kizim genel anestezi alicak endiseliyim vede mecbur

bigunmutlaka

;)
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2015
3.494
2.753
35
Kizim henuz 7 yasinda bu yasina kadar toplasan 5 kere zorla disini fircaladim oda bagris cagris surekli bi ogurme reddetme kucuk yaslardan itibaren guzel dis fircalari farkli aromali macunlar aldim heveslendirdim ailece dis fircalamayi denedik yok yok yok hep bi husran sonunda fobi oldu cocukta yas oldu 7 agzinda toplam 21 tane disi var ve 14 dis sorunlu yapilmasi ve cekilmesi gerekenler var her gun agliyo yemin ediyorum her agri icin tam 4 farkli doktora goturdum doktorlar biz bunla ilgilendmeyiz bu sekilde kimse bakamaz dediler yilmadan baska doktora...cocuga agzina ac dediklerinde bildigin oguruyo ciyak ciyak hastane inliyo dersin kesin kestiler bi yerini...sonra rezil rusva evd geliyoruz butun agzi apse...aylarca antibiyotik..derken esimin is arkadasinin kocasi dekanmis bi dis hastanesinde hemen yardimci oldu sagolsun bi film cektiler zar zor bagris cagris ve oda dedi bu sekilde bayiltmadan yapamayiz anestezi sart...ve eger yapilmazsa apseler surekli tekrar ediyor ve her ay bi antibiyotik bitiyor bobrekleri zarar gorur dedi doktorumuz ..
2 hafta sonraya araya sıkıstirdilar genel anestezi yapilacak ve 14 disten 3 u cekilip 11 tanesi yapilacak..veeeben kotusu iyilesme sureci nasil dayanacak o aciya bilmiyorum dusunun yani iki tane dolgu yada cekim olsa biz yetiskinler agriya dayanamiyoruz tum agzi yapilacak cunku bir kere anestezi alma sansi var e uyandiktan sonra o agrilara nasil katlanir bu agzini ac deyince bile böguren cocuk??? Hergun aglamasi aci cekmesi miziklamasi zaten mahvetti beni o ayri ama simdi genel anesteziden mi korkuyum yoksa iyilesme surecinden mi korkuyum arti oyle bir kizim varki sokakta dusse bile sargibeziyle sardirip 1 hafta bakip aglar cikarttirmaz o bezi...o kadarda hassas ve nazli napcam ben yaaa

Hiç korkma en yakın arkadaşımın oğlu geçen kasımda daha 6 yaşına bile girmeden çok benzer bir işlemden geçti. Bir diş hastanesinde genel anestezi eşliğinde 4 kanal tedavisi 3 dolgu bir çekim ve o çekilen yere geçici diş konulması aynı anda yapıldı. İlk bir kaç gün ağrı kesicilerin etkileri geçtiğinde zorlandı birde yemek yerken dikkatli oldu üçüncü gün koltuk tepelerindeydi kendisi. İnan bana çocuklar bizden daha dayanıklı . Onun iyiliği için olması gerekiyor bitecek ve iyileştikten sonra hatırlamayacak bile merak etme

11 tanesine dolgu mu yapılacak? Eğer dolgu yapılacaksa ağrı yapacağını sanmıyorum. Ben kızıma 7 yaşındayken aynı gün içinde 4 dolgu yaptırdım. Acı falan hissetmedi. Diş çekimininde ağrı yapacağını sanmıyorum.

Korkma cnm bişey olmaz allahın izniyle, benim 1,5 yaşında kızımda anestezi aldı bişeyi yok. geçmiş olsun

