KULLANAN VAR MI?

alfadime

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
519
358
-Folbiol 5mg folikasit-
Kullanan var mı? Bir arkadaşım gebelik düşünüyosan bunu kullan bebek daha kolay tutunur dedi?
Hamile kaldıktan sonra folikasit kullanılmaya başlanmıyor mu?

-Folbiol 5mg folikasit-
Kullanan var mı? Bir arkadaşım gebelik düşünüyosan bunu kullan bebek daha kolay tutunur dedi?
Hamile kaldıktan sonra folikasit kullanılmaya başlanmıyor mu?
Dr um ilk gebeliğimde vermişti o zaman sgk karşılamıyodu şimdi karşılıyor mu

ben kullandım başlarda biraz isal yaptı doğrusu. Ayrıca gebelik planı yaptığın zaman hemen folik asit takviyesine başlamak gerekirmiş. Bebek olunca da ilk 3 aydı sanırım

folik asit bebek planladığınız an başlanır. gebelikten en az 3 ay önce başlanması gerekiyor. ben eylül ayından beri kullanıyorum ama benimki multivitamin içinde folik asite ek bir çok vitamin ve mineral var

ben kullandım başlarda biraz isal yaptı doğrusu. Ayrıca gebelik planı yaptığın zaman hemen folik asit takviyesine başlamak gerekirmiş. Bebek olunca da ilk 3 aydı sanırım
Biz 2 yıldır deniyoruz. Herhangi bir rahatsızlığım olmadı halde olmuyor. Daha önce de hiç kullanmadım folikasit, bir yararı olur mu onu da bilmiyorm. Denildiği gibi tutunmayı kolaylaştırıyor mu bilginiz var mı?

folik asit bebek planladığınız an başlanır. gebelikten en az 3 ay önce başlanması gerekiyor. ben eylül ayından beri kullanıyorum ama benimki multivitamin içinde folik asite ek bir çok vitamin ve mineral var
2 yıldır korunmasız ilişki yaşıyoruz, hala gelen giden yok 🥹
Folikasit kullanmanın yararı olur mu acaba?

Bilgim yok bende arkadaşımın önerisi ile alacağım, doktora gidip reçete yazdırmayı düşünmüyorum..
2020 de kullandım ben ama topiklerde gördüğüm kadarıyla sgk kapsamına alınmış, fakat folik asit değeri cok yüksekmiş. İmkan varsa ücretli olanlardan ve değeri daha kullanılabilir olan bi folik asit alırsanız daha faydalı olur nacizane tavsiye 🌸

Sağlık ocağına bile gitseniz doktorunuz yazar gebelik öncesi başlanıyor hatta kan değerlerinize bile baktirabilirsiniz gebelik öncesi önlem amaçlı

2020 de kullandım ben ama topiklerde gördüğüm kadarıyla sgk kapsamına alınmış, fakat folik asit değeri cok yüksekmiş. İmkan varsa ücretli olanlardan ve değeri daha kullanılabilir olan bi folik asit alırsanız daha faydalı olur nacizane tavsiye 🌸
Evet bende ağır olduğunu okumuştum..
Aslında ilacın adındansa, gebe kalmaya yardımcı oluyor mu yoksa sadece değer açısından destekmi sağlıyor o soru işareti bende 🙃

Doktorum gebelik sonrası yazarız demişti bana..
bebeğüm doktor demeden kullanma zaten folik asidin fazlası da zarar. ama her doktor gebelikten en az 3 ay önce baslanmasını öneriyor. tutunmasına yardımcı bebeğin diyorlar. yumurta gelişimine de etkisi varmis. ben ekimden beri göremedim bir yararını 😂 ama o zamandan beri de hiç kan testi vermedim belki değerlerimi etkilemiştir ne bilem

bebeğüm doktor demeden kullanma zaten folik asidin fazlası da zarar. ama her doktor gebelikten en az 3 ay önce baslanmasını öneriyor. tutunmasına yardımcı bebeğin diyorlar. yumurta gelişimine de etkisi varmis. ben ekimden beri göremedim bir yararını 😂 ama o zamandan beri de hiç kan testi vermedim belki değerlerimi etkilemiştir ne bilem
Ah bebeğüm ah.. Ne çektik 🫶🏻

Bence siz bir kadın doğuma gidin o halde 2 yıldır korunmasız ilişki yaşanıyor ise folik asit yolculuğu sizi gebe yapmaz lütfen ertelemeyin
Doktora gittim gitmez miyim. Gebeliğe gayet açıksın herhangi bi sorun yok ama yinede tüplere bakalım bi rahim filmi çekelim dedi, bi onu yaptırmadım 🙄
Ayrıca ben kaç tüp kan verdim bilmiyorum sonuçlarım çıktı, laboratuvar hatası olabilir tekrar bakalm dedi, 1 yıl önce dünya para verip özelde yaptırdım, tekrar onların hatası olan birşeyde para vermek istemediğim için sinir oldum gitmedim bi daha.

Evet bende ağır olduğunu okumuştum..
Aslında ilacın adındansa, gebe kalmaya yardımcı oluyor mu yoksa sadece değer açısından destekmi sağlıyor o soru işareti bende 🙃
Yani şimdi sorunun köküne inmek lazım olmuyorsa neden olmuyor ? Gibi. Sorun mu var varsa da sorunun kaynağı nedir? Ne zamandır deniyorsunuz. Folik asite kalsa keşke iş moral bozmak istemem ama gerçekler çok farklı olabiliyor

Yani şimdi sorunun köküne inmek lazım olmuyorsa neden olmuyor ? Gibi. Sorun mu var varsa da sorunun kaynağı nedir? Ne zamandır deniyorsunuz. Folik asite kalsa keşke iş moral bozmak istemem ama gerçekler çok farklı olabiliyor
Ben herşeye açığım yani sorun varsa da kabulüm, nasip derim otururum yerime.. Ama doktor birşeyin yok dedi.
Birşey yoksa neden olmuyor diye kafayı sıyırmak bendeki 🙄

X