Çocuk Hastalıkları Kızım 3 aylık ve sağ göz bebeği diğerine göre çok büyük özellikle geceleri bu fark atıyor.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gunes777

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2014
10
1
43
Öncelikle Kadınlar Kulübü' ne teşekkür ediyorum.Pek çok alanda merak ettiğim soruların cevabını bu sitede buldum. Kızım 3 aylık ve sağ göz bebeği diğerine göre çok büyük özellikle geceleri bu fark atıyor. Hem çocuk dc hem de göz dc muayene etti ama her şey normalmiş. Bebeğimin gözleri hep böyle mi kalacak? Lütfen bilgisi olan paylaşsın. Üzüntüden sütüm kesilecek diye korkuyorum:KK1:

Canım korkulcak bisey yok benim eşimin bir akrabası kızın gözbebeği inanmicaksin belki ama kalp şeklinde. Diğerine gore büyük tabi ama goruntu olarak hiç farkedilmiyor görme yetisinde herhangi bir problem yoksa üzülme. Birde sen şimdi takmissindir sürekli oraya bakiyosundur. Senden başka farkedende inanki yoktur.:KK66:

Geçmiş olsun bebeğiniz nasıl oldu merak ettim. Herşeyi normal mi gelişimi kasları?

Göz muaynesi oldu. Sol göz sinirleri zedelenmiş dedi. :KK61:
Zamanla düzelme olabilirmiş. Başka bir doktora daha göstermek istiyorum.
Sağ gözbebeği iri olunca biz sağ gözde kusur var sanmıştık, meğer sol gözde sıkıntı varmış. Işığa tepki veriyor ama sağ göz kadar değil.
İnşallah en kısa sürede düzelir.

Çok şükür gelişimi iyi sayılır ama kilosu sınırda 3.250 doğdu şimdi 6.500kg. Sütüm yetmediği için ek gıdaya erken başladım, Biraz fazla hareketli :KK45:minik boncuğum. Haftaya 6.ay aşısını yaptıracam. Bu gün geri viteste emeklemeye başladı (aslında emeklemekle sürünmek arasında).
İlgin için çok tşk ederim.:KK15:

Allah evlatlarımızı korusun üzülme canini sıkma anne olmak çok zor ama artık 6 ayda olmuş ek gıda falan toparlar inş. Gözü de düzelir ki bebekler bence çok hızlı buyuyorlar. Pozitif ol

Allah hiç kimseyi evladıyla sınamasın, ona birşey olacak diye çok endişelendim (ilk çocuk olması da bir etken). İnşallah, dediğin gibi minik kızım çabucak toparlar . :KK49:
2 hafta sonra Kartal Eğitim ve Araştırma, Aysu Karatay a randevu aldım, bi de o muayene etsin. Geçen haftasonu TV de izlemiştim, bilgi ve birikim sahibi bir doktor. :KK73:

Allah şifasını versin yavrunuzun. Ben kayma var diye bile günlerce uyumamıştım. Endişenizi anlayabiliyorum.

Canım gelişmelerden haberdar edersen sevinirim. Hiçbirşey çıkmayacak inşallah. Çünkü çoğu fizyolojik oluyor.

Amin canım. Elbette haber veririm. Konu çocuk olunca deneyimler çok önemli. Bebek bakımı konusunda çok pek faydalı bilgiye KK de ulaştım. İyiki böyle bir site kurulmuş. En Büyük KK

Herkese mutlu yıllar.
Göz muayenesi olduk. Her şey normal dediler. Gözbebeklerindeki büyüklük farkı zamanla eşitlenirmiş.
Aslında Kartal Eğitim ve Araştırmada randevu aldığımız doktor yoktu. Onun yerine intörnler vardı.
Gebzedeki doktorun dediği. , göz sinirinde zedelenme olduğu, bana daha gerçekçi geldi. O da zamanla düzelebilir demişti. İnlallah dedipi gibi zamanla düzelir.

Canım çok mutlu oldum gönlün ferah olsun:) bebisinle mutlu yillar

Merhaba, konuyu açalı bayağı olmuş ama yine de sormak istiyorum. Oğlumda da böyle bir durum fark ettim ve çok endişeliyim. 2 gün sonra randevumuz var ama anne yüreği işte sabredemiyorum. Kızınızın durumu ile ilgili bilgi verir misiniz rica etsem. Son durum nedir? Ne kadar sürede düzelme oldu? Umarım mesajımı görürsünüz.🙏

Merhaba engma35 bizde de aynı sorun var oğlum üç aylık mr çekileceğiz sizde durum nedir

Merhaba, konuyu açalı bayağı olmuş ama yine de sormak istiyorum. Oğlumda da böyle bir durum fark ettim ve çok endişeliyim. 2 gün sonra randevumuz var ama anne yüreği işte sabredemiyorum. Kızınızın durumu ile ilgili bilgi verir misiniz rica etsem. Son durum nedir? Ne kadar sürede düzelme oldu? Umarım mesajımı görürsünüz.🙏

X