laparoskopiden çok korkuyorum

gxuxley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
448
0
arkadaşlar laparoskopi yaptırdıysanız eğer lütfen bana destek olun...:sm_confused:

canım ben yaptırdım iki kanalımda tıkanıktı açıldı.bende korktum çok erteledim ama sonra kaçtığıma pişman oldum.önce olsaydım belki şimdi anne olurdum.2 gün hafif ağrı çekersin o kadar.bir an önce ol.sorunun ne canım senin?

canım korkulacak hiçbirşey yok bende oldum laparoskobi yaklaşık 8 ay önce...
anestezi altında yapılıyo yaklaşık 45 dakika sürüyor ertesi günü hastaneden çıkışınız yapılıyo 3-4 gün biraz sancı olabilir o kadar.....yerimseniben

korkma cnm bende yaptırdım bıse hıssetmedım bıle sakın ol en kısa zamanda yaptır ertelme

canım ben yaptırdım iki kanalımda tıkanıktı açıldı.bende korktum çok erteledim ama sonra kaçtığıma pişman oldum.önce olsaydım belki şimdi anne olurdum.2 gün hafif ağrı çekersin o kadar.bir an önce ol.sorunun ne canım senin?

canım geçmiş olsun!benim sağ tüpüm tıkalı çıktı!önümüzdeki ay yapalım dedi doktor.
peki açılmama ihtimali var mı?

canım korkulacak hiçbirşey yok bende oldum laparoskobi yaklaşık 8 ay önce...
anestezi altında yapılıyo yaklaşık 45 dakika sürüyor ertesi günü hastaneden çıkışınız yapılıyo 3-4 gün biraz sancı olabilir o kadar.....yerimseniben

sanırım hamilesin?ben yeni kayıt olduğum için çok fazla takip edemiyorum.hayırlısı olsun:nazar:
laparoskopiden sonra mı hamile kaldın canım?sorunun neydi?

ben yaptırmadım ama sen biliyorsundur gülen, laparoskopi zaten anestezi altında yapılmıyormu?Eğer öyleyse korkmana gerek yok.

biliyorum anestezi olacak ama!insan yinede korkuyor.ya açılmazsa ya daha büyük bir problem olursa diye.senağlama

bana doktor açılmayada bilir dedi.eğer açılmazsa direkt tüp bebeğe başlarsın vakit kaybetmeden dedi.ama allahıma şükür açıldı.sende içini ferh tut açılır korkma tamam mI?

canım ben de oldum

erteleme hiç

benim kist vardı alınamadı tüpbebek yapıcaz inş

lap. çok yararlı problemin direk tespit ediliyor

hastanede yatmadım bile aynı gün eve geldim

sana da geçmiş olsun

bana doktor açılmayada bilir dedi.eğer açılmazsa direkt tüp bebeğe başlarsın vakit kaybetmeden dedi.ama allahıma şükür açıldı.sende içini ferh tut açılır korkma tamam mI?

canım sağol işallah açılır!sen ne zaman oldun laparoskopiyi?

canım ben de oldum

erteleme hiç

benim kist vardı alınamadı tüpbebek yapıcaz inş

lap. çok yararlı problemin direk tespit ediliyor

hastanede yatmadım bile aynı gün eve geldim

sana da geçmiş olsun

sana da geçmiş olsun!işallah tıkanıklıktan başka problem yoktur.çünkü sağ kasığımda uzun zamandır bir sızı vardı!ama ultrasonda hiçbirşey çıkmadı.

ben laparoskopi olalı 2 ay oldu.ama benim yumurtlama ve hormon sorunlarımda var.önümüzdeki ay tedaviye başlıcaz.iğne yada hap bilmiyorum ama inşallah çok uzun sürmez.

sanırım hamilesin?ben yeni kayıt olduğum için çok fazla takip edemiyorum.hayırlısı olsun:nazar:
laparoskopiden sonra mı hamile kaldın canım?sorunun neydi?

