Komşumun oğlu?

Benim 5 yaşıma kadar saçlarımda konak vardı. Annem özenle temizlerdi ama sürekli tekrarlardı. Kardeşimde ise aynı sorun hiç olmadı.

Duş kabini olayı gerçekten mantıksız. Şimdi bak çocuğu kabinde bıraktı, ee çocuk ayaklanır emekler orada? Düşer bi yerini çarpar. Kafasını zemine çarpar. Dediğim gibi defalarca yaşanan bir olayda bu kazalar daha fazla olur.

İkincisi bu çocuğa tek bakan anne değil? Babası var, babaannesi var. Neden öfkenin tek nedeni bu kadın?
Babasının baktığını nereden çıkardınız anlamadım babası bakamaz bakmıyor da adam 2 işte çalışıyor gelince de uyuyor. Kayınvalidesi etliye sütlüye karışmayan bir kadın ama ondan da hazzetmiyorum hatta onu da şikayet edesim var torunlarının eline vurduğunu gördüm 2 kere.

15 aylık yürüyememesine de laf etmiş. Benim arkadaşımın kızı geç yürüdü. Çünkü çok garantici bir çocuktu. Düşmekten aşırı korkardı. O yürüdü ve hiç düşmedi mesela. Çocukların da gelişimleri farklı. Çocukta ihmal olsa kilo kaybı olur doktoru anlardı
Valla khomyuk yoldas, benim ilk kizin ek gidaya gecisi cok sancili oldu, ne yemek yapsam ne haslasam cok dert eder, nasil yedirecegimi dusunur kendimi inanilmaz gererdim. 3 ayri dietisyenle görüştüm, buzdolabimin ustu sunu asla yedirme! Bunu eve bile sokma! Et suyunu yapmayı unutma! Gibi notlarla doluydu. O yuzden misafirlige gittigimiz gunlerde yanimda kavanoz mama goturdugum gunler cok oldu, ya da tatile giderken kavanoz mamalari cesit cesit aldigim oldu.

Bak simdi 2.bebegim 9 aylik oldu daha 1 kez agzina kavanoz mama surmedi, ama ben o kavanozlari sokaga cikarken yanimda mama goturmek icin kullaniyorum, ya da yogurt mayalamak için. Dolayisiyla yine misafirlige o kavanozlarla gidiyorum. Demek benimde arkamdan boyle konusanlar var, artik anliyorum. Ben uyenin komsusunu fazla rahat ya da fazla pimpirikli buldum, rahat olup hazira konuyor da olabilir, pimpirikli olup benim gibi ne yedirecegini sasiriyor da olabilir.

Bahsettigi bilgisayar bağımlisi nasil esine yemek hazirlamaya firsat buluyor onu da hic ama hic bilemedim.

Yurume konusuna gelince benim kiz 13 aylikken pat diye yurudu, ne emekledi ne bisey oyle kalkti yurudu ama komsumuzun ikizleri uzun sure emekledi 15-16 ayliklardi, biri 15 aylikken yurudu ikincisi 16 aylikti tutunarak bile dusuyordu, su an 2 yasini gectiler pat pat yuruyor yavrular. Yegenim 3 yasina kadar kendine tutunarak yurudu tedirgin bi cocuktu cunku, mizahi oyleydi.

Hayir bunlar cocuk yani robot degil ki hepsi 13 aylikken kalksin yurusun, al diger komsumun cocugu 10 aylik tutunarak yuruyor sevgili konu sahibi, o zaman ben de senin cocugun niye gec yurumus diyeyim?

Ve farkındaysan kimse sen cocuguna ne yediriyorsun demedi, neden? Cunku bizi ilgilendirmez.

Banyo meselesine ben anlam veremedigim icin onu diyecek bisey bulamiyorum.

Valla khomyuk yoldas, benim ilk kizin ek gidaya gecisi cok sancili oldu, ne yemek yapsam ne haslasam cok dert eder, nasil yedirecegimi dusunur kendimi inanilmaz gererdim. 3 ayri dietisyenle görüştüm, buzdolabimin ustu sunu asla yedirme! Bunu eve bile sokma! Et suyunu yapmayı unutma! Gibi notlarla doluydu. O yuzden misafirlige gittigimiz gunlerde yanimda kavanoz mama goturdugum gunler cok oldu, ya da tatile giderken kavanoz mamalari cesit cesit aldigim oldu.

