Kuru cilt,buna rağmen sivilcelenme ve tahriş... Önerilerinize ihtiyacım var lütfen...

anladım tatlım bende lavantaya eylülde başlarım tekrar diyodum çayımı getirmedim sanmıştım burdaymış sevindim valla :) haytı 2 ay kullandm sanırım ama baya etkili oldu ya sivilceleriimi azalttı ama yarım bıraktığım için göğüs büyütme eetkisini göremedim şu aralarda regl dönemim biraz sivilce çıkmış alnımda ama küçük yani sorun etmiyorum bu kürlerden önce yanaklarımda çok çıkıyodu inş geri dönüş olmaz işte artık tek derdim gözeneklerim genişledi :KK43: küçük delikler olmuş yanağımın belli yerinde çok fazla krem denedim cildimi tahriş ettim sanırım izlerim hafifledi ama böylede hoş bi görüntü değilki napsam bilemiyorum artık

cnm arada bır sende ıstersden yogur karbonat maskesını dene gozenkelrı mınıcık yapıyo ılkk denemede bıle
bı yemek kasıgı yogurt bı cay kasıgı karbonat karısıtırıp suruyosun yuzune kuruyana kadar bekletıyosun sonra yuzunu yıkayınca goruyosun zaten nasıl kıuculdugunu ve yuzunde kırmızılık olabılır gecıcı korkma yaparsan belkı dıye anlattım cnm cunku bende cok sey denedım ama yok cozum sıyah noktaya sadece azaltabılırız
kremler falan ben hıc surmuyorum surmede vala cnm bozver kımyasal seylerı

benım cıldımde koru nemlendırıcı surmessem aynen sızınkı gıbı olur . yagsız nemlendrceler var neden kullanmadınız ki sıvılce falan yapmıo kremsız cilt ölur ya . size tavsıyem .

bepanthene KREM merhem deıl bunu catlayan yerlerıne sur cekınme ızlerı bıle gecırıo. sonra kuruluk sorunun bıtınce .

hemen bı salyangoz kremı temın et muhtesem nem verıor lekerli gecırıor ve sivilcelerı engellıor .

AMA çatlaklarınız gecene kadar yuzunuzu sabunla vb yıkamayın suyla hafıften bı carpın makyaj yapmayın ve sakın sıvılce kremı kullanmayın. 4-5 gune gecer.

şuan cildiniz nasıl acaba baya zaman geçmiş
benim cildimdeki sorun kullandığım kortizon merhemi imiş.Ben geçen kış cilt kuruluğundan ve burnumun kenarındaki kuruma pullanmadan dolayı doktora gitmiştim bana dermatop adında bir merhem verdi ve şikayetlerin olunca 7 gün sürersin dedi fazla sürme dedi ama neden fazla sürme dediğini ben anlamadım oda naltamdı.Neyse merhemi sürdüğümde cidlim inanılmaz güzelleşiyordu bırakınca kötü oluyordu.Meğer kortizon derimi inceltmiş.Ve inanın suya bil hassasiyet kazanmıştı.Bir eczacıya gittim,derimin nceldiğinin farkındaydım ama bilen birinin onaylaması en azından sorunumun adını koymaya yardımcı oldu.Netten bi doktor varsitesi de var hatta isim vermem yanlış olur.Bu durumda ne kullanmalıyım diye sordum bana bi krem önerdi çinki içerikli ve içerik açısında cilt için baya konforlu bi krem onu kullandım.İnanın pişik kremleri hiç bir işe yaramıyor cildi yormakdan başka eğer yenilemekse çinko içerikli kremler olmalı.Aynı zamanda madecassol kullandım oda sonucu inanılmaz etkili bir krem aynı zamanda daha önce hiç kullanmadığım güneş kremini yaz boyunca güneşli olsun kapalı olsun her havada kullandım.Cildim RABBİM'e bin şükür düzeldi.Kış geliyor yine ufak ufak bahsettiğim sivilcelenme oluyor ama eskisi kadar kötü görüntülü acılı ve sinir bozucu değil.
Uzun uzadıya yazyorum çünkü bu sorunla ben ciddi anlamda aylarca mücadele ettim.Sosyal hayatımı etkiledi.Kozmetik dermokozmetik,bitkisel vs çok param gitti ama bahsettiğim krem ve madecassol bide güneş kremi...

benım cıldımde koru nemlendırıcı surmessem aynen sızınkı gıbı olur . yagsız nemlendrceler var neden kullanmadınız ki sıvılce falan yapmıo kremsız cilt ölur ya . size tavsıyem .

bepanthene KREM merhem deıl bunu catlayan yerlerıne sur cekınme ızlerı bıle gecırıo. sonra kuruluk sorunun bıtınce .

hemen bı salyangoz kremı temın et muhtesem nem verıor lekerli gecırıor ve sivilcelerı engellıor .

