Evlat Edinme Koruyucu aile basvurusu yapıp iptal etmek

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Devletin her başvuru yapana al sana çocuk diyeceğini sanmıyorum ve buna inanmak istiyorum
Zira olayların gazıyla birçok kişi başvuruda bulundu durumu olanda bulundu olmayanda kendi evlatlarına analık babalık yapamayanlar şimdi evlat edinmek için başvuruyor
Birebirşahit olduğum çocuğuna sokak ortasında şiddet uygulayan bir tanıdık bile başvurmuş çıldırmamak elde değil
Konu sahibini tenzih ederek yazıyorum

Bizde başvurmak istedik yurtdışındaki ailelere vermiyorlarmış araştırmalara devam edeceğim olursa mutlaka onlara annelik yapmak istiyorum

Arastırmadan düşünmeden o an ki üzüntümle koruyucu aile olmaya başvurdum daha sonra yetebilecekmiyim korkusu sardı benı mesela onaylandı diyelim bunu ıptal edebılıyormuyum 25 yasındayım 6 aylık bebeğim var
Tam tahmin ettiğim gibi işte bu yüzden acele edilmesin dedim

Kedi yavrusu değil insan bu alıp geri petsopa vermeye benzemez

Allah aşkına şov yapmak için kalkışmayın şöyle işlere olan çocuklara oluyor

Çoğu kişi kendi çocuğuna iyi bakamayıp, eşe dosta hava atmak için bu işe girişiyor. Konu sahibi için demedim. Etrafımda gördüğüm. İnşallah herkese vermezler.
Aynen katılıyorum aynen

Koruyucu aile tarafından şiddete uğrayan kaç çocuk oldu

Şu an herkesin psikolojisi altüst oldu böyle bir karar için ani karar veremler hep pişman olacak kendi çocuğunuza bakın yeter devlette daha güvendeler şimdilik en doğrusu bu

Aynen katılıyorum aynen

Koruyucu aile tarafından şiddete uğrayan kaç çocuk oldu

Şu an herkesin psikolojisi altüst oldu böyle bir karar için ani karar veremler hep pişman olacak kendi çocuğunuza bakın yeter devlette daha güvendeler şimdilik en doğrusu bu
Çocuğu olmayan insanlar evlatlık edinse güzel bakar ama çocuğuna oyun arkadaşı olsun diye evlatlık almak doğru değil.

• Eşlerin en az beş yıldan beri evli olmaları veya her ikisinin de otuz yaşını doldurmuş bulunmaları,
  • Evlat edinecek kişi veya eşlerin, evlat edinilenden en az 18 (on sekiz) yaş büyük olması,
  • Çocuğun, evlat edinen tarafından en az bir yıl süreyle bakılmış ve eğitilmiş olması,
  • Evlat edinmenin her halde çocuğun yararına bulunma
  • Ayırt etme gücüne sahip olan çocuğun rızasının alınması,
  • Çocuğun ana ve babasının rızasının bulunması, (22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 311 ve 312. maddelerinde yer alan hükümler hariç)
  • Çocuğun vesayet altında olması halinde vesayet dairelerinin izninin alınmış olması,
  • Evlat edinenin en az ilkokul mezunu olması şeklinde özellikler aranır.

öncelik daha önce başvuran ailelere verilecek

• Eşlerin en az beş yıldan beri evli olmaları veya her ikisinin de otuz yaşını doldurmuş bulunmaları,
  • Evlat edinecek kişi veya eşlerin, evlat edinilenden en az 18 (on sekiz) yaş büyük olması,
  • Çocuğun, evlat edinen tarafından en az bir yıl süreyle bakılmış ve eğitilmiş olması,
  • Evlat edinmenin her halde çocuğun yararına bulunma
  • Ayırt etme gücüne sahip olan çocuğun rızasının alınması,
  • Çocuğun ana ve babasının rızasının bulunması, (22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 311 ve 312. maddelerinde yer alan hükümler hariç)
  • Çocuğun vesayet altında olması halinde vesayet dairelerinin izninin alınmış olması,
  • Evlat edinenin en az ilkokul mezunu olması şeklinde özellikler aranır.

öncelik daha önce başvuran ailelere verilecek
Evlat edinme ile koruyucu aile şartları aynı mı

Başvurular şuan alinsada zaten kısa vadede hemen verilmeyeceğini söyledi bakanlık, gerekli hem psikolojik hem diğer tedavilerden sonra

Evlat edinme ile koruyucu aile şartları aynı mı
ilk etap 1 yıllığına koruyucu aile olunuyor her hafta takip yapılır şartları aynı evet :) 1 yılın sonunda evlat edinilebiliyor oda her hafta gelen görevli onay verirse

Ay lütfen ya yeter artık.
6 aylık bebeği olan bir kadınsın.
Kaç kere şuraya yazdım .
Bırakın çocukların peşini .
Bir heves böyle bir şey yapıyorsunuz sonra bakamıyorsunız.
Kedi yavrusu almıyorsunuz evinize.
Bir çocuktan bahsediyoruz.
O çocuklar umarım onun bunun elinde heder olmaz ya zaten neler yaşadılar gerçekten korkuyorum bu çocuklar için

İnşallah başvurup aldıktan sonra da geri verebilir miyim diyen cıkmaz 🥺
Çıkar emin ol çıkar.
Çünkü bu insanlar duygusal karar veriyor yarın bakamıyorum der.
Bu iş çok ciddi bir iş.
Herkes kendine gelsin.
Ayy ne olucak bakarımla olmuyor.
Gelecek verebilir misin maddi manevi güvence altına alabilecek misin bir çocuğu?
Çocuğu olmayan maddi durumu iyi aileler var.
Onlar daha uygun.
Kadın diyor 6 aylık bebepim var 25 yaşındayım.
Kesinlikle bu tip insanlara verilmemeli asla

Refakatsiz çocuk sayısı 263’ü buldu! Koruyucu aile olmak isteyenlerin sayısı 40 bini geçti.​

Bu iki gün önceki haber.Başvuru sayısı da sürekli artıyor.Depremzedelerin aileleri,akrabaları da kaybolan çocuklarını arıyorlardır Her başvuruya dönebileceklerini sanmıyorum.

Devletin her başvuru yapana al sana çocuk diyeceğini sanmıyorum ve buna inanmak istiyorum
Zira olayların gazıyla birçok kişi başvuruda bulundu durumu olanda bulundu olmayanda kendi evlatlarına analık babalık yapamayanlar şimdi evlat edinmek için başvuruyor
Birebirşahit olduğum çocuğuna sokak ortasında şiddet uygulayan bir tanıdık bile başvurmuş çıldırmamak elde değil
Konu sahibini tenzih ederek yazıyorum

Bizde başvurmak istedik yurtdışındaki ailelere vermiyorlarmış araştırmalara devam edeceğim olursa mutlaka onlara annelik yapmak istiyorum
Maalesef devlet çok fazla araştirmadan çocuklari veriyor.
köyden bir aile zamaninda suriyeli çocuk aldi.
Baba içtiği zaman bütün çocuklari dövüyor,tarlada çaliştiriyor.
Yani besleme olarak kullaniyor.
Cok yazik

X