Lamine dişlerim sarardı

Azeri kizi

Türkiye'mmm
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
5.700
12
46
Arkadaşlar, Almanyadan Türkiyeye gelerek 20 gün önce üst 9 dişime lamine yaptırdım. 10 gün önce geri döndüm ama hemen rengi sarardı. Buradaki alman doktorumda bu dişlerin porselen olmadığını söyledi. Kandırılmış olduğumu söyledi. Yapan doktoru aradım,olurmu öyle şey,laminede sadece porselen var dedi. Ama cidden rengi döndü. Gerçek porselenin rengi dönmez diye biliyorum . Çok mutsuz oldum. Buradaki doktorumunda öyle söylemesi kafamı karıştırdı. Fiyatı pazarlıkla bayaa inmişti. Acaba bana fiyatı indirerek dandik malzemeden lamine mi yaptı diye düşünüyorum. Lamine Veneer dişlerde porselen dışında başka materyalle yapılanlar var mı? Yapan doktor yok diyor. Bilgisi olan lütfen yardım etsin

Son düzenleme:
Var tabiî.
Google versen zaten çıkar.
Bende bundan korktuğum için trde bir ameliyat vs. yaptirmiyorum. Ucuz etin yahnisi yenmiyor.
Ama niye sarardıki? Cok kahve ve sigaramı içiyorsun?

Benim arka dişlerde dolgu var ( Kunsstoff)
Onlar sararmiyor

Ucuz da değildi ki. Ben aslında Zirkon kaplama istemiştim. O 3000 euro ediyordu ama bu doktor beni ille lamine yapalım diye ikna etti. Fiyatını sorunca da 4000 euro dedi. Bende o kadar para getirmedim,paraö zirkon kaplamaya yetiyor dedim. Oda düşündü taşındı 3000 e lamine yaparım dedi. Ben nerden bilirdim bana dandik lamine yapacağını. Param porselen zirkona yetiyordu,niye onu yapmadı ki acaba anlamıyorum.

kahve ve çay içiyorum ama doktor bana bunun güya renginin dönmeyeceğini söylemişti. O rahatlıkla içtim ama günde 2-3 kere dişlerimi fırçalıyorum

Kalite ve uygun fiyat ariyoruz Turkiye diyoruz ama,yurt disinda oldugmuzdan dolayi mi boyle davraniyorlar anlamadim.
Laminate ler en dayanikli dis kaplamasi diye biliyorum,seramikler renk degistiriyor.
Arkadaslar laminate kaplamanin fiyati nedir?Bir klinikten fiyat bilgsi istedim tanesi 450 eur dan basliyor dediler,inanamadim
yasadigim yerde 250-300 eurodan baslarken niye Turkiyeden boyle fiyat v niye euro veriyorlar anlamadim.
Fiyat bilgisi olan paylasirsa sevinirim

Türkiyede maalesef doktorlar da esnaf gibi davranıp kişiye göre fiyat biçiyorlar:/
Euro fiyat vermelerinin sebebi her gün döviz artıyor kura yetişebilmek mümkün değil ve türkiyede hiç birşey üretilmediğinden tüm hammaddeler yurtdışından geliyor. Normalde de 250-300 olması gerekir 450 euro ile de abartmışlar

Banada başta 450 dedi. Bende yok çok pahalı,o zaman ben başka yerlere bakayım diyince yengemde pazarlık yapınca 340a indirdi tanesini

X