AMA çatlaklarınız gecene kadar yuzunuzu sabunla vb yıkamayın suyla hafıften bı carpın makyaj yapmayın ve sakın sıvılce kremı kullanmayın. 4-5 gune gecer.

sorunumu bi önceki arkadaşa yazdım,sizden de ALLAH razı olsun bilgilerinizi aktarmışsınız.Bu dediklerinizin hepsini fazlası ile uyguladım,ama sorunu bilmek onun üstüne gitmek gerekmiş çok şükür ALLAH'ıma şimdi çok parlak duru bi cildim var.

mrb kızlar kısa gırmeden tekrar bu kuru uyugulıcam bakalım :)

Uygula canım bende kış ayında başlarım şimdi kullandığım kürler var karıştırmıyım...
ciğerlerin pırıl pırıldır inşallah şimdi senin cildinde yeteri etkiyi almışsın zaten....şifa olsun canım

Uygula canım bende kış ayında başlarım şimdi kullandığım kürler var karıştırmıyım...
ciğerlerin pırıl pırıldır inşallah şimdi senin cildinde yeteri etkiyi almışsın zaten....şifa olsun canım

sende kurtulşmussuncnm cılt sorunlarından oh ne guzel masallah bıze :KK52: ınsllah bole devam eder hep :21:
kurumu yugulucam bakalım cnm ıkı haftadır da sıyah noktalar ııcn turk kahvesı ve seytınyagı karsımımı uyugluyorum haftada bı kere yenı basladımbakalım burnum alnıma suruyorum sadece tatamenkurtulmak ımkansız bılıyorum ama hıc bı sy yapmayınca da gozenekler acılıyor bırde benım yogurt karbonat karısımı maskaem vardı sıyah noktlar ıcın o gozeneklerımı acıtıgını fark ettım o yuzden yenı bı maske arstırdım bunu buldum sımdılık bı sey solemek ıcın erken memnun kalırsam yazıcam buraya :KK34:
sorma valla cnm ya alnımda cenemde falan artık eskısı gıbı degıl cok memnunum :KK54: ha ama dun cıktı cenemde o da olsunartık :KK34: hıc cımıcak dıye ıbsey yok tabı kı arada cıkıyo bole ama normal :KK34:

sende kurtulşmussuncnm cılt sorunlarından oh ne guzel masallah bıze :KK52: ınsllah bole devam eder hep :21:
kurumu yugulucam bakalım cnm ıkı haftadır da sıyah noktalar ııcn turk kahvesı ve seytınyagı karsımımı uyugluyorum haftada bı kere yenı basladımbakalım burnum alnıma suruyorum sadece tatamenkurtulmak ımkansız bılıyorum ama hıc bı sy yapmayınca da gozenekler acılıyor bırde benım yogurt karbonat karısımı maskaem vardı sıyah noktlar ıcın o gozeneklerımı acıtıgını fark ettım o yuzden yenı bı maske arstırdım bunu buldum sımdılık bı sey solemek ıcın erken memnun kalırsam yazıcam buraya :KK34:
sorma valla cnm ya alnımda cenemde falan artık eskısı gıbı degıl cok memnunum :KK54: ha ama dun cıktı cenemde o da olsunartık :KK34: hıc cımıcak dıye ıbsey yok tabı kı arada cıkıyo bole ama normal :KK34:

Canım gözenekler için Clean&Clear 3ü1 arada Temizleme Jeli var ben ablam almıştı ondan kullandım cildimi acayip ferahlatıyor ve gözenekleri temizleyip sivilce oluşumunu engellyor dene istersen

Canım gözenekler için Clean&Clear 3ü1 arada Temizleme Jeli var ben ablam almıştı ondan kullandım cildimi acayip ferahlatıyor ve gözenekleri temizleyip sivilce oluşumunu engellyor dene istersen

cnm ya sorma bende de vardı cokmemnundum ama bedava cılt analızı yaptırmıstım tevafuk bı aktarcı da kadın kullnma onu sıvılcelerını dagıtmıs dedı bende kuzenıme verdım :26:
ıyı geldı sanıryodum yıkar yıkamaz sıyah noktalrı temızlıyodu ama ıste o kadınole dedıkten sonra butun kulnma ıstegım kactı
bende yarın baslıyorum maydonoz kurune :KK34:

temizleme jeli öylemi yaptı aktarcı dediği için mi bıraktın???
bende sorun olmadı hatta iyi geldi canım
kefiri bıraktım malesef canım bi ara egzamadan korunmak için 1 ay kadar içtim ama devamını getiremdim ama imkanın varsa iç bence faydaları saymakla bitmez

temizleme jeli öylemi yaptı aktarcı dediği için mi bıraktın???
bende sorun olmadı hatta iyi geldi canım
kefiri bıraktım malesef canım bi ara egzamadan korunmak için 1 ay kadar içtim ama devamını getiremdim ama imkanın varsa iç bence faydaları saymakla bitmez

evet cnm aktardakı anlaız yapan kadın dedıgı ıcın bıraktım bı makınayla yuzume tuttu bılgısayrdan baktı falan kulnıdıgın bısey varmı dedı bende onu soledım dagıtmıssın her yerıne bak kullnma dedı baska urun onerdı dermo lu bıseydı sanırım bende almadım belkı bana kakalamk ıcın falan soluyo dıye guvenemdım acıkcası kımyasal butun urunlerden korkuyorum vala
ama ılerde kırısıklık cart curt ıcın alırım sadece kremler ama sımdı dogal yollardan bakıyorum kendıme
cnm emınım faydası vardır kefırın muhakkak ama sımdı buugn basladım maydonoza bırde zaten bu lavanta ve maydonoz kurunden cok memnunum baska bısey daha kullnmak ıstemıyorum
buarada dedıgım gıbı bana da ıyı geldı ama ıste korktum bende clean&clear ı kuzenıme verddım kullnmam dıye kadın mı yalan soledı bılemıyorum artık sıyah noktalr ıcın burun bantı almayı dusunuyorum cnm watsonun ıyı denılıyo sen ne dersın ?