Kizim henuz 7 yasinda bu yasina kadar toplasan 5 kere zorla disini fircaladim oda bagris cagris surekli bi ogurme reddetme kucuk yaslardan itibaren guzel dis fircalari farkli aromali macunlar aldim heveslendirdim ailece dis fircalamayi denedik yok yok yok hep bi husran sonunda fobi oldu cocukta yas oldu 7 agzinda toplam 21 tane disi var ve 14 dis sorunlu yapilmasi ve cekilmesi gerekenler var her gun agliyo yemin ediyorum her agri icin tam 4 farkli doktora goturdum doktorlar biz bunla ilgilendmeyiz bu sekilde kimse bakamaz dediler yilmadan baska doktora...cocuga agzina ac dediklerinde bildigin oguruyo ciyak ciyak hastane inliyo dersin kesin kestiler bi yerini...sonra rezil rusva evd geliyoruz butun agzi apse...aylarca antibiyotik..derken esimin is arkadasinin kocasi dekanmis bi dis hastanesinde hemen yardimci oldu sagolsun bi film cektiler zar zor bagris cagris ve oda dedi bu sekilde bayiltmadan yapamayiz anestezi sart...ve eger yapilmazsa apseler surekli tekrar ediyor ve her ay bi antibiyotik bitiyor bobrekleri zarar gorur dedi doktorumuz ..
2 hafta sonraya araya sıkıstirdilar genel anestezi yapilacak ve 14 disten 3 u cekilip 11 tanesi yapilacak..veeeben kotusu iyilesme sureci nasil dayanacak o aciya bilmiyorum dusunun yani iki tane dolgu yada cekim olsa biz yetiskinler agriya dayanamiyoruz tum agzi yapilacak cunku bir kere anestezi alma sansi var e uyandiktan sonra o agrilara nasil katlanir bu agzini ac deyince bile böguren cocuk??? Hergun aglamasi aci cekmesi miziklamasi zaten mahvetti beni o ayri ama simdi genel anesteziden mi korkuyum yoksa iyilesme surecinden mi korkuyum arti oyle bir kizim varki sokakta dusse bile sargibeziyle sardirip 1 hafta bakip aglar cikarttirmaz o bezi...o kadarda hassas ve nazli napcam ben yaaa
çocuk o bizlerden daha çabuk iyileşir , 2 arkadaşımın kızları aynı şekilde tedavi oldu diş için verdikleri genel anestezi çok minik bir doz canını sıkma allah şifa versin evlatlarını sana bağışlasın.

Merak etme hiç bişey olmaz.4-5 aylık bebekler saatlerce anestezi alıyor.anne olarak endişeniz normal.ama sakin olun ki çocuğunuz daha fazla gerilmesin.işlem sonrası sadece bir gün sıkıntılı olur sonrası rahat eder.anne olmak zooor.

Kardesim bahsettiğiniz durumdaydi. 9 yaşındayken 8 dolgu yapıldı. Ve asla ağzını açmadi hiç bir diş hekimine. Sonra birini önerdiler.
Sadece çocuklarla çalışan bir diş hekimi.
İşyeri ona göre dizayn edilmiş vs..
Diş hekimliğinde sonra bu konuda uzmanlık yapıyorlar.
Ben olsam genel anestezi den önce arar bulur böyle birini denerdim.
İşe yaradığını kendi gözlerimle gördüm :)
Diş aletleri bile fil, arı vs.

Korkmayın genel anesteziden, çocuk doktorunuza da sorun ve güvenin doktorlarınıza.
3 buçuk yaşında geniz eti ameliyatı için genel anestezi aldım.
Çocukların iyileşme süreci daha hızlı olur ayrıca.

Şimdiden geçmiş olsun.

yurt dışındaki diş dr.ları çoğunlukla genel anestezi kullanılıyor.
acil alışkanlık edinmesi lazım ama nasıl. yoksa sorun yine tekrarlar.

dolgu ve diş çekiminden sonra ağrı olmuyor çocuklarda...oğlum 6 yaşında hergün 3 kere diş fırçalamasına karşın 3 dolgu 1 tane de diş çekimi var..çok şükür koltuğa oturup yaptırıyor.
bence sonrasından ziyade genel anestezi daha düşündürücü..ama mecburmuşsunuz yapacak birşey yok,sıkmayın canınızı...
önemli olan bundan sonrası...diş fırçalama alışkanlığı kazanmalı mutlaka...süt dişleri değişiyor,kalıcı dişler çok öenmli..bir daha bu sıkıntıya girmemek için yapmalıyız diye öğütleyin sonrasında..
bir de oğlum mesela 1 gece fırçalamasa inanıllmaz koku oluyor,7 senede 5 kere fırçalanınca düşünemedim...

gecmis olsun kolayca atlatirsiniz umarim.dis bakimi onemli neden fircalamak istemiyor acaba.disciden korkmasi o yasta normal ben bu yasimda korkuyorum.oglum alissin diye yilda iki kere muayene goturmeye basliycam ama.

