Maske Tarifleri Kuru cildim bana dert oldu

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

IsikOlsun

İkizlerin annesi 😍😍
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
2.401
7.662
31
Arkadslar benim derdim su cildimle basim belada gitmedigim doktor merkez kalmadi cildimin kurulugu gecmiyor o kadar kuru ki bi kutu krem sursem bile hepsini emiyor bana misn demiyor ama gene catliyor gene kuru güneş lekeleride cabasi annemler bide dogal seyler dene diyor. Patates gibi sizden ricam bildiginiz dogal yöntemler varmi ya yeminle bazen butun gun aynanin karsisina gecip sayiyorum lekelerimi 200 bile geciyor

Arkadslar benim derdim su cildimle basim belada gitmedigim doktor merkez kalmadi cildimin kurulugu gecmiyor o kadar kuru ki bi kutu krem sursem bile hepsini emiyor bana misn demiyor ama gene catliyor gene kuru güneş lekeleride cabasi annemler bide dogal seyler dene diyor. Patates gibi sizden ricam bildiginiz dogal yöntemler varmi ya yeminle bazen butun gun aynanin karsisina gecip sayiyorum lekelerimi 200 bile geciyor
Benim cildimde inanılmaz kuru aynı bir kutu krem bile yetmiyo bana doktor bi krem yazdı simdilik daha iyi bide iyilestirici etkiside varmış ve en azından sigorta ödüyor bu kremi

Bol su içmek, sigara kullanmamak, düzgün, dengeli ve sağlıklı beslenmek, uyku saatlerinin düzgün ve yeterli olması en önemli şeyler. Sorunu öncelikle içten halletmek gerek. Dışarıdan müdahaleler bunlar yoluna girdiğinde sonuç verecektir diye düşünüyorum.

Mutlaka yapıyorsunuzdur ama güneş ışınlarından koruyucu nemlendiriciler kullanmalısınız yaz kış. Sabah kalktığımda bile yüzümü yıkayamam ben bazen, hemen kurur. Gözlerimi yıkarım sadece. Su çok kurutuyor cildi. Cildiniz düzelene kadar her gün değil gün aşırı duş alın mesela.

Maskeler var kozmetik marketlerde. Evde doğal maskeler de hazırlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda bile hava kuru olmasın. Kalorifer peteklerine ıslak bez ya da içi su dolu ufak kaplar koyun.

Benim cildimde inanılmaz kuru aynı bir kutu krem bile yetmiyo bana doktor bi krem yazdı simdilik daha iyi bide iyilestirici etkiside varmış ve en azından sigorta ödüyor bu kremi
Canim bende sgortaliyim acaba bana ilacin ismini yazarmisiniz ben bi arastiriyim

Bol su içmek, sigara kullanmamak, düzgün, dengeli ve sağlıklı beslenmek, uyku saatlerinin düzgün ve yeterli olması en önemli şeyler. Sorunu öncelikle içten halletmek gerek. Dışarıdan müdahaleler bunlar yoluna girdiğinde sonuç verecektir diye düşünüyorum.

Mutlaka yapıyorsunuzdur ama güneş ışınlarından koruyucu nemlendiriciler kullanmalısınız yaz kış. Sabah kalktığımda bile yüzümü yıkayamam ben bazen, hemen kurur. Gözlerimi yıkarım sadece. Su çok kurutuyor cildi. Cildiniz düzelene kadar her gün değil gün aşırı duş alın mesela.

Maskeler var kozmetik marketlerde. Evde doğal maskeler de hazırlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda bile hava kuru olmasın. Kalorifer peteklerine ıslak bez ya da içi su dolu ufak kaplar koyun.
Canim yorumun icin tsk ama bide gunde 5 defa abdest almam gerekiyor yuz ister istemez islaniyor her abdesten sonra krem kulaniyom yatarkende ama surekli krem kokmak ta hic hos degil

Kuru ciltlerin ilacı kaliteli bir krem, marketlerde satılan ucuz kremler bir kutu kullansan da işe yaramaz.

Missha snail krem kullanıyorum memnunum
Canim doktorların genelde yazdiklari kremler 270 300 arasi sgorta da karsilamayinca mecburen butceye göre takiliyor insan fiyati nedir acaba canim

Ben de hergün duştan vazgeçemiyen bir kuru cilt mağduruyum.

