Labioplasti iyileşme sürecim

moon_wiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2024
29
12
28
Kızlar selam. Ameliyatımın 8. Günündeyim sadece labioplasti oldum. 15. Gün, 1. Ay ve ilk cinsellik yaşadığımda burayı güncellicem çünkü olacaklara faydası olur diye düşünüyorum.

acı eşiğim yüksektir fakat hayatımı bu kadar etkileyecek bi operasyon olduğunu düşünmemiştim. Bence iyileşmem iyi gidiyor morluklarım yok şişliğim de çok büyük oranda geçti. Fakat yaptığım hatalardan bikaçını söylicem.

3 gün full yattım sadece tuvalete kalktım ara ara kısa yürüyüş yaptım evde. Ağrı acı yoktu ama rahatsız hissediyorsun.

4. Gün çok daha iyi hissettim daha aktif oldum daha çok yürüdüm ev işi yaptım hoop ödemler arttı. Zonklamaya başladı yine yatağa hapsoldum. Süreç geri ilerledi. Benim tavsiyem gerçekten 1 hafta olabildiğince yatmak ve zorlamamak.

Yaptığım en iyi şey (5. Günden itibaren başladım) iç çamaşırsız havalandırarak gezdim, pamuklu iç çamaşırı + gazlı bez ve sadece o olsa bile nem yapıyor bu da ödeme iyi gelmiyor. İç çamaşırsız gezmeye başladığımdan beri inanılmaz rahatladım. Kanamanız falan yoksa hep öyle gezin derim ben.

Oturmak hayli zorluyor, batıyor hala. Beklemedeyim. Bu benim hayatımı çok etkiledi çalışamıyorum. Çok nadir gördüm hemen işe dönebilen bunu da belirtiyim.

Görüntü 8. Günde bile güzel. Ama kesinlikle gerçekten ihtiyacı olanların yaptırmayı düşünmesi gerek çok sıkıntılı değilse bu sürece değmez gibi çünkü 2 ay orası iptal anladığım kadarıyla cinsellik vs de çok zor oluyormuş.

Dediğim gibi güncelleme yapıcam buraya.

Merhaba
Benim bugün 14 günüm hem labioplasti hemde vajinoplasti oldum.
Ama klitorisim hala çok dışarıda önceden de iç dudaklarla beraber dışarıdaydı şimdi iç dudaklar biraz kesildi ama çok dışarıda dı dudaklarım hiç bir şekilde kapatmıyor.
Acaba böyle mi kalacak 😞 daha yeni olduğu şiş olduğu için mi böyle bilmiyorum.
Sen kaşıncı günündesin ne durumda görüntü.
Ben ayakta durunca dış dudaklardan başka görünen birşey olmasın istiyordum

Merhaba
Benim bugün 14 günüm hem labioplasti hemde vajinoplasti oldum.
Ama klitorisim hala çok dışarıda önceden de iç dudaklarla beraber dışarıdaydı şimdi iç dudaklar biraz kesildi ama çok dışarıda dı dudaklarım hiç bir şekilde kapatmıyor.
Acaba böyle mi kalacak 😞 daha yeni olduğu şiş olduğu için mi böyle bilmiyorum.
Sen kaşıncı günündesin ne durumda görüntü.
Ben ayakta durunca dış dudaklardan başka görünen birşey olmasın istiyordum
Peri merhaba yabancı doktorların labioplasti before after fotoğraflarında anladığım kadarıyla ayaktayken önceden de o baştaki klitoris kısmı gözüküyorsa iç dudaklar kesildikten sonrada o kısım gözüküyor ama bence bu kötü duruyor anlamına gelmiyor ki büyük ihtimalle dış dudakların daha zayıf olmasından kaynaklı olabilir bu. O fotoğrafları bulabilirsen (bazı drlar ayakta önce-sonra paylaşmış) onlar çok iyi fikir verir. Ama şunu da düşünüyorum tam kapanmasa bile hala ödem var daha çok kapanır o açıklık. Bende de gün geçtikçe azalıyor- tam kapanacağını sanmıyorum ama hoşnutum görünüşten