Bak simdi 2.bebegim 9 aylik oldu daha 1 kez agzina kavanoz mama surmedi, ama ben o kavanozlari sokaga cikarken yanimda mama goturmek icin kullaniyorum, ya da yogurt mayalamak için. Dolayisiyla yine misafirlige o kavanozlarla gidiyorum. Demek benimde arkamdan boyle konusanlar var, artik anliyorum. Ben uyenin komsusunu fazla rahat ya da fazla pimpirikli buldum, rahat olup hazira konuyor da olabilir, pimpirikli olup benim gibi ne yedirecegini sasiriyor da olabilir.

Bahsettigi bilgisayar bağımlisi nasil esine yemek hazirlamaya firsat buluyor onu da hic ama hic bilemedim.

Yurume konusuna gelince benim kiz 13 aylikken pat diye yurudu, ne emekledi ne bisey oyle kalkti yurudu ama komsumuzun ikizleri uzun sure emekledi 15-16 ayliklardi, biri 15 aylikken yurudu ikincisi 16 aylikti tutunarak bile dusuyordu, su an 2 yasini gectiler pat pat yuruyor yavrular. Yegenim 3 yasina kadar kendine tutunarak yurudu tedirgin bi cocuktu cunku, mizahi oyleydi.

Hayir bunlar cocuk yani robot degil ki hepsi 13 aylikken kalksin yurusun, al diger komsumun cocugu 10 aylik tutunarak yuruyor sevgili konu sahibi, o zaman ben de senin cocugun niye gec yurumus diyeyim?

Ve farkındaysan kimse sen cocuguna ne yediriyorsun demedi, neden? Cunku bizi ilgilendirmez.

Tamam madem pimpirikli o zaman yemek yemek isteyen yemeğe saldıran çocuğun elini neden çekti de kavanoz verdi. Çocuk zaten yemeği tutup ağzına götürmeye çalışıyordu

Kesinlikle
Ben beş gün arayla doğurdum bir tanıdığımla
Onunki 9 aylık yürüdü. Ben ne taktım ona benim iteklememle yaşında yürüdü. Halbuki her çocuk çok başkaymış
Brokoli mesela konu sahibi diyor. Çocukluktan beri tiksindiği ender sebzedendir. Yemez. Ben de ilk çocuk diye çok kastım salçalı yemek vermedim etmedim ondan kimse bana sormadan lokma veremedi
Tek sorun duş burda

Babasının baktığını nereden çıkardınız anlamadım babası bakamaz bakmıyor da adam 2 işte çalışıyor gelince de uyuyor. Kayınvalidesi etliye sütlüye karışmayan bir kadın ama ondan da hazzetmiyorum hatta onu da şikayet edesim var torunlarının eline vurduğunu gördüm 2 kere.

Ablacım konun hiç inandırıcı değil. Babaanneyle belliki baya zaman geçiriyor, baba er ya da geç eve geliyor, çocuğun gelişiminde sorun olsa doktoru fark eder, hani ev kazası yaşanmamış çocuğun başına bir şey gelmemiş. Desenki kaza olmuş çocuk yaralanmış, morarmış ama saçma bir şeyi değiştirerek anlatıyorsun.

Bahsettiğin gibi anneysen, çocuğun çocuk alanında bir çitte durması sana garip gelmez. Evde hiçkimse çocukla her an beraber değil. Neden güvenli alan varken, dolapların köşelerine kafasını vurma tehlikesiyle baş başa kalsın?

Sen çok anormal birisin. Bu insanlara "neden hep mama yiyor" diye sormayıp, kafanda kurup durmuşsun.

Eski konuna baktım yaşadığın psikolojik sorundan dolayı 3 aydır eşinle ve evle düzgünce ilgilenmediğini, evden çıkmadığını yazmışsın. Burada konunda da bahsettiğin kadın sen misin? Depresyon yaşayan bir annenin, böyle bir anneyi görünce ilk aklına gelen şikayet etmek olmaz, "bu kadının derdi mi var, neden böyle yapıyor" diye düşünür.

