KREŞ KIRTASİYE ÜCRETİ HAKK.

İyi de mayista 3000 almislar zaten. Onu 4 aylik sayip eylulde tekrardan yine yenidenin dedigi gibi 4500+zam tekrardan alacaklar.
Evet işte eylülde yeni kayıt olanların 4500 vermesi normal bir sene için geçerli olacak çünkü.
Şimdi bu çocuğa malzeme falan alıncaksa malzemelerin kitapların ücreti arttığı için 3000 demişlerdir. Bence 2000 istemeleri uygunmuş ama
Önümüzdeki Eylülde de 7-8 ister bence burası.

Sizin ücreti biraz oradan düşsünler bari konu sahibi

Evet işte eylülde yeni kayıt olanların 4500 vermesi normal bir sene için geçerli olacak çünkü.
Şimdi bu çocuğa malzeme falan alıncaksa malzemelerin kitapların ücreti arttığı için 3000 demişlerdir. Bence 2000 istemeleri uygunmuş ama
Önümüzdeki Eylülde de 7-8 ister bence burası.

Sizin ücreti biraz oradan düşsünler bari konu sahibi
dönüş olsun hemen konuşacağım

4500 lira 10 aylık kırtasiye ücretiyse aylık 450 lira demektir.
Yaz okulunda kırtasiye ücreti de temmuz ağustos için toplam 900 lira olursa,mayıs haziran dahil eylüle kadar sizin 1800 lira ödemeniz gerekirdi. Bu hesabı yapın,eylülde ödeyeceğiniz kırtasiye ücretinden o fazla ödediğiniz meblağ düşülsün.

Bu arada sene başında alınan kırtasiye ücreti 10 aylıktır. Yaz okullarına herkes gelmiyor,ücretini sene başında alamazlar. Yaz okulunda çocuklar kalan malzemeleri kullanırlar ve ekstra alım yapılmaz.

Bu işin çözüm yolu şu:
Kuruma 2022-2023 eğitim yılının kırtasiye-materyal ücretinin ne olduğunu ve hangi ayları kapsadığını sorun.
Aylık kırtasiye birim ücretini bulun.
Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos için x4 hesaplayıp bunu tahsil etsinler.

2023-2024 yılı için de Eylül başında tekrar yıllık ödeme yapılır.

Kurumun mali işleyişi çok net görünmüyor ne yazık ki…

10 yıl çalıştım kreşlerde farklı şehirlerde özür dilerim ama sizi kaziklamislar.İzmirde de çalıştım küçük şehirlerde de

X