Evet dış dudaklarım hem çok küçük hem çok zayıf. Bir de kısa süre içinde 15 kg kadar zayıflamıştım dış dudaklarda inanılmaz bir çökme ve kırışma olmuştu buruş buruş duruyordu 🤦🏻‍♀️
Bana yağ dolgusu da yapıldı ama doktorum sende yağ bulamadım o yüzden çok yağ dolgusu yapamadım dedi 😞 anca bu kadar yapabildim dedi ama dış dudaklarım hala minnacık içi ondan 2 kat büyük 🤦🏻‍♀️

Evet dış dudaklarım hem çok küçük hem çok zayıf. Bir de kısa süre içinde 15 kg kadar zayıflamıştım dış dudaklarda inanılmaz bir çökme ve kırışma olmuştu buruş buruş duruyordu 🤦🏻‍♀️
Bana yağ dolgusu da yapıldı ama doktorum sende yağ bulamadım o yüzden çok yağ dolgusu yapamadım dedi 😞 anca bu kadar yapabildim dedi ama dış dudaklarım hala minnacık içi ondan 2 kat büyük 🤦🏻‍♀️
Canım o zaman senin büyük ihtimalle o zayıflamayla alakalı ben de zayıfım ve zayıflaştıkça benim de dış dudaklar küçüldü. Biraz daha toparlayınca ben kilo alma faslına geçicem güzel bi karışımım var onu yapıp. Bence doğal yollarla toparlamayı denemekte fayda var eğer sen de kilo alsam iyi olur diyorsan hem o zamana kadar daha da ödemin iner belki gözüne batmaz. 5-6 kilo bile çok şey değiştiriyor

Canım o zaman senin büyük ihtimalle o zayıflamayla alakalı ben de zayıfım ve zayıflaştıkça benim de dış dudaklar küçüldü. Biraz daha toparlayınca ben kilo alma faslına geçicem güzel bi karışımım var onu yapıp. Bence doğal yollarla toparlamayı denemekte fayda var eğer sen de kilo alsam iyi olur diyorsan hem o zamana kadar daha da ödemin iner belki gözüne batmaz. 5-6 kilo bile çok şey değiştiriyor
5-6 kilo aldım zaten ama değişmedi bende durum :KK43:
49 kiloydum şuan 56 kiloyum boyum 1.64
Daha fazla kilo almak istemiyorum açıkçası.
Çok uğraştım bu kiloya gelebilmek için ve hala istemesemde yattığım için alıyorum 🤦🏻‍♀️
Keşke daha fazla yağ çıksaydı ve daha da doldursaydı.
Onca çektiğim acılar boşa gidicek iç dudaklar yine dışarıda kalacak diye gerçekten üzülüyorum

5-6 kilo aldım zaten ama değişmedi bende durum :KK43:
49 kiloydum şuan 56 kiloyum boyum 1.64
Daha fazla kilo almak istemiyorum açıkçası.
Çok uğraştım bu kiloya gelebilmek için ve hala istemesemde yattığım için alıyorum 🤦🏻‍♀️
Keşke daha fazla yağ çıksaydı ve daha da doldursaydı.
Onca çektiğim acılar boşa gidicek iç dudaklar yine dışarıda kalacak diye gerçekten üzülüyorum
özelden yazıcam

15. Gün güncelleme olarak

9. Günden itibaren oturabilmeye başladım rahat bi şekilde. 2 hafta itibari ile bacak bacak üzerine de rahat rahat atabiliyorum artık hissettirmiyor. Klitoriste hala şişlik var ama hassasiyet kaybı ve acı yok. Klitoris bölgesindeki şişlik azaldıkça dış dudaklar kapanmaya başladı hala tam anlamıyla kapalı değil.

9. Günden itibaren oturabilmeye başladım rahat bi şekilde. 2 hafta itibari ile bacak bacak üzerine de rahat rahat atabiliyorum artık hissettirmiyor. Klitoriste hala şişlik var ama hassasiyet kaybı ve acı yok. Klitoris bölgesindeki şişlik azaldıkça dış dudaklar kapanmaya başladı hala tam anlamıyla kapalı değil.
barbie vajina estetigi yaptiniz siz o zaman yaniliyormuyum