Kimse ona salça ver demiyor bi brokoli haşlayıp önüne koysa çocuk çiğnemeyi öğrenir 15 aylık sonuçta. Şu ana kadar verdi ok belki boğulmasın belki çiğneyemez korktu vs tamam bu saatten sonra önüne sebzeyi haşlayıp koymalı dimi? Sonuçta diş çıkartması için çocuğun o damakları kullanması da gerekiyor ısırmayı öğrenmesi gerekiyor. 15 aylık çocuk hala yürümüyor neden çünkü çocuğu oyun olanına kapatıyor ya da mama sandalyesine bağlıyor bilgisayar oyunu oynamak için. Nerden biliyorum çünkü kendisi söyledi bana oyun bağımlısı olduğunu ilk tanıştığımızda.
Kızım 17 aylik yürüdü, herhangi bir yere de bağlamadım.
Çok şey biliyor gibi davranmaktan vazgeçin bence.
Kadının eksikleri, yanlış yaptığı şeyler olabilir ama sizde iyi niyetli gelmediniz bana, samimi değilsiniz ama her şeyden haberiniz var maşallah. İşinize bakmayi deneyin.

Tamam madem pimpirikli o zaman yemek yemek isteyen yemeğe saldıran çocuğun elini neden çekti de kavanoz verdi. Çocuk zaten yemeği tutup ağzına götürmeye çalışıyordu
Blendera alışan bir çocuk öyle uzanıyor vereyim diye yiyemez çünkü.
Kuzenimin karısı alıştırdı üç yaşında zor geçtiler diyorum size. En başında taneye alışmayan çocuk eline verince yiyemiyor

Kadınla 2 kere görüştüm eltisine attığı videoyu bana attı eltisi kadın direkt bana atmadı dişi de dediğim gibi kayınvalidesi bakarken söyledi. 2 kere ev ziyaretinde de yemek vermediğini gördüm.
Ne diyorsun sen ya. Şimdiye kadar hiç yemek vermedi diyorsun sanki hergün yanında gibi. Sonra 2 kere gördüm diye. Benim 3.bebegim 8 aylık misafirliğe gittiğimde eğer ona göre yiyecek bişey yoksa mama veriyorum. Ama kimse de benim için 8 aylik hiç ek gıda vermiyor demez yani.

Bi video attı diyorsun bir de çocuğun annesi attı diyorsun. Çocuğa bakana elti de, diğerine çocuğun annesi desen olmuyor mu iyice beyin yakıyorsun yahu

Bu videodan sonra her yaptığına takıldım doğrudur videoyu görene kadar kafama taktığım bir insan değildi şu anda adı geçince bile irite oluyorum. Videoyu görene kadar da dikkat etmemiştim çocuğun konağına yürümesine. Burada herkes beni kötü niyetli buldu ama kendilerine böyle bir video gelse naparlardı bilemiyorum. İmkanım olsa da iletsem sizlere ama maalesef yok.
Tek haklı olduğunuz konu duş kabini olayı. Konak benim kizımda 1. Sinifta oldu bahar ayinda. 2. Sinifta da ayni zamanlarda oldu sonra daha hic olmadı. Bebek şampuanı kullaniyordum bir de o zamanlar ona rağmen. Kavanoz mama da gayet normal geldi bana. Benim 11 yaşındaki oglumun arada saclari dökülüyor neden acaba. Bende mi ihmal ediyorum oğluşumu 🤔

Siz kendi çocuğunuzla mı ilgilenseniz.
Herkesi linç ediyorsunuz da

Ablacım konun hiç inandırıcı değil. Babaanneyle belliki baya zaman geçiriyor, baba er ya da geç eve geliyor, çocuğun gelişiminde sorun olsa doktoru fark eder, hani ev kazası yaşanmamış çocuğun başına bir şey gelmemiş. Desenki kaza olmuş çocuk yaralanmış, morarmış ama saçma bir şeyi değiştirerek anlatıyorsun.

Bahsettiğin gibi anneysen, çocuğun çocuk alanında bir çitte durması sana garip gelmez. Evde hiçkimse çocukla her an beraber değil. Neden güvenli alan varken, dolapların köşelerine kafasını vurma tehlikesiyle baş başa kalsın?

Sen çok anormal birisin. Bu insanlara "neden hep mama yiyor" diye sormayıp, kafanda kurup durmuşsun.

