Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle göz çizdirme

Tatszhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
457
318
29
Merhaba herkese, benim gözlerimde miyop ve astigmat var. Gözlerimi salı günü smile lazer operasyonuyla çizdireceğim. Doktor, korneamın inceliğinin tam sınırda olduğunu, bir iki sene sonra gelsem lazer olamayacağımı söyledi. Ameliyattan çok korkuyorum. Ya ameliyat sırasında kornea inceliğinden dolayı yırtılma falan olursa diye aklıma kötü düşünceler geliyor. Smile lazer ameliyatı geçiren varsa deneyimini paylaşabilir mi ?

Ben o ameliyatı olmadım asla da olmam. Gittiğim bir göz doktoru ki kendisi profesör o bile gözlük takıyordu. Hemde baya kalındı camları. Ona sordum. Ne gözümü çizdirecek kadar ne de gözüme lens takacak kadar çıldırmadım demişti. Kendisi o ameliyatları bizzat yapıyor ama asla tavsiye etmem demişti. Onun bu sözlerini duyduktan sonra ben de lensi bıraktım. Bir de göz çizdirme yapanların ileri de yakın gözlüğüne daha çok çabuk ihtiyaçları oluyormuş. Kısacası benim fikrim çizdirmeyin.

Ben çizdirdim ortalama 6 ay oldu. Kesinlikle çok memnunum. Lens zatne kullanamıyordum gözlük de hayatımı çok etkiliyormuş. Herhangi bir araç olmadan çevreyi HD kalitede görmek gerçekten çok iyi. Herkesin göz yapısı bu işlem için uygun olmayabiliyor. İşlemi yaptırdığım hastanedeki baş hekim de gözlerini bu yöntemle çizdirmişti. Eğer sıkıntılı bir işlem olsa kendilerine yapamazlar değil mi 🙄

Merhaba herkese, benim gözlerimde miyop ve astigmat var. Gözlerimi salı günü smile lazer operasyonuyla çizdireceğim. Doktor, korneamın inceliğinin tam sınırda olduğunu, bir iki sene sonra gelsem lazer olamayacağımı söyledi. Ameliyattan çok korkuyorum. Ya ameliyat sırasında kornea inceliğinden dolayı yırtılma falan olursa diye aklıma kötü düşünceler geliyor. Smile lazer ameliyatı geçiren varsa deneyimini paylaşabilir mi ?
Sizin durumu bilmiyorum yorum yapamayacağım ama bende gözümü lazerle çıldırdım verdiğim en doğru karardi gözlük kullandım yağmurlu günde sıkıntı lense döndüm gozlukten daha rahattı ama oda havuzda, denizde cikarinca çocuklarımı göremiyordum
Hiç pişman değilim iyikide cizdirdim uzun vadede sakıncalı olabilir deniyor ama zaten insan hayati kaç sene sanki

Benim bir tanıdığım da oldu bu ameliyatı.Goz numarası 6 civariydi.Yillarca lens kullanmis.Ameliyattan oda korkuyordu.Ama bitince memnun kaldı oda.Tabiki iyi bir doktor bilindik bir hastane olmasi gerekiyor

6ay oldu ameliyat olalı memnunum ilk İki hafta zordu sonra geçti gitti çok şükür iyiyim şimdi ve memnunum
Korkma ben titreyerek ameliyat oldum az daha vazgeçiyordum masadan kalktım doktor tamam dedi 10saniye düşündüm iki dakika sabrettim ve şimdi iyiki olmuşum diyorum

Benim cok memnun kalan tanidiklarim oldu.

Eee risk grubunda olsaniz zaten doktor yapmazdi veya bilgilendirirdi degil mi? Adam birkac yil sonra gelsen yapamazdim risk gurubunda oldugun icin demis, o zaman yapmazdim ama su an yapabilirim demis. iciniz rahat degilse doktora tekrar sorun.

6ay oldu ameliyat olalı memnunum ilk İki hafta zordu sonra geçti gitti çok şükür iyiyim şimdi ve memnunum
Korkma ben titreyerek ameliyat oldum az daha vazgeçiyordum masadan kalktım doktor tamam dedi 10saniye düşündüm iki dakika sabrettim ve şimdi iyiki olmuşum diyorum

Nerde oldunuz ozel olmazsa? Hangi hastane?

Ameliyat sirasinda aciyor mu, nasil oluyor?

Göz dereceniz sabitlendi mi peki artma var mı ameliyatta sabitlenmeside önemli

2008 yılında 3.25 miyop , 2 astigmat derecesi ile lazer oldu , ameliyat sonrası sol göz sıfırladı, sag gözde 0.25 astigmat kaldi , yaklaşık 12 sene olmus ameliyat olalı, sağ gözüm 1.25 civarı miyop ,sol gözüm 1 civarı miyop , gözlük ya da lens kullanmiyorum , ama 2008 yılı öncesine göre bence gayet iyiyim.

2008 yılında 3.25 miyop , 2 astigmat derecesi ile lazer oldu , ameliyat sonrası sol göz sıfırladı, sag gözde 0.25 astigmat kaldi , yaklaşık 12 sene olmus ameliyat olalı, sağ gözüm 1.25 civarı miyop ,sol gözüm 1 civarı miyop , gözlük ya da lens kullanmiyorum , ama 2008 yılı öncesine göre bence gayet iyiyim.