Atopik ciltler için duş jelleri bir nebze iyi geliyor ama onların da içeriği ne kadar masum :KK43:

Bu arada lekeler için kür vs uygulamayın. Onun sezonu geçti. Kış aylarında yapmalısınız böyle şeyleri.

sababetin bebek yagını alıyorsun hemen eczaneye gidip zeytinyagından vazgeçmiyorsun ve hamama gidip önce güzelde yıkanıp kese yaptırıyorsun bir güzelde seni kahvezeytinyagıyla masaj yapıyorlar 15 günde bir buna devam et yanında bebek yagını ayırma ellerine devalı sür bak ne güzel çare olacak çünkü aynı dert bende var bebek yağını bıraktığım zaman karnımdan pul pul dökülüyor cildim

Canim doktorların genelde yazdiklari kremler 270 300 arasi sgorta da karsilamayinca mecburen butceye göre takiliyor insan fiyati nedir acaba canim
Ben de abdest aldığım için daha da kuruyor zaten kızarık bir cildim var. Benim kullandığım krem de 250 tl/100 ml pahalı ama değer inan ki, gerekirse başka şeylerden kısarım ama kozmetikte iyi şeyler kullanmaya çalışırım. Güneş koruyucuyu da ihmal etme.

Ben de abdest aldığım için daha da kuruyor zaten kızarık bir cildim var. Benim kullandığım krem de 250 tl/100 ml pahalı ama değer inan ki, gerekirse başka şeylerden kısarım ama kozmetikte iyi şeyler kullanmaya çalışırım. Güneş koruyucuyu da ihmal etme.
Benim saglikla ilgili problemim olmasa emin ol bende kisarim bide esim tek çalışıyor ondan canim tsk

Bazen iki gunde bi su iciyom aliskanli yapmamisim tevsiyeni dikate alacam tsk canim
Benmde malesef ki su içme alışkanlığım yok unutuyorum.o yüzden suyu şişede gözünün önüne koy.mesela ben ped şişelerde salona yatağımın yanına falan koyuyorumki gördükçe içeyim.bikaç gün içmeyince hemen cildimin kurudugunu bariz hissediyorum ciltte nem kalmıyoki o yüzden su çok önemli canm

Canim yorumun icin tsk ama bide gunde 5 defa abdest almam gerekiyor yuz ister istemez islaniyor her abdesten sonra krem kulaniyom yatarkende ama surekli krem kokmak ta hic hos degil
eczaneye git. tandıgın varsa özellikle de ki böyle böyle bana bir kür mür ilaç tavsiye eder misin ? onlar karışım ilac yapmayı bilirler hangi bitki ot yiyip iceceksin süreceksin bilirler.
ama kozmetik türü şeyler satmaya kalkarsa olma.
hatta belki hiç öyle küre mre ihtiyacın yoktur bir tek bepanten sürebilirsin.
ve sunu ekleyeyim. lütfen ve ltfen tesettrülü hanımlar d vitramini testi yaptırın ve d vitamini alın.
kol ve bacaklardan d vitamini alınır. sizinkilerde kapalı oldugu için alamıyorsunuz. d vita. cok önmelidir. cilllte ,organda hormonda mutlulukta.. herşeyde. bunu da doktr. danışman yeterli.

eczaneye git. tandıgın varsa özellikle de ki böyle böyle bana bir kür mür ilaç tavsiye eder misin ? onlar karışım ilac yapmayı bilirler hangi bitki ot yiyip iceceksin süreceksin bilirler.
ve sunu ekleyeyim. lütfen ve ltfen tesettrülü hanımlar d vitramini testi yaptırın ve d vitamini alın.
kol ve bacaklardan d vitamini alınır. sizinkilerde kapalı oldugu için alamıyorsunuz. d vita. cok önmelidir. cilllte ,organda hormonda mutlulukta.. herşeyde. bunu da doktr. danışman yeterli.
Bak bunu hic dusunmemistim bide bende bazen sac dokulmesi oluyor doktor saçların i acip guneste beklet diyor ama kaynimlar bazen eve geliyorlar bende surekli kapaliyim igne falan verdi kulandim azaldi ama genede dökülüyor hatirlatman guzel oldu canim

nem maskesi işini görür nem maskeleri gece ve gündüz kremlerinden daha etkili ben kışın haftada 2 kere sürerim bioderma kullanıyorum

Tavsiyem bol bol su iç, aynı sorun bende de vardı sadece yüzüm değil bütün vücudumda, pantolonumu çıkardığımda bacaklarım bile kepek gibi pul pul dökülmüş oluyordu. the body shop argan yağlı vücut kremi, kiehls avokadolu kremi kullanıyorum ve nerdeyse 3 lt su içiyorum. Hiç şikayetim kalmadı.

X