Eski konuna baktım yaşadığın psikolojik sorundan dolayı 3 aydır eşinle ve evle düzgünce ilgilenmediğini, evden çıkmadığını yazmışsın. Burada konunda da bahsettiğin kadın sen misin? Depresyon yaşayan bir annenin, böyle bir anneyi görünce ilk aklına gelen şikayet etmek olmaz, "bu kadının derdi mi var, neden böyle yapıyor" diye düşünür.
Babaanne ile sabah 9 öğlen 1 Zaman geçiriyor. Çocuk kaza geçirmemiş dedin ya sana söyleyim çocuk 1 kere 1 gece müşahadede kaldı düştüğü için ama detayını bilmiyorum nerden düştüğünü sorduğumda anlatmadılar.

Babaanne ile sabah 9 öğlen 1 Zaman geçiriyor. Çocuk kaza geçirmemiş dedin ya sana söyleyim çocuk 1 kere 1 gece müşahadede kaldı düştüğü için ama detayını bilmiyorum nerden düştüğünü sorduğumda anlatmadılar.

Hiç inandırıcı değilsin. Annesi çocuğu bi yerden mi atmış? Çocuk gününün yarısını babaanne ile geçiriyor. Ama ortada baba olduğu halde tek suçlu anne. Ve sen aylardır evdrn çıkmıyorsun ama bunların her şeyini biliyorsun

Ay siz cidden anne misiniz ya?
Çocuk düşer yani. Zaten acilde polis olmuyor mu? Bir sorun olsa devreye girmiyor mu? Sürekli yeni bir şey çıkarıyorsunuz konuda.
Benim se oğlum 2 yaşında kolunu kırdı. Yanında dururken koltukta zıplarken oldu.

Hiç inandırıcı değilsin. Annesi çocuğu bi yerden mi atmış? Çocuk gününün yarısını babaanne ile geçiriyor. Ama ortada baba olduğu halde tek suçlu anne. Ve sen aylardır evdrn çıkmıyorsun ama bunların her şeyini biliyorsun
Çünkü çocuk hastanede kaldığında yeni doğandı geçen sene oldu olay dediğim gibi nedenini bilmiyorum. Aylardır evden çıkmıyorum değil 3 aydır evden çıkmıyorum.

Ay siz cidden anne misiniz ya?
Çocuk düşer yani. Zaten acilde polis olmuyor mu? Bir sorun olsa devreye girmiyor mu? Sürekli yeni bir şey çıkarıyorsunuz konuda.
Benim se oğlum 2 yaşında kolunu kırdı. Yanında dururken koltukta zıplarken oldu.
Anneyim ve gördüklerim normal değil bu yüzden de kafama takıyorum. O videoyu gördükten sonra o anneyi kafaya taktım size ne kadar normal gelse de. Tamam mama kısmı ok dedik yürümesi vs ok dedik konak ok dedik ben o videoyu normal bulmuyorum bulmadığım için de ne görsem batıyor.

Çünkü çocuk hastanede kaldığında yeni doğandı geçen sene oldu olay dediğim gibi nedenini bilmiyorum. Aylardır evden çıkmıyorum değil 3 aydır evden çıkmıyorum.
Sarılık olunca da bildiğim kadarıyla hastanede yatırıyorlar. Çok ilginç bir insansınız

Ustte de dedim, ya hic dert etmeyin cocuk sizin degil sonucta ya da kizcagizla empati kurup dertlesin belki ne yapacagini bilemiyordur, destege ihtiyaci vardir?

Anneyim ve gördüklerim normal değil bu yüzden de kafama takıyorum. O videoyu gördükten sonra o anneyi kafaya taktım size ne kadar normal gelse de. Tamam mama kısmı ok dedik yürümesi vs ok dedik konak ok dedik ben o videoyu normal bulmuyorum bulmadığım için de ne görsem batıyor.
Size göre ben de kötü anneyim.
Çocuğum salçalı yemek yemedi, erken yürümedi, konağı vardı, babaannesi uyutmadı.

Ya şaka mısın? Gece gece. Orada saat kaç bilmiyorum ama türkiye'de şuan gece oldu. Ve sen bizimle eğleniyorsun.

Komşunun astığı çamaşırlara kadar bakıp, kadının giydiği donun desenini bile biliyorsundur. Ama bir anne olarak kadına gidip "ah canım çocuğa ne oldu? Ah, bu çocuğu ne zaman görsem hem mama yiyor, bir sorunu mu var" diyemiyorsun.

Sen bence kadınla birebir hiç konuşmadın. Ya da bu kadın sensin. Kimse evine girip çıktığı insanla soru sormadan böyle şeyleri kafasında kurmaz.

X