Benim göz numaralarım baya yüksek ama cesaret edemiyorum
Konuyu takipte kalayım.

Bu zamanda ben olsam çizdirmem ama.covid in geçmesini bekleyin.
Malum gözlerden de bulaşıyor

12 yıl önce ben ve abim olduk.benim 5 kusurdu abimin 7 kusurdu.ikimizde cok memunuz.benim artmadi.ama abimin 10 yil sonra 2 numara oldu.korkulacak hicbirsey yok.hic acimiyor.

Nerde oldunuz ozel olmazsa? Hangi hastane?

Ameliyat sirasinda aciyor mu, nasil oluyor?
Özel hastanede oldum bulunduğum ilde devlet yada ünv hastanesine sordum yapmadıklarını söyşeidkerı. Dünya göz de olacaktım kesinlikle tavsiye etmiyorum sadece para peşindeler.
Uyuşturuyorlar sadece 20saniye kadar o gözde işlem yaparken kıpırdamayacaksınız ama sonrasında 36 saat kötü idi doğru ya doğru ağrı kesicide alamadım Benim başka rahatsızlığım yüzünden ama arkadaşım olmuş onda ağrı olmamış bende oldu. Ben ameliyat acı hissetmedim ama sonrasında yalan demeyim oldu. Oda 36 saat sürdü sonrasında iyileşme başladı.

Sizede konu sahibi de not olsun

Ameliyat sonrası da 10gün kadar banyo yasak sonra gözünüze su gelmeyecek şekilde yıkayacaksınız
Bebe şampuanı ile

15gün telefon pc yasak kullanmayacaksınız

TV izleme yasak
Ben iki hafta karanlıkta oturdun gece gündüz. Sürekli güneş gözlüğüyle idim.

Kullanmanız gerekiyor ise güneş gözlüğü ile bakacaksınız ben pc ye 1ay güneş gözlüğü ile baktım

Damlaları saatinde kullanmaj çok önemli

1ay kadar elinizle kolunuzla ağır iş yapmayacaksınız

Ne yazık ki bunları dünya göz söylemiyor ama diğer doktorlar ısrarla bunu söylüyor ben hepsini uyguladım

Ekim ayında 3.500mal oldu ilaçlar ve ameliyat dahil

Çok sıkı pazarlık yaptım

Aklınıza başka soru geliyor ise yanıtlayabiliirm

Benim rahatsızlığım2hafta sürdü birinci haftada kontrole gittim gözüm hala açılmamıştı net görmüyordum
gözümde yakın sorunu meydana geldi bazen ameliyat sonrası olurmuş bir hafta daha dikkat ettim damla kullandım ve yakını görme başladı. Uzakta net görmeye başladım.
Herkes te olmuyor imiş sans bana vurdu o iki hafta epey lanet okudum ama 🤭🤭sonrası güzel oldu

Dan
Özel hastanede oldum bulunduğum ilde devlet yada ünv hastanesine sordum yapmadıklarını söyşeidkerı. Dünya göz de olacaktım kesinlikle tavsiye etmiyorum sadece para peşindeler.
Uyuşturuyorlar sadece 20saniye kadar o gözde işlem yaparken kıpırdamayacaksınız ama sonrasında 36 saat kötü idi doğru ya doğru ağrı kesicide alamadım Benim başka rahatsızlığım yüzünden ama arkadaşım olmuş onda ağrı olmamış bende oldu. Ben ameliyat acı hissetmedim ama sonrasında yalan demeyim oldu. Oda 36 saat sürdü sonrasında iyileşme başladı.

Sizede konu sahibi de not olsun

Ameliyat sonrası da 10gün kadar banyo yasak sonra gözünüze su gelmeyecek şekilde yıkayacaksınız
Bebe şampuanı ile

15gün telefon pc yasak kullanmayacaksınız

TV izleme yasak
Ben iki hafta karanlıkta oturdun gece gündüz. Sürekli güneş gözlüğüyle idim.

Kullanmanız gerekiyor ise güneş gözlüğü ile bakacaksınız ben pc ye 1ay güneş gözlüğü ile baktım

Damlaları saatinde kullanmaj çok önemli

1ay kadar elinizle kolunuzla ağır iş yapmayacaksınız

Ne yazık ki bunları dünya göz söylemiyor ama diğer doktorlar ısrarla bunu söylüyor ben hepsini uyguladım

Ekim ayında 3.500mal oldu ilaçlar ve ameliyat dahil

Çok sıkı pazarlık yaptım

Aklınıza başka soru geliyor ise yanıtlayabiliirm

Benim rahatsızlığım2hafta sürdü birinci haftada kontrole gittim gözüm hala açılmamıştı net görmüyordum
gözümde yakın sorunu meydana geldi bazen ameliyat sonrası olurmuş bir hafta daha dikkat ettim damla kullandım ve yakını görme başladı. Uzakta net görmeye başladım.
Herkes te olmuyor imiş sans bana vurdu o iki hafta epey lanet okudum ama 🤭🤭sonrası güzel oldu
sanırım sizin smile lazer değildi öyle mi

Yarın ameliyat olacağım, olmak isteyenlere buradan bilgilendirme yaparım. İnşallah çok başarılı geçer çok stresliyim ya gözümü kıpırdatma ihtiyacı hissedersem ne olur diye korkuyorum 🙏🏻

X