Bu jkadar abartmayın ama ben bu ıslemlerın genel anestezı ıle olmasına karsıyım.
Benım kuzenım dıs hekımı oda onermedı
bız gecen sene 5 yasınadyken estetık acıdan on ıkı dısını , ve dolgularını hepsını canlı yaptırdık
Agzını bıle acmamıs cocuk, sız pedocuya goturdugunuze emın mısınız?
İyileşme sürecine gelince abartmayın ayılana kadar gecicek hepsi ne acısı duyacak kı sonradan?

7 senede 5 kere diş fircalamayi aklım almadı. Benim kızım da ilk dis fircalamaya başladığımızda ögürüyordu. Diş hekimine götürdük. Zorlayin zamanla geçer dedi ve gerçekten de düzeldi artık.şimdi zorlamazsaniz 30 yaşında bile aynı sorunu yaşar dedi. Tedavi konusunda endiselenmeyin. Arkadaşımın çocuğuna yapıldı ve sorunsuz atlattilar

Bu jkadar abartmayın ama ben bu ıslemlerın genel anestezı ıle olmasına karsıyım.
Benım kuzenım dıs hekımı oda onermedı
bız gecen sene 5 yasınadyken estetık acıdan on ıkı dısını , ve dolgularını hepsını canlı yaptırdık
Agzını bıle acmamıs cocuk, sız pedocuya goturdugunuze emın mısınız?
İyileşme sürecine gelince abartmayın ayılana kadar gecicek hepsi ne acısı duyacak kı sonradan?
Masallah çocuğunuza valla ben bu yasta zor gittim pazartesi ilk cekim yapildi aksama gene bir cekimim var hala strese giriyorum acimiyor gerci ama yinede stres oluyorum.dis bakimi gercekten cok onemli aliskanliklari erkenden kazandirmaliyiz cocuklarimiza benim gibi olmamalari icin.

Kardesim bahsettiğiniz durumdaydi. 9 yaşındayken 8 dolgu yapıldı. Ve asla ağzını açmadi hiç bir diş hekimine. Sonra birini önerdiler.
Sadece çocuklarla çalışan bir diş hekimi.
İşyeri ona göre dizayn edilmiş vs..
Diş hekimliğinde sonra bu konuda uzmanlık yapıyorlar.
Ben olsam genel anestezi den önce arar bulur böyle birini denerdim.
İşe yaradığını kendi gözlerimle gördüm :)
Diş aletleri bile fil, arı vs.
Bizimkinde mumkun degil ozelde o tarz cocuklar icin bin bir oyunla ilgilenen bi yerede gittik resmen adam palyoncoluk yapti bizimki onyargili arti dusse ve bi yeri kanasa 1 hafta her gun ama hergun bakip bakip aglar agitlar yakar ulur resmen yeminle diyorum boyle giderse o antibiyotikler basimiza daha buyuk is acicak mecbur kaldik yani yoksa cok pimpirikliyim anesteziyi asla istenezdim

dolgu ve diş çekiminden sonra ağrı olmuyor çocuklarda...oğlum 6 yaşında hergün 3 kere diş fırçalamasına karşın 3 dolgu 1 tane de diş çekimi var..çok şükür koltuğa oturup yaptırıyor.
bence sonrasından ziyade genel anestezi daha düşündürücü..ama mecburmuşsunuz yapacak birşey yok,sıkmayın canınızı...
önemli olan bundan sonrası...diş fırçalama alışkanlığı kazanmalı mutlaka...süt dişleri değişiyor,kalıcı dişler çok öenmli..bir daha bu sıkıntıya girmemek için yapmalıyız diye öğütleyin sonrasında..
bir de oğlum mesela 1 gece fırçalamasa inanıllmaz koku oluyor,7 senede 5 kere fırçalanınca düşünemedim...
Ya zaten agiz kokusu berbat ama dis konusu bizim kabusumuz oldu evde kacta suslu puslu fircalar aldin konustum kendimde gosterdim kizdim ceza verdim yok yani dis fircalama isini firsayi bogazina saplamak saniyo

X