evet canım laparoskobiden 6 ay sonra hamile kaldım sorunum;endemetriyozist kist yani çikolata kisti sebebiyle laporoskobi olmuştum oldukça ileri evredeydi ve tüm yumurtalıklarımı ve barsaklarımı sarmıştı ve hamile kalamama sebebimde çok başarılı bir operasyonla temizlendi arkasından hamileliliğim gerçekleşti...
:nazar:

ben laparoskopi olalı 2 ay oldu.ama benim yumurtlama ve hormon sorunlarımda var.önümüzdeki ay tedaviye başlıcaz.iğne yada hap bilmiyorum ama inşallah çok uzun sürmez.

işallah uzun sürmezde kısa zamanda kavuşursun bebeğine!:emir_bebek:
yolun yarısı gitmiş,sabret herşey yolunda gidecektir.:nazar:

evet canım laparoskobiden 6 ay sonra hamile kaldım sorunum;endemetriyozist kist yani çikolata kisti sebebiyle laporoskobi olmuştum oldukça ileri evredeydi ve tüm yumurtalıklarımı ve barsaklarımı sarmıştı ve hamile kalamama sebebimde çok başarılı bir operasyonla temizlendi arkasından hamileliliğim gerçekleşti...
:nazar:

senin adına çok sevindim!Allah işallah bana da nasip eder o duyguyu!
Çikolata kisti normal ultrasonla görülebilir değil mi?Ben de de olma ihtimali varmıdır acaba?

senin adına çok sevindim!Allah işallah bana da nasip eder o duyguyu!
Çikolata kisti normal ultrasonla görülebilir değil mi?Ben de de olma ihtimali varmıdır acaba?

canım kisti doktorum vajinal ultrasonda gördü ve emin olmak için ca125 testi yaptırdı ve sonuç kesinleşti...
umarım bu tip bir problemin olmaz inşallah...
Rabbim sanada tattırsın bu duyguyu tüm umutlarımı yitirdiğim ve boşverdiğim anda kendiliğinden geldi bebeğim....

canım kisti doktorum vajinal ultrasonda gördü ve emin olmak için ca125 testi yaptırdı ve sonuç kesinleşti...
umarım bu tip bir problemin olmaz inşallah...
Rabbim sanada tattırsın bu duyguyu tüm umutlarımı yitirdiğim ve boşverdiğim anda kendiliğinden geldi bebeğim....

canım allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin işalllah........!Darısı başıma :emir_bebek:

arkadaşlar birşey daha sorucam!Ameliyattan önce veya sonra yapmam gereken birşeyler var mı?Yanıma almam gereken lazım olacak şeyler var mı?
Bir de ne kadar zamanda iyileşiliyor ve nekadar zaman sonra çocuk için çalışmalara başlayabilirim...:sm_confused:

merhaba güley,bazı şeyler hastanın durumuna ve doktorun uygulamasına göre değişir ama ben sana kendi laporoskopimi anlatayım ,sen ordan alıntı yap.ama bütün bunları doktorunlada konuş.
ben operasyondan 1 gün önce hast . yattım.çok fazla yatmıcan için işte pijama ,terlik vs. götürmen yeterli.
o gün şeker,tansiyon vb. tahlillerini yapacaklar.eğer sigara içiyorsan ,o günden itibaren içme.gece yarısından sonra bişey yemiceksin. genel anestezi olduğu için sabaha karşı lavman yaptılar ki o günden hatırladığım en iğrenç şey. gene söylüyorum senin doktorun bunları yapmayabilir.
ve ertesi gün ameliyata girdim.ertesi sabahta eve geldim.
ama benim başka sorunlarım oldu.narkoz gazını atamadım ve midem rahatsızlandı.o yüzden tekrar hastaneye yattım 1 hafta kadar.
daha önce hiç ameliyat olmadıysan korkman çok normal.ama laporoskopi gerekli ve yararlı bi operasyon.çokta dikişin olmıcak. benim göbek deliğimde 3,sol yumurtalığımın üstünde 2 dikiş var.
sakın korkma ve tedavin için ne kadar gerekli olduğunu düşün. ve tabi bunun sonunda bir bebiş olabileceğini.
iyi şanslar!!!

X