Kuru toprak gibi olan cildim.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
5.007
4.190
Kızlar merhaba ben 24 yaşındayım cildim kuru olduğu için yüzüm çok yaşlı kırış kırış duruyor. Nemlendirmek için acı badem kremi kullanıyorum tüpte olandan. Başka ne sürsem anında gene kuru kuru oluyor. Bu krem parlatıyor biraz. Su içemiyordum, bikaç gündür üstüne düşüyorum ve günde max 6 bardak içebiliyorum, oda en fazla yani.

Neyse cildim böyle olduğu için makyaj da hiç iyi durmuyor beyaz tenliyim lekelerim var göz altlarım aşırı mor ve extra kırışık duruyor. Biryere giderken fondoten kullanıyorum kesinlikle. Fondotenm kuru ciltler için olandan ve az miktarda sürsem hem kırışıklar ortaya çıkıyor hemde gözenekli duruyor pütür pütür. Birde kilom iyi ama yüzüm vucuduma göre zayıf eskiden böyle değildi şuan böyle. Eski resimlere bakıyorum yüzüm tombul tombulmuş cok güzelmişim. Hemen hemen aynı kilodayım ama resimleri karşılaştırınca arada 10 kg fark var gibi zayıf şuan yüzüm.

Bana ne önerirsiniz nasıl cildimi sağlıklı görüntüye kavuşturabilirim. 24 yaşındayım ama yıllardır böyle özellikle gülünce hem yüzümü gergin hissediyorum hemde yakışmıyor gülmek 🥺

Buraya bakin mutlaka

İçten beslemelisiniz bence.6 bardak su çok az mesela.
Benim de cildim kuruya yakın ve caudile kuru ciltler için yağ var o yatıştırmıştı cildimi pamuk gibi yapmıştır.
Şimdi kullanmıyorum ama cildim iyi durumda şu an.

İçten beslemelisiniz bence.6 bardak su çok az mesela.
Benim de cildim kuruya yakın ve caudile kuru ciltler için yağ var o yatıştırmıştı cildimi pamuk gibi yapmıştır.
Şimdi kullanmıyorum ama cildim iyi durumda şu an.
Çok teşekkürler, su konusu beni cok zorluyor ya o 6 bardağı bile okadar zorluyorum ki, birde mesela çok sık içiyorum elimde bi şişem var her dakika yudumluyorumdur biraz hızlı oluyor ama fayda ediyodur umarım yoksa gün bitiyor ben hiç içmemiş oluyorum :KK70: birde daha 1 hafta kadar önce bazen 2 gunde bir 1 bardak etmiyordu içtiğim su

Bol su içmen çok önemli
Cildine göre krem (yağ bazlı ve ya su bazlı)
Serum mutlaka şart ve nemlendiren enzim peeling

X