Kütahya mı,Güral mı??

katr_em

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
202
0
arkadaşlar yemek takımı alacağım ama kütahya porselen mi yoksa güral porseleni mi almam konusunda kararsız kaldım :uhm:

kare yemek takımı almak istiyorum , yemek takımı alacağım yerden hisarın çelik tencere takımını,düdüklüsünü,çay takımını,cezve takımını, teflon tencere takımını alacağım , kahvaltı takımını da onlar hediye edecek ama kütahya mı yoksa güral porselen mi karar veremedim kullanım ve dayanıklılık açısından hangisini önerirsiniz??​

canım kare tabakları bulaşık makinasında yıkama zorluğu olur diye pek önermiyolar..
güral mı kütahyamı dersen ikisinin kalitesi aynı diye biliyorum yani farketmez.

kare olanlarda yıkama zorluğu var arkadasa katılıyorum
ben ıkı markayıda cok sevıyorum
kütahya aldım hep önerdım ama güralıde evde yıllardır kullanıyoruz

bulaşık makinasındaki kullanımı açısından hiç düşünmemiştim kızlar , bunu da değerlendirmek lazım tabiki . teşekkürler. başka fikri olan yok muuuuuuuuuu???????

aslında çok yakın kalitedeler.Hangi desen,model hoşuna gidiyorsa onu al derim.

kalite olarak aynılar ama benim bildiğim de kütahyanın porseleninin daha ince olduğu bu nedenle daha çok tercih edildiği. ben de çeyizimi bahsettiğin hisar kampanyasından aldım..

canım her ikiside kütahyadaymış yeni öğrendim ikisi farketmiyor model olarak bak beğendiğini al

yakın bir zamanda ben aldım canım 3 hafta oluyo kütahya yemek takımı ve kahvaltı takımını aldım çokta uyguna geldi yanında hediyeside vardı.. Bende kare istedim ama şöyle düşündüm yıllardır yuvarlak model kendini favorisini korudu ve ben yuvarlak parlak bir model aldım çokta şık

Son düzenleme:
canım annem ikiside aynı kalitede der hep. banada yıllaaarr önce güral aldı çeyizlik :1rolleyes:

ikiside kaltelidir aynı fimadan çıkmış ürünlerdir.
gönül rahatlığıyla istediğinz modeli alabilirsiniz.
ama güral daha yüksek sıcaklıkta pişirilmektedir benim bildiğm.
ve pişirime sıcaklığı boyanın daha iyi tutunmasını sağlamaktadır.
ama iki markada da yaldızının slinmesi boyasının akması gb bir durum olmaz
en kaliteli türk mallarıdır.
benm tabak takımım da kütahya buaraada

ya güral da kütahya da aynı firmanın ürünüü..bi farkı yok die biliyorm..

öncelikle herkese teşekkürler kızlar.
çevremde de araştırma yaptım kimisi güral diyor kimisi kütahya. çok çabuk kararsızlığa düşen biri olarak imdaaaattttttttt diye bağırasım geldikaydirigubbakcemile3
internetten modellere baktım kütahyanınkileri daha çok beğendim, bakalım artık memlekete gidince alacağım inşallah:eek:

evet ikiside aynı firmanın ürünü güral porselene ait .bende çeyizim için güral dan almıştım. evde de her ikisinide kullanıyoruz memnunuz

benim yemek takımımda kütahya porselenden canım..bencede kütayha al..kare alma derim bulaşık makinesinde yıkamada problem oluyor kullanan arkadaşlarım var..bende yuvarlak aldım..

kütahya derim canım güral da iyiymiş ama biraz daha kalın sanki çok seçeneği de yok.ben de kütahya aldım aryıldız setiyle olan kampanyasından.kare almanı bende tavsiye etmem ama kahvaltı takımlarına da kareyi çok yakıştırıyorum henüz onu almadım ama dayanamayıp kare alabilirim :asigim: güzel günlerde kullanmak nasip olsun hepimize inşallah a.s.

kütahya da okuyan biri olarak güral sadece daha ün yapmış bir markaa ama arasında fark olduğunu hiç duymadım haa bu ün yapma mevzusuyla da alakalı olabilir:1closedeyes:

arkadaşım bende bir kütahyalı olarak sana kütahya porseleni öneririm...güral mı kütahya mı dersen kütahya porselen. ama güralla arasında büyük bi uçurum yok.. fabrikasında çalışan bi arkadaşım söylemişti...hem kütahya porselendeki modeller daha şık bence.. bende düşünüyorum hangisini alsam diye...

arkadaşlar benim güral kütahya ve porland satan arkadaşım var o dediki porland en sağlam olanıymış ve 10 yıl boyunca kırılan her parçanın yerine yenisini bulma olanağı varmış ben porland düşünüyorum porland alan ve kullanan bir arkadaş var mı?

X