Benim 21 günüm ama hala iç kısım full dışarıda inşallah kapanır

barbie vajina estetigi yaptiniz siz o zaman yaniliyormuyum
Aslında ben tamamen doktora bıraktım barbie estetiğinde bütün iç dudaklar kesiliyo diye biliyorum bende öyle yapılmadı ama klitoris bölgesi çok şiş diye dış dudak arası açıktı mesafe baya azalmış şişlik azalınca

Umarım, biraz daha sabredin umarım istediğin gibi olur sonuç 🙏🏼 dikişlerin düşmeye başladı mı??
Evet çok az bir kısmı düştü.
Benim dış dudak estetiği de oldu. Dış dudaklarda sarkma vardı fazla deri alındı orada da. Bu yüzden dış dudaklarım biraz daha küçüldü doktor yağ dolgusuda yapmıştı ama hala çok küçük :KK43: iç dudakları kapatamayacağından çok endişeliyim.
🙏🏻 İnşallah hepimiz için en güzeli olur

Merhaba benim de 1 ayım dolucak
Vajinoplasti labioplasti ve t.o.t oldum ameliyat sonrası 1 gün yattım hastanede tampon çok baskı yapiyodu taburcu olmadan önce çıkardı çok rahtladim ilk 10 gün çok zordu buz koyuyodum rahatliyodum
Dün gittim doktoruma kaşıntı ve dikiş eridimi diye merak ettim dikişler düşmemiş hala ama ilişki sırasında düşebilir korkma dedi sorun değil çok güzel iyileşmiş dedi hafif bı enfeksiyon var dedi 3 günlük fitil verdi vajinanın içine işlem yapcam daha hızlı iyileşsin dedi bı alet koydu batikon dokto içime ve biseyler sürdü içeriye rahat oturuyorum kalkıyorum tedirginlik psikolojik olarak var bende onun dışında iyiyim sadece vajen girişinden popoya doğru bı ağrı gelip gidiyor sormayı unuttum sizlerdede oldumu ??

Vajinoplasti labioplasti ve t.o.t oldum ameliyat sonrası 1 gün yattım hastanede tampon çok baskı yapiyodu taburcu olmadan önce çıkardı çok rahtladim ilk 10 gün çok zordu buz koyuyodum rahatliyodum
Dün gittim doktoruma kaşıntı ve dikiş eridimi diye merak ettim dikişler düşmemiş hala ama ilişki sırasında düşebilir korkma dedi sorun değil çok güzel iyileşmiş dedi hafif bı enfeksiyon var dedi 3 günlük fitil verdi vajinanın içine işlem yapcam daha hızlı iyileşsin dedi bı alet koydu batikon dokto içime ve biseyler sürdü içeriye rahat oturuyorum kalkıyorum tedirginlik psikolojik olarak var bende onun dışında iyiyim sadece vajen girişinden popoya doğru bı ağrı gelip gidiyor sormayı unuttum sizlerdede oldumu ??
Merhaba çok geçmiş olsun hızlı iyileşmenize sevindim ben vajinoplasti olmadım onunla alakalı olabilir belki diye düşünüyorum M madves12 olmuştu galiba o belki cevap verebilir.

Dikişlerin ilişki esnasında düşmesi vajinoplasti yaptıranlarda mı oluyor acaba ben tam bilmiyorum düz labioplastide de olur mu biraz göz korkuttu o ya 😀

ben daha 15 gunumdeyim sen benden daha once yapmissn ben de 1 ayim dolunca dr gidecem zaten o zmn ne der ne uygular bilmiorum tek korkum umarim cok sıkı dikmemistir benimde dusmeyen gorulmeyen dikislerim cok labiolarin ordan 1 iki dikis dustu o normalmis

ne zaman iliski yasayacaksin hakkinda bilgi verdimi doktorun islem yaptiginda aci hissettinmi aleti koydugu esnada.korkuyorum artik acidan ya

ne zaman iliski yasayacaksin hakkinda bilgi verdimi doktorun islem yaptiginda aci hissettinmi aleti koydugu esnada.korkuyorum artik acidan ya
Ben bugün kontrole gittim iyi iyileşmişim 4. Haftam dolunca spor vs başlayabilirmişim 5. Hafta dolunca da cinselliğe başlayabilirsin gibi konuştu ama cesaret edebilceğimü sanmıyorum burdakilrr hep kötü deneyim yaşamış ilk zamanlarında

X