evet cnm aktardakı anlaız yapan kadın dedıgı ıcın bıraktım bı makınayla yuzume tuttu bılgısayrdan baktı falan kulnıdıgın bısey varmı dedı bende onu soledım dagıtmıssın her yerıne bak kullnma dedı baska urun onerdı dermo lu bıseydı sanırım bende almadım belkı bana kakalamk ıcın falan soluyo dıye guvenemdım acıkcası kımyasal butun urunlerden korkuyorum vala
ama ılerde kırısıklık cart curt ıcın alırım sadece kremler ama sımdı dogal yollardan bakıyorum kendıme
cnm emınım faydası vardır kefırın muhakkak ama sımdı buugn basladım maydonoza bırde zaten bu lavanta ve maydonoz kurunden cok memnunum baska bısey daha kullnmak ıstemıyorum
buarada dedıgım gıbı bana da ıyı geldı ama ıste korktum bende clean&clear ı kuzenıme verddım kullnmam dıye kadın mı yalan soledı bılemıyorum artık sıyah noktalr ıcın burun bantı almayı dusunuyorum cnm watsonun ıyı denılıyo sen ne dersın ?

aktardaki ablamız bildiğin kendi ürününü satmak için uydurmuş iyi bence kullan derim,hatta geçen gün gene cildim aynı şekilde hassaslaştı onu kullandım -ki biliyorsun küçük küçük iltihaplı kabarcıklar dağıtsa onları dağıtırdı ama düzeltti yüzümü...
burun bandını bende kullanmak istedim bi ara gözenekleri iyice açtığı söylendi mantığımada uydu gözenekleri genişletme gibi bir durum olabilir,şimdi temizleme jelimden memnunum valla...

bu arada sen hayıt kullanıyorsun sanırım hayıt benim sçları döktü,hormonlar üzerinde etkili olduğu için saçlarım döküldü sen bayadır kulanıyorsun uzun süre kullanılıp bırakıldığında bu sonuç olabilir miş,dikkat et derim.Maydanozun da kadınlık hormonunda etkisi var maydanozla devam et hayıt kadar güçlü değil ama en azından fayda sağladığı alan çok geniş...

bende burunbantının gozenek genısletmesınden korkuyordum cnm banada mantıklı gelıyo ama burdan bı arkadas cokmemnun bende bı kere alsammkı dıyorum ama sanırım
sımdılık almıcam bugun maden suyu ve lımon ıklısını buz kalıplarına doktum yuzumdekı kan dolasımını hızlandırması acısından hem lımn da var sıyah noktalra da ıyı gelır belkı

hayıtı evet bayagı bı zaman kullndım ama sımdı ıcmıyorum artık sac doktugunu de bılıyorum o yuzden gunde bı bardak ıcmek gerekıyo benımo sekılde olunca dokmedı cok sukur
maydonza devam su an ıcıyorum hatta:KK34:

cnm bu arada kadınoyle soledıya yalan da olsa bı daha lamam sogudum clen &cleardan :KK34:
neutrogena nın 3in 1 ını gormustum tvdenama greyfurtlu mu neydı o da clean&clear gıbı guzel bı seye benzıyo ama bılemedım belkı baktım olmuyo bu urununu alırım artık

çok yorma cildini doğallarla bakım daha sağlıklı
soda ve limon iyi gözenekleri sıkılaştırıyor kan dolaşımını hızlanıdıryor...
hayıt bende günde bi bardak içerdim düşün ki 2 ay içtim şimdi saçları toparlamaya çalışıyorum bakalım düzelicek inşallah

çok yorma cildini doğallarla bakım daha sağlıklı
soda ve limon iyi gözenekleri sıkılaştırıyor kan dolaşımını hızlanıdıryor...
hayıt bende günde bi bardak içerdim düşün ki 2 ay içtim şimdi saçları toparlamaya çalışıyorum bakalım düzelicek inşallah

hadı ya cnm sende bı bardak bıle etkısnı gostermıs ıcme o zaman cnm gecmıs olsun zeytınyagı uzatıyo bayaıg gurlesmesı ıcınde hıntyagı onerırım cnm kırıklerımı gurlestırdı hıont yagı sacları da gurlestrırır heralde

valla canım gerek burdan gerek cildiyeciden aldığım bütün uygulamaları hemen hemen uyguladım,şükür ki düzeldi biraz... hayıt mı??? bi daha içmem sanırım ....

X