamda bulunmasın bağışıklıkları düşüyor tedaviden dolayı.kan değerleri düşmesin diye keçiboynuzu pekmezi yedirebilirsiniz mümkünse.Kemoterapi den sonra duş yapsın daha çabuk atlatiyorddu annem.Sinirli oluyorlar malesef.alttan almaya çalışın sakin olun.Rabbim yardımcınız olsun

Bunu öğrendiğim iyi oldu çok sağolun bu etkiler geçici mi acaba 21 gün boyunca devam mı edicek evet dışarı çıkmadık henüz kimseyi de kabul etmiyorum ama hastanın ruh sağlığına etkisi tartışılır tabi

Tabi ki gecici bu durum
Kemoterapiye basladiginizda sizi bilgilendirmediler mi hastane de? Bize egitim vermislerdi. Her seyi detayli anlatmislardi. Sunu yapin bunu yapmayin gibi. Evde hapis kalmaniza gerek yok hic. Cikin ama maske vs. Takip acik havada gezin mesela.

X